Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις ενεργοποίησα για 3 χρόνια το xbox game pass ultimate από τη Βραζιλία με την μέθοδο που περιγράψατε στην πρώτη σελίδα. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, joker80 είπε

Καλησπέρα. Έχω μια ερώτηση αλλά δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί. Αν πάνω σε ultimate συνδρομή που λήγει σε λίγες μέρες προσθέσω μία εξάμηνη gold από cdkeys θα συνεχίζει να είναι ultimate για άλλους έξι μήνες ή όταν τελειώσει η ultimate θα μείνει μόνο η gold;

 

Edit: οκ βρήκα την απάντηση στο site της ms

1ο post του τρέχοντος θέματος. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Περιμένεις να λήξει η Ultimate συνδρομή σου και αφού λήξει, ακολουθείς τις οδηγίες του 2ου post 

Με το υπάρχον account, με το που λήξει η δωρεάν ultimate συνδρομή έτσι? Δε παίζει να χρειάζεται να κάνω νέο?! Ή να μη μου εμφανίζει την 1€ ultimate επειδή ουσιαστικά έπαιξα και 1 μήνα την "δωρεάν" promotion της Asus λόγω αγοράς zephyrus?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον ήδη υπάρχων λογαριασμό δεν μπορείς να εκμεταλλευτείς το ultimate με 1 ευρώ γιατί είναι μόνο για νέους χρήσυες.

Οπότε είτε κάνεις νέο λογαριασμό είτε αφού λήξει ο ήδη υπάρχων δίνεις 12.99 (αν θυμάμαι καλά) για το ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ~Joker~ είπε

Με το υπάρχον account, με το που λήξει η δωρεάν ultimate συνδρομή έτσι? Δε παίζει να χρειάζεται να κάνω νέο?! Ή να μη μου εμφανίζει την 1€ ultimate επειδή ουσιαστικά έπαιξα και 1 μήνα την "δωρεάν" promotion της Asus λόγω αγοράς zephyrus?!

Περιμένεις να λήξει η Ultimate συνδρομή σου και αφού λήξει, ακολουθείς τις οδηγίες του 2ου post είτε στον ίδιο είτε σε νέο λογαριασμό.

Σε λογαριασμό που ήδη είχες ultimate, θα πληρώσεις 12,99€ αντί για 1€. Σε νέο λογαριασμό, 1€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

έχω λογαριασμό ultimate ο οποίος λήγει σε μερικές ημέρες με ελληνικό account. Δεν θέλω να δημιουργήσω νέο λογαριασμό γιατί χρησιμοποιώ και το game pass στο pc. Θα μπορούσα όταν λήξει να εξαργυρώσω κάρτες gold Βραζιλίας για να μου βγει ποιο οικονομικά; Επίσης εάν όχι ενεργοποιώ 3 EU κάρτες gold αφότου λήξει και στην συνέχεια μετατρέπω με μία μηναία 12,99€ και έχω 3 χρόνια με 59,99€ x 3 = 179.97€ + 12.99€= 192.96€/3χρόνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, cris4524 είπε

Καλησπέρα,

έχω λογαριασμό ultimate ο οποίος λήγει σε μερικές ημέρες με ελληνικό account. Δεν θέλω να δημιουργήσω νέο λογαριασμό γιατί χρησιμοποιώ και το game pass στο pc. Θα μπορούσα όταν λήξει να εξαργυρώσω κάρτες gold Βραζιλίας για να μου βγει ποιο οικονομικά; Επίσης εάν όχι ενεργοποιώ 3 EU κάρτες gold αφότου λήξει και στην συνέχεια μετατρέπω με μία μηναία 12,99€ και έχω 3 χρόνια με 59,99€ x 3 = 179.97€ + 12.99€= 192.96€/3χρόνια;

Περιμένεις να λήξει η Ultimate συνδρομή σου και αφού λήξει, ακολουθείς τις οδηγίες του 2ου post, στον ίδιο λογαριασμό.

Επειδή ήδη είχες ultimate, θα πληρώσεις 12,99€ αντί για 1€ για τη μετατροπή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Περιμένεις να λήξει η Ultimate συνδρομή σου και αφού λήξει, ακολουθείς τις οδηγίες του 2ου post, στον ίδιο λογαριασμό.

Επειδή ήδη είχες ultimate, θα πληρώσεις 12,99€ αντί για 1€ για τη μετατροπή. 

