Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v2


JohnVani18
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως, όπως έκανα και σε αυτή τη γενιά, θα έχω βασική πλατφόρμα το Xbox, και θα πάρω κάποια στιγμή PS5 για να παίξω τα exclusives (όταν μαζευτούν 5-6 τίτλοι που με ενδιαφέρουν). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τι θα γινει σε μια δεκαετια δεν μπορουμε να το προβλεψουμε. Πολυ πιθανον να εχει αλλαξει ο τροπος του gaming εντελως σε σχεση με το πως τον ξερουμε. Μπορει η σονυ να σταματησει να βγαζει κονσολες και να ασχοληθει αποκλειστηκα με τα παιχνιδια, μπορει ενα εκατομμυριο πραγματα.

Το να μην παρει ομως καποιος ps5 την επομενη διετια με το σκεπτικο οτι ισως σε 5 χρονια, καποια απο τα παιχνιδια της βγουν σε pc, δεν το βρισκω λογικο.

Και μιλαω για ανθρωπους που ασχολουνται με το αντικειμενο. Το διασκεδαζουν και το εχουν σαν χομπι. Καποιος που "δεν" γενικα φυσικα και να μην το παρει. Καποιος που ειναι "pcας" εδω και χρονια και την εχει βρει επισης.

Επεξ/σία από Brazhlias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, The_Prodigy είπε

Ναι αλλα με ποια παιχνίδια; 

Ειδικά τον πρώτο χρονο δεν θα έχει επιλογες. Μην σου πω... ενάμιση χρονο. 

Αφού θα είναι backwards compatible θα παίξει τα PS4 games του στο PS5 με 10 φορές ταχύτερους χρόνους φόρτωσης και ίσως σε κάποια 60fps (σίγουρα αυτά που τρέχουν 60fps στο pro).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
12 λεπτά πριν, jokul7 είπε

Αφού θα είναι backwards compatible θα παίξει τα PS4 games του στο PS5 με 10 φορές ταχύτερους χρόνους φόρτωσης και ίσως σε κάποια 60fps (σίγουρα αυτά που τρέχουν 60fps στο pro).

Αυτό θα είναι ευχής έργον να ισχύσει και να ισχυσει για ολους τους τίτλους. 

 

Κάτσε όμως να το ανακοινώσουν. Ακόμη με εικασίες είμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Εχουν ξεκινησει εδω και  2-3 μερες  .Ειναι μονο εκδηλωση ενδιαφεροντος .

Το θεμα ειναι να ξεκινησουν οι προπαραγγελιες να χωθουμε :)

Και να δουμε τιμες φυσικα,μαρεσει που βαζουν καρτες ενδιαφεροντος,λες και αν φερουν θα μεινει,θα ξεπουλησει πρωτη μερα στην ελλαδα και 700 ευρω να κανει αξιζει δεν αξιζει τα λεφτα του [δες iphone]

Στις 12/6/2020 στις 2:03 ΜΜ, theo58 είπε

Εν το μεταξυ, τα dimension drop που ειδαμε στο Rachet & Clank ειναι οπως φανταζομουνα θα γινεται πλεον το fast travel πχ στο Horizon 2 :P

Το digital edition θαρρω ειναι η αποπειρα της Sony να χτυπησει το sweet spot των 399 ευρω. Με αυτο το σκεπτικο πιστευω οι τιμες θα ειναι 399 και 499 αντιστοιχα για τις 2 εκδοσεις και βαζω ενα καπελο 30 ευρω για τις τιμες Ελλαδας. οποτε 429 και 529 αντιστοιχα. Μπορει να πεσω εξω αλλα αυτη ειναι η αισθηση μου. (δεν πιστευω οτι το UHD BD κοστιζει απαραιτητα 100 ευρω αλλα θεωρω οτι θα προτιμησει να πουλησει με μεγαλυτερη χασουρα μια only digital εκδοση που αναγκαστηκα αγοραζεις μονο online παρα την αντιστοιχη με τους φυσικους δισκους)

Προσωπικα, οπως σε καθε γενια θα περιμενω το 2ο SKU για να παρω κονσολα και οχι την launch εκδοση (για να μειωσουμε οσο γινεται τα προβληματα νεοτητας) και 2ον εχοντας μια καλη συλλογη ps4 παιχνιδιων θελω να εχω το disc drive για να δω και μερικα στην enhanced τους εκδοση.

