Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S20 Ultra είναι 5G ready, 8K εγγραφή βίντεο και έχει κάμερα 108MP με zoom 100X


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΑ ΛΑΙΜΑΙ 

Όπως η γρίπη το tamiflu

Όπως οι bodybuilders την πρωτεινη

Οπως η γιαγιά μου την εκκλησία 

Όπως η μάνα μου τη ζακέτα μου 

Όπως τα μακαρονια το τριμμένο τυρι κλπ 

ξεχασες τις χονδρες με τα κολαν 😀

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ακόμα ασχολούνται με τρύπες μέσα στην οθόνη. Ο exynos μια χαρά είναι αλλά τρύπες notch σταγόνες μέσα στην οθόνη δεν παλεύονται. Μετά μας πείραζαν τα σεμεδακκα των γιαγιαδων κάποτε στις crt. 


Μια χαρά θα ήταν αν μιλούσαμε για μια mid range συσκευή και όχι για μια συσκευή που ξεκινάει από τα 1.400

Και ρωτάω :

- Αφού είναι τόσο καλοί οι Exynos όσο γράφετε και τους παράγει και η ίδια η Samsung , γιατί δεν τους βάζει παντού;
 

- Γιατί εφόσον βγαίνουν πίσω στα reviews σε σύγκριση με τους Snap μας τους χρεώνουν στην ΙΔΙΑ ΤΙΜΗ;

- Για όσους δεν το γνωρίζουν οι διάφορες είναι ΧΑΟΤΙΚΕΣ! Η ψηφιακή επεξεργασία των φωτογραφιών γίνεται μέσω CPU και υπήρχε διαφορά στα τεστ του έμπειρου Anandtech. Το ίδιο και στο βίντεο. Επίσης πέρα από το κομμάτι της μπαταρίας υπάρχει και το θέμα της κάρτας γραφικών η οποία πέρα από τα απόλυτα νούμερα που μένει πίσω , ζεσταίνεται και πιο γρήγορα με αποτέλεσμα να έχουμε κάθετη πτώση της μπαταρίας και throttling. 
 

- Επίσης 5G με modem Exynos ενώ υπάρχει το κορυφαίο Qualcomm X55 που θα φοράνε όλα τα S20 του υπόλοιπου κόσμου το θεωρώ αστείο.

Βεβαια κάποιοι θα σκάσουν και φέτος 1.400 για να έχουν το τελευταίο Galaxy άσχετα αν μέσα είναι β´ διαλογής hardware. Του χρόνου που θα τους καταργήσει εντελώς(Γιατί προς τα εκεί το πάει) να δω τι θα λέτε...

Επεξ/σία από Looter
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια 500 καμερες 200mp και θα πας να βγαλεις στορι με κανα φιλτρο στο insta , και θα βλεπεις τα pixel... ακυρο samsung... παραμετροποιησε το λειτουργικο για να υποστηριξει ολες τις δυνατοτητες και να τις αξιοποιησει στο επακρο και μετα πουλα στα 1400...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, vagtech είπε

Ναι γιατί οι τιμές της huawei πήγαιναν πίσω.. τώρα θα δούμε και τα xiaomi στα 800 και θα αποτρελαθουμε τελείως. Το επόμενο iphone στα 2500 και πάει λέγοντας... Βέβαια υπάρχει μια διαφορά. Παλιά οι ναυαρχίδες είχαν μεν 700-800 αλλά στις χαμηλές κατηγορίες υπήρχε σαπιλα και έπρεπε αναγκαστικά να τα σκάσεις. Πλέον μπορεί να έχουν πάει οι τιμές στο θεό αλλά για κάποιους αυτό δεν αποτελεί προφανώς πρόβλημα όταν κάποιος θέλει iphone, samsung note κλπ. Αλλά μπορείς να έχεις πλέον αξιοπρεπέστατο τηλέφωνο με 150-200 ευρώ που παλιά δεν υπήρχε... Οπότε ας διαλέξουμε ο καθένας ανάλογα με τα γούστα και την τσέπη του. Επιλογές υπάρχουν για όλους.

