Προς το περιεχόμενο

αγορά μηχανής με χρεωστική καρτα και cash back


skatopaido

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, skatopaido είπε

να εισαι καλα φιλαρακι .θα τους παρω αυριο τηλ να δω τι γινεται με καρτες κτλ αλλα αποτι βλεπω καλυτερο ειναι το μετρητο και να ζητησω λιγη εκπτωση να παρω και τιποτα σαμαρια ή την akrapovic 

καλοριζικη, αν και μας κρυβεις ποια κουκλα πηρες 😍

στα 6Κ για κανα 650αρι γυμνο σε κοβω.. mt? 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, RVgtr είπε

Ποια παρήγγειλες και περιμένεις τόσο;

Καλορίζικη και απο μένα

το ktm 390 adventure.Εχω πολυ καιρο το 640 adv ,ελεγα απο το προηγουμενο καλοκαιρι να παρω το 390 duke αλλα λεω κατσε να περιμενω το adv,δεν ειμαι πλεον 20χρονος. αλλα εχει αργησει πολυ η παραγωγη του 390 adv και ελλαδα ηρθε μονο το πορτοκαλι πριν λιγες μερες και εγω σαν κλασικος γκαντεμης περιμενω το ασπρο 😄

Επεξ/σία από skatopaido
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, skatopaido είπε

να εισαι καλα φιλαρακι .θα τους παρω αυριο τηλ να δω τι γινεται με καρτες κτλ αλλα αποτι βλεπω καλυτερο ειναι το μετρητο και να ζητησω λιγη εκπτωση να παρω και τιποτα σαμαρια ή την akrapovic 

Κάπου μπερδεύτηκες, το παζάρι μπορεί να γίνει πριν κλείσει η συμφωνία, όχι μετά...

Επίσης στο συμφωνητικό/παραγγελία/whateva που έχεις υπογράψει λογικά θα αναφέρεται ότι ο μοναδικός τρόπος πληρωμής είναι η κατάθεση σε συγκεκριμένους λογαριασμούς τραπεζών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Κάπου μπερδεύτηκες, το παζάρι μπορεί να γίνει πριν κλείσει η συμφωνία, όχι μετά...

Επίσης στο συμφωνητικό/παραγγελία/whateva που έχεις υπογράψει λογικά θα αναφέρεται ότι ο μοναδικός τρόπος πληρωμής είναι η κατάθεση σε συγκεκριμένους λογαριασμούς τραπεζών.

δεν εχω μπερδευτει καπου ουτε εχω υπογραψει σε οτιδηποτε.ποσο μαλλον κατι  που να λεει για τον τροπο πληρωμης .ισα ισα ακομα και αν το ΄΄μετανιωσω'' θα μου επιστραφει η προκαταβολη .ειναι οφισιαλ πολιτικη της ktm η προπαραγγελια και οχι του εκαστοτε εμπορου-αντιπροσωπου.ο τιτλος του θεματος ειναι επισης αν μπορω με καποια καρτα να εχω καποια ''επιστροφη'' ,οχι τα παζαρια.δηλαδη περιμενα απαντησεις του τυπου με την καρτα της ταδεμπανκ θα εχεις τοσο ''οφελος'' κτλ 

 

Επεξ/σία από skatopaido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skatopaido είπε

δεν εχω μπερδευτει καπου ουτε εχω υπογραψει σε οτιδηποτε.ποσο μαλλον κατι  που να λεει για τον τροπο πληρωμης .ισα ισα ακομα και αν το ΄΄μετανιωσω'' θα μου επιστραφει η προκαταβολη .ειναι οφισιαλ πολιτικη της ktm η προπαραγγελια και οχι του εκαστοτε εμπορου-αντιπροσωπου.

Και πως ακριβώς έγινε η προπαραγγελία αν δεν έχεις υπογράψει κάτι?

