Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, jimmisk1974 είπε

Οταν πηρα την κοσνολα  με το που την ανοιξα  μου ειπε να βαλω λογιαριασμο  η να προχωρήσω χωρις ,  συνδεθηκα με λογιαριασμο μου hotmail ,  μπηκε κανονικα .... δεν ειδα αλλον λογαριασμο στην κονσολα  να μου πει να συνδεθει  η  κατι αλλο απο προφιλ  . 

Και στον δικο μου λογαριασμο  τωρα εχει επιλογη να αγορασω συνδρομη , αλλα δεν θελω ακομα   ,  παντως ειναι πολυ κουφο  ...  γιατι και ο προηγουμενος κατοχος την ειχε κοψει ( οπως μου ειπε )  εδω και ενα μηνα ,  αλλα δεν θα εβλεπα  στο μενου στις ενεργες συνδρομες  εστω την δικια του (  ααααν  υποθεσουμε οτι δεν εχει κοπει ακομα )    η  στην αρχη που ανοιγει η κονσολα να εβλεπε και να  μου ελεγε να συνδεθω  στον λογαριασμο του   ?   Μονο ο δικος μου ειναι ,  δεν υπαρχει αλλος.

Τεσπα ,  ειναι τελειως κουφο ..... παντως αν τα χανω τα παιχνιδια  οταν καποια στιγμη και αααν κοπει  η συνδρομη (  με την υποθεση οτι ειναι του προηγουμενου )  ,   κριμας ... και κατεβασα  πολλα  ,  ακομα δηλαδη και αυτα που εχω στον εξωτερικο δισκο ?   Δηλαδη τι ?  θα γινουν unistall απο μονα τους οταν τελειωσει η συνδρομη ?

241207611_371524704690405_5580461482126342910_n.jpg

Όχι δεν θα γίνουν unistall, προφανώς, απλά δεν θα ξεκινάνε. Πάντως η διαδικασία για να βάλεις 1-3 χρόνια συνδρομή που περιγράφεται στην πρώτη σελίδα είναι σχετικά απλή και κυρίως οικονομική αν σε ενδιαφέρει να συνεχίσεις με gamepass. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος XSS απλά δεν ήρθε ακόμα η κονσόλα την περιμένω λογικά Τετάρτη αλλά επειδη δεν κρατιέμαι έκανα λογαριασμό στην Microsoft ετοίμασα τα live gold και μετα game pass ultimate είμαι οκ μια ερώτηση μπορώ να βάλω να κατεβαίνει παιχνίδι στο λογαριασμό μου πριν πάρω την κονσόλα (μπορεί και λίγο υπερβολικός?) επίσης απο το μαγαζί μου έδωσαν κωδικο game pass ultimate ενα μήνα να τον κοτσάρω τώρα που έκανα την διαδικασία ή επρεπε να τον χρησιμοποιήσω πριν τις μετατροπές? 

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2021 στις 3:51 ΜΜ, jimmisk1974 είπε

κανονικα  , μια χαρα παιζουν  ... εχω κολησει ! !  

πραγματικα μου κανει εντυπωση ,  και θα καταβασω και αλλα εφοσον μπορω  ,  ολα παιζουν τουμπανο  , τωρα  τι θα γινει στο μελλον .... ενας θεος ξερει  ,  η θα μεινουν η θα τα χασω ολα  😄

20210906_154802.jpg

το θεμα ειναι και οτι στο μενου της κονσολας  ΔΕΝ μπορω να βρω τιποτα  μα τιποτα  που να σχετιζετε με αλλον χρηστη  η συνδρομη ,   μονο το δικο μου account που εβαλα οταν την ανοιξα,  και μονο αυτο εχει μεσα ...  το εχω ψαξει μεχρι αιδιας   ,  δεν βρισκω αλλον user μεσα

Τελικά βρήκες τι παίχτηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Τελικά βρήκες τι παίχτηκε;

Όχι τίποτα , έχω δοκιμάσει τα πάντα ...δεν μπορώ να βρω κάτι ....κατεβάζω κανονικά games. 

Δεν ξέρω τι θα γίνει αν κάνω επαναφορά κονσόλας να σβηστούν όλα και να συνδεθώ πάλι στο account μου, αυτό πάντως που πρέπει να κάνω είναι να παρω έναν δίσκο εξωτερικό 2TB  γιατί γέμισα.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/9/2021 στις 4:49 ΜΜ, DimitriosT86 είπε

Καλησπέρα παιδιά νέος κάτοχος XSS απλά δεν ήρθε ακόμα η κονσόλα την περιμένω λογικά Τετάρτη αλλά επειδη δεν κρατιέμαι έκανα λογαριασμό στην Microsoft ετοίμασα τα live gold και μετα game pass ultimate είμαι οκ μια ερώτηση μπορώ να βάλω να κατεβαίνει παιχνίδι στο λογαριασμό μου πριν πάρω την κονσόλα (μπορεί και λίγο υπερβολικός?) επίσης απο το μαγαζί μου έδωσαν κωδικο game pass ultimate ενα μήνα να τον κοτσάρω τώρα που έκανα την διαδικασία ή επρεπε να τον χρησιμοποιήσω πριν τις μετατροπές? 

