Προς το περιεχόμενο

Xbox - Συνδρομές: Ultimate / Game Pass / Gold / Core


sphinxgr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από sphinxgr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Ποτε εβακες τους 12 μηνες; Σήμερα; Τώρα;

Ναι πριν μισή ώρα.

Δεν έμπαιναν στον βασικό μου λογαριασμό με ενεργό game pass με τίποτα.

Τελικά τους έβαλα σε έναν δευτερεύοντα λογαριασμό χωρίς ενεργό game pass, μετά πήρα την μηνιαία trial του ultimate με 1 ευρώ στον ίδιο λογαριασμό, και μου μετέτρεψε 12 μήνες EA Play σε 4 μήνες Game pass ultimate.

Να πω την αλήθεια, δεν άξιζε με τίποτα την αίσθηση ότι πέταξα 25 ευρώ στον κάλαθο των αχρήστων, όταν δεν έμπαινε για redeem στον βασικό μου λογαριασμό ο κωδικός.

Πολύ κακό για το τίποτα είναι πλέον που το έφτιαξαν. Τσιμπήστε μια φτηνή τρίμηνη ultimate από eneba (είχα πετύχει με 22 ευρώ τελευταία) και κάντε την δουλειά σας χωρίς μετατροπές και ματσακονιές. Δεν λειτουργεί πια.

Συγχαρητήρια για την φτηνή 12μηνη σε όσους προλάβατε παιδιά, κι ευχαριστούμε που το ανεβάσατε πάντως! Τα καλά δεν κρατάνε για πάντα δυστυχώς.

Διόρθωση : 4μηνη μου τη μετέτρεψε, ο ένας έξτρα μήνας είναι του gamepass trial.

Επεξ/σία από taris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μ' αρέσει που όλοι πήγατε να βάλετε πάνω από 3 χρόνια ενώ ξέρατε ότι μέχρι 3 χρόνια μπορείς να βάλεις xbox game pass ultimate. 

Από εκεί και πέρα εσείς είστε μόνο οι υπεύθυνοι για ότι πάθατε και κανένας άλλος. 

Από τη στιγμη που διάβασες το τοπικ και είδες ότι το όριο είναι 3 χρόνια ultimate και εσύ πηγές να βάλεις παραπάνω τι θέλεις να σου πούμε; 

Μην είσαι και τόσο σίγουρος. 

Ένας αλγόριθμος είναι ξέρεις και αν τον διορθώσουν θα το κάνει μόνος του. 

Μάλλον δεν κατάλαβες .. άντε πάμε μια τελευταία από την αρχή.

2 χρόνια gold  μαζί με την αυτόματη πληρωμή κάθε φορά σε κάθε 12μηνο σύνολο 27 μήνες μαζί με το 1€  τoν πρώτο μήνα Ultimate.

2 χρόνια ΕΑ = 8 μήνες ultimate μετατροπή με βάση του πίνακα που ειχε δωσει τον Σεπτέμβριο η  Microsoft 

27+8=35 μήνες αυτό υπολόγιζα 

τώρα τι κατάλαβες εσύ δεν ξέρω.

Είναι bug θα το φτιάξει η MS στανταρακι και θα μου δώσει τους 8 μήνες κανονικά όπως πρέπει να τους δώσει , 1 χρόνος ΕΑ = 4 μήνες Ultimate.

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, taris είπε

Ναι πριν μισή ώρα.

Δεν έμπαιναν στον βασικό μου λογαριασμό με ενεργό game pass με τίποτα.

Τελικά τους έβαλα σε έναν δευτερεύοντα λογαριασμό χωρίς ενεργό game pass, μετά πήρα την μηνιαία trial του ultimate με 1 ευρώ στον ίδιο λογαριασμό, και μου μετέτρεψε 12 μήνες EA Play σε 5 μήνες Game pass ultimate.

Να πω την αλήθεια, δεν άξιζε με τίποτα την αίσθηση ότι πέταξα 25 ευρώ στον κάλαθο των αχρήστων, όταν δεν έμπαινε για redeem στον βασικό μου λογαριασμό ο κωδικός.

Πολύ κακό για το τίποτα είναι πλέον. Τσιμπήστε μια φτηνή τρίμηνη από eneba με 22 ευρώ και κάντε την δουλειά σας χωρίς μετατροπές και ματσακονιές. Δεν λειτουργεί πια.

ο δεύτερος λογαριασμός φαντάζομαι ότι δεν είναι στο ίδιο xbox με τον πρώτο-βασικό (αυτόν που είχες ήδη ενεργό game pass ultimate)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα η ΜS ειναι "ανεκτικη" σε κατι τετοια bugs αλλα σε πολυ κραυγαλεες περιπτωσεις τα ακυρωνει πχ Fallout 4 πριν καναδυο χρονια,λογικα δε θα χαρισει τα χρονια απο το ea play αλλα μακαρι να τα παρετε.

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tempo είπε

ο δεύτερος λογαριασμός φαντάζομαι ότι δεν είναι στο ίδιο xbox με τον πρώτο-βασικό (αυτόν που είχες ήδη ενεργό game pass ultimate)

Στο ίδιο PC είναι, έκανα logout και login με τον άλλο (επειδή το ms store είναι μυστήριο, για καλό και για κακό έκανα uninstall τα παιχνίδια που είχα Linked στον παλιό gamepass account, αλλά δε νομίζω να χρειαζόταν, έφτανε να κάνω αποσύνδεση και σύνδεση με το νέο πιθανότατα. απλά έχω γρήγορη σύνδεση οπότε θα τα κατεβάσω εύκολα).

