Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S20 Ultra είναι 5G ready, 8K εγγραφή βίντεο και έχει κάμερα 108MP με zoom 100X


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Καλησπερα εγω ηρθα εδω για να κανω χαζι με οσους ες το κανουν προπαραγγελεια δεν λεω δικαιωμα σας αλλα καθε χρονο τα ιδια μας λενε και εγω προσωπικα κουραστικα να δινω λεφτα για τα ταχα κορυφαια τους κινητα τηλεφωνα. Απο το S8 που βγηκε τοτε το εκανα προπαραγγελεια μετα πηγα στο Note 8 με προπαραγγελεια παλι μετα στο S9 με προπαραγγελεια παλι μετα στο Note 9 με προπαραγγελεια παλι μετα στο S10 με προπαραγγελεια παλι μετα στο Note 10 Plus με προπαραγγελεια παλι. Εε φτανει πλεον δεν ειμαστε κοροιδα της Samsung και των εταιριων τους να τα αγοραζουμε οποτε βγαζουν νεα κινητα. Θα μεινω με αυτα του 2019 ειναι τρια συνολικα πολλα λεφτα εχουμε και λεμε: 1) S10 2) P30 3) iPhone 11.

Συλλογή κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Με αρχικη τιμη τα κοντα 1400ευρω,και σε 6μηνες να το παρεις παλι πανω απο τα 1000ευρω θα ειναι :P

Περυσι το S10+ ξεκινουσε απο τα 1050ευρω.Φετος τρελαθηκαν τελειως με τις τιμες.

Σε ένα χρόνο θα έχει 650€ και πάλι θα είναι τούμπανο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, VChris said:

αυτά είναι λεπτομέρειες μπροστά στο σαπάκι επεξεργαστή του. Του χρόνου που θα έχει μόνο Snapdragon θα ασχοληθούμε με τις κάμερες και την έλλειψη θύρας 3.5mm.

Ο exynos δεν είναι σαπάκι σε σχέση με τον snap αλλά δεν είναι και ίδιοι. Και κάτι τέτοιο δεν είναι και πολύ καλό για μια ναυαρχίδα που κοστίζει 1500 ευρώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisxpap είπε

Συλλογή κάνεις?

Οχι αντιθετως με το που εβγαζε η samsung νεα μαλακια τα πουλουσα για να επαιρνα αυτη και εχανα πολλα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, geopel είπε

Σε ένα χρόνο θα έχει 650€ και πάλι θα είναι τούμπανο!!

Κατσε πρωτα να το δεις σε ενα χρονο να εχει αυτη την τιμη,και τοτε το ξανασυζηταμε.

650ευρω εχει το S10+ που ειχε χαμηλοτερη αρχικη τιμη.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Ο exynos δεν είναι σαπάκι σε σχέση με τον snap αλλά δεν είναι και ίδιοι. Και κάτι τέτοιο δεν είναι και πολύ καλό για μια ναυαρχίδα που κοστίζει 1500 ευρώ. 

Δε νομίζω να έχει κανείς αντίρρηση σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thelos257 είπε

Οχι αντιθετως με το που εβγαζε η samsung νεα μαλακια τα πουλουσα για να επαιρνα αυτη και εχανα πολλα λεφτα.

Λυπαμαι αλλά δεν φταίει η samsung και η κάθε samsung σε αυτό αλλά εσύ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρομερά specs. Αν δεν πάει Αύγουστος να βγει το note 11 μην περιμένετε προσιτή τιμή σε Ευρώπη. Οποίοι είναι σε Αμερική θα το βρουν νωρίτερα σε πολύ καλή τιμη. Δεν βλέπω τον λόγο να αλλάζετε κάθε χρόνο κινητό. Ενα κινητό με τετια specs σου βγάζει 4 χρονια. Το αγοράζεις κανα 700 euro μετά απο καπια χρονική στιγμή και το κρατάς άνετα 4 χρονια. Πλέον μετα τα 4 χρόνια θα βλέπεις διαφορά. Χωρίς την Χαβάη που πούλαγε σε Ευρώπη και λιγα ειναι 1400. Πλέον η samaung είναι μονη της στον θρόνο. Το note 11 στα 1550 σίγουρα. Σύντομα τα samsung θα κοστίζουν οσο η top η lg oled tv 55 inch. 