Δηλαδή μπορώ κανονικά να ενεργοποιήσω κάρτες οποιουδήποτε region στον ήδη υπάρχων λογαριασμό μου με μη ενεργή συνδρομή απλά αλλάζοντας την IP μου στην χώρα τις κάρτας χωρίς καμία άλλη αλλαγή στον λογαριασμό μου; Άσχετα αν είχα ενεργοποιημένο πριν μερικές ημέρες το ultimate με κάρτες gold Ελλάδας και μου έληξε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2021 στις 12:45 ΜΜ, cris4524 είπε

Καλησπέρα,

έχω λογαριασμό ultimate ο οποίος λήγει σε μερικές ημέρες με ελληνικό account. Δεν θέλω να δημιουργήσω νέο λογαριασμό γιατί χρησιμοποιώ και το game pass στο pc. Θα μπορούσα όταν λήξει να εξαργυρώσω κάρτες gold Βραζιλίας για να μου βγει ποιο οικονομικά; Επίσης εάν όχι ενεργοποιώ 3 EU κάρτες gold αφότου λήξει και στην συνέχεια μετατρέπω με μία μηναία 12,99€ και έχω 3 χρόνια με 59,99€ x 3 = 179.97€ + 12.99€= 192.96€/3χρόνια;

Οι eu κάρτες έχουν κανα 42αρι οχι 60. Ψάξου λιγο

Εδω τωρα εχουν 46. Προχθές είχαν 41

https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-eu-cd-key

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Οι eu κάρτες έχουν κανα 42αρι οχι 60. Ψάξου λιγο

Εδω τωρα εχουν 46. Προχθές είχαν 41

https://www.cdkeys.com/xbox-live/memberships/12-month-xbox-live-gold-membership-xbox-one-360-eu-cd-key

Η τιμή ήταν ενδεικτική. Το ξέρω ότι υπάρχουνε και φθηνότερα. Αλλά η διαφορά με το τουρκικο είναι -16€ x 3 = -48€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικά θα έβαζα ευρωπαϊκό, οπως και εβαλα.δεν είναι λίγα 2 και 3 χρόνια.ποιος ξερει τι μπορεί να αλλάξει.δεν θέλω να τρομάξω κανέναν αλλά μην το ξεφτυλιζουμε😂. 140-150 ευρώ 3 χρόνια ultimate είναι πολύ λίγα. 

Δες οι ξένοι ποσα πληρωνουν😂

Screenshot_20211223-202341_Facebook.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cris4524 είπε

Δηλαδή μπορώ κανονικά να ενεργοποιήσω κάρτες οποιουδήποτε region στον ήδη υπάρχων λογαριασμό μου με μη ενεργή συνδρομή απλά αλλάζοντας την IP μου στην χώρα τις κάρτας χωρίς καμία άλλη αλλαγή στον λογαριασμό μου; Άσχετα αν είχα ενεργοποιημένο πριν μερικές ημέρες το ultimate με κάρτες gold Ελλάδας και μου έληξε;

Δεν ξέρω για οποιοδήποτε region. Ξέρω πως με Βραζιλία και τις οδηγίες του 2ου ποστ, έχει δουλέψει για 100άδες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι είμαι παντελώς άσχετος και δεν έβγαλα άκρη. 

 

Αν πάρω ένα xbox one Series s. Αυτό που δεν έχει CD.

 

1)Μπορώ να βάλω ετήσιο gamepass?(θελω να ξεμπερδευω.)Μπορώ να αγοράσω κάρτα για ένα έτος δηλ όπως κάνω στη psplus. Η πρέπει να πληρώνω αναγκαστικά ανά μήνα σαν το νετφλιξ. Και 

2)στο gamepass μπορώ να παίξω online με αντιπάλους? Πχ στο φιφα η το back 4 blood. Η πρέπει να ενεργοποιήσω το xbox gold. 

 

 

 

3) έχει απλό και Ultimate gamepass και ποια η διαφορά 

 

(έχω χάσει τη μπάλα με όλα αυτά)

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ενεργοποιήσεις*  απο ενα έως τρια χρόνια (όσο βασταει η τσέπη σου) την ultimate η οποία περιλαμβανει την gold η οποία χρειάζεται για online. 

 

*οδηγίες θα βρεις στα πρώτα posts. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, di maria kun είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι είμαι παντελώς άσχετος και δεν έβγαλα άκρη. 

 

Αν πάρω ένα xbox one Series s. Αυτό που δεν έχει CD.

 

1)Μπορώ να βάλω ετήσιο gamepass?(θελω να ξεμπερδευω.)Μπορώ να αγοράσω κάρτα για ένα έτος δηλ όπως κάνω στη psplus. Η πρέπει να πληρώνω αναγκαστικά ανά μήνα σαν το νετφλιξ. Και 

2)στο gamepass μπορώ να παίξω online με αντιπάλους? Πχ στο φιφα η το back 4 blood. Η πρέπει να ενεργοποιήσω το xbox gold. 

 

 

 

3) έχει απλό και Ultimate gamepass και ποια η διαφορά 

 

(έχω χάσει τη μπάλα με όλα αυτά)

 

Διάβασε τα πρώτα 2 posts του θέματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...