2 λεπτά πριν, skatopaido είπε

ο τιτλος του θεματος ειναι επισης αν μπορω με καποια καρτα να εχω καποια ''επιστροφη'' ,οχι τα παζαρια 

Μπορεί ο τίτλος να μην λέει για παζάρια, εγώ όμως απάντησα σε συγκεκριμένο post σου, στο οποίο είχες γράψει "να ζητησω λιγη εκπτωση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, skatopaido είπε

δεν εχω μπερδευτει καπου ουτε εχω υπογραψει σε οτιδηποτε.ποσο μαλλον κατι  που να λεει για τον τροπο πληρωμης .ισα ισα ακομα και αν το ΄΄μετανιωσω'' θα μου επιστραφει η προκαταβολη .ειναι οφισιαλ πολιτικη της ktm η προπαραγγελια και οχι του εκαστοτε εμπορου-αντιπροσωπου.ο τιτλος του θεματος ειναι επισης αν μπορω με καποια καρτα να εχω καποια ''επιστροφη'' ,οχι τα παζαρια.δηλαδη περιμενα απαντησεις του τυπου με την καρτα της ταδεμπανκ θα εχεις τοσο ''οφελος'' κτλ 

Aν ειναι απο official ktm , μην περιμενεις πολλα δωρακια, και φυσικα ουτε μετρητα μιας και οι αντιπροσωπειες πανε by the book.
Τραπεζικη μεταφορα θα σου ζητησουν να κανεις, ουτε  καν καρτα (αν και αυτο ειναι προσωπικη μου υποθεση).Αν πουν οκ καρτα, αυξησε τα ορια και τριπλοτσεκαρε αν τα εκαναν ολα σωστα.
Καλοταξιδο μαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχει άδικο ο ts, εμένα σε πιστωτική μου κάνει επιστροφή 3%, στα 6k είναι 180€, δεν είναι και λίγα λεφτά. 

Επεξ/σία από thanasisxask
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Akrapovic λίγο δύσκολο, σαμάρια ίσως (με γενναία έκπτωση). 

Δες το για αναλώσιμα ή υπηρεσίες after sale (στα μελλοντικά services) όπου εκεί γίνεται πανυγήρι (ο καθένας κοστολογεί κατά το δοκούν).

Το 790(σε αυτό είχα κάνει test ride) δεν με τρέλανε γιατί δεν κούμπωνα καλά στην θέση οδήγησης, επίσης αρκετά όρθια τα χέρια..με ενθουσίασε όμως το εργοστασιακό stabilizer στο τιμόνι

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TechnoState είπε

Akrapovic λίγο δύσκολο, σαμάρια ίσως (με γενναία έκπτωση). 

Δες το για αναλώσιμα ή υπηρεσίες after sale (στα μελλοντικά services) όπου εκεί γίνεται πανυγήρι (ο καθένας κοστολογεί κατά το δοκούν).

Το 790(σε αυτό είχα κάνει test ride) δεν με τρέλανε γιατί δεν κούμπωνα καλά στην θέση οδήγησης, επίσης αρκετά όρθια τα χέρια..με ενθουσίασε όμως το εργοστασιακό stabilizer στο τιμόνι

εννοω εκπτωση στην εξατμιση ή σαμαρια οχι να μου τα δωσουν δωρο.οσο για τα after sales που λες και τα service,εχεις απολυτο δικιο,γινεται απιστευτο γλεντι .δεν ειναι το πρωτο ktm που παιρνω .αν ειχα τα λεφτα που εχω δωσει για το 640 γενικα θα  επαιρνα μεταχειρο bmw m3 χωρις υπερβολες.αλλα δεν παει ετσι.και ουτε εχω λεφτα γενικα και γιαυτο ψαχνω και το 100αρικο οπως ειπα στο αρχικο ποστ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, skatopaido είπε

θα ρωτησω αλλα μου φαινεται χλωμο να γινει καλυτερη τιμη απο τον τιμοκαταλογο -επισης το εχω κανει προπαραγγελια σε ηδη καλυτερη τιμη με την τρεχουσα 

και κατι που μου ηρθε τωρα με καρτα μπαινω και στην ''φορολοταρια'' και χτιζεται και το αφορολογητο

η μηχανή είναι τεκμήριο, δε μετράει στο αφορολόγητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΤΜ ρε... Ξέχνα τα δώρα κτλ. Ότι συμφωνησες όταν την παρηγγειλες αυτά θα πάρεις. 

