Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, Leuteris.V.2 είπε

Καλημέρα σας

Διάβασα τα βήματα στο πρώτο ποστ για τη μετατροπή αλλά χρειάζομαι μια διευκρίνιση. Πρέπει οπωσδήποτε να δημιουργήσω καινούργιο λογαριασμό και να τον έχω σαν δεύτερο στο xbox ή μπορώ να ενεργοποιήσω κατευθείαν τον κωδικό με VPN στον ήδη υπάρχοντα λογαριασμό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Οχι μπορεις κανονικα στον πρωτο λογαριασμο σου. Απλα αν εχεις κανει ηδη μια φορα χρηση της προσφορας μετατροπης ultimate με 1€ τωρα θα σου στοιχισει 13€. Ενω αν κανεις καινουριο λογαριασμο θα παει παλι με 1€.

Εγω προσωπικα εκανα στον παλιο μου κ ας εδωσα 12€ παραπανω. Παρα να εχω 2 λογαριασμους κ μπερδεματα :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας sphinxgr και malias4

Και εγώ προτιμώ να πληρώσω τα 12 παραπάνω παρά να έχω δύο λογαριασμούς

Τωρα που μπήκα στη microsοft λέει Ελλάδα και η χρεωστική που θα βάλω είναι Ελληνική. Για το 360 που λες δεν γνωρίζω καθώς δεν είχα ποτέ την συγκεκριμένη κονσόλα.

Οπότε ειμαι οκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Leuteris.V.2 είπε

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας sphinxgr και malias4

Και εγώ προτιμώ να πληρώσω τα 12 παραπάνω παρά να έχω δύο λογαριασμούς

Τωρα που μπήκα στη microsοft λέει Ελλάδα και η χρεωστική που θα βάλω είναι Ελληνική. Για το 360 που λες δεν γνωρίζω καθώς δεν είχα ποτέ την συγκεκριμένη κονσόλα.

Οπότε ειμαι οκ?

Μαλλον ΟΚ θα εισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Leuteris.V.2 είπε

Καλημέρα σας

Διάβασα τα βήματα στο πρώτο ποστ για τη μετατροπή αλλά χρειάζομαι μια διευκρίνιση. Πρέπει οπωσδήποτε να δημιουργήσω καινούργιο λογαριασμό και να τον έχω σαν δεύτερο στο xbox ή μπορώ να ενεργοποιήσω κατευθείαν τον κωδικό με VPN στον ήδη υπάρχοντα λογαριασμό?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

κοιτα ... τον νεο λογαριασμο τον κανεις για να παρεις την προσφορα που δινει 1 μηνα ultimate με 1 ευρω.
αν το κανεις σε ηδη υπαρχον λογαριασμο απλα στο τελος θα βαλεις 1 μηνα ultimate με 13 ευρω ! 
Εχει τα πλην και τα συν ... στον νεο λογαριασμο σου ερχεται λιγο πιο φτηνα ... στον παλιο δεν μπερδευεσαι με επιπλεον λογαριασμους κτλ .... 

***EDIT***
Sorry τωρα ειδα οτι ειχαν απαντησει ηδη τα παιδια!

Επεξ/σία από dskoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρόλο που ο οδηγός δεν αναφέρει πουθενά κάτι τέτοιο να σου απαντήσω ότι όχι δεν χρειάζεται να δημιουργήσεις κανέναν νέο λογαριασμό απλά χρειάζεται υποχρεωτικά να μην έχεις καμία συνδρομή xbox live gold ή game pass στο λογαριασμό σου.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Η λογική είναι απλή. Μπορείς να αγοράσεις απο τον επίσημο πωλητή με υποστήριξη απο τον επίσημο πωλητή με τιμή Χ, ή

Να αγοράσεις απο επίσημο μεταπωλητή, που αυτος βγάζει ελάχιστο κέρδος με τιμή Χ/2, αλλά χωρίς υποστήριξη.

