Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειναι λιγο περιεργο το θεμα με τη συνδρομη Ινδιας. Σε γερμανικο φορουμ (mydealz) που εχουν ανεβασει προσφορες αναφερουν οτι εκαναν ενεργοποιηση με vpn Ινδονησιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 minutes ago, dreaming123 said:

@klainmaingr κάτι τέτοια μου έβγαζε και εμένα άλλαξα το store σε Ινδία και εννοείται vpn Ινδία και το πήρε.

Που άλλαξες το store και ποιο vpn έβαλες; Απο browser προφανώς ε;

image.png.f75042b1b75fbf6ed0f4d736a6be5f4a.png

Δοκίμασα και με το location/console store να κάνω redeem που μου είχε δουλέψει παλιότερα, αλλα "Something went wrong"

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι απο pc.
Αλλξα την διεύθυνση στο xbox profile σε Ινδία έλεγξα οτι με το vpn είμαι Ινδία και μπήκα και έκανα εξαργύρωση στο microsoft store στο pc .Απο browser δεν μου το δεχόταν.
80 μέρες συμπλήρωσα πιο πολύ ψυχολογικό είναι κονσόλα έχω να ανοίξω καιρό xaxaxa

Επεξ/σία από dreaming123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, dreaming123 said:

Αλλξα την διεύθυνση στο xbox profile σε Ινδία έλεγξα οτι με το vpn είμαι Ινδία

Hm? Που ακριβώς το άλλαξες αυτό; Και με ποιο vpn?  Μέχρι τώρα πάλευα με browser/mac. Τώρα μπήκα να δώ αν μπορώ να βγάλω άκρη απο το xbox app/pc αλλα και εκεί το redeem με κατευθύνει στον browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Μπήκα και με tunnelbear Singapore όπως προτείνετε.
Σε αυτή την περίπτωση βγάζει

This code can't be redeemed. It was purchased in a different region from your account. Get more info

Τσεκάροντας το whatsmyip μερικές ενδιαφέρουσες παρατηρήσεις. Απο urbanvpn είναι ότι νάναι. India δείχνει κάπου στην Αυστραλία και Singapore κάπου στον καναδά. Είναι μάλλον τυχαίο τι server θα πιάσει.

Απο tunnelbear είναι πραγματικά Singapore αλλα παίρνω το μνμ που λέω παραπάνω. Θα την βγάλω την άκρη αλλα αξίζει πιστεύω να λέω και τι συμβαίνει during the process. 

Δοκίμασε το https://windscribe.com/ με χώρα Σιγκαπούρη και κάνε redeem https://redeem.microsoft.com/ να δουμε τι θα γίνει.

Απο κινητό ή υπολογιστή. 

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τώρα που το ξανασκέφτομαι το account του @klainmaingr ειναι βραζιλιάνικο και όπως μας είπε έχει συνδρομή μέχρι το 2025. Λογικό δεν είναι να μην περνάει αφού πλέον υπάρχει περιορισμός για την Βραζιλία στους 13 μήνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, BillT είπε

Βασικά τώρα που το ξανασκέφτομαι το account του @klainmaingr ειναι βραζιλιάνικο και όπως μας είπε έχει συνδρομή μέχρι το 2025. Λογικό δεν είναι να μην περνάει αφού πλέον υπάρχει περιορισμός για την Βραζιλία στους 13 μήνες?

Αν λειτουργησει σωστα το vpn Θα ενημερωσει  οτι εχει το μεγιστο επιτρεπομενο , οχι οτι ειναι λαθος περιοχη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Hm? Που ακριβώς το άλλαξες αυτό; Και με ποιο vpn?  Μέχρι τώρα πάλευα με browser/mac. Τώρα μπήκα να δώ αν μπορώ να βγάλω άκρη απο το xbox app/pc αλλα και εκεί το redeem με κατευθύνει στον browser.

Την διεύθυνση την άλλαξα σε browser στο Microsoft account χρησιμοποίησα το windscribe Kai redeem έκανα στο Microsoft store από PC.

Τουρκικό είχα και το άλλαξα σε Ινδία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής τζιφος με ολα τα παραπάνω. Εχουν trial τα vpn παραπανω η εχετε ετήσια για τετοιες περιπτώσεις; Tunnel Σινγκαπούρη δε δουλεύει και windscribe θελει προ. Απο ότι βλέπω θα βαλω κατι απο τα παραπανω για δοκιμές η θα περιμένω κανα vpn deal. To be continued.

Πλεον έχω γυρίσει και acc και store σε Ινδία. Καθαρισα και τις διευθύνσεις και εβαλα default billing ινδική διεύθυνση. Η ωρα της αλήθειας θα έρθει με νορμαλ vpn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν παρακολουθώ τακτικά το νήμα, έχω μερικες απορίες. Υπάρχει κάποιο όφελος και μετατρέπετε κάποιοι το region του λογαριασμού σας σε Ινδικό, Τούρκικο κτλ; Εγώ ήξερα ότι σε ελληνικό λογαριασμό κάνουμε redeem τις κάρτες με τη χρήση vpn αν είναι από διαφορετικό region από το δικό μας ελληνικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Μέχρι στιγμής τζιφος με ολα τα παραπάνω. Εχουν trial τα vpn παραπανω η εχετε ετήσια για τετοιες περιπτώσεις; Tunnel Σινγκαπούρη δε δουλεύει και windscribe θελει προ. Απο ότι βλέπω θα βαλω κατι απο τα παραπανω για δοκιμές η θα περιμένω κανα vpn deal. To be continued.

Πλεον έχω γυρίσει και acc και store σε Ινδία. Καθαρισα και τις διευθύνσεις και εβαλα default billing ινδική διεύθυνση. Η ωρα της αλήθειας θα έρθει με νορμαλ vpn.

Ινδικη συνδρομή σε ινδικό λογαριασμό γιατί να θέλεις vpn?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...