Προς το περιεχόμενο

Αγοραπωλησία Bitcoin από το Kraken


NiVa013

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 6/3/2021 στις 8:13 ΜΜ, Xorxhs! είπε

Στo kraken. Έστω οτι εχει κάποιος btc και euro στο λογαριασμό του kraken. Θέλει να ξεκινησει ενα trade. Γνωρίζει κανείς τι παίζει με τα fees?

αν δωσεις αναζητηση kraken fees θα τα δεις αναλυτικα 0,16%  και o.26%  maker  taker  αν δωσεις μαρκετ (taker) εντολη εινια το 0,26 όπως επίσης και για stop loss H order take profit 

αν    δωσεις λιμιτ 0,16......... τωρα για μικρα ποσα αυτα είναι ψιλα

αναλογα με τον μηνιαίο ογκο αν αγοροπωλείς συχνα μειωνονται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα κ απο εμενα.

Σχετικα με τα    fees  στο kraken λεει 1.50% για instant buy αν εχεις καταθεσει με εμβασμα οποτε στα 100€ αγορας θα σε χρεωσει 1.5€

στο trade ειναι  0,16-0,26% . 

αυτο θα προστεθει εξτρα στο 1.50% επειδη σου προσφερει τις επιλογες  market/limit κτλπ του trading?

   
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχω ενα θέμα με το kraken και την Εθνική. Μου απέρριψαν την μεταφορά μέσω SEPA λέγοντας πως δεν υποστηρίζει την τράπεζα. Οτι SEPA τράπεζα και αν έβαλα δε δέχεται την Εθνική. Γνωρίζει κανείς αν δε συνεργάζονται; και σε αυτή την περίπτωση σε ποια δοκιμασμένη τράπεζα να ανοίξω Account; 

Δώστε τα φώτα σας γιατί είναι πρωτη μεταφορά και καπου ξενέρωσα... 

 

Υ. Γ είδα και το ecana custody αλλα δεν εχω ιδέα αν και πως θα δουλέψει (περιμένω verify μπας και...) 

Επεξ/σία από activex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, activex είπε

Παιδιά έχω ενα θέμα με το kraken και την Εθνική. Μου απέρριψαν την μεταφορά μέσω SEPA λέγοντας πως δεν υποστηρίζει την τράπεζα. Οτι SEPA τράπεζα και αν έβαλα δε δέχεται την Εθνική. Γνωρίζει κανείς αν δε συνεργάζονται; και σε αυτή την περίπτωση σε ποια δοκιμασμένη τράπεζα να ανοίξω Account; 

Δώστε τα φώτα σας γιατί είναι πρωτη μεταφορά και καπου ξενέρωσα... 

Aπό τι ξέρω και λένε και εδώ οι υπόλοιπες ελληνικές τράπεζες δεν έχουν κάποιο θέμα με το Kraken

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

Aπό τι ξέρω και λένε και εδώ οι υπόλοιπες ελληνικές τράπεζες δεν έχουν κάποιο θέμα με το Kraken

Κατάφερα να στείλω σε revolut. Επιβεβαίωσε το kraken οτι η Εθνική δε συνεργάζεται με Crypto... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μιας και διαβάζω ότι η revolut πλεον δέχεται κατάθεση ευρώ απο kraken. Κρατάνε κι αυτοι 4ευρω προμηθεια σε καθε κατάθεση οπως κάνει και η πειραιώς?

Επίσης αλλη ερώτηση, στο binance πλεον δεν εκδιδουν visa καρτες? εχει μονο επιλογη για να δηλωσω ενδιαφέρον και να με ενημερώσουν οταν θα ειναι διαθέσιμη. Όμως εχω διαβάσει οτι αλλοι απο ελλάδα εχουν παρει ήδη τετοια κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/10/2021 στις 4:52 ΠΜ, sazistas είπε

Παιδια μιας και διαβάζω ότι η revolut πλεον δέχεται κατάθεση ευρώ απο kraken. Κρατάνε κι αυτοι 4ευρω προμηθεια σε καθε κατάθεση οπως κάνει και η πειραιώς?

Επίσης αλλη ερώτηση, στο binance πλεον δεν εκδιδουν visa καρτες? εχει μονο επιλογη για να δηλωσω ενδιαφέρον και να με ενημερώσουν οταν θα ειναι διαθέσιμη. Όμως εχω διαβάσει οτι αλλοι απο ελλάδα εχουν παρει ήδη τετοια κάρτα.

η προμήθεια είναι η ίδια σε κάθε sepa συναλλαγή σίγουρα θα είναι λιγότερη από τι κρατάνε οι Ελληνικές τράπεζες που είναι στην κυριολεξία κλέφτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...