Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 hours ago, matrixxx said:

O νεος χρηστης που θα φτιαχτει για 2ο λογαριασμο, μπορει να εχει το ιδιο paypal στην πληρωμη ή αν δει ιδιο paypal δεν θα δωσει 1€ προσφορα και θα σου λεει παλι 12.99;

Εδώ εμένα μου έδωσε την προσφορά στο ίδιο προφίλ απλά τη μία έκανα την αγορά από την κονσόλα και την άλλη από το PC. 

Δεν νομίζω να σε κόψει από το ίδιο PayPal. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
7 ώρες πριν, sphinxgr είπε

99% δεν το απασχολεί το σύστημα απο που παίρνει λεφτα. Φαντάζεσαι να σου δίνουν λεφτα και να τους λες "ΟΧΧΧΧΧΧΧΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ δεν τα θελω. Με έχει πληρώσει και άλλος απο το ίδιο πορτοφόλι!!!"

Βέβαια σε κάθε περίπτωση αν θέλει η microsoft να σε κλειδώσει έχει ήδη:

  • Κοινό Paypal
  • Κοινή IP
  • Κοινή MAC Address

Δεν θέλει όμως ακόμα. Και ένας απο τους λόγους ειναι πως θα κλειδώσει και χρήστες που δεν έχουν κάνει τίποτα παράνομο

Δεν μπορει να σε κλειδωσει και δεν μιλησα για κανενα κλειδωμα. Επιτρεπει να εχεις ενα λογαριασμο ανα χρηστη, αυτο ειναι επισημο και νομιμοτατο. Ρωτησα απλα αν δεχεται ιδιο paypal στην πραξη. Αν θα στο δωσει 1€ ή 13€ αν βαλεις ιδιο paypal. Ρωτησα για να μας πει καποιος που το εχει ηδη κανει.

4 ώρες πριν, NickTG είπε

Εδώ εμένα μου έδωσε την προσφορά στο ίδιο προφίλ απλά τη μία έκανα την αγορά από την κονσόλα και την άλλη από το PC. 

Δεν νομίζω να σε κόψει από το ίδιο PayPal. 

Εβαλα μια 14 ημερων, την επομενη φορα θα δοκιμασω νεο λογαριασμο. Θενξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, 

βλέπω στο reddit ότι παίζει 1:1 conversion από Gold σε Ultimate χωρίς Βραζιλίες κλπ - περιμένεις να λήξει το Ultimate σου, αγοράζεις gold (μέχρι 36 μήνες) και μετά με 1 μήνα ultimate το μετατρέπεις σε ultimate. 

Ξέρει κανείς τίποτα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Elven_King είπε

Καλημέρα παιδιά, 

βλέπω στο reddit ότι παίζει 1:1 conversion από Gold σε Ultimate χωρίς Βραζιλίες κλπ - περιμένεις να λήξει το Ultimate σου, αγοράζεις gold (μέχρι 36 μήνες) και μετά με 1 μήνα ultimate το μετατρέπεις σε ultimate. 

Ξέρει κανείς τίποτα; 

22 σελίδες το ίδιο γράφουμε, με αυτό που ανακάλυψες!!! Το αν αγοράσεις gold: brazil / eu /global είναι δικό σου θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

22 σελίδες το ίδιο γράφουμε, με αυτό που ανακάλυψες!!! Το αν αγοράσεις gold: brazil / eu /global είναι δικό σου θεμα

έπρεπε να γράψω ότι ισχύει ακόμα και αν είχες Ultimate στο παρελθόν, όχι μόνο για νέους συνδρομητές - my bad. 

Επεξ/σία από Elven_King
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Elven_King είπε

έπρεπε να γράψω ότι ισχύει ακόμα και αν είχες Ultimate στο παρελθόν, όχι μόνο για νέους συνδρομητές - my bad. 

Ναι. Και πληρώνεις 13€ αντί για 1€. 

31 λεπτά πριν, Mutemk είπε

Είχα game pass 36 μήνες και έβαλα ultimate με 1€.

μου πήγε το ultimate για 18 μήνες....

Κάτι δεν μου πάει καλά εδώ.

  • Είσαι σίγουρος?!!
  • Είχες 36 μήνες και μετά έβαλες ultimate ή μήπως είχες ultimate ενεργό και έβαλες μετά 36 μήνες game pass?
  • Αν όντως το επιβεβαιώσεις ότι όντως έγιναν οι μισοί μήνες, να πάρεις τη microsoft να στο διορθώσει, αφού εβαλες ultimate. Είναι ξεκάθαρο ότι πρέπει να γίνει μετατροπή σε ultimate όλων των μηνών

image.png.8a937890765cd412763a6c615a308736.png

 

image.png.f5257d05009dc41e5cf1cf94c0426b64.png

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός αλλά νόμιζα ότι ισχύει ακόμα η αντιστοιχία της 1ης σελίδας, δλδ 12 μήνες gold = 4 μήνες ultimate κλπ, έχει αλλάξει κάτι; 

EDIT: διάβασα όλο το θρεντ, το έχεις εξηγήσει πιο πάνω. 

