Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά μίλησα με το support του xbox και μου το άλλαξαν αυτοί σε pass για τη κονσόλα.

Αλλά έχω στείλει και στο κατάστημα που αγόρασα το κλειδί γιατί απ ότι φαίνεται μου πούλησαν λάθος προϊόν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 minutes ago, greenchaos said:

Παιδια αν φτιαξω καινουριο account και κανω το κολπο με βραζιλιανικο live και 1 ευρω ultimate θα εχω και στο κανονικο μου account ultimate ?

Με ενδιαφέρει να μάθω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, greenchaos είπε

Παιδια αν φτιαξω καινουριο account και κανω το κολπο με βραζιλιανικο live και 1 ευρω ultimate θα εχω και στο κανονικο μου account ultimate ?

 

9 ώρες πριν, d_gkal είπε

Με ενδιαφέρει να μάθω. 

Λογικά να, αρκεί να γίνει ο νέος λογαριασμός, κύριος, στο X Box.

Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, greenchaos είπε

Παιδια αν φτιαξω καινουριο account και κανω το κολπο με βραζιλιανικο live και 1 ευρω ultimate θα εχω και στο κανονικο μου account ultimate ?

Αν κανεις νεο προφιλ-λογαριασμο στο ΧΒΟΧ  θα μπορεις να βαλεις gold συνδρομη και επεκταση με 1€ σε ultimate.Απο αυτο το προφιλ θα κατεβαζεις ομως τα παιχνιδια του pass γιατι αυτο προφιλ θα εχει τις συνδρομες

Για να παιξεις με το παλιο προφιλ τα παιχνιδια και να παιρνει και το παλιο προφιλ το online κομματι της gold θα πρεπει να ειναι και τα δυο προφιλ sign in 

Εννοειται πως και τα δυο προφιλ εχουν ενεργοποιημενο το home xbox και οτι δεν κανεις share το xbox σου με αλλον

Επεξ/σία από john1080
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, john1080 είπε

Αν κανεις νεο προφιλ-λογαριασμο στο ΧΒΟΧ  θα μπορεις να βαλεις gold συνδρομη και επεκταση με 1€ σε ultimate.Απο αυτο το προφιλ θα κατεβαζεις ομως τα παιχνιδια του pass γιατι αυτο προφιλ θα εχει τις συνδρομες

Για να παιξεις με το παλιο προφιλ τα παιχνιδια και να παιρνει και το παλιο προφιλ το online κομματι της gold θα πρεπει να ειναι και τα δυο προφιλ sign in 

Εννοειται πως και τα δυο προφιλ εχουν ενεργοποιημενο το home xbox και οτι δεν κανεις share το xbox σου με αλλον

Πως γίνεται να είναι και τα 2 profiles, logged in? Πάντα με ένα δεν είσαι ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Πως γίνεται να είναι και τα 2 profiles, logged in? Πάντα με ένα δεν είσαι ?!

Οταν ανοιγει η κονσολα,εαν το εχεις ενεργοποιημενο,συνδεεται απευθειας στο προφιλ που εχεις επιλεξει εσυ να κανει sign in

Αφου λοιπον ανοιξει και κανει sign in στο προφιλ σου,πατας το home απο το μοχλο,πας αριστερα που σου βγαζει ολα τα προφιλ και κανεις sign in και με το αλλο προφιλ(που υποτιθεται εχει τις συνδρομες)

Μπορουν να ειναι sign in δυο προφιλ ταυτοχρονα

Επαναλαμβανω ομως...Για να λειτουργησει αυτο με τις συνδρομες με δυο προφιλ,ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να κανεις share την κονσολα σου με αλλον

Πρεπει ολα τα προφιλ να ειναι home xbox.Δεν ξερω μονο με ποσα προφιλ μπορεις να το κανεις αυτο και ποσα προφιλ μπορεις να κανεις και αν αξιζει η διαδικασια να κανεις συνεχεια προφιλ για κατι τετοιο

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το xbox και πριν το ανοίξω προσπάθησα να ακολουθήσω τα βήματα του πρώτου τρόπου.

Εκεί στο 7: "Βάζουμε τον 1ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring) . Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε". με τα ενεργοποιούμε, απενεργοποιούμε μάλλον το έχασα λίγο και δεν απενεργοποίησα (μαλλον την επιλογή). Υπάρχει τρόπος να το κάνω τώρα;

Βλέπω αυτό

 

Screenshot.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, john1080 είπε

Αν κανεις νεο προφιλ-λογαριασμο στο ΧΒΟΧ  θα μπορεις να βαλεις gold συνδρομη και επεκταση με 1€ σε ultimate.Απο αυτο το προφιλ θα κατεβαζεις ομως τα παιχνιδια του pass γιατι αυτο προφιλ θα εχει τις συνδρομες

Για να παιξεις με το παλιο προφιλ τα παιχνιδια και να παιρνει και το παλιο προφιλ το online κομματι της gold θα πρεπει να ειναι και τα δυο προφιλ sign in 

Εννοειται πως και τα δυο προφιλ εχουν ενεργοποιημενο το home xbox και οτι δεν κανεις share το xbox σου με αλλον

Όχι από τη στιγμή που το νέο profile είναι home στη κονσόλα δεν χρειάζεται να ξανακάνει sing in σε αυτό το profile πια.

