Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Για κάποιον που έχει ήδη xbox game pass ultimate έχει δοκιμάσει να προσθέσει αυτό τον κωδικό?

παντως γραφει οτι ΔΕΝ κανει για Ελλαδα ... 
δοκιμασε το και πες μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα μέσω vpn λέω όπως κάνουμε και με τις Βραζιλίας.

 

Πάντως λάβετε υπόψιν ότι στάνταρ για τα Χριστούγεννα θα κάνουν και πρόσφορες έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Paragontas-x είπε

Μα μέσω vpn λέω όπως κάνουμε και με τις Βραζιλίας.

Πάντως λάβετε υπόψιν ότι στάνταρ για τα Χριστούγεννα θα κάνουν και πρόσφορες έτσι.

Δοκιμασε το και πες μας ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πάω να κάνω join για το Game Pass Ultimate και με ενημερώνει ότι θα κάνει μετατροπή το XBOX Live Gold, πατάω ΟΚ, αλλά μετά ζητάει διεύθυνση, με default επιλογή US.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nekio είπε

εχει δοκιμασει καποιος το κολπο με το 1 ευρω και gold για δευτερη φορα γιατι μου τελειωνει η συνδρομη  ultimate ?

αν στο βγαζει ως επιλογη το 1€ τοτε γινεται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sndev είπε

Φιλος διαβασε σε παρακαλώ προηγούμενο ποστ για το πως. Αν σε μπερδέψει κ δε το καταφέρεις ευχαρίστως το βράδυ πες μου να ανεβασω κάπου το apk. Btw  Μια χαρα παιζει και στο mi box πολυ καλύτερα απο τη sony tv

Ώπα sorry τώρα διάβασα το προηγουμενο σου post, μόνο με ADB μπαίνει στο mi box? Αν ναι άστο, δεν θα βγάλω άκρη ευκολα....

Ευχαριστώ πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Όταν πάω να κάνω join για το Game Pass Ultimate και με ενημερώνει ότι θα κάνει μετατροπή το XBOX Live Gold, πατάω ΟΚ, αλλά μετά ζητάει διεύθυνση, με default επιλογή US.

δες στο account στη Microsoft τι στοιχεία ειναι δηλωμένα αλλάζει από εκει. το αλλαξα σε αγγλια εγώ για να εχω το cloud

https://account.microsoft.com/profile/

3 λεπτά πριν, foler79 είπε

Ώπα sorry τώρα διάβασα το προηγουμενο σου post, μόνο με ADB μπαίνει στο mi box? Αν ναι άστο, δεν θα βγάλω άκρη ευκολα....

Ευχαριστώ πάντως!

οχι εγω το εκανα ετσι γτ με βολεύει. πιστεύω οτι 99% μπαίνει κ με φλασακι. κανε copy to apk σε flashaki κ κανε δουλιτσα :)

 

Επεξ/σία από sndev
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SKRUTZ είπε

Το να υπάρχουν με τρομάζει λίγο. Δεν ξέρω αν σε 6-10 ή 15 μήνες μετά θα λειτουργούν οι κωδικοί, και άντε να βρεις ακρη μετά. Προσωπικά δεν κρατάω κωδικό ούτε μια εβδομάδα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται. 

Είχα γράψει κάποια στιγμή τι είχα τραβήξει με κωδικό game pass απο την eneba και έπρεπε να μιλήσω με microsoft και screenshots από το chat. Γενικά ταλαιπωρήθηκα 2-3 μέρες μέχρι να μου δώσουν καινούριο κωδικό από eneba. Φαντάσου τώρα να πήγαινα να τον βάλω μετά από 6 μήνες.

 

3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Πήρα 3 να υπάρχουν!!! Thanks

Δεν τις κράτησα στην άκρη βρε. Τις πέρασα στο λογαριασμό απευθειας

image.png.716f03e628c3dd46cc97cf5c3f0456b5.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, sndev είπε

 

οχι εγω το εκανα ετσι γτ με βολεύει. πιστεύω οτι 99% μπαίνει κ με φλασακι. κανε copy to apk σε flashaki κ κανε δουλιτσα :)

Το έκανα ήδη αλλά πάει να ξεκινήσει την εγκατάσταση κ μου βγάζει μύνημα δεν έγινε η εγκατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες μηπως δεν εχεις χώρο το ιδιο πράγμα μοθ κανε στο nova go και ας κάποιο χώρο  , εσβησα 2 3 βλακείες απο τα download k εγινε η εγκατασταση , αλλιώς Adb..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sphinxgr είπε

αν στο βγαζει ως επιλογη το 1€ τοτε γινεται.

Όχι απαραίτητα γιατί κι εμένα τώρα στη συνδρομη xbox ultimate 1 ευρώ μου τη βγάζει παρόλο που είμαι ήδη ultimate και αν πατήσω πάνω του γίνεται 14ευρω

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sndev είπε

δες στο account στη Microsoft τι στοιχεία ειναι δηλωμένα αλλάζει από εκει. το αλλαξα σε αγγλια εγώ για να εχω το cloud

https://account.microsoft.com/profile/

Thanks, έβαλα Αγγλία, πάλι ζητούσε διεύθυνση, έβαλα αγγλική που είχα μέσω του Aramex για όσους γνωρίζουν (υπηρεσία courier) και όλα ΟΚ.

Έχουμε Ultimate για 2 χρόνια.

Τί δεν έχουμε:

- Κονσόλα ΧΒΟΧ

- Gaming χρόνο

Να σε ρωτήσω, μάλλον έχουμε ίδια TV (XE9005). Παίζεις με VPN στο ρούτερ? Έχεις Αγγλία και στο Google Playstore?

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το να μπορείς να βάζεις κωδικούς που είναι για Αγγλία δεν πιστεύω ότι υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να διαλέξεις στο profile σου Αγγλία ή άλλη χωρά ειδικά από τη στιγμή που τα περισσότερα αν όχι όλα τα παιχνίδια βλέπουν που είσαι και ανάλογα δουλεύουν.

 

Βρίσκω πιο σωστό αν θες να βάλεις μόνο κωδικούς να το κάνεις μέσω vpn για τα λεπτά τα οποία θέλεις να τους εισάγεις και μετά να είσαι οκ με τις ρυθμίσεις για Ελλάδα στο οποιοδήποτε profile σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημερωτικά το VPN δεν δουλεύει για ενεργοποίηση Game Pass. Κοιτάει τί έχεις στο profile του account σου και το region στο Microsoft Store.

Στη δικιά μου περίπτωση, η ενεργοποίηση έγινε μόνο όταν άλλαξα χώρα στο profile του account.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...