Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα απο eneba μια 6μηνη xbox live πάω να την ενεργοποιήσω και μου βγάζει κανονικα 6 μήνες και πάω να πατήσω το κουμπί να προχωρήσω μου βγαζει μέθοδο πληρωμής απο την κάρτα που εχω αποθηκεύσει στην Microsoft!

Μία βοήθεια παρακαλώ 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, manthos_27 είπε

Καλησπέρα παιδιά αγόρασα απο eneba μια 6μηνη xbox live πάω να την ενεργοποιήσω και μου βγάζει κανονικα 6 μήνες και πάω να πατήσω το κουμπί να προχωρήσω μου βγαζει μέθοδο πληρωμής απο την κάρτα που εχω αποθηκεύσει στην Microsoft!

Μία βοήθεια παρακαλώ 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ 

Τη κάρτα στη ζητάει για την αυτόματη ανανέωση που θα γίνει μετά τους 6 μήνες.Αν ισχύει ακόμη θα σου δώσει κι ένα μήνα δώρο.

Μετά απλά απενεργοποίησε τη αυτόματη ανανέωση και είσαι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Christos84# είπε

Τη κάρτα στη ζητάει για την αυτόματη ανανέωση που θα γίνει μετά τους 6 μήνες.Αν ισχύει ακόμη θα σου δώσει κι ένα μήνα δώρο.

Μετά απλά απενεργοποίησε τη αυτόματη ανανέωση και είσαι ΟΚ.

Αχα σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω και ήδη μου πρότεινε όντως έναν μήνα δωρεάν! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manthos_27 είπε

Αχα σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω και ήδη μου πρότεινε όντως έναν μήνα δωρεάν! 

Δεν σου ζητάει πόσο λογικά; απλά τη κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Christos84# είπε

Τη κάρτα στη ζητάει για την αυτόματη ανανέωση που θα γίνει μετά τους 6 μήνες.Αν ισχύει ακόμη θα σου δώσει κι ένα μήνα δώρο.

Μετά απλά απενεργοποίησε τη αυτόματη ανανέωση και είσαι ΟΚ

 

Σ ευχαριστώ πολύ όντως λειτούργησε μια χαρά μόλις την έβαλα! 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια ερωτηση,

 

Εχω gamepass το οποιο το χρησιμοποιουσα μαζι με τον αδερφο μου σε pc και laptop. Μπορουσαμε να παιζουμε ταυτοχρονα αλλα οχι το ιδιο παιχνιδι

Πλεον πηρα και xbox για να παιζουμε ταυτοχρονα multiplayer χρειαζεται δευτερη συνδρομη? Γινεται με ενα gamepass?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγόρασα κωδικό Argentina για game και πήγα να τον βαλω με  TunmelBear ιπως παλιά και δεν λειτουργεί πλεον η διαδικασία μ χει κλειδωμένο το region του account σε Ελλάδα... Υπάρχει άλλος τρόπος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο μενα. Να προσθεσω  σε οτι ενημερωσε ο @ViktorasDem, οτι εκανα και γω αγορα Brazil acct με vpn και νεο λογαριασμο microsoft Βραζιλιας κλπ οπως στις οδηγιες και ενω ημουν με vpn στον βραζιλιανικο λογαριασμο μου, πηγα να αγορασω το 1€ Ultimate και εμφανισε την παρακατω εικονα.

Να τονισω πως εκανα login και στο λογαριασμο μου στο pc με βραζιλιανικα στοιχεια στο microsoft store, αλλα και παλι "βλεπει" ελληνικα στοιχεια...

 

Screenshot 2021-11-10 013419.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ViktorasDem είπε

Βλέπω η Microsoft οσο μας άφησε να χαρούμε μας άφησε.. Σιγα σιγα κλείνει κάθε αποφυγή 😢.. 

@ ViktorasDem, ισως και να μην ειναι ετσι ακριβως τελικα...Οντας συνδεδεμενος με VPN Βραζιλιας και μπαινοντας στο λογαριασμο το νεο στη Microsoft Βραζιλιας, στις συνδρομες Xbox , μου δινει τη δυνατοτητα να αναβαθμισω σε Ultimate...Αλλα οταν περναω απο Paypal και παει να χρεωσει την καρτα, φαινεται να συνεχιζει και καταληγει στην παρακτω εικονα περα απο την οποια δεν ξερω τι να κανω!

