Προς το περιεχόμενο

The Last of Us [HBO, 2023]


coffeex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εμένα μου έβγαλε walking dead vibes αλλά ρε παιδιά είναι hbo όποτε cool.Ας απολαύσουμε την live μεταφορά των γεγονότων του part I ενός από τους καλύτερους τίτλους παιχνιδιών που έχουν βγει ποτέ. Ειμαι σιγουρος ότι θα είναι καλή η αρχή…..στο μέλλον θα δούμε πως εξελιχθεί….

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει πολλά πλεονεκτήματα συγκετρωμένα

1) HBO

2) Chernobyl crew

3) Pascal θεέ πάρε την ΠΑΕ

4) Απίστευτο Story που δε χρειάζεται τίποτα παίζει από μόνο του και το Part 1 και το Part 2

5) Είναι τέρμα Woke από μόνο του δε χρειάζεται να το πειράξει κάνεις, γλιτώνουμε εξ αρχής τα δήθεν. 

6) Στο trailer φάνηκε ότι ορισμένα σκηνικά του παιχνιδιού (βλέπε Clickers) τα απέδωσαν καλύτερα από κάθε προσδοκία. 

 

Αναμένουμε όλα αυτά να δέσουν καλά και να βγει ένα σωστό αποτέλεσμα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, DeareN said:

4) Απίστευτο Story που δε χρειάζεται τίποτα παίζει από μόνο του και το Part 1 και το Part 2

5) Είναι τέρμα Woke από μόνο του δε χρειάζεται να το πειράξει κάνεις, γλιτώνουμε εξ αρχής τα δήθεν.

Spoiler

Διαφωνώ καθέτως περί Part Duo και πάω στοίχημα ότι άμα πετύχει η σειρά δεν θα σκοτώσουν τον Joel με τον ίδιο κάκιστο τρόπο, όπως επίσης θα αλλάξουν πολλές γελοιότητες στο σενάριο.

Επίσης το πρώτο game δεν ήταν καθόλου woke, στο δεύτερο είναι που κάναν όλους τους άντρες χαζούς και ανίκανους και τις γυναίκες super heroes.

 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, {TDi}Dj2k..infc said:
Spoiler

Διαφωνώ καθέτως περί Part Duo και πάω στοίχημα ότι άμα πετύχει η σειρά δεν θα σκοτώσουν τον Joel με τον ίδιο κάκιστο τρόπο, όπως επίσης θα αλλάξουν πολλές γελοιότητες στο σενάριο.

Επίσης το πρώτο game δεν ήταν καθόλου woke, στο δεύτερο είναι που κάναν όλους τους άντρες χαζούς και ανίκανους και τις γυναίκες super heroes.

 

Η Abby μαμεί και περιμένω να δω το Cast της... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Gogotsa είπε

Ενταξει φιλε το καταλαβαμε οτι σου αρεσει πριν καν το δεις............

Πιο πάνω γράφω ότι δε μπορώ να κρίνω από ένα τρέιλερ αλλά δε σου αρέσει να διαβάζεις μάλλον. 

Επίσης γράφω αναλυτικά ότι έχει όλα τα φόντα αν τα δέσουν σωστά να  βγει καλό αποτέλεσμα. 

Τα games έσπειραν και τα έχω στα κορυφαία που έχω παίξει. 

Από εκεί και πέρα όμως ξέρεις πόσες φορές σε μεταφορά games σε TV φάγαμε φόλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, DeareN είπε

Από εκεί και πέρα όμως ξέρεις πόσες φορές σε μεταφορά games σε TV φάγαμε φόλα?

Τι εννοείς? Ταινίες και σειρές ότι έχει βγει μέχρι σήμερα φόλα ήταν. Και μην μου πεις κάνα Mortal Kombat γιατί δεν βλέπετε σήμερα. Μιλάμε για live action έτσι? Γιατί το Arcane ήταν άψογο και το Castlevania αρκετά καλο. Αυτά είναι όλα εκτος άμα μου διαφεύγει κανένα που δεν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τι εννοείς? Ταινίες και σειρές ότι έχει βγει μέχρι σήμερα φόλα ήταν. Και μην μου πεις κάνα Mortal Kombat γιατί δεν βλέπετε σήμερα. Μιλάμε για live action έτσι? Γιατί το Arcane ήταν άψογο και το Castlevania αρκετά καλο. Αυτά είναι όλα εκτος άμα μου διαφεύγει κανένα που δεν νομίζω.

Αυτό εννοώ ότι συνήθως τρώμε φόλα (εγώ γούσταρα και Street fighter και Mortal Kombat στις εποχές τους). Αυτό δε σημαίνει όμως ότι αυτό θα είναι φόλα ίσα ίσα το ανάποδο φαίνεται προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Millennium είπε

Θα χει woke στοιχεία η σειρά; Κατάλαβα :(

Λίγα το part 1 πολύ περισσότερα το part 2. Προσωπικά δε με ενόχλησαν καθόλου στην πλοκή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DeareN είπε

Έχει πολλά πλεονεκτήματα συγκετρωμένα

1) HBO

2) Chernobyl crew

3) Pascal θεέ πάρε την ΠΑΕ

4) Απίστευτο Story που δε χρειάζεται τίποτα παίζει από μόνο του και το Part 1 και το Part 2

5) Είναι τέρμα Woke από μόνο του δε χρειάζεται να το πειράξει κάνεις, γλιτώνουμε εξ αρχής τα δήθεν. 

6) Στο trailer φάνηκε ότι ορισμένα σκηνικά του παιχνιδιού (βλέπε Clickers) τα απέδωσαν καλύτερα από κάθε προσδοκία. 

 

Αναμένουμε όλα αυτά να δέσουν καλά και να βγει ένα σωστό αποτέλεσμα 

εχει ομως και το βασικο μειονεκτημα, o Drunkman ειναι ενας απο τους showrunners.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...