Επεξ/σία από asdfaster
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, christian-133 είπε

16giga ram. Έχουν ξεφύγει προκειμένου να ξεβρακωνουν κάποια κορόιδα. Το χειρότερο είναι ότι υπάρχουν 

Εγώ θέλω να δω που πιάνει ταβάνι πλέον και αυτό τι θα βάλουν μετά ??? 24 ??? 32 ??? Απορία έχω .. σοβαρά ....

19 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πάντως είναι εντυπωσιακό το πόσο γρήγορα δεχτηκατε το πίσω μέρος το οποίο σας προκαλούσε αναγουλα στο iPhone 11. Προφανώς έπαιξε ρόλο που στο Samsung οι "κεραμικές εστίες" έγιναν μεγαλύτερες! :)

Σε άλλα νέα τα specs του ultra είναι πολύ καλά αλλά ένα τέτοιο μέγεθος οθόνης (και συσκευής) προσωπικά με ξενερώνει απίστευτα...

Συγνώμη αλλά άλλη διάταξη από την κουζίνα και άλλο... Που είναι σαν κεραμική εστία... Τουλάχιστον έχει μια φινέτσα.... Χαχαχαχχα 

Τούμπανο η συσκευή αλλά παρότι εξωτερικό παρότι μπορώ να την πάρω με σύνδεση... Θα παραμείνω με το ταπεινό note10plus p30pro... Δεν έχω ανάγκη από 100χ ΖΟΟΜ...είπαμε.... Ωραία τα 108mp πάντως...!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ο exynos δεν είναι σαπάκι σε σχέση με τον snap αλλά δεν είναι και ίδιοι. Και κάτι τέτοιο δεν είναι και πολύ καλό για μια ναυαρχίδα που κοστίζει 1500 ευρώ. 


φίλε μου πρόσθεσε σε όλα αυτά που έγραψα και το θέμα της εξέλιξης των software και του optimizations σε CPU και GPU. Όταν τον Snap θα τον φοράνε δεκάδες κινητά(Sony,LG,Xiaomi,Oppo,OnePlus,κλπ) , πιστεύεις ότι θα έχουμε το ίδιο επίπεδο υποστήριξης από τη μαμά Google; Οι διάφορες σε βάθος χρόνου μεγαλώνουν καθώς το ένα soc θα αφορά εκατοντάδες εκατομμύρια συσκευών σε όλο τον πλανήτη ενώ το άλλο θα αφορά μόνο τις αγορές που αποφάσισε να σπρώξει η Samsung τα σαπακια.

Περιμενω να δω ποια έκδοση θα σερβίρουν σε Κορέα!! 😂😂

Επεξ/σία από Looter
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάται κανεις απο εδω τα ειρωνικά σχόλια που έκανα τον Μάρτιο του '19 διάφορα άτομα (ακομα και η ιδια η sammy) για τον περισκοπικό φακο της huawei ;
Φετος τι αλλαξε;

Ας κανω και μια προβλεψη για dxo , ενα 125αρι πιστευω θα εχει 

Επεξ/σία από Lewnidas1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Looter είπε

Περιμενω να δω ποια έκδοση θα σερβίρουν σε Κορέα!! 😂😂

Snapdragon.

https://www.gsmarena.com/all_three_samsung_galaxy_s20_phones_pass_through_geekbench_with_s865_chips_12gb_of_ram-news-41313.php

κατα τα αλλα ειναι τραγικο σε ενα τεχνολογικο forum  να σου λενε καποιοι γιατι καθεσαι και κοιτας τις διαφορες στα τσιπακια των επεξεργαστων.

Σαν να πας δηλαδη σε ενα αθλητικο forum να τους πεις γιατι μιλανε για μπαλα.Τελειως οτι να ναι ορισμενοι.

