Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, hid3 είπε

Σιγουρα υπαρχουν παιδια ποιο καταλληλα να σου απαντησουν απλα εγω οταν αγορασα ultimate μου εκανε ακριβως αυτο και οτι και να δοκιμασα δεν δουλεψε. Την λυση την βρηκα με την εξυπηρετηση πελατων της  microsoft οπου το παλικαρι μου διεγραψε τους μηνες και μου τους ξαναπερασε εξαρχης. 

Φιλε μου τελικά βρήκα λύση αγοράζοντας καρτα και κάνοντας redeem. Όχι απευθείας αγορά από Microsoft store 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, DJTaurus είπε

Στο PC πάντως είναι στο 77% (reviews/metacritic ). Not bad 😎

7-B245079-FAD6-4-A79-B95-B-F31-BFE4-CBF1

Η αλήθεια ειναι πιο κοντά στο 7/10 (3,5/5) παρα στο 4.4/5 που του δίνουν. Το IGN εδωσε 9/10 νομίζω. Υπερβολικό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 85αρι το κατατάσσω άνετα το παιχνιδι. Είχε πολλές ωραίες στιγμές και σε τράβαγε στον κόσμο του. Το τερμάτισα σε δύο μέρες. Τον θεωρώ πολύ καλό τίτλο και αναμένω την συνεχεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα τις οδηγίες του 3ου post και έγινε το εξής.. Δήλωσα για νέο λογαριασμό Microsoft αυτόν που είχα σα @gmail

Έκανα redeem αλλά δε βλέπω κάπου στο Xbox να έχω 12 μήνες συνδρομή... την πατήσαμε ? Λίγο help plz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Στο xbox έχεις συνδεθεί με τον νέο λογαριασμό που είναι Gmail? 

ναί φίλε μου. Τώρα βλέπω ότι μάλλον μου την έχει περάσει για ένα χρόνο. Απλά δε ξέρω πώς να δώ για πόσους μήνες ισχύει απο το μενού του Xbox. Απο υπολογιστή το είδα στον λογαριασμό της microsoft. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα ακόμη χρόνο. Φοβάμαι μόνο μήπως δε γίνει η αναβάθμιση σε ultimate στο τελευταίο βήμα....

 

edit : Στο ενδιάμεσο έβαλα διεύθυνση στον λογαριασμό Microsoft και απο UK μου το άλλαξε σε Ελλάδα. Πηγαίνοντας να κάνω redeem το δεύτερο κλειδί για ένα επιπλέον έτος μου ρίχνει άκυρο... 

"Η περιοχή στην οποία αγοράσατε τη συνδρομή σας και η περιοχή του Store πρέπει να ταιριάζουν. Αν η αλλαγή της περιοχής του Store δεν λειτουργεί, επικοινωνήστε μαζί μας στην Υποστήριξη της Microsoft."

Επεξ/σία από FLOOFLIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, FLOOFLIS είπε

ναί φίλε μου. Τώρα βλέπω ότι μάλλον μου την έχει περάσει για ένα χρόνο. Απλά δε ξέρω πώς να δώ για πόσους μήνες ισχύει απο το μενού του Xbox. Απο υπολογιστή το είδα στον λογαριασμό της microsoft. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα ακόμη χρόνο. Φοβάμαι μόνο μήπως δε γίνει η αναβάθμιση σε ultimate στο τελευταίο βήμα....

 

edit : Στο ενδιάμεσο έβαλα διεύθυνση στον λογαριασμό Microsoft και απο UK μου το άλλαξε σε Ελλάδα. Πηγαίνοντας να κάνω redeem το δεύτερο κλειδί για ένα επιπλέον έτος μου ρίχνει άκυρο... 

"Η περιοχή στην οποία αγοράσατε τη συνδρομή σας και η περιοχή του Store πρέπει να ταιριάζουν. Αν η αλλαγή της περιοχής του Store δεν λειτουργεί, επικοινωνήστε μαζί μας στην Υποστήριξη της Microsoft."

Έχουμε γράψει πως η διαδικασία, ισχύει για νέους χρήστες με πραγματικά στοιχεία Ελλάδας.

Αν κάποιος είναι παλιός χρήστης, πρέπει να γυρίσει τα πάντα να δείχνουν Ελλάδα.

image.png.283f09406f13eda092bc3c9a9660fe88.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sphinx ευχαριστώ για την απάντηση, το κατανοώ αυτό που λές. Στην περίπτωση μου έκανα νέο λογαριασμό στο X box χρησιμοποιώντας το gmail μου.

Στην σελίδα της Microsoft όταν πάτησα το link του redeem είχε σε παρένθεση (UK) ως default που με ξένισε μιας και είχα τα πραγματικά στοιχεία μου (Ελλάδα κτλ). Πέρασα λοιπόν το πρώτο key και ενεργοποιήθηκε κανονικά. Μετά απο λίγο πήγα να κάνω redeem και το δεύτερο key και πρός έκπληξη μου το link του redeem είχε πλέον σε παρένθεση (Ελλάδα). Ε το δεύτερο key δε το παίρνει πλεόν... 

Μόνη μου επιλογές να απευθυνθώ σε support της MS σε εργάσιμη ώρα.. έστειλα και mail στην σελίδα που αγόρασα το κλειδί να δώ αν μπορουνε να μου βρούνε λύση.. κρίμα να χάσω 45 ευρώ τσάμπα :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να βγάλω άκρη με το support. Τώρα αν είναι της cd key ή της microsoft δε ξέρω ..

Sphinx μιε ερώτηση μόνο. Παίζει ρόλο που έκανα νέο λογαριασμό Microsoft στο xbox με το gmail μου? Η δεν γνωρίζεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία επειδή είμαι άσχετος από κονσόλες.

Οταν αγοράζεις παιχνίδι με serial key απ' ότι ξέρω μετά δεν μεταβιβάζονται/πωλούνται.

Αν πάρεις παιχνίδια σε blu-ray μπορείς μετά να τα πουλήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Λοιπόν θα γράψω τι έγινε μην τύχει και σε κάποιο άλλο συμφορουμίτη. Τη συνδρομή την πέρασα την πρώτη φορά με region UK. Η δεύτερη δεν πέρναγε με ελληνικό μέχρι που γύρισα το region ξανά σε UK και προχώρησε. Κατάφερα να πάρω τα 2 έτη gold και κατόπιν ultimate με 1 ευρώ όχι όμως τα έξτρα μηνάκια. Ζήταγε διεύθυνση Αγγλική με ταχυδρομικό κώδικα και το παρέπεμψα τελικά το βήμα της ενεργοποίησης/ακύρωσης.

Το πρώτο πράμα που κοίταξα στο νέο account μου ήταν να είναι γυρισμένο στα ελληνικά. Όταν όμως πάτησα το link του redeem code μου το έβγαζε uk. Προχώρησα και γιαυτό την πάτησα. Είχα linkαρει το λογαριασμό μου στο cdkeys με το paypal και υποψιάζομαι οτι εκεί κόλλησε το region λόγω του billing και δεν άλλαζε με τίποτα. 

Σχεδόν όλα καλά λοιπόν στο τέλος. Σκέφτομαι μόνο να καλέσω το support της MS γιατί έκανα τις συνδρομές σε UK μήπως και μπορούν να με γυρίσουν σε Ελληνικά για μελλοντικές αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...