Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S20 Ultra είναι 5G ready, 8K εγγραφή βίντεο και έχει κάμερα 108MP με zoom 100X


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Πολυ δυνατο το ultra .

Για οποιον θελει το καλυτερο σε android  ειναι μονοδρομος .Η τιμη πλεον για τις κορυφαιες συσκευες ειναι τα 1300+ οπως ειδαμε και απο την apple .Ολοι οι υπολοιποι θα συμβιβαστουν με υποδυεστερες συσκευες κατι που προσφερει η αγορα απλοχερα καθως υπαρχει πληθωρα επιλογων για ολα τα βαλαντια .

Το καλυτερο ομως θα το πληρωσεις οπως ισχυει για ολα τα πραγματα σε αυτη την ζωη :)

Ε θα το πληρώσεις αν το θες day one. Δλδ χάθηκε ο κόσμος να το πάρει κάποιος στο τετράμηνο κοντά στο χιλιάρικο? Μαργαρίτα ακούς? Κανόνισε να είσαι η πρώτη στην ελλάδα που θα το πάρει πάλι 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντε και δεν πηρες το ultra  που υποτίθεται είναι η ναυαρχίδα... πειτε μου ενας απο εδώ ποιος ο λόγος να πάρεις τα μικρότερα μοντέλα εκτος την τιμή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, JcD είπε

Ε θα το πληρώσεις αν το θες day one. Δλδ χάθηκε ο κόσμος να το πάρει κάποιος στο τετράμηνο κοντά στο χιλιάρικο? Μαργαρίτα ακούς? Κανόνισε να είσαι η πρώτη στην ελλάδα που θα το πάρει πάλι 😂

Κοιτα φυσικα ισχυει αυτο που λες αλλα η συντριπτικη πλειοψηφια που γκρινιαζει δεν γκρινιαζει  γιατι διαθετει 1000 και τους φαινονται πολλα τα 1300-1400. Αλλα γιατι διαθετει 600  με το ζορι   και θελει με αυτα τα λεφτα να παρει κορυφαια συσκευη  ,ε δεν θα παρει ειναι απλο θα παρει κατι κατωτερο ...

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Κοιτα φυσικα ισχυει αυτο που λες αλλα η συντριπτικη πλειοψηφια που γκρινιαζει δεν γκρινιαζει  γιατι διαθετει 1000 και τους φαινονται πολλα τα 1300-1400. Αλλα γιατι διαθετει 600  με το ζορι   και θελει με αυτα τα λεφτα να παρει κορυφαια συσκευη ...

Να  τους πει κάποιος ότι κακός γκρινιάζουν, μιά χαρά κορυφαίες συσκευές πάιρνεις και με τα 600, από iphone 11 μέχρι s10+ 🙂

4 λεπτά πριν, lenovo2014 είπε

Αντε και δεν πηρες το ultra  που υποτίθεται είναι η ναυαρχίδα... πειτε μου ενας απο εδώ ποιος ο λόγος να πάρεις τα μικρότερα μοντέλα εκτος την τιμή? 

Το ultra είναι ναυαρχίδα δεν υποτίθεται. Ο λόγος να πάρεις τα μικρότερα είναι να έχεις s8 και να θέλεις να αναβαθμιστείς χωρίς να πάρεις παντόφλα 6.9 ιντσών. Κι εγώ έχω την δυνατότητα οικονομικά να έχω note 10 αλλά επέλεξα s10 για το μέγεθος.! Επίσης πέρασα για ένα μήνα από iPhone 11 pro και η κοπέλα μου έχει το iPhone 11, δεν μας ενδιαφέρουν τα μεγαλύτερα μεγέθη προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που βλέπω είναι ότι με την συνεχείς αυξήσεις των τιμών στο τέλος η θα αγοράζουμε μετά από πόσους μήνες να πέσει αρκετά η τιμή η θα περιμένουμε να βγει το νέο μοντέλο στην αγορά και μετά από λίγο καιρό να πάρουμε νέα συσκευή αλλά προηγούμενη ναυαρχίδα. 

1400€ είναι πολλά για κινητό και όλο ένα αυξάνονται κάθε χρόνο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, billdanos είπε

Πάντως είναι εντυπωσιακό το πόσο γρήγορα δεχτηκατε το πίσω μέρος το οποίο σας προκαλούσε αναγουλα στο iPhone 11. Προφανώς έπαιξε ρόλο που στο Samsung οι "κεραμικές εστίες" έγιναν μεγαλύτερες! :)

Σε άλλα νέα τα specs του ultra είναι πολύ καλά αλλά ένα τέτοιο μέγεθος οθόνης (και συσκευής) προσωπικά με ξενερώνει απίστευτα...

Δεν είναι το ίδιο , γιατί στο iPhone οι κάμερες είναι πολύ εμφανή και ασύμμετρες, και πιο μεγάλες εμφανισιακά .. Στο s20 ultra είναι μέσα στο μαύρο πλαίσιο που κρύβονται και το όλο look είναι λίγο badass ,θυμίζοντας μου τον τεράστιο αισθητήρα του Lumia 1020 ,που προκαλούσε σοκ σε όποιον το έβλεπε και διάβαζε πάνω του τα 41mpxl! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Αυτό που βλέπω είναι ότι με την συνεχείς αυξήσεις των τιμών στο τέλος η θα αγοράζουμε μετά από πόσους μήνες να πέσει αρκετά η τιμή η θα περιμένουμε να βγει το νέο μοντέλο στην αγορά και μετά από λίγο καιρό να πάρουμε νέα συσκευή αλλά προηγούμενη ναυαρχίδα. 

