Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi A3 Dual 64GB στά 159€ από Γερμανό [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


th_nikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, giorginho είπε

Εγώ να πεταχτώ λίγο να εκφέρω μια απορία; 

Από το 1ο ήδη ποστ λείπει η σύγκριση τιμών με άλλα μαγαζιά. Πολύ πρόχειρα που κοίταξα φαίνεται ότι άλλοι το δίνουν φθηνότερα (που νομίζω συνήθως λέμε να είναι και χοντρικά 10% κάτω για να έχουμε "προσφορά" και όχι "νέο best price") ενώ με ελάχιστα ευρώ παραπάνω δίνουν και το 128αρι, που προσωπικά θεωρώ πολύ σημαντικό να είναι όσο μεγαλύτερη γίνεται η εσωτερική μνήμη, ειδικά αν μιλάμε για πρακτικά μηδαμινές διάφορες τιμής. 

Δεν ξέρω αν κάποιος έχει ήδη αναφερθεί σε τυχόν θέματα "παραεισαγωγων" εγγυήσεων κλπ αλλά αν ναι, θα ρώταγα 1ον ξέρετε σίγουρα ότι τα σκρουτζομαγαζα τα φέρνουν από Κίνα χωρίς επίσημη εισαγωγή (παράνομη?) και άρα χωρίς υπαγωγή σε πανευρωπαϊκούς νόμους προστασίας καταναλωτή; και 2ον αν υποθεταμε ότι ίσχυε κάτι τέτοιο, πόσο" κοστολογεί" ο καθένας σας το "προνόμιο" να το αγοράσει από τον Γερμανό αντί οπουδήποτε αλλού; 

Λέω έτσι για να πάρω μια ιδέα όσο "προσφορά" ήταν αυτό, όχι για να κάνω κριτική απλά για να την κάνω, αλλά κυρίως γιατί ψάχνεται ξάδερφος για κινητά σε τέτοια λεφτά (150€-200€).

Καλησπέρα,

Θα προσπαθήσω να σου δώσω μία απάντηση σε αυτά που ρωτάς διότι το συγκεκριμένο κινητό το είχα βάλει στο μάτι και ήθελα να το αγοράσω από τη Black Friday. Το κινητό τους τελευταίο μήνα έπαιζε αρχική τιμή (χωρίς μεταφορικά και χωρίς αντικαταβολή) στα 152€ από σκρουτζομάγαζα αμφιβόλου ποιότητας (είναι φρέσκο το πάθημα με το e-shop amobiles και πόσο ρίσκο είναι τελικά να παραγγέλνεις από μαγαζιά χωρίς paypal). Αυτά συνήθως το είχαν κατόπιν παραγγελίας που είναι το σύνηθες να του προπληρώνεις για να κάνουν τη παραγγελία του κινητού από Κίνα. Τότε έπαιζε περίπου στα ~157€ για άμεση παραλαβή σκρουτζομάγαζα που δεν υποστηρίζουν όμως πληρωμή μέσω paypal ή είναι λιγότερο από ένα χρόνο στο skroutz (ή και τα δύο). Τις τελευταίες δύο εβδομάδες είχε πέσει η τιμή του στα ~154€ και ξαφνικά χωρίς λόγο η τιμή τους εκτοξεύτηκε στα 169€!!!. Το συγκεκριμένο στα 159€ με 2ετή επίσημη εγγύηση και όχι καταστήματος (που μερικές φορές είναι λιγότερο από ένα χρόνο στο skroutz) και επιπλέον η ευκολία που μπορεί να βρει κάποιος καταστήματα Γερμανός σε οποιαδήποτε πόλη της χώρας νομίζω ότι το καθιστούν προσφορά όχι με την έννοια του 10% αλλά με την ευκολία που προσφέρει στο τελικό αγοραστή χωρίς να σπαζοκεφαλιάζει ποιο σκρουτζομάγαζο είναι αξιόπιστο για να γλυτώσει μερικά ευρώ που μπορεί αργότερα να τα πληρώσει πολλαπλάσια στο μέλλον.

Επεξ/σία από th_nikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στο γερμανο κανεις login με cosmote id μου εκαναν χρεωση του κινητου στη συνδεδεμενη καρτα - και μετα επεσε ακυρο αφήνοντας με με πληρωμενο κινητο και τα νευρα στα καγκελα ....Απο πεισμα το ξανα παρηγγειλα  σα guest με παραδοση καταστημα και αντικαταβολη .  Συμπληρωνοντας τα σωστα στοιχεια γιατι μια απο το 13888 του οτε ειχε κανει ενα 7 σε 77 και θα ειχα και προβλημα με τη παράδοση courier  .Μεχρι τωρα ολα ζερβα πανε νιωθω μια αξιοπιστια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...