Προς το περιεχόμενο

Kenwood πολύμηχάνημα. Μπορεί να φτιαχτεί;


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να φτιαχτεί ή πάει για πέταμα; Η εγγυηση έληξε πριν 1 μηνα και στην kenwood δεν ξαναδινω ούτε 50 λεπτά. Το μοντέλο είναι το XL Titanium KVL8300S. Σταμάτησε να γυρνάει το μοτέρ και όποτε γυρνάει πετάγονται ρινισματα από μέσα. Δεν ξέρω τι έχει παθει. Και πέρυσι το είχαμε δώσει πίσω και το έφτιαξαν και καλά, μετά από 1 μηνα. Αν υπάρχει κανένα καλό μαστορι, ας στείλει ένα μήνυμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τι βλέπω είναι ακριβό μοντέλο, μην το λειτουργείς καθόλου, δεν μπορείς να το ανοίξεις μόνος σου για να δεις τι έχει χαλάσει μέσα; ούτως ή άλλως χαλασμένο είναι, κάνε μια προσπάθεια και ανέβασε φώτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορείς να το σκαλίσεις μόνος σου πήγαινε το σε κάποιον που επισκευάζει οικιακές συσκευές. Μπορεί να είναι κάτι απλό και να φτιαχτεί φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα ολες τις βιδες, αλλα δεν ανοιγει. Και δεν βρισκω βιντεο αναλογο στο ιντερνετ για το μοντελο μου, αλλα για παραπλησια.

https://streamable.com/8avyr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτα και το processor τι εχει παθει, αυτο ειναι ετσι εδω και μηνες, εχει κοπει απο το πανω μερος το πλαστικο και δεν γυρναει. Ολο προβληματα. Και ειχα δωσει και μια περιουσια..

 

 

IMG_20200219_115936.jpg

9 βιδες σύνολο, όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες, αλλά δεν βγαίνει κάτι.

 

MVIMG_20200222_173136_compress55.jpg

MVIMG_20200222_173130_compress82.jpg

MVIMG_20200222_173119_compress75.jpg

MVIMG_20200222_173058_compress45.jpg

Πάντως πιστεύω ότι έχει γίνει ζημιά μέσα πλέον.

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκει οντως το τραβουσα αλλα δεν εβγαινε. Δεν το εβγαλα το παξιμαδι, πως θα το κανω;

Τριτη φωτο οταν λες, μετρας και την πανω που εβαλα με το Processor;

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες μηπως σε καλυψει η εταιρεία? Οκ η εγγυηση εληξε, αλλα αμα ειναι για τοσο μικρο χρονικο διαστημα και ρωτησεις ευγενικα μπορει και να στο καλυψουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Lezantas26 said:

Δοκιμασες μηπως σε καλυψει η εταιρεία? Οκ η εγγυηση εληξε, αλλα αμα ειναι για τοσο μικρο χρονικο διαστημα και ρωτησεις ευγενικα μπορει και να στο καλυψουν

Εχω πεταξει την αποδειξη με το που εληξε η εγγυηση απο τα νευρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κρίμα ρε γαμώτο.Και μετά σου λέει πάρε επώνυμο και πανάκριβο.Τα κλείνουν με τέτοιο τρόπο ώστε να μην ξέρεις το σημείο που πρέπει να πιέσεις να ανοίξει.Επίτηδες να πας στην αντιπροσωπεία να σου πιάσουν τον πωπό.

Έχω ένα των 100 ευρώ από lidl του έχω πιει για χρόνια καθημερινά το αίμα ειδικά με το μπλέντερ και δουλεύει σαν σκυλί.Όταν το βγάλει πάρε ένα έχει και τρία χρόνια εγγύηση να ησυχάσεις.😊

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εισαι αθηνα τραβα απο τον Κομινη στην αχαρνων που εχει τα ανταλλακτικα συσκευων , εκει τα παιδια ξερουν και ειναι εξυπηρετικα για το πως θα το λυσεις ή θα σου συστησουν καποιον με λογικες τιμες https://www.kominis.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω νεύρα, είμαι έτοιμος να το πετάξω από την βεράντα. Αυτό το παξιμάδι πως το ανοίγω; Έχω και ένα σαν τρυπάνι, του πατέρα μου, το έχω χρόνια στο πατάρι, λογικά θα έχει εξάρτημα για να το ανοίγει.

 

Εντωμεταξύ το processor που ήταν στην εγγυηση δεν μου το άλλαξαν, λέει η εγγύηση δεν καλύπτει τα εξαρτήματα. Οκ ίσως για ζυμε; να είναι καλό μηχάνημα, αλλά για μπλέντερ που το ήθελα κυρίως, τα έφτυσε. Εκτός αν πέτυχα σε ελαττωματικό μοντέλο.

Δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω λεφτά για να το φτιάξω.

Μάλλον θα το βάλω αγγελία σε τιμή χώμα, όποιος θέλει ας το πάρει να το φτιάξει. Εξάλλου έχει και αχρησιμοποιητα εξαρτήματα, αφού είχα αγοράσει το φουλ πακέτο. Λεμονοστυφης, αλεστης ξηρών καρπών, κιμαδοκοπτης είναι άθικτα.

Επεξ/σία από elpaso1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...