Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σας πώ και εγώ την εμπειρία μου ακολουθόντας τις οδηγίες στο πρώτο πόστ.

Οι οδηγίες είναι σαφέστατες και ουδεμία ευθύνη έχουν για το ''λάθος'' που έγινε με εμένα.

Κάνω κανονικά τα βήματα προσθέτοντας πρώτα το πρώτο 25ψήφιο κωδικό κάνω την υπόλοιπη διαδικασία με το recurring billing, βάζω τον δεύτερο κωδικό κάνω πάλι την διαδικασία με το recurring billing, αγοράζω με ένα ευράκι το ultimate, με ενημερώνει ότι θα τα κάνει όλα ultimate πατάω οκ μπάινω να δω τους μήνες που έχω και λέει έως 06/2021 !!!

Έπαθα ένα σοκ λέω θα κόλησε η σελίδα, κάω refresh τίποτα αυτό.... Βλέπω στο payment&billing ότι έχω μια συνδρομή gold που έγινε redeem και το ultimate με το ένα ευρώ...

Πουθενά η δεύτερη συνδρομή.... Σκατά! Για να μην σας κουράζω μίλησα με έναν τύπο εκεί στην Μικρομαλακή και μου είπε ότι κάτι έπαθε το σύστημα και από που πήρες τους κωδικούς και δεν μπορούμε να κανουμε τίποτα και  κάτι τέτοιες μαλακίες. Το μόνο που κατάφερα να κάνω είναι να ξανά περάσω τον πρώτο κωδικό (που ήταν αυτός που για κάποιο λόγο δεν δούλεψε) και μου έκανε τους 12 μήνες σε 4...

Οπότε τώρα αντί για 07/2022 η συνδρομή μου λήγει 10/2021...

Πάλι κερδισμένος είμαι και ευχαριστώ για τον αναλυτικότατο οδηγό.

Περισσότερο το έγραψα αυτό ώστε αν γίνεται να βλέπετε πρώτα ότι πήρε τον πρώτο κωδικό και μετά να βάλετε τον δεύτερο και μετά αυτό με το ένα ευρώ..

 

Screenshot_2020-04-08-01-17-11-269_com.mi.globalbrowser.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, kabamaru2372 είπε

Να σας πώ και εγώ την εμπειρία μου ακολουθόντας τις οδηγίες στο πρώτο πόστ.

Οι οδηγίες είναι σαφέστατες και ουδεμία ευθύνη έχουν για το ''λάθος'' που έγινε με εμένα.

Κάνω κανονικά τα βήματα προσθέτοντας πρώτα το πρώτο 25ψήφιο κωδικό κάνω την υπόλοιπη διαδικασία με το recurring billing, βάζω τον δεύτερο κωδικό κάνω πάλι την διαδικασία με το recurring billing, αγοράζω με ένα ευράκι το ultimate, με ενημερώνει ότι θα τα κάνει όλα ultimate πατάω οκ μπάινω να δω τους μήνες που έχω και λέει έως 06/2021 !!!

Έπαθα ένα σοκ λέω θα κόλησε η σελίδα, κάω refresh τίποτα αυτό.... Βλέπω στο payment&billing ότι έχω μια συνδρομή gold που έγινε redeem και το ultimate με το ένα ευρώ...

Πουθενά η δεύτερη συνδρομή.... Σκατά! Για να μην σας κουράζω μίλησα με έναν τύπο εκεί στην Μικρομαλακή και μου είπε ότι κάτι έπαθε το σύστημα και από που πήρες τους κωδικούς και δεν μπορούμε να κανουμε τίποτα και  κάτι τέτοιες μαλακίες. Το μόνο που κατάφερα να κάνω είναι να ξανά περάσω τον πρώτο κωδικό (που ήταν αυτός που για κάποιο λόγο δεν δούλεψε) και μου έκανε τους 12 μήνες σε 4...

Οπότε τώρα αντί για 07/2022 η συνδρομή μου λήγει 10/2021...

Πάλι κερδισμένος είμαι και ευχαριστώ για τον αναλυτικότατο οδηγό.

Περισσότερο το έγραψα αυτό ώστε αν γίνεται να βλέπετε πρώτα ότι πήρε τον πρώτο κωδικό και μετά να βάλετε τον δεύτερο και μετά αυτό με το ένα ευρώ..

Screenshot_2020-04-08-01-17-11-269_com.mi.globalbrowser.jpg

Βλέπω τη φωτό που ανέβασες. Καλά ρε συ, με ενεργό VPN του μίλαγες? Και καλά "γεια, είμαι Gustavo απο τη Βραζιλία και δεν μου πήρε τους κωδικούς το xbox?" 

χαχχαχαχαχα. Αλητεία μεγάλη!!!!! 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Βλέπω τη φωτό που ανέβασες. Καλά ρε συ, με ενεργό VPN του μίλαγες? Και καλά "γεια, είμαι Gustavo απο τη Βραζιλία και δεν μου πήρε τους κωδικούς το xbox?" 