Στο Xbox σκοπεύω να κάνω switch στον δεύτερο μιας και δεν έχω πολλά saves/achievements κλπ να χάσω.

Επεξ/σία από taris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, taris είπε

Στο ίδιο PC είναι.

Στο Xbox σκοπεύω να κάνω switch στον δεύτερο μιας και δεν έχω πολλά saves/achievements κλπ να χάσω.

δεν ξέρω τι γίνεται στο pc, στο xbox πάντως αν ένας λογαριασμός έχει game pass ultimate αυτό είναι διαθέσιμο και σε όλους τους υπόλοιπους λογαριασμούς στο ίδιο xbox

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, figoulis είπε

ειναι θεοι, μολις μου σβησαν την EA και δε μου αυξηθηκε καθολου η ultimate XAXAXAXA

Θα περιμένεις όπως και εγώ. είναι Bug θα το φτιάξουν 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα μην αγχωνεστε με την προσφορα το ea access παιδες καθε χρονο σε  black friday και γιορτες παιζουν στα μεγαλα sites προσφορες 3+3 μηνες σε συνδρομες κτλπ που αμα τα βαλεις κατω βγαινει ο μηνας σχεδον οσο το conversion του ea play.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, dream21 είπε

Μάλλον δεν κατάλαβες .. άντε πάμε μια τελευταία από την αρχή.

2 χρόνια gold  μαζί με την αυτόματη πληρωμή κάθε φορά σε κάθε 12μηνο σύνολο 27 μήνες μαζί με το 1€  τoν πρώτο μήνα Ultimate.

2 χρόνια ΕΑ = 8 μήνες ultimate μετατροπή με βάση του πίνακα που ειχε δωσει τον Σεπτέμβριο η  Microsoft 

27+8=35 μήνες αυτό υπολόγιζα 

τώρα τι κατάλαβες εσύ δεν ξέρω.

Είναι bug θα το φτιάξει η MS στανταρακι και θα μου δώσει τους 8 μήνες κανονικά όπως πρέπει να τους δώσει , 1 χρόνος ΕΑ = 4 μήνες Ultimate.

Δηλαδή εσύ εν μεροι ήθελες να κάνεις ότι κι εγώ.

  

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Η διαδικασία για να πάρω 26-27 μήνες ultimate είναι:

Βάζω δυο 12 μήνες xbox live gold με τη διαφορά ότι κάθε φορά που βάζω τον ένα κωδικό να διαλέξω το "automatic renew" και μετά να το απενεργοποιήσω και να ξανακάνω ακριβώς το ίδιο για τον δεύτερο κωδικό 12 μηνης xbox live gold?

Και μετά κλασικά κοτσάρω και την μηνιαία κάρτα xbox live ultimate ώστε να έχω 27 μήνες xbox game pass ultimate?

Τα λέω σωστά ή έχω καταλάβει κάτι λάθος?

Σωστά?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Γενικα η ΜS ειναι "ανεκτικη" αλλα σε πολυ κραυγαλεες περιπτωσεις τα ακυρωνει πχ Fallout 4 πριν καναδυο χρονια 

Είναι πολύ ανεκτική είναι η αλήθεια αλλά μαλάκες δεν είναι.. όταν διαμαρτύρεται κάποιος παίρνει η μπάλα πολλούς..

Ελπίζω μόνο να μην ειπωθεί τίποτα για Βραζιλιάνικες κάρτες live από κάποιον "αγανακτισμένο" που έχασε τις ΕΑ του... :D 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δηλαδή εσύ εν μεροι ήθελες να κάνεις ότι κι εγώ.

  

Σωστά?

1) ναι εμένα μου είχε λήξει το ultimate και εβαλα τα 2 χρονια live gold + και 2 χρονια ΕΑ 

Έγιναν 27 μήνες με την διαφορά ότι για την μετατροπή σε Ultimate δεν με χρέωσε 1 ευρώ αλλά 12.99 ευρώ διότι είχα πάρει την προσφορά 1 ευρώ παλιότερα .

2) σωστά 

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα λήγει αύριο.

Και είπα παραπάνω τι ακριβώς σκέφτομαι να κάνω.

Με αυτόν τον τρόπο δηλαδή στην ουσία να διαλέξω ναι στο "auto renew" και αφού το απενεργοποιήσω να βάλω την 2 ετήσια κάρτα xbox live gold και να ξανά διαλέξω "auto renew" ώστε να μου δώσει με αυτόν τον τρόπο 2 μήνες δώρο και μετά απλά να βάλω την μηνιαία κάρτα game pass ultimate ώστε οι 26 μήνες xbox live gold να γίνουν 27 game pass ultimate.

Τα 13 ευρώ της μηνιαίας κάρτας xbox game pass ultimate λίγο με μοιάζουν.(Αν και αυτά μπορει να πέσουν αν αγοράσεις και αυτή τη κάρτα από τα γνωστά online μαγαζιά και όχι από το ms store)

Σωστά τα λέω?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Εμένα λήγει αύριο.

Και είπα παραπάνω τι ακριβώς σκέφτομαι να κάνω.

Με αυτόν τον τρόπο δηλαδή στην ουσία να διαλέξω ναι στο "auto renew" και αφού το απενεργοποιήσω να βάλω την 2 ετήσια κάρτα xbox live gold και να ξανά διαλέξω "auto renew" ώστε να μου δώσει με αυτόν τον τρόπο 2 μήνες δώρο και μετά απλά να βάλω την μηνιαία κάρτα game pass ultimate ώστε οι 26 μήνες xbox live gold να γίνουν 27 game pass ultimate.

Σωστά τα λέω?

 Σωστά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...