Προς το περιεχόμενο

Τα επίσημα specs του Xbox Series X επιβεβαιώνουν ότι είναι...τερατάκι


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, mader είπε

2020 και ακομα παίζουμε με τα ανεμιστηράκια και τις σκόνες.

Βαλε ρε χριστιανε μια υδροψηξη να τελειωνουμε.

Και η υδρόψυξη έχει ανεμιστήρες, μη λες χαζά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

34 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Αμα το κανει αυτο η MS θα τους κατααστρεψει τους 3ους που χρησιμοποιουν το λογισμικο τους.

βασικα οχι αυτοι που δουλευουν απο laptops και workstations ή οσους εριξαν λεφτα για νεο μηχανημα, αλλα τις επομενες γενιες σιγουρα...

Αφού γράφανε άλλοι στα σχόλια πίσω ότι θα χει windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, mader said:

ναι αλλα οχι 18cm@5000rpm

 

Οσο μεγαλύτερος είναι ο ανεμιστήρας τόσο μικρότερη η ανάγκη για πολλές στροφές προκειμένου να πετύχεις την επιθυμητή τιμή CFM. Tα 130mm του ΧΒsX είναι υπέραρκετά για να κάνει την απαιτούμενη απαγωγή θερμότητας χωρίς να γίνεται θορυβώδης - άλλωστε η MS έχει καλή παράδοση τώρα τελευταία σε αθόρυβα συστήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με πρόσφατο παράδειγμα το X που λανσαρίστηκε στα 500 δεν είμαι πολύ αισιόδοξος για 500 που λέτε μερικοί.

Γιατί και το X ήτανε τουμπανάκι το 2017 αλλά καμία σχέση με αυτό το κτήνος.

Εδώ μιλάμε για τεχνολογία αιχμής παντού.Να ψάχνεις να βρεις κάπου που να κάνανε έκπτωση και να μη βρίσκεις τίποτα ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχανημα θα ειναι πολυ δυνατο. Αυριο θα δουμε κ την sοny οποτε τοτε θα μπορουμε να συγκρινουμε σταληθεια. Προσωπικα εγω απο πριν 3 χρονια ειμαι στην οικογενεια του xbox. Πρωτα με το one s κ μετα με το οne x. Σιγουρα στις κονσλολες τα specs ερχονται λιγο σε δευτερη μοιρα αν δεν εχεις κ τα δικα σου αποκλειστικα παιχνιδια. Δεν πα να χεις κ κινητηρα φεραρι αμα παιζεις minecraft τοτε χεσε μεσα. Για μενα ομως απο το ps μου λειπει μονο το uncharted. Ειμαι gamer που παιζω πιο πολυ sports games δηλαδη pes κανενα μπασκετακι κτλ κτλ και μετα racing! Οποτε με τα 2 forza       (motorsport και horizon) η gaming μου χρονια εχει γεμισει στο 70% 😊 Μετα οτι ερθει απο single player exclusive καλοδεχουμενο !! 
Επισης για αυτους που λενε ε μα σιγα αυτο το παιζω κ στο pc σε εμενα δεν ισχυει. Πρωτον γιατι εχω macbook που με το ζορι παιζω φιδακι χαχαχ κ δευτερον προτιμω καναπε 55αρα 4κ qled κ φραπεδακι !

Για να καταληξω δεν θα το παρω day one αλλα μεσα στον πρωτο χρονο κυκλοφοριας του θα το  αγορασω. Μετα με το game pass ειμαι πολυ ευχαριστημενος κ με τις προσφορες πχ με το 1€ βαζεις και μια live 12μηνη βραζιλιας με vpn κ εχεις ultimate με τοσα παιχνιδια..Το pes 2020 ειναι μεσα το forza h4 το nba2020 gtav ori state of decay witcher 3 κτλ κτλ 
Επισης μου αρεσει κ το controler του xbox περισσοτερο. Κ οτι παιρνει μπαταριες πολυ καλυτερο για μενα. Με μια 4αδα επαναφορτιζομενες εισαι αρχηγος 

Ο καθενας πρεπει να δει για τον εαυτο του ομως , τι του αρεσει σαν gamer κ τι παιχνιδια παιζει !! Μακαρι κ το ps5 να ειναι δυνατο να υπαρχει ανταγωνισμος 

 

ΥΓ χεστηκε ο ιαπωνας κ μολις ειδε το τερας αυριο θα ανακοινωσει κ αυτος τη μπακατελα το ps5

Θα τους πιουμε το αιμα τους σκιστοματιδες θα τους μπιιιιπ θα τους μπιιιιιιιπ γιατι εχουν αθηναικες πινακιδες κτλ κτλ 😜😊😂🤪

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, profanes είπε

Με υδρόψηξη θα είχε πάλι ανεμιστήρες και θα έκανε 200 ευρώ πάνω τουλάχιστον με τα blocks για όλα τα compoments. Μπορώ να συνεχίσω αλλά βαριέμαι.

