Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v2


aekoupoli
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικές συστάσεις (που ισχύουν συγχρόνως με τους όρους χρήσης του forum) για να παραμείνει το θέμα ανοιχτό:

  • Συζητήστε πάνω στην συγκεκριμένη κονσόλα (specs, περιφερειακά, προγραμματισμένες κυκλοφορίες, απορίες)
  • Αποφύγετε το VS με άλλες κονσόλες ή/και PC στο βαθμό του δυνατού
  • Αποφύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή γενικεύσεις του στυλ "fan boys", "haters" κλπ
  • Μην απαντάτε σε προβληματικά μηνύματα. Στείλτε αναφορά για να τα χειριστούν οι αρμόδιοι συντονιστές.

Αν το topic ξεφύγει, χωρίς να σταλούν αναφορές, θα κλειδώσει επ' αόριστον.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, lebron15 είπε

Μπορείς με το ίδιο account να έχεις Ultimate game pass στο One X, στο Series S και στο Pc σου. 

Η λογαριασμός που πληρώνει τις συνδρομές θα πρέπει να οριστεί ως home στη μία κονσόλα και στην άλλη να είναι απλώς συνδεδεμένος στο net. Κανένα έξτρα κόστος. 

Σε συνέχεια της προηγούμενης ερώτησης μου. Τα παιχνίδια για να μοιραστούν στις 2 οικογενειακές κονσόλες, πρέπει να είναι κατεβασμένα μόνο σε digital μορφή; Δηλαδή εάν πάρω ένα παιχνίδι σε δισκάκι και το κάνω εγκατάσταση και στις 2 κονσόλες xbox, θα μπορώ να το παίζω και στις δύο (όχι ταυτόχρονα εννοείται) αν βάλω μέσα στο δισκάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, kostakis1978nov είπε

Σε συνέχεια της προηγούμενης ερώτησης μου. Τα παιχνίδια για να μοιραστούν στις 2 οικογενειακές κονσόλες, πρέπει να είναι κατεβασμένα μόνο σε digital μορφή; Δηλαδή εάν πάρω ένα παιχνίδι σε δισκάκι και το κάνω εγκατάσταση και στις 2 κονσόλες xbox, θα μπορώ να το παίζω και στις δύο (όχι ταυτόχρονα εννοείται) αν βάλω μέσα στο δισκάκι;

Για μενα χιλιες φορες ψηφιακο για τον λογο και μονο αν θελεις να παιζεις και απο της δυο κονσολες ταυτόχρονα,εγω οτι εχω παρει το εχω σε ψηφιακη μορφη γιατι 1 για 2,π.χ overwatch,το εχω ψηφιακό και παιζω μαζι με την γυναικα μου  ταυτόχρονα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Και κάτι ακόμη τώρα που μου ήρθε στο μυαλό. Τα NBA2K και FIFA αν τα έχεις αγοράσει Digital σε μία κονσόλα (π.χ. Xbox One X), μπορείς να τα παίξεις ταυτόχρονα και online και στο PC και σε Xbox One S; Δηλαδή υπάρχει περιορισμός σε 2 συσκευές ή εάν έχεις και PC στο ίδιο Microsoft account, σου το επιτρέπει;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Project Acoustics = Tempest audio by MS!
A24-E52-EC-8-AD4-4794-A480-D6-D1-AB7-D83
 


Q: Why do you need so much math for audio processing? A: 3D positional audio and spatial audio and real world spaces if you 300-400 audio sounds positional in 3D and want to start doing other effects on all samples, it gets very heavy compute. Imagine 20 people fighting in a cave and reflections with all sorts of noises

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα . να ρωτησω κατι ; οι κονσολες εχουν απαλλαγη ΦΠΑ οπως τα κινητα , λαπτοπ , tablet ? με το γνωστο αρθρο ; Μπορει καποιος να μου το επιβεβαιωσει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
45 minutes ago, GaGaS_Thess said:

καλημερα . να ρωτησω κατι ; οι κονσολες εχουν απαλλαγη ΦΠΑ οπως τα κινητα , λαπτοπ , tablet ? με το γνωστο αρθρο ; Μπορει καποιος να μου το επιβεβαιωσει ; 

Ναι, έχουν. Φορητές και home consoles. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχουν ανακοινώσει τιμη για το 2ο χειριστηριο  ; γιατι μαζι με την κονσολα πρεπει να παρθει και 2ο χειριστηριο

 

Επεξ/σία από GaGaS_Thess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

εχουν ανακοινώσει τιμη για το 2ο χειριστηριο  ; γιατι μαζι με την κονσολα πρεπει να παρθει και 2ο χειριστηριο

Τιμή επίσημη δεν έχει ανακοινωθεί, περιμένουμε όμως πάνω κάτω μια τιμή 60-70 ευρώ. Αν έχεις καποιο χειριστήριο Xbox one θα είναι συμβατό με το Series S/X και μαζί με το χειριστήριο που έχει το πακέτο της κονσόλας καλύπτεσαι.

 Κάτι είχε ειπωθεί σε προηγούμενα για το series s με backward compatibility. Από ότι γνωρίζουμε (υποθέτω δεν άλλαξε κάτι τελευταίες ώρες) το Series S κάνει upscale σε 4K τα παιχνίδια που θα βγαίνουν και έχει δυνατότητα backward compatibility και όλες τις βελτιώσεις χωρίς 4k native.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ren_of_Heavens είπε

Τιμή επίσημη δεν έχει ανακοινωθεί, περιμένουμε όμως πάνω κάτω μια τιμή 60-70 ευρώ. Αν έχεις καποιο χειριστήριο Xbox one θα είναι συμβατό με το Series S/X και μαζί με το χειριστήριο που έχει το πακέτο της κονσόλας καλύπτεσαι.

 Κάτι είχε ειπωθεί σε προηγούμενα για το series s με backward compatibility. Από ότι γνωρίζουμε (υποθέτω δεν άλλαξε κάτι τελευταίες ώρες) το Series S κάνει upscale σε 4K τα παιχνίδια που θα βγαίνουν και έχει δυνατότητα backward compatibility και όλες τις βελτιώσεις χωρίς 4k native.

Δυστυχώς είμαι με ένα ταπεινό 360 :( . Οπότε επειδή θα κόψω τιμολόγιο την διαφορά θα την πάρω ένα 2ο χειριστήριο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Παιδιά μη περνάτε τις κονσόλες στα έξοδα τις εταιρίας σας. Για τω θεώ. Θα φάτε κανά πρόστιμο και θα τρέχετε.

Φίλος δουλεύει με μπλοκάκι, πρόσφατα πήρε για τον ίδιο λαπτοπ και μου είπε πως μπορούμε να πάρουμε και κονσόλα. Λες να υπάρχει θεμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...