Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλα τα παιχνιδια απο τα  studio της ms που μπαινουν κ day one στο gamepass δεν βγαινουν. Μενουν απο οτι λενε για παντα. Αλλα βγηκε πχ το forza horizon 3 κ μπηκε καπακι το forza horizon 4

Για τετοια φαση μιλαμε !!

Επεξ/σία από malias4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπόν φτάνει ο καιρός να τελειώσει το 3μηνο που πήρα μαζί με την κονσόλα. Τον λογαριασμό μου τον έχω βάλει Βραζιλία γιατί έχω αγοράσει παιχνίδια region locked που τα έχω πλέον εγκατεστημένα.

Τώρα, κρίσιμες ερωτήσεις.

1. Με την 12μηνη ΕΑ παίρνω 4 μήνες επέκταση στη συνδρομή μου;

2. Αν βάλω 12μηνη συνδρομή ευρωπαϊκή κι αλλάξω το region σε Γερμανία που μένω, τα βραζιλιάνικα παιχνίδια θα τρέχουν κανονικά;

Σημείωση πως έχω κανονικό VPN (Nord) οπότε το να παίζω μεταξύ των regions δεν ειναι πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Μετά απο κάποιες μέρες αναμονής παρέλαβα σήμερα την νέα μου κονσόλα xbox series s.

Πρώτη φορά αγοράζω xbox και είμαι τελείως άσχετος. Διάβασα την αναλυτική περιγραφή στην πρώτη σελίδα αλλά είχα ήδη αγοράσει την ultimate συνδρομή για 3 μήνες με 1 ευρώ. Σε αυτή την περίπτωση τι πρέπει να κάνω? Να φτιάξω δεύτερο λογαριασμό και να κάνω την διαδιακασία που υπάρχει στην πρώτη σελίδα? Με την 3μηνη συνδρομή που αγόρασα τώρα, τι θα γίνει? να την ακυρώσω?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή απλα παιξε για 3 μηνες με αυτή που εχεις να μη παει στραφι και μετα κανεις ενα νεο account αν θες κ δε σε καινε τα achievements. αλλα οκ , 1Ε δεν ειναι κ φοβερο ποσο κ αν χαθει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 1 ευρώ δεν με πειράζει, θα φτιάξω καινούριο λογαριασμό.

Το live gold συμπεριλαμβάνεται στην συνδρομή ultimate ή είναι κάτι ξεχωριστό? Πρέπει να κάνω κάτι άλλο για το ενεργοποιήσω?

Επεξ/σία από Socratis 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 

Μόλις ολοκλήρωσα την διαδικασία.

Στην καρτέλα Υπηρεσίες και συνδρομές μου γράφει ότι έγινε πλεον ultimate και η επόμενη χρέωση είναι στις 28/4/2022, αγόρασα ένα 12μηνο, όχι 2.

Τώρα, αν σε περίπτωση που θέλω να αγοράσω κάποια στιγμή άλλο ένα 12μήνο. Ακολουθώ την ίδια διαδικασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε ολους,

Φιλος εβαλε 2 live gold ετησιες και στην τριτη του εβγαλε αυτό; Τι παιχτηκε? Αγορασμενες απο Eneba και μου λεει οτι εχει 26 μηνες live gold και παει να βαλει την τριτη......

 

image.png.383a1c88d4c081a958219ebf9ac194df.pngimage.png.04763279fc2865ce3b8b4a45a97fa35d.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, figoulis είπε

Καλησπέρα σε ολους,

Φιλος εβαλε 2 live gold ετησιες και στην τριτη του εβγαλε αυτό; Τι παιχτηκε? Αγορασμενες απο Eneba και μου λεει οτι εχει 26 μηνες live gold και παει να βαλει την τριτη......

 

image.png.383a1c88d4c081a958219ebf9ac194df.pngimage.png.04763279fc2865ce3b8b4a45a97fa35d.png

 

Προφανώς έβαλε 12+1+12+1=26 μήνες. Πάει να βάλει άλλους 12 με τη 3η Gold αλλά έτσι θα πάει στα 38. Όμως επιτρέπεται έως 36 μήνες μάξ.

(Το +1 είναι δώρο με την αυτόματη ανανέωση αν το επιλέξεις κατά το πέρασμα)

Το μόνο που μπορεί να κάνει τώρα είναι να βάλει Ultimate με +1Ε και να περάσει τη 3η Gold. Αντί για χρόνο θα του προσθέσει 4 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Socratis 7 είπε

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 

Μόλις ολοκλήρωσα την διαδικασία.

Στην καρτέλα Υπηρεσίες και συνδρομές μου γράφει ότι έγινε πλεον ultimate και η επόμενη χρέωση είναι στις 28/4/2022, αγόρασα ένα 12μηνο, όχι 2.

Τώρα, αν σε περίπτωση που θέλω να αγοράσω κάποια στιγμή άλλο ένα 12μήνο. Ακολουθώ την ίδια διαδικασία?

Κανονικά έπρεπε να βάλεις τώρα. Αν υπάρχει προσφορά σε 13 μήνες τότε θα πληρώσεις 13€ αντί για 1 για τη μετατροπή +τις αγορές των Gold.

Αν έβαζες απο τώρα, θα σου είχε βγει ακόμα ένας χρόνος με περίπου 20€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...