Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, malias4 είπε

Στο τελος βλεπω τον Φιλ να ερχετε Ελλαδα να χτυπαει κουδουνια σε πολυκατοικιες 😑

Είμαστε και επίσημα Βραζιλιάνικη αποικία. Δεν καταλαβαίνω που ειναι το πρόβλημα?!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα το κανε με κωδικο gold απο Brazil. Ομως να πω κατι το οποιο διεφυγε απο τον ανιψιο , ναι μεν δεν ειχε ενεργη ultimate αλλα δεν την ειχε ακυρωσει κιολας.Οποτε οταν καναμε redeem το κωδικο απο Βραζιλια με vpn , η ms εβλεπε παραλληλα οτι υπηρχε εκκρεμοτητα με το ultimate απο Ελλαδα... Γενικα απ οτι καταλαβαινω για υπαρχων χρηστη καλο ειναι να διακοψετε πρωτα τα παντα και να αλλαξετε και το region στην χωρα απο την οποια αγορασατε το κλειδι και ισως να μην υπαρχει το κλασικο σφαλμα. Ολα τα παραπανω με επιφυλαξη γιατι και εμεις καταληξαμε στο support και ναι μεν το εφτιαξαν αλλα ηταν One time exception...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vag.patrick είπε

Και σε μενα το κανε με κωδικο gold απο Brazil. Ομως να πω κατι το οποιο διεφυγε απο τον ανιψιο , ναι μεν δεν ειχε ενεργη ultimate αλλα δεν την ειχε ακυρωσει κιολας.

Τι σημαίνει δεν την είχε διακόψει? 

Αφου δεν είχε Ultimate, δεν χρειάζεται κάτι άλλο σε σχέση με τις συνδρομές. Απλά πρέπει να ειναι Ελληνικός ο λογαριασμός και το Region

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Από που αγόρασες κωδικό? Cd keys? 

Χρήστης παλιός ή νέος? 

Κινητό ή υπολογιστή? 


ΜΤC game.
Παλιός.
Υπολογιστή.

Το απίστευτα περίεργο ειναι πως σε διαφορα sites που δείχνει την ip σου, εδειχνε πως είμαι συνδεδεμένος κανονικά μέσω Βραζιλίας, παρόλα αυτά, οταν πήγαινα στο redeem microsoft μου έβγαζε περιοχή Ελλάδα ακόμα και έπειτα απο log out και ξανά log in.
Στην αρχή, δοκίμασα το κλασσικο κόλπο μέσω MS Store app απο το PC (γυρισμένο Βραζιλία) και πηγαίνοντας στο redeem code , παρόλο που μου έβγαζε Brazil στα δεξιά, πάλι δεν μου περνούσε τον κωδικό λέγοντας "ο κωδικός έχει αογραστεί απο άλλη γεωγραφική περιοχή".
Δοκίμασα και με Edge browser (με καθαρό cache) και πάλι τα ίδια.


Τελικά, δεν ξέρω το πως και το γιατί, μετά απο μισή ώρα+ προσπάθειας, καταφερα να τον εξαργυρώσω μέσω MS Store app απο το PC κανονικά.

Δεν ξέρω το γιατί συνέβη όλο αυτό, πρώτη φορά το αντιμετωπίζω.

Μεχρι και πριν λίγο καιρό, άνοιγα απλά το MS Store app απο το PC και εξαργύρωνα τους κωδικούς απο εκεί (χωρίς VPN), χθές όμως...

Ή ηταν κάποιο πρόβλημα του tunnelbear  ή καποιο πρόβλημα με τους server της MS (ειχα θεμα επίσης με την αγορά παιχνιδιού ως δώρο σε φιλο απο το store της κονσόλας χθες βραδυ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Τι σημαίνει δεν την είχε διακόψει? 

Αφου δεν είχε Ultimate, δεν χρειάζεται κάτι άλλο σε σχέση με τις συνδρομές. Απλά πρέπει να ειναι Ελληνικός ο λογαριασμός και το Region

Μεσα στο account φαινοταν η συνδρομη με εκκρεμοτητα πληρωμης (12.99€ νομιζω?Δε θυμαμαι ακριβως). Και το ειδα αφου εβγαζε σφαλμα στην αγορα εκ νεου του ultimate (με το κλασικο error blocked wrong country κατι ) , ελεγε οτι ειχαμε συνδρομη απο αλλο region. οπως ειπα , δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο επαιξε ρολο , γιατι σε μενα με νεο χρηστη που εκανα την διαδικασια επαιξε επι τοπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Μεσα στο account φαινοταν η συνδρομη με εκκρεμοτητα πληρωμης (12.99€ νομιζω?Δε θυμαμαι ακριβως). Και το ειδα αφου εβγαζε σφαλμα στην αγορα εκ νεου του ultimate (με το κλασικο error blocked wrong country κατι ) , ελεγε οτι ειχαμε συνδρομη απο αλλο region. οπως ειπα , δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο επαιξε ρολο , γιατι σε μενα με νεο χρηστη που εκανα την διαδικασια επαιξε επι τοπου.

Είχε ενεργή την αυτόματη ανανέωση, αλλά δεν είχε κάρτα με λεφτά.

Είναι περίεργη κατασταση και όντως μπορει να κολλήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Είχε ενεργή την αυτόματη ανανέωση, αλλά δεν είχε κάρτα με λεφτά.

Είναι περίεργη κατασταση και όντως μπορει να κολλήσει. 