Δωράκι θα είναι η "τσαντα-φακελος" με manual, το πορτοκαλί τσαντάκι με τα εργαλεία, άντε και κάνα 2 αυτοκόλλητα. Εάν δεν τρέχει κάποια προωθητική ενέργεια στην παρούσα φάση μην περιμένεις κάτι άλλο. Εγώ όταν πήρα το 1290 μου κάνανε δώρα αξίας περίπου 900€ αλλά αυτό το έκαναν σε ολους χωρίς να το ζητήσεις. 

Από πού θα το πάρεις; Δες αν μπορείς να πάρεις μελλόντικα κάποια έκπτωση στα powerparts. Για τα service δύσκολα έως απίθανο να σου δώσουν έκπτωση. Επίσης κοίτα και για άλλες εξατμίσεις πέρα από Akrapa. Στο 1290 βγήκε ψιλο-μαπα ... και έχει αρκετές μάρκες με πολύ λιγότερα λεφτά και καλυτερες, ομορφότερες και ελαφρύτερες ..

Καλοταξιδο, αγρατσουνιστο και πάντα όρθιος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, thanasisxask είπε

Δεν έχει άδικο ο ts, εμένα σε πιστωτική μου κάνει επιστροφή 3%, στα 6k είναι 180€, δεν είναι και λίγα λεφτά. 

3% Επιστροφη, σου κανει στις συναλλαγες με συμβεβλημενα καταστηματα, οχι οπου την χρησιμοποιεις. Αν ειναι Πειραιως πχ που εχει επιστροφη στον Σκλαβενιτη και εσυ πας στον ΑΒ, θα παρεις μια επιστροφη της ταξης του 1% μην σου πω και λιγοτερο. Δυσκολακι για τον ts να εχει συνεργασια με την ΚΤΜ η οποιαδηποτε τραπεζα.

10 ώρες πριν, Muhammad είπε

η μηχανή είναι τεκμήριο, δε μετράει στο αφορολόγητο

Η μηχανη ΔΕΝ ειναι τεκμηριο. Δηλωνεις μονο την αγορα την πρωτη χρονια, αν θες και μετα τελος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Η μηχανη ΔΕΝ ειναι τεκμηριο. Δηλωνεις μονο την αγορα την πρωτη χρονια, αν θες και μετα τελος.

τεκμήριο είναι η αγορά της. Δεν έχει τεκμήριο κάθε χρόνο όπως τα αυτοκίνητα.

Τι θα πει αν θέλεις; Ό,τι θέλει δηλώνει ο καθένας; βασικά ό,τι θέλει κάνει αλλά υπάρχουν συνέπειες......

Δηλαδή στη φορολογική δήλωση θα περαστεί στα τεκμήρια. Δε θα υπολογιστεί σαν μια απλή αγορά να περάσει στο αφορολόγητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σου ξαναλεω, η μοτοσυκλετες ΔΕΝ ειναι τεκμηρια οπως ανεφερες στην αρχικη σου διατυπωση. Τεκμηριο ειναι η αγορα της και μονο. Και λεω "Αν θελεις" γιατι ουσιαστικα περνας την μοτοσυκλετα στα εξοδα της χρονιας, ειτε μεσω του τιμολογιου αγορας, ειτε αν προκειται για μεταχειρισμενη με τις υπευθυνες δηλωσεις μεταξυ πωλητη-αγοραστη που αναγραφεται η τιμη αγορας. Αυτο αν θελεις να εισαι 100% καλυμενος. Δεν υπαρχει καποιο προβλημα ουσιας το να μην δηλωσεις ουτε την αγορα της απο την στιγμη που δεν υπολογιζεαι σαν τεκμηριο η κατοχη της μοτοσυκλετας.

Επεξ/σία από N3M3SiS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...