Ευχαριστώ

 

Να τα κατεβάσεις που; Όχι, χρειάζεται η κονσόλα για να τα κατεβάσει στο δίσκο της, κάποια παιχνίδια μπορείς να ξεκινήσεις να τα παίζεις πριν ολοκληρωθεί το κατέβασμα (θα στο δείχνει). Επίσης, αφού όμως στήσεις την κονσόλα μπορείς μέσω της εφαρμογής απ' το κινητό ή το πισι να της δίνεις σήμα να ξεκινήσει να κατεβάζει κάποιο παιχνίδι χωρίς να χρειαστείς να πας στην κονσόλα (αλλά είναι buggy τουλάχιστον σε μένα, κάποιες φορές το κάνει, κάποιες όχι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, igiot είπε

Να τα κατεβάσεις που; Όχι, χρειάζεται η κονσόλα για να τα κατεβάσει στο δίσκο της, κάποια παιχνίδια μπορείς να ξεκινήσεις να τα παίζεις πριν ολοκληρωθεί το κατέβασμα (θα στο δείχνει). Επίσης, αφού όμως στήσεις την κονσόλα μπορείς μέσω της εφαρμογής απ' το κινητό ή το πισι να της δίνεις σήμα να ξεκινήσει να κατεβάζει κάποιο παιχνίδι χωρίς να χρειαστείς να πας στην κονσόλα (αλλά είναι buggy τουλάχιστον σε μένα, κάποιες φορές το κάνει, κάποιες όχι).

Αρχικά σε ευχαριστώ για την απάντηση το κατάλαβα οτι ρωτούσα μαλακία διότι κατέβασα την εφαρμογή στο κινητό αλλά χωρίς κονσόλα δε μπορούσα να την συνδέσω.

Σήμερα όμως ήρθε η κονσόλα οπότε θα προσπαθήσω απόψε να συνδέσω την εφαρμογή με την κονσόλα (ελπίζω να είναι εύκολο) και μετά θα βάλω να κατεβάζει παιχνίδια.

Έχει κάτι ρυθμίσεις για να μπορεί να κατεβάζει ενώ είναι κλειστή την ξέρεις? Επίσης πρέπει να πειράξω τίποτα ρυθμίσεις στις αναλύσεις και γενικά στα τεχνικά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, DimitriosT86 είπε

Έχει κάτι ρυθμίσεις για να μπορεί να κατεβάζει ενώ είναι κλειστή την ξέρεις? Επίσης πρέπει να πειράξω τίποτα ρυθμίσεις στις αναλύσεις και γενικά στα τεχνικά? 

Έχοντας ενεργοποιημένο το instant on και untick στο κουτάκι turn off storage when xbox is off (στo power mode & start-up όλα αυτά) μπορείς να κλείσεις την κονσόλα  (παρατεταμένο κράτημα το κουμπί του Xbox στο controller μέχρι να εμφανιστούν οι επιλογές), αυτή θα συνεχίσει το download και θα μπει σε stand by (instant on power mode) όταν τελειώσει το κατέβασμα.

Επεξ/σία από Basilhs1982
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα απο enba χθες 2 τριμηνες global στα 52.10 για ελληνικο account ειναι καλη τιμη? να πω εδω οτι στακαρω συνεχεια εχω φτασει τωρα μεχρι 10-7-2024. Επειδη μου εδωσε δωρο ενα μηνα με την ενεργοποιηση αυτοματης ανανεωσης το δευτερο τριμηνο θα το περασω σε ενα μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα αρχες Αυγούστου με σκοπο να ασχοληθώ με το flight simulator 2020, ένα xbox series x και συνδρομή ultimate pass για 13 μηνες. Δυστηχώς λόγω χειρηστηρίων δεν ειναι αυτο που περιμένα οποτε το έβαλα αγγελία. Την συνδρομή που εκπνέει 20-08-2022, μπορώ να τη μεταφέρω σε άλλον ή πάει άχρηστη????

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, zxcv είπε

Αγόρασα αρχες Αυγούστου με σκοπο να ασχοληθώ με το flight simulator 2020, ένα xbox series x και συνδρομή ultimate pass για 13 μηνες. Δυστηχώς λόγω χειρηστηρίων δεν ειναι αυτο που περιμένα οποτε το έβαλα αγγελία. Την συνδρομή που εκπνέει 20-08-2022, μπορώ να τη μεταφέρω σε άλλον ή πάει άχρηστη????

Ευχαριστώ

Πρέπει να δώσεις το account δυστυχώς και από τη στιγμή που μπορεί κάποιος να βάλει για ένα χρόνο game pass ultimate με 30-35 € δεν ξέρω αν αξίζει το κόστος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Πρέπει να δώσεις το account δυστυχώς και από τη στιγμή που μπορεί κάποιος να βάλει για ένα χρόνο game pass ultimate με 30-35 € δεν ξέρω αν αξίζει το κόστος.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...