Προς το περιεχόμενο

Καλλιτέχνης ξεγελά τα Google Maps δημιουργώντας τεχνητό μποτιλιάρισμα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, bazzil είπε

Όταν γίνεται ορθή χρήση μιας υπηρεσίας δεν υπάρχει πρόβλημα. Για αυτό την προσφέρει η google και η κάθε google. Σου δίνω κάτι δωρεάν. Χρησιμοποίησε το σωστά προς όφελός σου. Αν είσαι μαλάκας τότε πάω πάσο... Δεν έχει κανέναν νόημα αυτή η πράξη για τον απλούστατο λόγο ότι κανείς δεν κουβαλά 99 κινητά.

Δεν υπάρχει τίποτα δωρεάν!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, insomnia06 είπε

Δηλαδή αν σε ένα δρόμο δεν έχει αυτοκίνητα αλλά έχει πολλούς πεζούς να περπατάνε στο πεζοδρόμιο αυτού με ανοιχτό το κινητό και την τοποθεσία τους , τι θα μα δείξει στο google maps; ότι έχει κίνηση;

Νομίζω, ότι οι χάρτες για να σου δείξουν κίνηση, παίρνουν δεδομένα από άλλα αυτοκίνητα που χρησιμοποιούν τους χάρτες. Όχι απλά επειδή έχεις ανοιχτό το κινητό και την τοποθεσία.

Και συνήθως οι πεζοί, όταν χρησιμοποιούν τους χάρτες, επιλέγουν διαδρομή για πεζούς και όχι για αυτοκίνητα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο καλλιτέχνης, καλά έκανε με την Google να τα διορθώσει αυτά. Πόσες φορές κι εμένα μου βγάζει κίνηση ότι έχει ο δρόμος κι άλλες τόσες όταν έχει κίνηση και δείχνει ότι δεν έχει. Εντάξει είναι τραγικό, δεν μιλάμε για 2-3 φορές αλλά κάθε μέρα το ίδιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όταν 50-100 βόδια (που έχουν πάνω τους κινητά) κλείνουν το κέντρο για να διαδηλώσουν υπέρ των δικαιωμάτων της κόκκινης κάμπιας του Κονγκό, ταλαιπωρώντας βεβαίως χιλιάδες συμπολίτες, στο google maps φαίνονται σαν αυτοκίνητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Δηλαδή όταν 50-100 βόδια (που έχουν πάνω τους κινητά) κλείνουν το κέντρο για να διαδηλώσουν υπέρ των δικαιωμάτων της κόκκινης κάμπιας του Κονγκό, ταλαιπωρώντας βεβαίως χιλιάδες συμπολίτες, στο google maps φαίνονται σαν αυτοκίνητα?

Ισως. Παντως καλο ειναι αυτο μιας και θα σου προτεινει αλλη διαδρομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Zoungla είπε

Ωραίος ο καλλιτέχνης, καλά έκανε με την Google να τα διορθώσει αυτά. Πόσες φορές κι εμένα μου βγάζει κίνηση ότι έχει ο δρόμος κι άλλες τόσες όταν έχει κίνηση και δείχνει ότι δεν έχει. Εντάξει είναι τραγικό, δεν μιλάμε για 2-3 φορές αλλά κάθε μέρα το ίδιο. 

Σε υποχρεώνει κανείς να το χρησιμοποιήσεις ή πλήρωσες κάτι;

  

30 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Δηλαδή όταν 50-100 βόδια (που έχουν πάνω τους κινητά) κλείνουν το κέντρο για να διαδηλώσουν υπέρ των δικαιωμάτων της κόκκινης κάμπιας του Κονγκό, ταλαιπωρώντας βεβαίως χιλιάδες συμπολίτες, στο google maps φαίνονται σαν αυτοκίνητα?

Δεν νομίζω κανείς που διαδηλώνει ή συναθροίζεται να έχει ανοιχτό το G maps σε φάση πλοήγησης..

Επεξ/σία από VirusX2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους επιστήμονες, το κινητό ξέρει πότε περπατάς και πότε τρέχεις μέσω των g sensor. Ακόμα και με κλειστό GPS σου λέει ότι εκανες τάδε βήματα. Στο καροτσάκι όμως ο g sensor  νομίζει ότι το κινητό είναι σε αμάξι που πάει αργά....

Προφανώς και οι χάρτες δεν χρειάζεται να είναι ανοιχτοί, αφού όλα αυτά είναι on by default. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...με αποτέλεσμα να δημιουργούν νέες μορφές ψηφιακού καπιταλισμού και εμπορευματοποίησης

δλδ εδωσε 2-3 χιλιαρικα να αγορασει 100 κινητα  γιατι ειναι υπερμαχος του παραδοσιακου καπιταλισμού??

Ο τυπος ειναι απλα βλαμμενος και η ειδηση δεν ειναι καν ειδηση.. Θα μπορουσε να ειναι βεβαια ταινια μικρου μηκους παραγωγης netflix..

 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Droulas13 είπε

Νομίζω, ότι οι χάρτες για να σου δείξουν κίνηση, παίρνουν δεδομένα από άλλα αυτοκίνητα που χρησιμοποιούν τους χάρτες. Όχι απλά επειδή έχεις ανοιχτό το κινητό και την τοποθεσία.

Έτσι είναι το λογικό όπως το γράφεις. Παρόλα αυτά εταιρίες του χώρου τα τελευταία χρόνια  έχουν πιαστεί άπειρες φορές να "δανείζονται" πληροφορίες για την καλύτερη εξυπηρέτηση μας...
Terms and conditions may apply με πολύ ψιλά γράμματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, czarjuly είπε

Εγω πηγαινω συχνα σε εναν φιλο μου για καφε που μενει πανω απο ενα σουβλατζιδικο και με εχει ταραξει η google στις ερωτησεις για το ποια ειναι η γνωμη μου για το σουβλατζιδικο😂

Τυχερέ που έχεις φίλο πάνω από σουβλατζιδικο.....  Να υποθέσω ότι ανάμεσα στις ερωτήσεις που σου κάνει η google  να μην είναι και πατάτα ντομάτα κρεμμύδι τζατζίκι ? ....  :) :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμενα μου είχε πει η γιαγιά μου όταν ακούς προτάσεις και λέξεις όπως «ψηφιακού καπιταλισμού και εμπορευματοποίησης» να κόβεις λάσπη !!!!!!! Βρεεεεεεε ουυυυυυστ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, costis ni είπε

Αν πάει κάποιος με gps jammer, τί θα συμβεί άραγε;

Μμμμμμμ..... Δίνεις ιδέες στον καλλιτέχνη!!!

Επεξ/σία από htaccess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...