Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, motif είπε

Καλησπερα σε ολους,
διαβαζοντας τα posts και βλεποντας οτι συμφερει & οτι δεν εχουν αναφερθει bans,
σκεφτομαι να κανω κ εγω το ''άθροισμα πολλών συνδρομών'' με ultimate μεσω cdkeys και vpn.
Μια ερωτηση για να μη κανω πατατα:
Λεει το post=
6. Στο ίδιο κινητό, κάνουμε login με το λογαριασμό μας στη microsoft / xbox.
7. Βάζουμε τον 1ο κωδικό του CD Keys. Συνεχίζουμε με τους υπόλοιπους κωδικούς που έχουμε.
9. Κλείνουμε το TunnelBear.
10. Αγοράζουμε το 1€ Ultimate, για 1 μήνα.


Την αγορα στο 10, την κανουμε στο κινητο, απλα κλεινοντας το TunnelBear και οντας ακομη συνδεδεμενοι κ με τον browser ανοιχτο στο κινητο ?
Ή
α) κλεινουμε το TunnelBear Και τον browser 
β) συνδεομαστε παλι (σε κινητο ή pc) & αγοραζουμε το 1€ Ultimate ?

την αγορά (10) την κάνεις ΧΩΡΙΣ VPN από το pc σου ή από το κινητό σου (επίσης, χωρίς χρήση VPN)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, motif είπε

Καλησπερα σε ολους,
διαβαζοντας τα posts και βλεποντας οτι συμφερει & οτι δεν εχουν αναφερθει bans,
σκεφτομαι να κανω κ εγω το ''άθροισμα πολλών συνδρομών'' με ultimate μεσω cdkeys και vpn.
Μια ερωτηση για να μη κανω πατατα:
Λεει το post=
6. Στο ίδιο κινητό, κάνουμε login με το λογαριασμό μας στη microsoft / xbox.
7. Βάζουμε τον 1ο κωδικό του CD Keys. Συνεχίζουμε με τους υπόλοιπους κωδικούς που έχουμε.
9. Κλείνουμε το TunnelBear.
10. Αγοράζουμε το 1€ Ultimate, για 1 μήνα.


Την αγορα στο 10, την κανουμε στο κινητο, απλα κλεινοντας το TunnelBear και οντας ακομη συνδεδεμενοι κ με τον browser ανοιχτο στο κινητο ?
Ή
α) κλεινουμε το TunnelBear Και τον browser 
β) συνδεομαστε παλι (σε κινητο ή pc) & αγοραζουμε το 1€ Ultimate ?

Στο #9 λέει κλείνεις το VPN. 

Οπότε το #10 αφού έχεις κλείσει το VPN, το κάνεις απ οπου θες χωρίς κάποια ιδιαιτερότητα στην αγορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, μια ερώτηση γιατί βλέπω αντιφάσεις online για αυτό, τα παιχνίδια του ea play μέσω gamepass μπορουν να παιχτούν από δύο Xbox, 1 το home και 1 στο οποίο κάνει sign in αυτος που έχει το gamepass;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, sanDaemon είπε

Γεια σας παιδιά, μια ερώτηση γιατί βλέπω αντιφάσεις online για αυτό, τα παιχνίδια του ea play μέσω gamepass μπορουν να παιχτούν από δύο Xbox, 1 το home και 1 στο οποίο κάνει sign in αυτος που έχει το gamepass;

https://www.businessinsider.com/how-to-gameshare-on-xbox-one

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση είναι συγκεκριμένα για τα παιχνίδια του ΕΑ Play. Αλλού διαβάζω ότι γίνονται share κανονικά και αλλού ότι επειδή το EA PLAY θεωρείται perk του gamepass, δε γίνονται share. Ξέρει κάποιος από πείρας αυτή τη περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/10/2021 στις 12:42 ΜΜ, sanDaemon είπε

Η ερώτηση είναι συγκεκριμένα για τα παιχνίδια του ΕΑ Play. Αλλού διαβάζω ότι γίνονται share κανονικά και αλλού ότι επειδή το EA PLAY θεωρείται perk του gamepass, δε γίνονται share. Ξέρει κάποιος από πείρας αυτή τη περίπτωση;

Ναι γίνεται κανονικά το κάνω εγώ που έχω gamepass ultimate με ένα φιλαράκι μου.. Ο τρόπος για gameshare είναι εδώ στα Ελληνικά οδηγίες https://www.xbox365.gr/guides/odhgospws-kanoume-game-share-sto-xbox-one/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έληξε η συνδρομή μου πριν 10 μέρες και μόλις έβαλα για 3 χρόνια (36μήνες), μέχρι 31/10/24 συνδρομή gamepass ultimate με τελικό σύνολο 94€!

