Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά οι τιμές θα κυμανθούν στα 500-600 € ανάμεσα στο digital και με το δισκάκι ... Μην ξεχνάτε πως είμαστε στην μέση πανδημίας και καλώς ή κακώς οι περισσότεροι έχουν χάσει εισοδήματα οπότε μια ακριβή τοποθέτηση στην αγορά θα είναι καταστροφική σε πωλήσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν η τιμή θα ξεπεράσει το ''αυθαίρετο μου'' ψυχολογικό όριο ας πούμε των 500 με 550 ευρώ για την έκδοση με το δίσκο, πιστεύω θα δημιουργηθεί

ένα bottleneck effect. Δηλαδή θα υπάρξει ένα μούδιασμα και μια άρχική παύση στην εκκίνηση των πωλήσεων κάτι που πιστεύω

θέλουν να αποφύγουν και οι δύο εταιρίες. Αν η ΄΄εκκίνηση'' των πωλήσεων είναι ήπια για κάποια από τις δύο κονσόλες πιστεύω ότι

θα χρειαστεί αρκετός χρόνος αναπλήρωσης του όγκου των πωλήσεων που θέλουν. Αυτή θα είναι μια λάθος στρατηγική.

Η γνώμη μου είναι ότι η κονσόλα μετο δίσκο θα κυμανθεί στα 499 ή 549.

Διάφορα παιχνίδια από studios που ανήκουν στη Sony θα δωθούν ως bundles π.χ. με δεύτερο controller, δωρο παιχνίδι κλπ

όπου η τιμή θα είναι υψηλότερη αλλά αναίμακτη για τη Sony.

Επεξ/σία από aret1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, aret1 said:

για την έκδοση με το δίσκο, πιστεύω θα δημιουργηθεί

 

Η γνώμη μου είναι ότι η κονσόλα μετο δίσκο θα κυμανθεί στα 499 ή 549.

 

Ποιο δίσκο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα προσφατα λικ που ειχαν βγει προσφατα

Ποιο πολυ για 500αρουμπα το κοβω το μοντελο με το ντραιβ μεσα

Και κανα 50αρικο ποιο φθηνο το ντιτζιταλ ονλυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Darth S1n είπε

Αποκλειστική η 4k ανάλυση στις κονσόλες της Microsoft.

Αρχίσαμε τέτοια κόλπα τώρα?Δε πειράζει ήθελα να το πάρω,αλλά κ μόνο για τη "πατέντα" δε θα το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 16/7/2020 στις 2:26 ΜΜ, markoliaz είπε

πριν λιγο μιλουσα με εναν φιλο απο τοκυο ο οποιος ειναι graphic designer και συνεργαζεται με αρκετες εταιριες gaming...παιζει να ξενερωσουμε ολοι τα χριστουγεννα αν βγουν αληθινα αυτα που μου ειπε οτι ακουγονται εκει...700ευρουλακια ζεστα ζεστα το ps5 το κανονικο και 600 το digital...[στην ελλαδα δηλαδη 709Ε και 609Ε] δεν θα ειναι οι τιμες αυτες που περιμενουμε εδω στην χωρα μας και συζηταμε απο ο,τι φενεται! αντε να δουμε, παντως αν γινει ετσι θα ειναι ακριβη για τα δεδομενα της χωρας μας! για αλλες χωρες η τιμη ειναι οκ, για εμας ειναι θεμα ομως!

φίλε άσε τι ξέρει ο καθένας και από πού...

εγώ πάντως μήνες λέω για φθήνια  και ενσωματωμένο ssd

 

και επιμένω

 

αλλά μέχρι να έρθει η ώρα κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά και εν τέλει πιστεύω ότι κάποια πράγματα είναι ρευστά 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VonLoutsos είπε

Μόνο σε εμένα η τοποθετηση των αναλογικών φαίνεται καλυτερη  στο χειριστήριο του Xbox;;

Δεν νομίζω να είσαι ο μόνος, όποτε αφήνω το DualShock  και πιάνω το χειριστήριο του Xbox one νομίζω ότι μεταφέρθηκα 10 χρόνια στο μέλλον. 😄

shocked back to the future GIF

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ στο χειριστήριο του xbox δεν μπορώ να ελέγξω τον δεξί μοχλό με τίποτα. Μου φαίνεται η θέση του λίγο off, μου φαίνεται πολύ πιο ελαφρύς συγκριτικά με του ps4 με αποτέλεσμα να μου ξεφεύγει λίγο πιο δεξιά και λίγο πιο αριστερά κάθε φορά και το κυριότερο αισθάνομαι πως δεν είναι 100% αναλογικός. Δηλαδή τον σπρώχνω σιγά σιγά για παράδειγμα μέχρι την μέση και βλέπω πως η επιτάχυνση της κάμερας γίνεται αναλογικά, τον σπρώχνω ένα τσικ παραπάνω μετά και η επιτάχυνση αυξάνεται τελείως δυσανάλογα λες και αυξάνει την ευαισθησία κατα 300% ξεγω 'γω. Σε όσα παιχνίδια έχω παίξει αισθάνομαι ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Στην προηγούμενη γενιά βέβαια γινόταν το αντίθετο, την είχα καταβρεί με το χειριστήριο του 360 οπότε πιθανότατα είναι απλά θέμα συνήθειας

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...