 

Επεξ/σία από Elven_King
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Elven_King είπε

συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός αλλά νόμιζα ότι ισχύει ακόμα η αντιστοιχία της 1ης σελίδας, δλδ 12 μήνες gold = 4 μήνες ultimate κλπ, έχει αλλάξει κάτι; 

Αυτό ισχύει μόνο όταν έχεις ενεργό ultimate.

Όταν δεν έχεις καμία συνδρομή ενεργή, βάζεις gold ή game pass και μετά όταν περάσεις έστω και 1 μήνα Ultimate μετατρέπεται όλος ο χρόνος σε ultimate + χρόνο Ultimate που έβαλες.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Elven_King είπε

συγγνώμη που γίνομαι κουραστικός αλλά νόμιζα ότι ισχύει ακόμα η αντιστοιχία της 1ης σελίδας, δλδ 12 μήνες gold = 4 μήνες ultimate κλπ, έχει αλλάξει κάτι; 

Αν έχεις ενεργή Ultimate, ναι,το πρώτο post ισχύει κανονικά.

Αν δεν έχεις ενεργή ultimate, αν βάλεις game pass ή gold, όταν στο τέλος βάλεις Ultimate, το σύνολο του χρόνου που είχες, θα γίνει Ultimate.

image.png.bfd9864ef655cce23298eeea49a0893b.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Αν έχεις ενεργή Ultimate, ναι,το πρώτο post ισχύει κανονικά.

Αν δεν έχεις ενεργή ultimate, αν βάλεις game pass ή gold, όταν στο τέλος βάλεις Ultimate, το σύνολο του χρόνου που είχες, θα γίνει Ultimate.

image.png.bfd9864ef655cce23298eeea49a0893b.png

ο 1 μήνας ultimate που θα βάλω από πάνω στο τέλος πρέπει να είναι απο cdkeys ή δεν έχει σημασία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Elven_King είπε

ο 1 μήνας ultimate που θα βάλω από πάνω στο τέλος πρέπει να είναι απο cdkeys ή δεν έχει σημασία; 

Να βάλεις απευθείας από τη Microsoft για να εισαι σίγουρος. Διάβασε το 3ο ποστ. Ενδεχομένως δουλευει και με ξεχωριστή ultimate ομως

1 λεπτό πριν, jokul7 είπε

Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα έβαλα με ένα 50άρικο ultimate για 13 μήνες. Από CDkeys όλα χωρίς βραζιλίες.

Με βραζιλίες θα έβαζες με το 50αρικο 2 χρόνια 😛

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/6/2020 στις 2:53 ΜΜ, sphinxgr είπε

99% δεν το απασχολεί το σύστημα απο που παίρνει λεφτα. Φαντάζεσαι να σου δίνουν λεφτα και να τους λες "ΟΧΧΧΧΧΧΧΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ δεν τα θελω. Με έχει πληρώσει και άλλος απο το ίδιο πορτοφόλι!!!"

Βέβαια σε κάθε περίπτωση αν θέλει η microsoft να σε κλειδώσει έχει ήδη:

  • Κοινό Paypal
  • Κοινή IP
  • Κοινή MAC Address

Δεν θέλει όμως ακόμα. Και ένας απο τους λόγους ειναι πως θα κλειδώσει και χρήστες που δεν έχουν κάνει τίποτα παράνομο

Μα εννοείτε ότι δεν έχεις κάνει κάτι παράνομο.

Απλά εκμεταλέυεσε την διαφορά κοστολόγησης από χώρα σε χώρα.

 

Είναι ακριβώς αυτό που λέω παρακάτω:

Στις 27/5/2020 στις 7:23 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Λογικό είναι ρε παιδιά γιατί απορείτε?

Ο μόνος περιορισμός είναι το ότι η κονσόλα ή από εκεί που θα κάνεις log in στο λογαριασμό σου φαίνεται ότι δεν είσαι στη Βραζιλία ή οπουδήποτε αλλού γι' αυτό και δεν σε αφήνει.

Δεν παίζει απολύτως κανένα ρόλο το αν έχεις ήδη ή όχι συνδρομή.

Όποια συνδρομή και να είναι αυτή(Xbox live gold, ultimate, game pass κ.τ.λ.)

Και από τη στιγμή που έκανα το όλο σκηνικό για λογαριασμό φίλο μου που τελικά μου είχε πει λάθος Ελληνικό λογαριασμό και μετά από συνομιλία μου με το Microsoft support chat μου μετάφεραν κανονικά όλους τους 13 μήνες κανονικά στο σωστό Ελληνικό profile χωρίς κανένα πρόβλημα μπορώ να πω ότι όλο αυτό το σκηνικό δεν είναι παράνομο.

Σκεφτείτε το αλλιώς.

Έχετε φτιάξει ένα Ελληνικό profile - gamertag και τυχαίνει να ταξιδέψετε π.χ. Ασία ή Αμερική και παίρνεται και την κονσόλα μαζί σας.

Δεν θα μπορείτε να αγοράσετε ότι θέλετε από το εκάστοτε Ms store Ασίας ή Αμερικής?

 

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΑ Access με 0,99€ για 1 μήνα. Μια χαρά για δοκιμή. Μην ξεχάσετε να απενεργοποιήσετε το recurring billing μόλις την πάρετε. Η προσφορά ισχύει για αγορά μέχρι τέλη Ιουνίου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...