Προς το περιεχόμενο

Νέο Sharp AQUOS R5G με οθόνη 6,5” QHD+, Snapdragon 865 και δυνατότητα λήψης βίντεο 8K


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, mordred είπε

Γιατί έχουμε να βλέπουμε 8k... Στην Ιαπωνία είναι standard δηλαδή;

Yup. 

https://www.hollywoodreporter.com/amp/news/8k-channel-launched-japan-1173134 

http://global.sharp/aquos/en/8Ktech/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sharp Gx 20 vodafone εποχες, χρεωνα το λογαριασμο κανα 150αρι € απο τα παιχνιδια στο vodafone live. Ωραιες εποχες (και πολυ ξυλο απο τον πατερα μου 🤣)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, mordred είπε

Γιατί έχουμε να βλέπουμε 8k... Στην Ιαπωνία είναι standard δηλαδή;

Στην Ιαπωνία αν δεν έχεις 8κ και τουλάχιστον 16gb ram είσαι πρωτόγονος 😋

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mordred είπε

Γιατί έχουμε να βλέπουμε 8k... Στην Ιαπωνία είναι standard δηλαδή;

Με τις ταχύτητες που έχουν εκει για internet και τις χαμηλές τιμές δεν νομίζω να είναι θέμα να σηκώνεις όποτε θες μέσα σε λίγα δεύτερα ότι βλακεία στο internet σε 8κ μέσα σε μερικά δεύτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Με τις ταχύτητες που έχουν εκει για internet και τις χαμηλές τιμές δεν νομίζω να είναι θέμα να σηκώνεις όποτε θες μέσα σε λίγα δεύτερα ότι βλακεία στο internet σε 8κ μέσα σε μερικά δεύτερα. 

Δε το έλεγα για τις ταχύτητες κυρίως για τα μέσα προβολής...

Επεξ/σία από mordred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vastegial_74 είπε

Κριμα που τα sharp δεν ερχονται ξανα στην Ελλαδα......

Δεν πειράζει θα πάμε εμείς να τα φέρουμε τι Έλληνες είμαστε χαα ΑΑ και να βάλουμε και μάσκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, mordred είπε

Γιατί έχουμε να βλέπουμε 8k... Στην Ιαπωνία είναι standard δηλαδή;

Οχι δεν ειναι στάνταρ τα 8k πουθενά άσε να λένε οτι θέλουν εδώ μέσα υπερβολές λόγο μάρκετινγκ όλα αυτά

 

Επεξ/σία από farcry33
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, mordred είπε

Δε το έλεγα για τις ταχύτητες κυρίως για τα μέσα προβολής...

 

χέρι χέρι πάνε αυτά αν δεν μπορείς να παίξεις ακόμη καλά καλά και σε 4κ γιατί buffaρει ή στο κινητό και ας έχεις 4g γιατί θα πληρώσεις 100ευρα για να το δεις ή να το streamάρεις απο το κινητό σε τηλεόραση κτλ  τότε και να έχεις το μέσο είναι άχρηστο πχ η θεία μου στο χωριό έχει 4Κ ΤV γιατί ήταν σε προσφορά αλλά βλέπει digia 720p (ούτε καν 1080p της ΕΡΤ γιατί δεν ποιάνει η καιρέα ΕΡΤ εκει που είναι) και έχει internet 4mbps.. οπότε ξεχνάμε και netflix 4k standard DEF και πολύ της είναι..   αλλά οι ιαπωνες  έχουν και την υποδομή και τα μέσα (κινητά τηλεοράσεις φωτογραφικές -μιας και είναι και οι πρώτοι γκατζετάκιδες ειδικά στις φωτογραφικές ακόμη και τα παππούδια τους έχουν DSLR και μάλιστα flagships :P - ) 

12 λεπτά πριν, farcry33 είπε

Οχι δεν ειναι στάνταρ τα 8k πουθενά άσε να λένε οτι θέλουν εδώ μέσα υπερβολές λόγο μάρκετινγκ όλα αυτά

The first 8K satellite TV broadcasts launched today in Japan(2018)  https://www.engadget.com/2018/12/01/8k-japan-tv/?guccounter=1

Επεξ/σία από TopicStrarter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ απλά το ανέφερα ότι οκ έχουν βγει κάποια μοντέλα 8k τηλεοράσεων αλλά δεν είναι και standard (για Ιαπωνία δε ξέρω αλλά φαντάζομαι ότι τα μοντέλα κυκλοφορούν παντού). Κι εγώ Netflix στα 4k βλέπω (πιστεύω όχι ότι με νοιάζει και ιδιαίτερα) αλλά τώρα κινητό που τραβάει 8k? Καλοδεχούμενο είναι αλλά αποψή μου είναι ότι βγαόνουν too soon....

