Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A3 Dual 64GB στά 159€ από Γερμανό [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


th_nikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αμεση συγκριση με mi9, mi 9 lite, pocophone, note 7 αλλα και a2, η οθονη εχει ξεκαθαρα χαμηλοτερη αναλυση.  Συγκριτικα μ αυτα που εχουν amoled, ειναι πολυ χειροτερη. Σε σχεση με τις ips των υπολοιπων χωραει συζητηση. Απο τη μια εχει χαμηλοτερη αναλυση αλλα απο την αλλη εχει μεγαλυτερη αντιθεση, καλυτερα χρωματα, καλυτερες γωνιες θεασης, αριστο μαυρο.  

Σε ταχυτητα, τροπο λειτουργιας, καμερα, μπαταρια ειναι παρα πολυ καλο.

Στα 160 το προτεινω πολυ ευκολα.

Ολα τα παραπανω xiaomi(μαζι με αλλα αλλων εταιρειων) τα ειχα ή εχω ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σε κατάστημα πήγα και έκανα την παραγγελία , έδωσα και προκαταβολή  , μου είπαν το Σάββατο ή το αργότερο την επόμενη Τετάρτη θα το έχω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε σχεση με το τελευταιο μηνυμα που μολις εφυγε αλλα και γενικοτερα για το υφος απαντησεων στο θεμα:

Κοψτε τον fanboyσμο και το υφακι. Δεν ειναι ανεκτος εδω μεσα, διαβαστε και τους ορους χρησης. Οποιος θελει να δωσει την αποψη του να το κανει μονο χωρις να προσβαλει και με κοσμιο λογο.

Ευχαριστω.

ΜΕΝΕΙ ανοικτο για αναφορα εξελιξης παραγγελιων (αν χρειαστει).

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω πηρα ενα σε ασπρο πριν λιγο απο γερμανο της γειτονιας μου αλλα τι γινετε ρε παιδια...ουτε ταινια ασφαλειας ,ουτε καποιο χαρτι απο infoquest ουτε start quide στα ελληνικα.Τωρα βεβαια ειναι κλειστα αλλα τι κανω,το παω πισω;

IMG_20200121_205229.jpg

 

Επεξ/σία από Diablo-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξα και εγώ μια παραγγελία αλλά το σκέφτομαι... Το είδα πριν λίγο δίπλα σε redmi note 8 pro και μου φάνηκε πολύ καλύτερο  το note 8 pro. Σε όλα.

Το κακό είναι ότι η άμεση σύγκριση δεν γίνεται με το pro και όχι μόνο λόγω τιμής. Το sar του Α3 είναι πολύ κοντά στο sar του απλού note 8 (όχι του pro που είναι αρκετά υψηλό). 

Δυστυχώς όμως εδώ στην επαρχία δεν υπάρχει πουθενά το note 8 ώστε να μπορούμε να το συγκρίνουμε με το Α3 (και να δούμε αν το απλό note 8 είναι σε οθόνη και ανταπόκριση τόσο καλό όσο το pro)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να προλαβα ενα τελευταιο μπλε ολα τα αλλα ειχαν φυγει ευχαριστω ! Περιορισμενες επιλογες και εδω με το public να τα εχει με καπελο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diablo- είπε

Εγω πηρα ενα σε ασπρο πριν λιγο απο γερμανο της γειτονιας μου αλλα τι γινετε ρε παιδια...ουτε ταινια ασφαλειας ,ουτε καποιο χαρτι απο infoquest ουτε start quide στα ελληνικα.Τωρα βεβαια ειναι κλειστα αλλα τι κανω,το παω πισω;

Μιλησε με Infoquest να σου πουν αν ειναι δικης τους εισαγωγης ή εαν ειναι παραεισαγωγης που εχει φερει ο Γερμανος(για ολα τους εχω ικανους).

Εαν ειναι παραεισαγωγης και η Infoquest σου ριξει ακυρο για την εγγυηση,τοτε τους το επιστρεφεις οπως ειναι πισω και ζητας τα χρηματα σου(εαν σε απασχολει το θεμα εγγυησης παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Phoenix7 είπε

Το Mi A3 είναι κοροϊδία με αυτή την οθόνη, η διαφορά στην εικόνα είναι μεγάλη

Φίλε συγνώμη αλλά το ίδιο βίντεο βλέπουμε; και κατάλαβες εσύ ότι η οθόνη του Note 8 είναι καλύτερη;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diablo- είπε

Εγω πηρα ενα σε ασπρο πριν λιγο απο γερμανο της γειτονιας μου αλλα τι γινετε ρε παιδια...ουτε ταινια ασφαλειας ,ουτε καποιο χαρτι απο infoquest ουτε start quide στα ελληνικα.Τωρα βεβαια ειναι κλειστα αλλα τι κανω,το παω πισω;

IMG_20200121_205229.jpg

IMG_20200121_205124.jpg

Δεν παίζει αυτό. Όλα τα Xiaomi από infoquest είναι μέσα σε σφραγισμένη ζελατίνα το κουτί, όχι απλά ταινία ασφαλείας και ανάμεσα σε αυτή και στο κουτί υπάρχει βιβλιαρακι της infoquest που γράφει 2 χρόνια εγγύηση κλπ.