Screenshot 2021-11-10 021051.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν κάνα μήνα αγόρασα με τον τρόπο του βίντεο και όλα κύλησαν ομαλά εκτός από το ότι η εθνική μπλόκαρε προσωρινά την κάρτα μου όταν την πρόσθεσα στο βραζιλιάνικο store της microsoft, αλλά με ένα τηλέφωνο λύθηκε επιτόπου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Archontas77 είπε

Καλησπερα και απο μενα. Να προσθεσω  σε οτι ενημερωσε ο @ViktorasDem, οτι εκανα και γω αγορα Brazil acct με vpn και νεο λογαριασμο microsoft Βραζιλιας κλπ οπως στις οδηγιες και ενω ημουν με vpn στον βραζιλιανικο λογαριασμο μου, πηγα να αγορασω το 1€ Ultimate και εμφανισε την παρακατω εικονα.

Να τονισω πως εκανα login και στο λογαριασμο μου στο pc με βραζιλιανικα στοιχεια στο microsoft store, αλλα και παλι "βλεπει" ελληνικα στοιχεια...

 

Screenshot 2021-11-10 013419.png

Στις οδηγίες δεν γράφει κάπου να κάνεις λογαριασμό Βραζιλίας. Προφανώς δεν τις διάβασες σωστά. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Στις οδηγίες δεν γράφει κάπου να κάνεις λογαριασμό Βραζιλίας. Προφανώς δεν τις διάβασες σωστά. 

Εχεις δικιο, βλεπεις η ωρα ηταν ηδη προχωρημενη..Καταλαβα οτι πρεπει να εισαι με ανοιχτο το VPN σε Βραζιλια κατα τη δημιουργια νεου λογαριασμου στη MIcrosoft, ενω τελικα το ανοιγεις μονο στο κινητο για το Tunnelbear, σωστα?..Ερωτηση: Αν ακυρωσω τη συνδρομη XBOX live gold που εχω στο βραζιλιανικο λογαριασμο Microsoft, αραγε θα μπορεσω να χρησιμοποιησω τους κωδικους απο το cdkeys σε νεο λογαριασμο microsoft??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Archontas77 είπε

Εχεις δικιο, βλεπεις η ωρα ηταν ηδη προχωρημενη..Καταλαβα οτι πρεπει να εισαι με ανοιχτο το VPN σε Βραζιλια κατα τη δημιουργια νεου λογαριασμου στη MIcrosoft, ενω τελικα το ανοιγεις μονο στο κινητο για το Tunnelbear, σωστα?..Ερωτηση: Αν ακυρωσω τη συνδρομη XBOX live gold που εχω στο βραζιλιανικο λογαριασμο Microsoft, αραγε θα μπορεσω να χρησιμοποιησω τους κωδικους απο το cdkeys σε νεο λογαριασμο microsoft??

Απο chat που ειχα με expert της Microsoft κοινοτητας, προκυπτει τελικα οτι αν ακυρωσω τη συνδρομη XBOX live gold απο το Βραζιλιανικο λογαριασμο που δημιουργησα , "χανονται" και οι κωδικοι που εκανα redeem απο το cdkeys....Μου προτεινε μια λυση να κανω share το λογαριασμο στην κονσολα μου (να την κανω Home account, αν θυμαμαι καλα) αλλα το προβλημα μου εδω εινα πλεον αλλο...Αναριωτιεμαι, αν μιλησω με cdkeys και ζητησω να ακυρωσουν την αγορα, τι θα γινει....

2 ώρες πριν, nikpar00 είπε

Αγόρασα εχθές 12 μηνη βραζιλιάνικη απο mtc και μου έστειλαν τουρκική, ποιο vnp για κινητο εχει τη τουρκια?

 το keepsolid vpn εχει την Τουρκια μεσα...Εχω lifetime συνδρομη σε αυτο, απο προσφορα σε site και ειναι εξαιρετικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...