Επεξ/σία από mordred
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

χέρι χέρι πάνε αυτά αν δεν μπορείς να παίξεις ακόμη καλά καλά και σε 4κ γιατί buffaρει ή στο κινητό και ας έχεις 4g γιατί θα πληρώσεις 100ευρα για να το δεις ή να το streamάρεις απο το κινητό σε τηλεόραση κτλ  τότε και να έχεις το μέσο είναι άχρηστο πχ η θεία μου στο χωριό έχει 4Κ ΤV γιατί ήταν σε προσφορά αλλά βλέπει digia 720p (ούτε καν 1080p της ΕΡΤ γιατί δεν ποιάνει η καιρέα ΕΡΤ εκει που είναι) και έχει internet 4mbps.. οπότε ξεχνάμε και netflix 4k standard DEF και πολύ της είναι..   αλλά οι ιαπωνες  έχουν και την υποδομή και τα μέσα (κινητά τηλεοράσεις φωτογραφικές -μιας και είναι και οι πρώτοι γκατζετάκιδες ειδικά στις φωτογραφικές ακόμη και τα παππούδια τους έχουν DSLR και μάλιστα flagships :P - ) 

The first 8K satellite TV broadcasts launched today in Japan(2018)  https://www.engadget.com/2018/12/01/8k-japan-tv/?guccounter=1

Άλλο The first 8K satellite TV broadcasts launched today inJapan(2018) άλλο ειναι στάνταρ ακόμα έχει καιρό για να γίνει στάνταρ εκεί εδώ άστο σε καμία 5+ χρόνια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, farcry33 είπε

Άλλο The first 8K satellite TV broadcasts launched today inJapan(2018) άλλο ειναι στάνταρ ακόμα έχει καιρό για να γίνει στάνταρ εκεί εδώ άστο σε καμία 5+ χρόνια 

Τι εννοείς με την έννοια  "στάνταρ" ; να έχει θεσπιστεί νόμος ότι μόνο 8κ θα υπάρχει εδώ και τώρα; τότε όχι... 

 

Αλλά όταν έχεις την δικτυακή υποδομή (τεράστιες ταχύτητες σε πολύ προσιτή τιμή τόσο για σταθερές συνδέσεις όσο για ασύρματες) κινητά με τις δυνατότητες αυτές, φωτογραφικές με τις δυνατότητες αυτές τηλεοράσεις με τις δυνατότητες αυτές και τηλεοπτικά κανάλια που προβάλουν σε αυτή την ανάλυση τότε πως το λες εσύ αυτό; Εγώ δεν ζω Ιαπωνία αλλά βλέπω ότι αν θέλει κάποιος να μεταβεί σε 8k μπορεί να το κάνει ανα πάσα στιγμή γιατί και τα μέσα υπάρχουν και η υποδομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papajohnnnn είπε

Sharp Gx 20 vodafone εποχες

Α ρε εποχές. Είχα πείσει κι εγώ τον πατέρα μου να μου πάρει αυτή την κινητάρα. Τρελή κάμερα για την εποχή του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Τι εννοείς με την έννοια  "στάνταρ" ; να έχει θεσπιστεί νόμος ότι μόνο 8κ θα υπάρχει εδώ και τώρα; τότε όχι... 

Αλλά όταν έχεις την δικτυακή υποδομή (τεράστιες ταχύτητες σε πολύ προσιτή τιμή τόσο για σταθερές συνδέσεις όσο για ασύρματες) κινητά με τις δυνατότητες αυτές, φωτογραφικές με τις δυνατότητες αυτές τηλεοράσεις με τις δυνατότητες αυτές και τηλεοπτικά κανάλια που προβάλουν σε αυτή την ανάλυση τότε πως το λες εσύ αυτό; Εγώ δεν ζω Ιαπωνία αλλά βλέπω ότι αν θέλει κάποιος να μεταβεί σε 8k μπορεί να το κάνει ανα πάσα στιγμή γιατί και τα μέσα υπάρχουν και η υποδομή. 

Οχι ρε εννοώ δεν ειναι τόσο mainstream οπως αρχίζει να γίνεται τωρα εδώ με τις 4κ tv γενικα ειναι ακόμα πολυ καινούργια τεχνολογία για το κοινό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, farcry33 είπε

Οχι ρε εννοώ δεν ειναι τόσο mainstream οπως αρχίζει να γίνεται τωρα εδώ με τις 4κ tv γενικα ειναι ακόμα πολυ καινούργια τεχνολογία για το κοινό 

Εγώ νομίζω ότι οι 8k ότι είναι όπως με τις 4κ εδώ δεν έχουν πολλοί αλλά υπάρχει κάμποσος κόσμος που έχει.  Δεν έχω διαβάσει πουθενά μετρήσεις αλλά όταν υπάρχουν 8K τηλεοράσεις (+ όλα τα άλλα που ανέφερα πιο πριν ) σε τιμές 3 με 6 χιλιάδες ευρά (υπόψιν ότι ο μέσος μισθός εκεί ειναι γύρο στα 3500 ευρώ. ) μάλλον θα είναι αρκετοί αυτοί που θα έχουν αγοράσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...