Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Paragontas-x είπε

Έχω θα δοκιμάσω ότι δοκιμάσω λογικά αύριο αφού σήμερα είναι η τελευταία μέρα που έχω συνδρομή ultimate(λες και το ήξερα όταν έκανα τη μετατροπή ότι σήμερα θα κυκλοφορούσε το xbox One series s/x). 

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι ακριβώς να κάνω.

Να πάρω 2x12μηνες da access ή 2x12μηνες xbox live gold για να τις μετατρέψω μετά σε ultimate???? 

η δεύτερη επιλογή είναι πιο σίγουρη και πιο δοκιμασμένη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tigio13 είπε

Σωστός, έφυγε στον Λευτέρη η κάρτα. Άντε καλή αρχή Λευτέρη! 


Θα το ξαναπώ, εδώ μέσα, πέρα απο τα διαρκή και ανούσια e-μαλώματα® υπάρχουν και καλοί τύποι/χρήστες σαν και εσένα που δίνουν νόημα στο ολο concept της online κοινότητας, εύγε φίλε, σ'ωραίος, τα σέβη μου...
 

leonardo-di-caprio-cheers-icegif.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

If you’ve purchased both Xbox Game Pass Ultimate and EA Play through the Microsoft Store when the EA Play member benefit unlocks for Xbox Game Pass Ultimate members, your EA Play subscription will be cancelled, and any remaining time over 50 days will be rounded up and converted to the nearest month of Xbox Game Pass Ultimate at a ratio of three to one.
 

https://support.xbox.com/en-IE/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/ea-play-with-xbox-game-pass-FAQ

μήπως δεν γίνει καμία μετατροπή τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, LeFterisPa είπε

Παιδιά εγώ μόλις έκατσα λογαριασμό

Τι Μ προτείνετε να κάνω για να Μ βγεί όσο πιο φθηνά γίνεται

Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το άρθρο αλλά λόγο ότι είμαι άπειρος με τα game pass  ultimate και τα σχετικά δεν γνωρίζω

Να κάνεις τις οδηγίες του 3ου post. Μην κάνεις τίποτα άλλο και μην βάλεις καμία άλλη συνδρομη εκτός απ ότι γράφει στο 3ο post. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tempo είπε

η δεύτερη επιλογή είναι πιο σίγουρη και πιο δοκιμασμένη

Και πιο ακριβή δυστυχώς. 

Οπότε θα προτείνατε να παρ ω 2x12 xbox live gold και μετά μετατροπή σε ultimate; 

Ειδικά αν επιλέξω να μου δώσει και το μήνα δώρο αν βάλω το auto renew ενεργό και μετα το ακυρώσω θα πάει περίπου 28 μήνες ultimate. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε παιδιά για την μετατροπή... μου έχει κάνει μετατροπή από την Παρασκευή και μου έιχε δώσει μόνο 2 μηνες επιπλέον την επόμενη μέρα μου έδωσε άλλον έναν και από εχτές το πρωί μέχρι τώρα άλλον έναν και έχω φτάσει στον ιανουάριο του 23 αλλά με τους υπολογισμούς μου πρέπει να μου δώσει 4-5 μήνες ακόμα.

image.png.aa9117af95ae7ca7371fdae14627b33a.png

image.png.f24d0a78827ffe2760e221f9811fa7ce.png

 

Βέβαια αν πάω να αγοράσω μέσα από την microsoft 12 μηνη EA μου δείχνει το παρακάτω. https://www.microsoft.com/el-gr/p/ea-play/CFQ7TTC0K5DH/0004?activetab=pivot%3aoverviewtab

image.png.93c20ad77291a07c6350357fa856e302.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι η πρώτη μέρα σήμερα και έχει γίνει ένας πανικός.

Υποθετω το ηξερε η Microsoft ότι θα γίνει κατι τέτοιο δεν είναι καμιά τυχαία/χτεσινή. 