Το vapor chamber cooling που έχει είναι ένας τύπος υδροψυξης (το είχε και το xbox one x), μόνο που εδώ λόγω αυξημένης ισχύος (και αυξημένης ανάγκης ψύξης για να αποδώσει τη διπλάσια επεξεργαστική ισχύ - 12TFLOPS) προσθέσανε και το 130 mm fan επικουρικά...

Πολύ ενδιαφέρον μηχάνημα, θυμάμαι είχε κυκλοφορήσει και η Asus ένα mini pc / workstation με παρόμοιας σχεδίασης φιλοσοφία, όμως ήταν απλησίαστο τιμολογιακα... ( Βέβαια μιλάμε για επαγγελματικό εργαλείο δουλειάς, καμιά σύγκριση με next-gen console που οφείλει να εχει λογική τιμή για να σταθεί στην αγορά και στον ανταγωνισμό, ας πούμε 499 ευρώ;;; 😁):

https://www.asus.com/Mini-PCs/Mini-PC-ProArt-PA90/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostis76 είπε

Το vapor chamber cooling που έχει είναι ένας τύπος υδροψυξης (το είχε και το xbox one x), μόνο που εδώ λόγω αυξημένης ισχύος (και αυξημένης ανάγκης ψύξης για να αποδώσει τη διπλάσια επεξεργαστική ισχύ - 12TFLOPS) προσθέσανε και το 130 mm fan επικουρικά...

Πολύ ενδιαφέρον μηχάνημα, θυμάμαι είχε κυκλοφορήσει και η Asus ένα mini pc / workstation με παρόμοιας σχεδίασης φιλοσοφία, όμως ήταν απλησίαστο τιμολογιακα... ( Βέβαια μιλάμε για επαγγελματικό εργαλείο δουλειάς, καμιά σύγκριση με next-gen console που οφείλει να εχει λογική τιμή για να σταθεί στην αγορά και στον ανταγωνισμό, ας πούμε 499 ευρώ;;; 😁😞

https://www.asus.com/Mini-PCs/Mini-PC-ProArt-PA90/

Το vapor chamber cooling είναι η μεγαλύτερη παπατζα που έχει πουλήσει το μάρκετινγκ των συστημάτων ψύξης! Δεν έχει διαφορά από ένα σκέτο heat sink.. Βέβαια ούτε μια απλή  υδρόψυξη θα έκανε τρομερή διαφορά, σε αντίθεση με έναν δεύτερο ανεμιστήρα στο κάτω μέρος, αλλά μάλλον το άφησαν για τους κατασκευαστές after market αξεσουάρ.. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2020 στις 7:53 ΜΜ, JohnVani18 είπε

Πιο "δυνατό" λόγω Cell; Γιατί η RSX ήταν σαπάκι. :) Γενικά το 360 ήταν πολύ πιο ισορροπημένο.

o cell στο ps3 ήταν σαν να έχεις σε ένα yaris 1.0  ρόδες για dragster , overkill σε σχέση με την gpu, χώρια η αρχιτεκτονική απο άλλο πλανήτη.

btw θα παίρνει windows 10? το σκέφτομαι για σχεδιαστικά προγράμματα αν το βγάλει έστω 700 ευρώ θα είναι λουκούμι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα σοβαρευτειτε ποτε μερικοι? 

 

εδω εχουμε φτασει να ζητανε 1400 για σαπακια κινητα και 800 για δηθεν vfm flagship killers και σας φαινεται πολύ να δώσετε 800 για next gen κονσολα??? 

 

 

και ναι και γω ειμαι biased στο PlayStation λογω οτι εχει λιγοτερο εχθρική πολιτική σαν εταιρεία απο την Microsoft 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, JohnVani18 είπε

Το vgchartz διαφωνεί. :)

ps4.PNG.c8a329b4f01490c331d97da6a67df31f.PNG

Τραγικό το bloodborne να μην είναι καν top 20 και τα god of war, HZD με το ζόρι στις τελευταίες θέσεις. Ο κόσμος νοιάζεται μόνο για gta,cod Και ποδοσφαιράκια.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, ilos είπε

Τραγικό το bloodborne να μην είναι καν top 20 και τα god of war, HZD με το ζόρι στις τελευταίες θέσεις. Ο κόσμος νοιάζεται μόνο για gta,cod Και ποδοσφαιράκια.