Όλες οι συνδρομές ( 3x12μήνες gold+1μήνας gamepass ultimate) αγοράστηκαν (από eneba με paypal και εκπτωτικό κουπόνι) για Τουρκία και ενεργοποιήθηκαν (vpn private internet access ) μια χαρά στον λογαριασμό μου!
 

Spoiler

 

image.png.9ef19979ab350ec49e1aea15b41d3d75.png

 

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους,

έκανα το λάθος και ανακάλυψα αργά το νήμα, οπότε έχω κάνει ήδη την αγορά με 1 ευρώ του Gamepass Ultimate χωρίς να έχω ακολουθήσει τη διαδικασία με αγορές Gold μέσω Βραζιλίας.

Είναι στον προσωπικό μου λογαριασμό της Microsoft όπου έχω προσθέσει και μέλη της οικογένειας στην κονσόλα. 

Η συνδρομή μου στο ultimate λήγει σε 3 εβδομάδες περίπου. Μπορώ να κάνω αυτή τη διαδικασία από το δικό μου λογαριασμό ή πρέπει να το κάνω με κάποιο μέλος της οικογένειας που έχω προσθέσει στην κονσόλα; Να πάρει δηλαδή αυτό το μέλος τις συνδρομές gold και μόλις λήξει η δική μου να κάνει ενεργοποίηση το Ultimate;

Τι προτείνετε;

Κ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αγόρασα 2 χρόνια απο ENEBA συνδρομή GOLD με χώρα Τουρκία. Ενώ έχω κανει όλα τα βήματα, είμαι με το κινητό στη σελίδα που βάζω τον CD-KEY στο λογαριασμό της MICROSOFT και μου βγάζει λάθος region ενώ έχω με VYPR VPN τσεκαρισμένο ότι έχω IP Τουρκίας. Κάνω κάπου λάθος; Ισως πρέπει να αποσυνδεθώ από τα Windows που έχουν το λογαριασμό;

Tελικά το πρόβλημα ήταν το VPN - Εγκατέστησα Trial 7 ημέρες το TurboVPN συνδέθηκα και ενεργοποιήθηκαν οι κωδικοί.

Επεξ/σία από Tantalord
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, k_antoni είπε

Καλησπέρα σε όλους,

έκανα το λάθος και ανακάλυψα αργά το νήμα, οπότε έχω κάνει ήδη την αγορά με 1 ευρώ του Gamepass Ultimate χωρίς να έχω ακολουθήσει τη διαδικασία με αγορές Gold μέσω Βραζιλίας.

Είναι στον προσωπικό μου λογαριασμό της Microsoft όπου έχω προσθέσει και μέλη της οικογένειας στην κονσόλα. 

Η συνδρομή μου στο ultimate λήγει σε 3 εβδομάδες περίπου. Μπορώ να κάνω αυτή τη διαδικασία από το δικό μου λογαριασμό ή πρέπει να το κάνω με κάποιο μέλος της οικογένειας που έχω προσθέσει στην κονσόλα; Να πάρει δηλαδή αυτό το μέλος τις συνδρομές gold και μόλις λήξει η δική μου να κάνει ενεργοποίηση το Ultimate;

Τι προτείνετε;

Κ.

 

1) νέο λογαριασμό και πληρώνεις 1€ για μετατροπή, αφού κάνεις τις οδηγίες του 2ου post ή 

2) τον ίδιο λογαριασμό όταν σου λήξει η συνδρομή και πληρώνεις 13€ για μετατροπή, αφού κάνεις τις οδηγίες του 2ου post

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα απο τουρκια ενα χρονο live gold και δεν μπορω με τιποτα να αγορασω το ultimate. 