Ναι με μια χουα ομως που στο θέμα κάμερας έβλεπαν ολοι την πλάτη της και επιπλέον εισήγαγε το reverse wireless charging. Αν νομιζεις οτι με εναν παικτη λιγότερο στην αγορά , μας συμφέρει ως καταναλωτές κάνεις λάθος. 

Φυσικά και θα ξεφύγει και η Xiaomi, έρχεται όμως η Realme (επιθετικά) να πάρει τη θέση της.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, snoopycrete είπε

Ναι με μια χουα ομως που στο θέμα κάμερας έβλεπαν ολοι την πλάτη της και επιπλέον εισήγαγε το reverse wireless charging. Αν νομιζεις οτι με εναν παικτη λιγότερο στην αγορά , μας συμφέρει ως καταναλωτές κάνεις λάθος. 

Φυσικά και θα ξεφύγει και η Xiaomi, έρχεται όμως η Realme (επιθετικά) να πάρει τη θέση της.

Προφανώς και δεν μας συμφέρει και δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο.  Είμαι και κάτοχος honor και huawei πιο πριν 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εγω ηρθα εδω για να κανω χαζι με οσους ες το κανουν προπαραγγελεια δεν λεω δικαιωμα σας αλλα καθε χρονο τα ιδια μας λενε και εγω προσωπικα κουραστικα να δινω λεφτα για τα ταχα κορυφαια τους κινητα τηλεφωνα. Απο το S8 που βγηκε τοτε το εκανα προπαραγγελεια μετα πηγα στο Note 8 με προπαραγγελεια παλι μετα στο S9 με προπαραγγελεια παλι μετα στο Note 9 με προπαραγγελεια παλι μετα στο S10 με προπαραγγελεια παλι μετα στο Note 10 Plus με προπαραγγελεια παλι. Εε φτανει πλεον δεν ειμαστε κοροιδα της Samsung και των εταιριων τους να τα αγοραζουμε οποτε βγαζουν νεα κινητα. Θα μεινω με αυτα του 2019 ειναι τρια συνολικα πολλα λεφτα εχουμε και λεμε: 1) S10 2) P30 3) iPhone 11.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος. Κάθε χρόνο ανταγωνίζονται με την Apple, ποιος θα έχει τις ψηλότερες τιμές... Δεν με νοιάζει γι' αυτές, αλλά το κακό είναι ότι κάνουν "χώρο" και στις άλλες ν' ανέβουν... Σε λίγο θα βλέπουμε ναυαρχίδα Xiaomi με 1000€...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως είναι εντυπωσιακό το πόσο γρήγορα δεχτηκατε το πίσω μέρος το οποίο σας προκαλούσε αναγουλα στο iPhone 11. Προφανώς έπαιξε ρόλο που στο Samsung οι "κεραμικές εστίες" έγιναν μεγαλύτερες! :)

Σε άλλα νέα τα specs του ultra είναι πολύ καλά αλλά ένα τέτοιο μέγεθος οθόνης (και συσκευής) προσωπικά με ξενερώνει απίστευτα...

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά ,να ρωτήσω κάτι,έτσι γιατί το έχω απορία...αυτή η διάταξη των καμερών,είμαι ο μοναδικός που τις θεωρεί τραγικές και απαράδεκτες??

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Πάντως είναι εντυπωσιακό το πόσο γρήγορα δεχτηκατε το πίσω μέρος το οποίο σας προκαλούσε αναγουλα στο iPhone 11. Προφανώς έπαιξε ρόλο που στο Samsung οι "κεραμικές εστίες" έγιναν μεγαλύτερες!

αυτά είναι λεπτομέρειες μπροστά στο σαπάκι επεξεργαστή του. Του χρόνου που θα έχει μόνο Snapdragon θα ασχοληθούμε με τις κάμερες και την έλλειψη θύρας 3.5mm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...