 

Και καλά τα GTA και COD, κάνεις πράγματα που δεν μπορείς στην αληθινή ζωή. Αλλά ποδοσφαιράκια;; Ναι οκ είναι διασκεδαστικά, αλλά μήπως θα ήταν καλύτερο να πάνε να παίξουν κανονικό ποδόσφαιρο κάποια στιγμή μπας και ξεσκουριάσουν λίγο;;

Επεξ/σία από _Theo_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παιχνιδια της rockstar, το cod και το fifa ειναι τα μεγαλυτερα franchises στο χωρο. Το οτι τα exclusives της sony που ειναι καθαρα single player παιχνιδια, μπαινουν αναμεσα τους ειναι ασυλληπτη επιτυχια για μια general purpose κονσολα...επισης γιατι ποσταριστηκε και πιο πριν μια λιστα με τις πωλησεις της αμερικης, εκει η αγορα ειναι πολυ διαφορετικη απο την ευρωπαικη...

Επισης ειχα διαβασει οτι οι μισοι απο τους αγοραστες των κονσολων της Nintendo, έχουν και καποια αλλη ως κυρια κονσολα. Που σημαινει οτι παιρνουν το μηχανημα καθαρα(για μενα) για τα exclusives+portability...

Τα 10-15 εκ που χτυπανε τα exclusives της sony, ειναι τεραστιο νουμερο...

βασικα ενα ενδιαφερον συγκριτικο που μπορειτε να κανετε για να βγαλετε τα συμπερασματα σας ειναι το ποσες πωλησεις κανουν τα multiplatform σε καθε πλατφορμα...Για να δειτε ποιος εχει τα μεγαλυτερα μεριδια στην αγορα...

Η αγορα στα pc τρεφεται σχεδον αποκλειστικα απο τα gaas...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, JohnVani18 είπε

Είπα κάπου ότι η Sony είναι ΓΤΠ; Αυτό κατάλαβες από τα λεγόμενά μου ή αυτό ήθελες να καταλάβεις;

Εσύ το έθιξες ; Δεν συγκράτησα ακριβώς απλά διάβαζα όλα τα σχόλια και εξέφρασα μια εντύπωση που μου δημιουργήθηκε, δεν σε έκανα και quote. Όπως και να έχει οι συνδρομες στις υπηρεσίες του καθένα δεν αποτελεί ενδεικτικό στατιστικο για τίποτα. Το μόνο ενδεικτικο είναι οι πωλήσεις κονσολών και κατά δεύτερο λόγο οι πωλήσεις τίτλων. Γεγονός παντως είναι ότι αναλογικά περισσότεροι κάτοχοι MS είναι ταυτόχρονα και συνδρομητές στην premium υπηρεσία της αντίθετα με της Sony που παααααρα πολλοί όπως και ο γράφων έχει ps4 και αρνείται να πληρώσει κάτι που θα έπρεπε εκ πρωιμιου να είναι δωρεάν (βλ. Online play). 

19 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Εδώ δεν έχουν καταλάβει ακόμη ότι για την MS τα PC και το Xbox αποτελούν μια πλατφόρμα και όχι ανταγωνιστικές. Και βλέπεις την ατάκα "αφού μπορώ να το παίξω στο PC, τότε μπλα μπλα". 

Δεν έχουν καταλάβει ακόμη ότι η MS έχει καταφέρει αυτό που ήθελε. 

Ωραίος, πολύ σωστός. Η MS θέλει να φτιάξει μια ενιαία πλατφόρμα που θα συνεχίζει απλά την εμπειρία από το ένα μέσο στο άλλο εξου και το πρόγραμμα buy once play anywhere που έλεγαν. Γίαυτό ακριβώς τον λόγο είναι τρομερά πιθανό να είναι και η τελευταία γενιά που ασχολείται με hardware. Σκοπός τους είναι καθαρά η υπηρεσία μέσω streaming cloud όταν γίνει τεχνικά δυνατό στο μέλλον. Γίαυτό ακριβώς το λόγο ίσως να μην πρέπει να θεωρούμε και ανταγωνιστές την Sony με την MS πλέον. Μην ξεχνάμε ότι η Sony είναι και πελάτης τους όσον αφορά στις cloud υπηρεσίες. Προσωπικά αγοράζω Sony Γτ έχω δυνατό pc και απολαμβάνω τους τίτλους της MS εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...