Προς το περιεχόμενο

Amazon ή Σκρουτζομαγαζο;


Maktheo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, θελω να παρω ενα smartwatch και το εχω βρει ιδια τελικη τιμη και στο amazon και σε σκρουτζομαγαζα.. 

Απο που θα επιλέγατε την αγορά σας δεδομένου της ιδιας τιμης; Το Amazon προσφέρει εγγύηση εντος Ελλαδας μεσω αντιπροσωπείας ή εχω να κανω με αυτούς. Επισης σε κάποια σκρουτζομαγαζα αναφερει 1 ετος εγγύησης και σε αλλα 2 ετη αντιπροσωπείας. 

Συγκεκριμένα το smartwatch ειναι το huawei watch gt 2. 

Εχω αγορασει αρκετές φορες προϊόντα μεσω amazon, οχι ομως προϊόντα τεχνολογιας για να εχω μια εικονα.. Απο σκρουτζ παλι εχω αγορασει κάποιες φορες χωρις να μου κάτσει η στραβη που λένε.. Ετσι εχω "κολλήσει" με την συγκεκριμένη αγορά.. 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς και αγοραζεις απο το αμαζον. 

Στα μαγαζια του σκρουτζ (οχι ολα) σημερα είναι, και αυριο δεν ειναι. 

Επισης με την εγγυηση δυσκολευονται μερικες φορες, μην αναφερω την διαθεσιμοτητα. 

Στο αμαζον δεν εχεις κανενα απο τα παραπανω. 

Εγω ακομη και με πιο ακριβη τιμη προτιμω το αμαζον σε ειδη τεχνολογια που πιθανως θα χρειαστω εγγυηση. 

Επεξ/σία από p_under
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amazon κ από μένα...αν χρειαστείς υποστήριξη ή εγγύηση μετά..ως δια μαγείας, τα περισσότερα καταστήματα του Σκρουτζ γίνονται "κέντρα ξένων γλωσσών".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Maktheo είπε

Καλησπερα, θελω να παρω ενα smartwatch και το εχω βρει ιδια τελικη τιμη και στο amazon και σε σκρουτζομαγαζα.. 

Απο που θα επιλέγατε την αγορά σας δεδομένου της ιδιας τιμης; Το Amazon προσφέρει εγγύηση εντος Ελλαδας μεσω αντιπροσωπείας ή εχω να κανω με αυτούς. Επισης σε κάποια σκρουτζομαγαζα αναφερει 1 ετος εγγύησης και σε αλλα 2 ετη αντιπροσωπείας. 

Συγκεκριμένα το smartwatch ειναι το huawei watch gt 2. 

Εχω αγορασει αρκετές φορες προϊόντα μεσω amazon, οχι ομως προϊόντα τεχνολογιας για να εχω μια εικονα.. Απο σκρουτζ παλι εχω αγορασει κάποιες φορες χωρις να μου κάτσει η στραβη που λένε.. Ετσι εχω "κολλήσει" με την συγκεκριμένη αγορά.. 

Για ποιο amazon μιλάμε; Αν αναφέρεσαι σε ευρωπαικό (τύπου de, uk) φυσικά και το προτιμάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Maktheo είπε

Ναι ευρωπαϊκό.. 

Μαλιστα το ισπανικό προσφέρει και δυνατότητα δόσεων 

Προσφερει δυνατοτητα δοσεων με ελληνική πιστωτική;

Δαγκωτό amazon. Μην το συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το προχωρησα αλλα δεν σου εδινε αυτη την επιλογή, στο    . de,  . fr,   . it  ... 4 δοσεις λεει

Το παρήγγειλα τελικα απο amazon.es

 

Απλα ενω εγραφε 179ε +6.35έξοδα αποστολης ειδα χρεωση 183.45+6.35 τα εξοδα αποστολης.. 

Αυτα τα συν 4.45ε απο που προεκυψαν; διαφορετικο ΦΠΑ; 

Επεξ/σία από Maktheo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p_under είπε

Προφανώς και αγοραζεις απο το αμαζον. 

Στα μαγαζια του σκρουτζ (οχι ολα) σημερα είναι, και αυριο δεν ειναι. 

Επισης με την εγγυηση δυσκολευονται μερικες φορες, μην αναφερω την διαθεσιμοτητα. 

Στο αμαζον δεν εχεις κανενα απο τα παραπανω. 

Εγω ακομη και με πιο ακριβη τιμη προτιμω το αμαζον σε ειδη τεχνολογια που πιθανως θα χρειαστω εγγυηση. 

Συγγνωμη για το ασχετο αλλα γιατι το αμαζον δεν εχει πληρωμη με paypal;;;Εχω αγορασει αρκετα πραγματα χρονια τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα απλα ειχα αυτη την απορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Dannie είπε

Συγγνωμη για το ασχετο αλλα γιατι το αμαζον δεν εχει πληρωμη με paypal;;;Εχω αγορασει αρκετα πραγματα χρονια τωρα δεν ειχα ποτε προβλημα απλα ειχα αυτη την απορια.

για ποιο λογο να δίνουν προμήθεια στην pp οταν έχουν μια χαρά σύστημα.

Η αμαζον δεν ειναι μονο ηλεκτρονικό μαγαζι/logistics.

ontopic amazon δαγκωτο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Maktheo είπε

Στην παραπάνω απορια μου σχετικα με τα +4.45ε γνωριζει καποιος να απαντήσει; 

ανεβασε ενα screenshot. μήπως προπληρωνεις τόκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.amazon.es/Huawei-Watch-GT2-Smartwatch-Deportivos/dp/B07XH9KHLR/ref=mp_s_a_1_3?keywords=huawei+watch+gt2&qid=1582472346&sprefix=Hua&sr=8-3

Και στο τελος στην πληρωμη απλα εμφανισε 183.45ε και οχι 179ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...