Δεδομένου ότι μάλλον δύσκολα να μην είναι από infoquest, μάλλον σου δώσανε ανοιγμένο κινητό. Βέβαια αφού δεν το είπες εκείνη την ώρα δύσκολα γίνεται κάτι, και να ήταν σφραγισμένο κανονικά θα μπορούσες να το είχες ανοίξει εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, MrPanozzz είπε

Δεν παίζει αυτό. Όλα τα Xiaomi από infoquest είναι μέσα σε σφραγισμένη ζελατίνα το κουτί, όχι απλά ταινία ασφαλείας και ανάμεσα σε αυτή και στο κουτί υπάρχει βιβλιαρακι της infoquest που γράφει 2 χρόνια εγγύηση κλπ.

Δεδομένου ότι μάλλον δύσκολα να μην είναι από infoquest, μάλλον σου δώσανε ανοιγμένο κινητό. Βέβαια αφού δεν το είπες εκείνη την ώρα δύσκολα γίνεται κάτι, και να ήταν σφραγισμένο κανονικά θα μπορούσες να το είχες ανοίξει εσύ.

Φιλε μου το κινητο το αγορασα 9 παρα,η κοπελα το εβαλε στην σακουλα και οταν πηγα σπιτι να το ανοιξω τα ειδα ολα αυτα.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν υπαρχει καν σημαδι οτι υπηρχε πανω ταινια ασφαλειας.Ξερεις πως σε ολα τα κινητα οταν την κοβεις η την αφαιρεις....αφηνεις στιγμα.Εδω δεν υπαρχει τιποτα.Ασε που δεν ξερω μπας και μου πουλησαν κανα εκθεσιακο για καινουργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Diablo- είπε

Φιλε μου το κινητο το αγορασα 9 παρα,η κοπελα το εβαλε στην σακουλα και οταν πηγα σπιτι να το ανοιξω τα ειδα ολα αυτα.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι δεν υπαρχει καν σημαδι οτι υπηρχε πανω ταινια ασφαλειας.Ξερεις πως σε ολα τα κινητα οταν την κοβεις η την αφαιρεις....αφηνεις στιγμα.Εδω δεν υπαρχει τιποτα.Ασε που δεν ξερω μπας και μου πουλησαν κανα εκθεσιακο για καινουργιο.

Αυτό λέω τα Xiaomi (από infoquest τουλάχιστον) δεν έχουν ταινία ασφαλείας όπως εννοείς πάνω στο κουτί. Είναι το κουτί σφραγισμένο μέσα ζελατίνα, κάπως χοντρικά πως είναι ένα πακέτο τσιγάρα. Απλά το ανοίγεις αυτό και μετά ανοίγεις το κουτι, δεν κόβεις κάτι άλλο. Εκθεσιακό δύσκολα να ήταν γιατί βλέπω έχει ζελατίνα στην οθόνη (αν και έχω ακούσει περιπτώσεις να τις ξαναβάζουν, τσεκαρε την αν εφαρμόζει τέλεια ή αν φαίνεται ότι την έχει ξαναβάλει χέρι), πιο πιθανό απλά ανοιχτό, από επιστροφή ή δεν ξέρω τι άλλο.

Για σιγουριά τσεκαρε αυτό που σου είπαν για την infoquest να δεις αν είναι όντως δική τους εισαγωγή.

 

Δεν έχει κάτι στα ελληνικά μέσα γιατί ο,τι υπάρχει στα ελληνικά είναι στο βιβλιαράκι της infoquest που είναι ανάμεσα στο κουτί και στη ζελατίνα. Οπότε αν έφυγε αυτό μαζί με την ζελατίνα δεν έχει κάτι άλλο. Δες την παρακάτω φωτογραφία για να καταλάβεις τι θα έπρεπε να έχει μαζί.

IMG_20190926_164045.jpg.9dcbff43f8c7ce67

Επεξ/σία από MrPanozzz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδη ειδα οτι υπαρχει μια μικρη διαμαχη για το κινητο, το πηρα πριν μια βδομαδα ως δωρο και απο τα λιγα που το εχω δει (προφανως δε το χρησιμοποιω εγω)

η οθονη του ειναι μια χαρα, το μονο σημειο που φαινεται οτι ειναι χαμηλη αναλυση ειναι στις γωνιες της οθονης οπου κανει σα "σκαλακια". δε πεφτει εκει το ματι ουτε θα το προσεξεις σε νορμαλ χρηση οποτε δε νομιζω οτι αποτελει θεμα

το δακτυλικο αποτυπωμα ειναι αξιοπιστο αλλα αργο και "της υπομονης", καμια σχεση με oneplus που ειχα δει και ανοιγε σχεδον αμεσως. αμα δεν αφησεις το δακτυλο οση ωρα σκαναρει (εχει animation) τοτε απλα δε θα το πιασει. αν εισαι καλο παιδι ομως τοτε λειτουργει 1000%. μια αλλη ιδιαιτεροτητα ειναι πως πρεπει να βρεις το σημειο στα τυφλα, αν δεν το πετυχεις τοτε σου φωτιζει το σημειο που πρεπει να βαλεις το δακτυλο. η κοπελα μου λεει οτι το βρισκει με τη πρωτη πλεον

η καμερα του ειναι πολλα σκαλια παραπανω απο τα παλαιοτερα κινητα που εβγαζε η εταιρεια, γενικα περσι κανανε πολυ καλη δουλεια με το λογισμικο της καμερας

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...