συνεχεια μου λεει η συνδρομη ειναι απο αλλο region.

εχω βαλει vpn 3 διαφορετικα εχω αλλαξει χωρα στο microsoft account μεχρι και στο λαπτοπ και τιποτα.

αν εχει καποιος καμμια λυση μου λεει.

 

ευχαριστω,.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tantalord είπε

Παιδιά αγόρασα 2 χρόνια απο ENEBA συνδρομή GOLD με χώρα Τουρκία. Ενώ έχω κανει όλα τα βήματα, είμαι με το κινητό στη σελίδα που βάζω τον CD-KEY στο λογαριασμό της MICROSOFT και μου βγάζει λάθος region ενώ έχω με VYPR VPN τσεκαρισμένο ότι έχω IP Τουρκίας. Κάνω κάπου λάθος; Ισως πρέπει να αποσυνδεθώ από τα Windows που έχουν το λογαριασμό;

Tελικά το πρόβλημα ήταν το VPN - Εγκατέστησα Trial 7 ημέρες το TurboVPN συνδέθηκα και ενεργοποιήθηκαν οι κωδικοί.

Το trial που το βρηκες? το ψαχνω στο site αλλα δεν το βρισκω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tyf είπε

πηρα απο τουρκια ενα χρονο live gold και δεν μπορω με τιποτα να αγορασω το ultimate. 

συνεχεια μου λεει η συνδρομη ειναι απο αλλο region.

εχω βαλει vpn 3 διαφορετικα εχω αλλαξει χωρα στο microsoft account μεχρι και στο λαπτοπ και τιποτα.

αν εχει καποιος καμμια λυση μου λεει.

 

ευχαριστω,.

 

αγόρασε κάποιο καλό vpn πάροχο ή ψάξε για καλύτερο free vpn.
Βάλε ένα καλό vpn κατέβασε το στο κινητό, συνδέσου μπες στο www.microsoft.com/redeem και έτοιμος
Δεν χρειάζεται να αλλάξει ούτε χώρα στο ms account, ούτε στο pc.
Δεν να αγοράσεις συνδρομή ultimate έτσι με ανοιχτό το vpn (το αναφέρει και στο βήμα 9 του οδηγού στην 1η σελίδα ότι κλείνεις το vpn).

ή αν δεν έχεις την προσφορά με το 1€, αγόρασε μια τούρκικη κάρτα ultimate με 4€ και κάνε την redeem (αλλά έτσι άσε το vpn ανοιχτό, όπως έκανες με την gold)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, tyf είπε

πηρα απο τουρκια ενα χρονο live gold και δεν μπορω με τιποτα να αγορασω το ultimate. 

συνεχεια μου λεει η συνδρομη ειναι απο αλλο region.

εχω βαλει vpn 3 διαφορετικα εχω αλλαξει χωρα στο microsoft account μεχρι και στο λαπτοπ και τιποτα.

αν εχει καποιος καμμια λυση μου λεει.

 

ευχαριστω,.

 

Το έκανες με παλιό λογαριασμό και όχι νέο. Κλασικό θέμα. 

Θέλει προσοχή στους παλιούς χρήστες, να έχουν ελληνικά πραγματικά στοιχεία, σε Microsoft Profile, XBox Profile, Xbox 360 Profile και τρόπους πληρωμής αυτών, αλλιώς δεν θα μπορούν να αγοράσουν την Ultimate. 

Τα βάζεις όλα Ελληνικά αγόρασε μια Ultimate 1 μήνα, Global και βάλτη απο πάνω.

Ακόμα και αν δεν στην περάσει, θα μιλήσεις με το support και θα στη βαλει. 
 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί.. Τον τελευταίο καιρό αγοράζω gift cards από Βραζιλία για να αγοράζω πιο φθηνά games.. Έχω gamepass ultimate μέχρι και τον 10/2022.. Όταν λήξει μπορώ να αγοράσω 3 χρόνια gold από Βραζιλία και μετά 1 μήνα ultimate πάλι από Βραζιλία για να γίνει 3 χρόνια ultimate?? Ευχαριστώ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...