Ανα γεια σου.... Εντωμεταξυ και αυτος δεν εχει και πισι στο σπιτι , τα καναμε ολα απο κινητο.... Για κλαματα.... Τεσπα. Η δουλεια εγινε αλλα δε νομιζω να ξανα κανει την διαδικασια με αυτο το ACC..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Το απίστευτα περίεργο ειναι πως σε διαφορα sites που δείχνει την ip σου, εδειχνε πως είμαι συνδεδεμένος κανονικά μέσω Βραζιλίας, παρόλα αυτά, οταν πήγαινα στο redeem microsoft μου έβγαζε περιοχή Ελλάδα ακόμα και έπειτα απο log out και ξανά log in.

Πάντως, επειδή έκανα την ίδια διαδικασία και εγώ πριν 1 βδομάδα, και εγώ με VPN Βραζιλίας και επιβεβαιωμένη IP Βραζιλίας, και εμένα στη παρένθεση μου έβγαζε Ελλάδα, αλλά τη δέχτηκε μια χαρά τη κάρτα. Υποθέτω ότι λέει Ελλάδα εκεί επειδή η διεύθυνση που έχεις δηλωμένη είναι Ελλάδα, οπότε δε νομίζω να πειράζει αυτό. Ίσως απλά σκάλωσε το redeem, γιατί και εμένα 1 βδομάδα πριν είχε διάφορα θέματα, που λύθηκαν την επόμενη μέρα και έκανα σωστά redeem.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, red1 είπε


ΜΤC game.
Παλιός.
Υπολογιστή.

Το απίστευτα περίεργο ειναι πως σε διαφορα sites που δείχνει την ip σου, εδειχνε πως είμαι συνδεδεμένος κανονικά μέσω Βραζιλίας, παρόλα αυτά, οταν πήγαινα στο redeem microsoft μου έβγαζε περιοχή Ελλάδα ακόμα και έπειτα απο log out και ξανά log in.
Στην αρχή, δοκίμασα το κλασσικο κόλπο μέσω MS Store app απο το PC (γυρισμένο Βραζιλία) και πηγαίνοντας στο redeem code , παρόλο που μου έβγαζε Brazil στα δεξιά, πάλι δεν μου περνούσε τον κωδικό λέγοντας "ο κωδικός έχει αογραστεί απο άλλη γεωγραφική περιοχή".
Δοκίμασα και με Edge browser (με καθαρό cache) και πάλι τα ίδια.


Τελικά, δεν ξέρω το πως και το γιατί, μετά απο μισή ώρα+ προσπάθειας, καταφερα να τον εξαργυρώσω μέσω MS Store app απο το PC κανονικά.

Δεν ξέρω το γιατί συνέβη όλο αυτό, πρώτη φορά το αντιμετωπίζω.

Μεχρι και πριν λίγο καιρό, άνοιγα απλά το MS Store app απο το PC και εξαργύρωνα τους κωδικούς απο εκεί (χωρίς VPN), χθές όμως...

Ή ηταν κάποιο πρόβλημα του tunnelbear  ή καποιο πρόβλημα με τους server της MS (ειχα θεμα επίσης με την αγορά παιχνιδιού ως δώρο σε φιλο απο το store της κονσόλας χθες βραδυ).

Εκει στην παρενθεση σωστα βγαζει Ελλαδα διοτι ο λογαριασμος σου ειναι δηλωμενος Ελλαδα.Ασχετα αν εσυ (και εμεις ) με το VPN προσπαθουμε να ξεγελασουμε την MS οτι την στιγμη που κανουμε redeem τον συγκεκριμενο κωδικο,βρισκομαστε στην Βραζιλια,στην Αργεντινη,στην Τουρκια και δεν ξερω που αλλου.Το tunnelbear δυο φορες που προσπαθησα να κανω redeem κωδικους,μια το gold απο Βραζιλια και μια το Dolby απο Αργεντινη,δεν δουλεψε σε καμια απο τις δυο περιπτωσεις.Ιδια προβληματα ειχαν και αλλα παιδια.Αντιθετα το VPN.lat δουλεψε και τις δυο φορες αψογα οπως και στους αλλους.Μπορει να ειχε θεμα η Microsoft στην δικια σου περιπτωση,απλα το αναφερω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, LouCi4er είπε

Το tunnelbear δυο φορες που προσπαθησα να κανω redeem κωδικους,μια το gold απο Βραζιλια και μια το Dolby απο Αργεντινη,

Μιας και το ανεφερες. Το dolby για ηχο αξιζει με τα ακουστικα της MS η μια χαρα ειναι και το win sonic??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις παρέλαβα το series s.

αύτη τη στιγμή έχω ενεργοποιημένο pc game pass. παλαιότερα είχαν απο διάφορες προσφορές και ultimate για μερικούς μήνες. ποια είναι η καλύτερη επιλογή πλέον να επανέλθω σε ultimate με το ίδιο account?

xbox gold απο βραζιλία και μετά ανανέωση με 12.99 για μετατροπή σε ultimate?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, manosj είπε

μόλις παρέλαβα το series s.

αύτη τη στιγμή έχω ενεργοποιημένο pc game pass. παλαιότερα είχαν απο διάφορες προσφορές και ultimate για μερικούς μήνες. ποια είναι η καλύτερη επιλογή πλέον να επανέλθω σε ultimate με το ίδιο account?

xbox gold απο βραζιλία και μετά ανανέωση με 12.99 για μετατροπή σε ultimate?

Αν έχει λήξει το ultimate game pass στο account σου φυσικά.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...