Αν δεν καθεται ο κοσμος να ψειριζει τις πανακριβες ναυαρχιδες που ζητανε ενα σκασμο χρηματα,ποιες συσκευες θα ψειρίσει?

 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω mi note 10 και βλέπω τα κάκαλα του μέρμηγκα, με αυτό θα βλέπω τίς τρίχες από τα κάκαλα του μέρμηγκα...

Επεξ/σία από CAPgeo1979
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, thelos257 είπε

Καλησπερα εγω ηρθα εδω για να κανω χαζι με οσους ες το κανουν προπαραγγελεια δεν λεω δικαιωμα σας αλλα καθε χρονο τα ιδια μας λενε και εγω προσωπικα κουραστικα να δινω λεφτα για τα ταχα κορυφαια τους κινητα τηλεφωνα. Απο το S8 που βγηκε τοτε το εκανα προπαραγγελεια μετα πηγα στο Note 8 με προπαραγγελεια παλι μετα στο S9 με προπαραγγελεια παλι μετα στο Note 9 με προπαραγγελεια παλι μετα στο S10 με προπαραγγελεια παλι μετα στο Note 10 Plus με προπαραγγελεια παλι. Εε φτανει πλεον δεν ειμαστε κοροιδα της Samsung και των εταιριων τους να τα αγοραζουμε οποτε βγαζουν νεα κινητα. Θα μεινω με αυτα του 2019 ειναι τρια συνολικα πολλα λεφτα εχουμε και λεμε: 1) S10 2) P30 3) iPhone 11.

Eγω αλλάζω συσκευή κάθε 3 χρόνια. Απο το S8 που εχω τώρα θα παω στο S20 Ultra και σε 3 χρονια, θεωρητικά, στο S23. Απλά, δε νομίζεις οτι το να κράζεις οσους τα παιρνουν ενω τα πήρες όλα είναι λιγο υποκριτικο;

 

47 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πάντως είναι εντυπωσιακό το πόσο γρήγορα δεχτηκατε το πίσω μέρος το οποίο σας προκαλούσε αναγουλα στο iPhone 11. Προφανώς έπαιξε ρόλο που στο Samsung οι "κεραμικές εστίες" έγιναν μεγαλύτερες! :)

Σε άλλα νέα τα specs του ultra είναι πολύ καλά αλλά ένα τέτοιο μέγεθος οθόνης (και συσκευής) προσωπικά με ξενερώνει απίστευτα...

Στο S20 ισχύει, για μενα τουλάχιστον, οτι ισχυε και στο iPhone. Ασχημο αλλά το συνηθίζεις

 

 

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Snapdragon.

https://www.gsmarena.com/all_three_samsung_galaxy_s20_phones_pass_through_geekbench_with_s865_chips_12gb_of_ram-news-41313.php

κατα τα αλλα ειναι τραγικο σε ενα τεχνολογικο forum  να σου λενε καποιοι γιατι καθεσαι και κοιτας τις διαφορες στα τσιπακια των επεξεργαστων.

Σαν να πας δηλαδη σε ενα αθλητικο forum να τους πεις γιατι μιλανε για μπαλα.Τελειως οτι να ναι ορισμενοι.

Αν δεν καθεται ο κοσμος να ψειριζει τις πανακριβες ναυαρχιδες που ζητανε ενα σκασμο χρηματα,ποιες συσκευες θα ψειρίσει?

Το πρόβλημα δεν ειναι οτι κοιτάτε. Προφανως θα το κανετε. Το θεμα ειναι πως σε καθε αρθρο λετε ακριβως τα ιδια. Ναι, ξερουμε οτι ο Exynos ειναι κατωτερος. Ναι ειναι βλακεια της Samsung που το κανει. Οχι δεν ειναι σαπακι απλα ειναι κατώτερος. Δεν λετε ομως ΤΙΠΟΤΑ καινουριο. Γράφετε τα ιδια 5 πράγματα σε ΚΑΘΕ σελιδα ΚΑΘΕ άρθρου. Φτάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...