1400€ είναι πολλά για κινητό και όλο ένα αυξάνονται κάθε χρόνο

Σου δινει οτι καλυτερο υπαρχει σε συσκευη αυτη τη στιγμη...υπαρχει κατι που ειναι κορυφη στο ειδος του και να πουλιεται φθηνα στην αγορα?

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ScorpioX777 είπε

Σου δινει οτι καλυτερο υπαρχει σε συσκευη αυτη τη στιγμη...υπαρχει κατι που ειναι κορυφη στο ειδος του και να πουλιεται φθηνα στην αγορα?

Nαι το asus rog phone 0xa0ax0xa0xa0xa0x0a

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, JcD είπε

Να  τους πει κάποιος ότι κακός γκρινιάζουν, μιά χαρά κορυφαίες συσκευές πάιρνεις και με τα 600, από iphone 11 μέχρι s10+ 🙂

Το ultra είναι ναυαρχίδα δεν υποτίθεται. Ο λόγος να πάρεις τα μικρότερα είναι να έχεις s8 και να θέλεις να αναβαθμιστείς χωρίς να πάρεις παντόφλα 6.9 ιντσών. Κι εγώ έχω την δυνατότητα οικονομικά να έχω note 10 αλλά επέλεξα s10 για το μέγεθος.! Επίσης πέρασα για ένα μήνα από iPhone 11 pro και η κοπέλα μου έχει το iPhone 11, δεν μας ενδιαφέρουν τα μεγαλύτερα μεγέθη προς το παρόν.

Έχω και το s10plus και το max pro Και βλεπω καλα τι γίνετε και απο θεμα ποιότητας και όχι μόνο από πάρα πολλα . Τωρα αν Εσύ τοβπαιρνεις μόνο για το μέγεθος και όχι για αυτα που προσφέρει μπορείς να πάρεις κάποιο με τιμή στα 200 . Δεν εξηγείς όμως Γιατί παίρνεις το s20 

23 λεπτά πριν, JcD είπε

Να  τους πει κάποιος ότι κακός γκρινιάζουν, μιά χαρά κορυφαίες συσκευές πάιρνεις και με τα 600, από iphone 11 μέχρι s10+ 🙂

Το ultra είναι ναυαρχίδα δεν υποτίθεται. Ο λόγος να πάρεις τα μικρότερα είναι να έχεις s8 και να θέλεις να αναβαθμιστείς χωρίς να πάρεις παντόφλα 6.9 ιντσών. Κι εγώ έχω την δυνατότητα οικονομικά να έχω note 10 αλλά επέλεξα s10 για το μέγεθος.! Επίσης πέρασα για ένα μήνα από iPhone 11 pro και η κοπέλα μου έχει το iPhone 11, δεν μας ενδιαφέρουν τα μεγαλύτερα μεγέθη προς το παρόν.

Δηλαδή Εσύ θα πας απο ναυαρχίδα σε κάτι κατώτερο για αναβάθμιση?  Πως γίνεται αυτό εξήγησε μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να ναι σχόλια εδω μεσα πραγματικά... Απο ανίδεους ανθρώπους που μπαίνουν στα φόρουμ και διαβάζουν μλκιες μέχρι τους κράχτες που κραζουν την samsung ενω έχουν κινητακια των 200€. Κραζετε exynos και λέτε ότι να ναι μπούρδες για κατώτερο προϊόν..  τι άλλο θα διαβασουμε εδω μεσα? Ποια η διαφορά τους δεν μας εχετε εξηγήσει ποτέ..  Στα benchmarks? Ποιος σας είπε κύριοι που κραζετε για τις τιμές ότι η συγκεκριμένη σειρά απευθύνετε σε ολους τους καταναλωτές? Τετοια κινητά δεν ειναι για ολους... καθίστε με τα τσιαομι σας και παίξτε το μαγκες από την γωνιά ότι με λιγότερα φραγκα αγοράσατε ισάξιο κινητό η και καλύτερο όπως λένε κάποιοι... 

περαστικα σας και εσεις που κραζετε σταματήστε να τα λιγουρευεστε γιατί αν είχατε την οικονομικη δυνατοτητα να πάτε να το πάρετε αύριο το πρωί, τα τσιαομι ουτε καν θα τα κοιτούσατε στις βιτρινες...

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billvwrulez είπε

Θελω συγκριση iphone 11 pro max vs s20 ultra ???

Τι ακομη ?????

Δεν υπάρχει σύγκριση πουθενά πιστεψε με το iPhone ειναι κλάσεις ανώτερο από ποιότητααπο Λογισμικό απο ολες της πλευρές οπότε μην το ψαχνεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Δεν είναι το ίδιο , γιατί στο iPhone οι κάμερες είναι πολύ εμφανή και ασύμμετρες, και πιο μεγάλες εμφανισιακά .. Στο s20 ultra είναι μέσα στο μαύρο πλαίσιο που κρύβονται και το όλο look είναι λίγο badass ,θυμίζοντας μου τον τεράστιο αισθητήρα του Lumia 1020 ,που προκαλούσε σοκ σε όποιον το έβλεπε και διάβαζε πάνω του τα 41mpxl! 

Που προεξέχει 10 εκατοστα από το σασί αυτό δεν το βλέπεις τυφλός είσαι?  Οταν διαβάζω μπούρδες με πιανει τραλαλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...