Αλλά το θέμα είναι να βγει και να διευκρινήσει τι ακριβώς ισχύει και τι όχι στο κόσμο γιατί όλοι είναι μπερδεμένοι και αυτό δεν είναι καλό. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, leo066 είπε

If you’ve purchased both Xbox Game Pass Ultimate and EA Play through the Microsoft Store when the EA Play member benefit unlocks for Xbox Game Pass Ultimate members, your EA Play subscription will be cancelled, and any remaining time over 50 days will be rounded up and converted to the nearest month of Xbox Game Pass Ultimate at a ratio of three to one.
 

https://support.xbox.com/en-IE/help/subscriptions-billing/manage-subscriptions/ea-play-with-xbox-game-pass-FAQ

μήπως δεν γίνει καμία μετατροπή τελικά?

Αυτό ήταν αν είχες ενεργή συνδρομή πριν τις 10/11 όπου έγινε η αλλαγή. Αν όμως βάλεις σήμερα (δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα), λογικά παίζει bug και σου δίνει ολόκληρο έτος Ultimate.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jokul7 είπε

Αυτό ήταν αν είχες ενεργή συνδρομή πριν τις 10/11 όπου έγινε η αλλαγή. Αν όμως βάλεις σήμερα (δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα), λογικά παίζει bug και σου δίνει ολόκληρο έτος Ultimate.

Το έβαλα για αυτό που γράφει στην αρχή, για συνδρομές που είναι αγορασμένες από το Microsoft store 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες έβαλα ΕΑ από eneba και βλέπω τώρα στο υπόλοιπο μου +1 χρόνο ultimate απ' ότι είχα. Το θέμα είναι ότι η αγορά δεν φαίνεται πουθενά στις αγορές μου! Συμβαίνει το ίδιο και σε σας; Εντωμεταξυ  μετά από τόσες αποτυχημένες προσπάθειες δεν έβγαλε ποτέ οκ αλλά μου έβγαλε μύνημα ότι αυτός ο κωδικός έχει ήδη προστεθεί στον λογαριασμό. Πατάω και βλέπω ότι όντως έχω +1 ετος🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση  - γιατι δεν εχω καταλαβει και καλα , εαν εχει καποιος την καλοσυνη να μου απαντηση.

Εαν αγορασω ΕΑ access ενος χρονου , χωρις να εχω κατι ηδη ενεργοποιημενο , θα μετατραπει σε Ultimate μετα την ενεργοποιηση της ?

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις αγόρασα με 45 ευρώ 2 ετήσιες ΕΑ play και τις έβαλα στο λογαριασμό μου μέσω Η/Υ.

Όταν πέρασα τους κωδικούς στο site τις MS, μου έγραψε ότι είναι 12μηνη ΕΑ συνδρομή κανονικά. Και στους 2 κωδικούς.

Και στους 2 κωδικούς όταν πάτησα το ΟΚ μου έβγαλε σφάλμα ότι δεν μπορούμε τώρα και να ξαναπροσπαθήσω σε λίγο.(Το έκανα 2-3 φορές και όλες μου έβγαλε το ίδιο λάθος, να προσπαθήσω αργότερα κτλπ.)

Μέσα από τον λογαριασμό μου όμως(Microsoft) φαίνεται ότι έχουν περαστεί κανονικά και έχουν γίνει 2xετήσιες Ultimate και ημερομηνία λήξης 21/03/2023.(Είχα ενεργή Ultimate συνδρομή που έληγε 21/03/2021 και πρόσθεσε δηλαδή 2 χρόνια ακόμα Ultimate).

its too good to be true... :)  

 

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα και εγώ κωδικό ΕΑ 12μήνο από instant gaming , και όταν παω να τον κάνω redeem στο store μου βγάζει αυτό "This code is not currently supported for conversion to your Xbox Game Pass Ultimate subscription. "

Έχω Ultimate ενεργό μέχρι 7/2022.

Κάνω κάτι λάθος είμαι απλά άτυχος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...