530 ειναι μαι πολυ καλη τιμη ,τωρα για τα προβληματα ,εφοσον θα εχω εγγυηση ,κλαιν

Επεξ/σία από SOCRATIS1000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Και να δουμε τιμες φυσικα,μαρεσει που βαζουν καρτες ενδιαφεροντος,λες και αν φερουν θα μεινει,θα ξεπουλησει πρωτη μερα στην ελλαδα και 700 ευρω να κανει αξιζει δεν αξιζει τα λεφτα του [δες iphone]

Noμιζω πως οσοι ενδιαφερονται για  day one  αγορα,  100  ευρω πανω- κατω δεν  θα τους επηρεασει απο το να το παρουν .Δλδ θελω να πω τι 500 τι 600  κλαιν  .Αλλωστε η μιση χαρα ειναι αυτη ,να παρεις κατι με το που βγαινει .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Noμιζω πως οσοι ενδιαφερονται για  day one  αγορα,  100  ευρω πανω- κατω δεν  θα τους επηρεασει απο το να το παρουν ,δλδ θελω να πω τι 500 τι 600  κλαιν  .Αλλωστε η μιση χαρα ειναι αυτη ,να παρεις κατι με το που βγαινει .

Ναι απλα λεω για το media markt και public που εχουν κανει αιτηση ενδιαφεροντος.Σαν να θελουν να δουν αν ειναι να το φερουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, SOCRATIS1000 είπε

Ναι απλα λεω για το media markt και public που εχουν κανει αιτηση ενδιαφεροντος.Σαν να θελουν να δουν αν ειναι να το φερουν 

Θελουν να υπολογισουν ποσα τεμαχια περιπου θα βαλουν στην πρωτη παραγγελια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστευω το κάνουν για λόγους μάρκετινγκ. 

Hypαρουν τον κόσμο και βρίσκουν και ευκαιρία για διαφήμιση. Τι καλυτερο για τους gamers από το νέο ps. 

Επίσης ο ένας ακολουθεί τι κάνει ο άλλος. Αν το κάνει το πλαισιο ας πούμε, ακολουθεί και το public, ο Γερμανός, ο Κωτσόβολος κοκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Και να δουμε τιμες φυσικα,μαρεσει που βαζουν καρτες ενδιαφεροντος,λες και αν φερουν θα μεινει,θα ξεπουλησει πρωτη μερα στην ελλαδα και 700 ευρω να κανει αξιζει δεν αξιζει τα λεφτα του [δες iphone]

 

Και ομως θα ξεπουλησουν πρωτη μερα στην Ελλαδα οπως και τα iphone που αναφερεις. Και ο λογος γιατι ακομα και αν ο αλλος αλλαξει γνωμη και δεν την θελει την κονσολα για χ,ψ λογους,την πουλαει στις αγγελιες.

Θες να σου θυμισω ποσοι ετρεξαν να παρουν day one το ps4(που δεν ειχε καν BC με το 3)και αργοτερα εψαχναν video club για ενοικιαση γιατι δεν ειχαν χρηματα για να αγορασουν παιχνιδια?

Ε πολλα απο αυτα μπηκαν στις αγγελιες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Θες να σου θυμισω ποσοι ετρεξαν να παρουν day one το ps4(που δεν ειχε καν BC με το 3)και αργοτερα εψαχναν video club για ενοικιαση γιατι δεν ειχαν χρηματα για να αγορασουν παιχνιδια?

Ε πολλα απο αυτα μπηκαν στις αγγελιες.

Tbh το ps4 δεν είχε καμιά σοβαρή launch lineup. Με knack και killzone δε κάνεις προκοπή. Αργότερα που έβγαλε τα γκανιάν (Uncharted 4, Bloodborne, God Of War κλπ) έγινε της κακομοίρας. Και εγώ ξέρω παλικάρι που το αγόρασε στο launch και το πούλησε σε 1 μήνα για αυτόν ακριβώς τον λόγο (0 games). Η πλάκα είναι τώρα με αγγαρεύει εμένα να του δώσω το δικό μου για να παίζει.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, ilos είπε

Tbh το ps4 δεν είχε καμιά σοβαρή launch lineup. Με knack και killzone δε κάνεις προκοπή. Αργότερα που έβγαλε τα γκανιάν (Uncharted 4, Bloodborne, God Of War κλπ) έγινε της κακομοίρας. Και εγώ ξέρω παλικάρι που το αγόρασε στο launch και το πούλησε σε 1 μήνα για αυτόν ακριβώς τον λόγο (0 games). Η πλάκα είναι τώρα με αγγαρεύει εμένα να του δώσω το δικό μου για να παίζει.😁

Μα αυτο ακριβως λεω και εγω. Εαν ετρεξε κοσμος να αγορασει το Ps4 με χειροτερο launch παιχνιδιων και χωρις BC πισω στο 2013,φανταστειτε με το ps5 τι εχει να γινει που βγαινει και γιορτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εχω ξανα γραψει και πιο παλια..

Οποιος θελει την κονσολα Day 1 καλο ειναι να μπει στην λιστα απο τωρα γιατι αλλιως μονο στο you tube θα την βλεπει τους πρωτους μηνες κυκλοφοριας..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...