Θα κάνει log in σε αυτό το profile μόνο όταν θέλει να βάλει να κατεβαίνει κάτι από το game pass ίσα - ίσα για 1-3 λεπτό μετά θα μπορεί άνετα να κάνει log off και να βάλει τη κονσόλα σε instand on(Standby κοινώς) για να κατέβει ότι είχε επιλέξει και μετά θα ανοίγει τη κονσόλα κάνοντας sing in στο παλιό του profile και θα παίζει κανονικά.

 

Και δεν πρέπει να κάνει share τι κονσόλα του το νέο profile που θα είναι home σε αυτήν την κονσόλα αν θέλει το παλιό profile το κάνει κανονικά share.

Ίσα - ίσα αν το κάνει share το παλιό profile τότε θα μπορεί με αυτό το profile να παίζει τα παιχνίδια από 2 άλλα profile.

7 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Πως γίνεται να είναι και τα 2 profiles, logged in? Πάντα με ένα δεν είσαι ?!

Δεν χρειάζεται να είναι και τα 2 profile logged in.

Με ένα θα είσαι και θα παίζεις.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, chriskourou είπε

Καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα το xbox και πριν το ανοίξω προσπάθησα να ακολουθήσω τα βήματα του πρώτου τρόπου.

Εκεί στο 7: "Βάζουμε τον 1ο κωδικό του CD Keys και ενεργοποιούμε την αυτόματη χρέωση μετά το 1ο 12μηνο (recurring) . Μας δίνει 1 μήνα τσάμπα επιπλέον. Την απενεργοποιούμε". με τα ενεργοποιούμε, απενεργοποιούμε μάλλον το έχασα λίγο και δεν απενεργοποίησα (μαλλον την επιλογή). Υπάρχει τρόπος να το κάνω τώρα;

Βλέπω αυτό

Screenshot.png

Μάλλον δεν μπορείς να κάνεις κάτι αφου έχεις φτάσει εδώ. Αν και βλέπω ότι έχεις βάλει 12+12+2 μήνες. Αυτοί οι 2 μήνες είναι ο 1 δώρο με κάθε 12μηνο? Ή ειναι κάτι άλλο?

Επεξ/σία από sphinxgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, foler79 είπε

Μήπως το παλληκάρι ρωτάει αν μπορεί να απενεργοποιησει την αυτόματη ανανέωση τώρα γιατί δεν το έκανε στο καπάκι; 

Ίσως να είναι και έτσι τώρα που το διαβάζω ξανά! Απλά πατάει απενεργοποίηση αν το θέλει.

Να μας πει να τον βοηθήσουμε αν δεν το έχει βρει ήδη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, foler79 είπε

Μήπως το παλληκάρι ρωτάει αν μπορεί να απενεργοποιησει την αυτόματη ανανέωση τώρα γιατί δεν το έκανε στο καπάκι; 

 

5 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Ίσως να είναι και έτσι τώρα που το διαβάζω ξανά! Απλά πατάει απενεργοποίηση αν το θέλει.

Να μας πει να τον βοηθήσουμε αν δεν το έχει βρει ήδη :)

 

Καλησπέρα, ναι αυτό θέλω να κάνω. Στο 7ο βήμα δεν την απενεργοποίησα και για να μην κάνω κάποιο επιπλέον λάθος, είπα να ρωτήσω για το πως μπορώ να το κάνω τώρα. Επίσης στη φωτογραφία που ανέβασα δεν είχα κάνει το 11ο βήμα, τώρα πλέον μου εμφανίζει αυτό.

1.png.b45d8fd91b735fd2abdb61023292bc0a.png

Μπορεί κάποιος να μου πει αν τα έχω κάνει όλα σωστά καθώς και πως θα δω το θέμα με την αυτόματη χρέωση; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chriskourou είπε

Καλησπέρα, ναι αυτό θέλω να κάνω. Στο 7ο βήμα δεν την απενεργοποίησα και για να μην κάνω κάποιο επιπλέον λάθος, είπα να ρωτήσω για το πως μπορώ να το κάνω τώρα. Επίσης στη φωτογραφία που ανέβασα δεν είχα κάνει το 11ο βήμα, τώρα πλέον μου εμφανίζει αυτό.

1.png.b45d8fd91b735fd2abdb61023292bc0a.png

Μπορεί κάποιος να μου πει αν τα έχω κάνει όλα σωστά καθώς και πως θα δω το θέμα με την αυτόματη χρέωση; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις !

Ολα σωστά τα έχεις κάνει αφού έχεις πληρωμένη συνδρομή μέχρι 4/8/2022.

Πάτα τώρα το κουμπάκι που δείχνεις στη φωτό σου και λέει διαχείριση, και απενεργοποίησε την αυτόματη χρέωση που θα ξεκινήσει στις 4/8/2022.

Καλό παιχνίδι τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Ολα σωστά τα έχεις κάνει αφού έχεις πληρωμένη συνδρομή μέχρι 4/8/2022.

Πάτα τώρα το κουμπάκι που δείχνεις στη φωτό σου και λέει διαχείριση, και απενεργοποίησε την αυτόματη χρέωση που θα ξεκινήσει στις 4/8/2022.

Καλό παιχνίδι τώρα!

Τέλεια, ευχαριστώ πολύ και μπράβο για το νήμα 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...