Ότι πληρώνεις παίρνεις.  

Επίσημοι μεταπωλητές σε digital προϊόντα υπάρχουν πολλοί λίγοι. Να δω τι θα γίνει όταν με το καλό κλειδώσει και η Microsoft τα προϊόντα της ανάλογα με τη χώρα. Θα πέσει γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, pigos23 είπε

Γεια σας

Εχω ultimate μεχρι Δεκεμβριο

Αν αγορασω 3 ετησιες ea play θα μου προσθεσει ακομα ενα χρονο ultimate απο Νοεμβρη;

Ναι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχει τύχει σε κανένα σας να πάρει live gold απο eneba και να είναι ήδη χρησιμοποιημένος? Βρήκα 12μηνο Ρωσικό στα 25€ αλλά μάλλον την πάτησα.

Επεξ/σία από Leuteris.V.2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Leuteris.V.2 είπε

Παιδιά έχει τύχει σε κανένα σας να πάρει live gold απο eneba και να είναι ήδη χρησιμοποιημένος? Βρήκα 12μηνο Ρωσικό στα 25€ αλλά μάλλον την πάτησα.

έχει ακουστεί ξανά εντός του θέματος (ρόλο δεν παίζει αν είναι απο αυτό ή αλλο μαγαζι)

Αν είσαι εντός 15 ημερών όμως, σου δίνουν άλλο. Αν τον έχεις καιρό, έπαιξες και εχασες!

Στις 14/10/2020 στις 11:10 ΠΜ, Paragontas-x είπε

Μιας και τελειώνουν οι συνδρομές gold να ρωτήσω για πόσο μπορείς να κρατήσεις έναν κωδικό πριν τον βάλεις στη κονσόλα σου; 

Εν ολιγης έχει ημερομηνία λήξης; 

Και κάτι άλλο επίσημα η ms δεν έχει πει κάτι για τις gold συνδρομές ότι δηλαδή θα τις κατάργησει έτσι δεν ειναι; 

Πάντως στο eneba που έκανα την ίδια ερώτηση μου απάντησαν κάτι πολύ κουλό πραγματικά.

Ότι παρόλο που στο λινκ της κάρτας λέει ότι δεν λήγουν ποτέ το site προφέρει μόνο εγγύηση μέχρι και 15 μέρες από την ημερομηνία αγοράς και αυτό αν ΔΕΝ έχεις δει καν τον κωδικό.

Να η απάντηση στην ερωτηση σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

έχει ακουστεί ξανά εντός του θέματος (ρόλο δεν παίζει αν είναι απο αυτό ή αλλο μαγαζι)

Αν είσαι εντός 15 ημερών όμως, σου δίνουν άλλο. Αν τον έχεις καιρό, έπαιξες και εχασες!

Να η απάντηση στην ερωτηση σου!

Σήμερα το πήρα οπότε ελπίζω είμαι καλυμμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

από όπου σε συμφέρει περισσότερο. 

Θα σου πω Βέβαι κάτι και αν θες το κρατάς, αν θες το πετάς.

Από ENEBA 24,35€ με paypal και από CDKEYS στα 22,09€

Από το πρώτο γλυτώνεις 0,65€ και από το δεύτερο περίπου 3€. Για εμένα καλύτερα να το αγοράσεις μέσα από την Microsoft στα 25€ και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Εγώ εχω πάρει και από τα 2 site αλλά όταν η τιμή του 12μηνου EA ήταν στα 18-19€

Από εκεί και πέρα κάνεις ότι νομίζεις και ότι σε βολεύει και σε συμφέρει.

image.png.af32c676591e9b7d495b827982709bb5.png   

image.png

Επεξ/σία από SKRUTZ
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλέον γίνεται σίγουρα και με κάρτες ea access?

Είναι δοκιμασμένο?

Δηλαδή οι κάρτες ea access συμπεριφέρονται λες και είναι κάρτες xbox live gold?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...