χαχχαχαχαχα. Αλητεία μεγάλη!!!!! 😀

Ναι το έκανα γιατί ήξερα ότι θα μου ζητούσε τους κωδικούς των gold οπότε θα ήξερε ότι είναι βραζιλιανικοι και αν με ρωτούσε θα του έλεγα ότι είμαι Βραζιλία...αλλά δεν τον ένοιαζε καν αυτό το μόνο που με ρώτησε ήταν από πού τους αγόρασα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς το κολπάκι με την βραζιλιάνικη κάρτα xbox live gold 12 μηνών με vpn που είναι μέσω firefox plugin σαν αυτό ή μέσω κάποιου site χωρίς να χρειάζεται να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Έχει δοκιμάσει κανείς το κολπάκι με την βραζιλιάνικη κάρτα xbox live gold 12 μηνών με vpn που είναι μέσω firefox plugin σαν αυτό ή μέσω κάποιου site χωρίς να χρειάζεται να κατεβάσεις κάποιο πρόγραμμα?

O τρόπος που περιγραφεται με το κινητό, επιβεβαιωμένα παίρνει λιγότερο χρόνο απ οσο σου πηρε να γραψεις το Post. Προτίμησε τον.

Απο κει και πέρα, κάθε vpn δουλευει εφόσον διαλέξεις βραζιλία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μάλλον κάπου τον έχασα αυτόν τον τρόπο.

Μπορείς να δώσεις λινκ αυτού του ποστ σε παρακαλώ πολύ.

image.png.62fb72b76af266414af125eeb479c216.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Και στο κινητό κατεβάζεις εφαρμογή.

Κάτι που να μην χρειάζεται να κατεβάσεις σε free vpn δεν παίζει?

To προβλημα με το να κατεβάσεις εφαρμογή, ποιο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δεν ξέρω κατά πόσο αξιόπιστη είναι η κάθε εφαρμογή και ειδικά από τη στιγμή που δεν θα την εγκαταστήσω σε δικό μου κινητό.

έχει πάνω απο 10.000.000 εγκαταστάσεις και 215.000 reviews με 4,3/5 αξιολόγηση. 

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουν όλοι αυτοί? 

Whatever. Τοση ώρα θα το είχα κάνει για 10 χρήστες. Ψάξε και αν βρεις κάτι πιο γρήγορο και αξιόπιστο γράψτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φτιάξα και γω σήμερα που ειχε παει η συνδρομη 24eur . Ευχαριστώ sphinxgr για το φοβερό tutorial.

Υ.Γ. 1 Εφτιαξα νεο account για να εκμεταλευτω την προσφορα 1 euro η μονη διαφορα που εχει ειναι μονο στο κατεβασμα παιχνιδιων πρεπει να μπω απ'το νεο account ολα τα αλλα λειτουργουν κανονικα στο κυριο account

Υ.Γ. 2 Ελπιζω τωρα που γινομαστε πολλοι να μην μας παρουν χαμπαρι και μας κανουν ban 😜

gpu.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, greenchaos είπε

Το φτιάξα και γω σήμερα που ειχε παει η συνδρομη 24eur . Ευχαριστώ sphinxgr για το φοβερό tutorial.

Υ.Γ. 1 Εφτιαξα νεο account για να εκμεταλευτω την προσφορα 1 euro η μονη διαφορα που εχει ειναι μονο στο κατεβασμα παιχνιδιων πρεπει να μπω απ'το νεο account ολα τα αλλα λειτουργουν κανονικα στο κυριο account

δ😜

gpu.jpg

Δυστυχώς είναι πικρή αλήθεια, ότι όσοι περισσότεροι μπαινουν με αυτό τον τρόπο, μεγαλωνει το ενδεχόμενο ban αν και δεν έχω ακούσει ακόμα κανέναν.

Σε κάθε περίπτωση είναι προτιμότερο να γινεται σε υπάρχον λογαριασμό και όχι σε 2ο που τρέχει παράλληλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω και εγώ να σε ευχαριστήσω @sphinxgr για τον εξαιρετικό και λεπτομερέστατο οδηγό σου! Ακολούθησα τις οδηγίες βήμα βήμα χρησιμοποιώντας το vpn και κατάφερα με 49,50 ευρώ να αγοράσω έτσι μία συνδρομή xbox game pass ultimate για το ανιψάκι μου μέχρι τις 10-7-2022!!! Αντί δηλαδή για 13 ευρώ το μήνα με τον τρόπο αυτό πλήρωσα λιγότερο από 2 ευρώ το μήνα!!! Ευχαριστώ πολύ και πάλι, ελπίζω μέχρι τότε, μετά από δύο χρόνια, να βρεθεί ένας τρόπος να επεκτείνουμε τη συνδρομή με ένα αντίστοιχα μειωμένο κόστος!

Στιγμιότυπο 2020-04-11, 11.39.27.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, έχω ξαναρωτήσει και δεν έχω πάρει ξεκάθαρη απάντηση.

Λοιπόν, έχω συνδρομή game pass ultimate, η οποία λήγει στις 8 Μαϊου 2020. Είχα ενεργοποιήσει την προσφορα με 1 ευρώ τότε στην Gold μου, και την έκανα Ultimate. Κάνω share με έναν φίλο μου, οπότε η λύση του δεύτερου προφίλ logged in στην κονσόλα μάλλον δεν είναι εφικτή. 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να μου πει εάν μπορώ να κάνω κάτι για να μου βγει πιο φτηνά? Από Βραζιλία μπορώ να αγοράσω εγώ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...