Προς το περιεχόμενο

Αγορά power bank


Aeg1r

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στο forum. 

Είμαι στρατό και σκέφτομαι να αγοράσω ένα power bank γιατι συνέχεια δεν έχω μπαταρία. Έχετε να προτείνετε κάποιον καλό κοντά στα 10000mah 

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Αν το βιάζεσαι το τσιμπας από Ελλάδα, αλλιώς μπορείς να το βρεις και από Κίνα φτηνότερα.

https://www.skroutz.gr/s/19666048/Xiaomi-Mi-Power-Bank-2S-10000mAh-Μαύρο.html?from=sku_color_variations

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ προτείνω αυτό που λέει ο αποπανω. 

Όχι από Κίνα, τσίμπα το από Ελλάδα, μικρη διαφορά ώστε να περιμένεις τόσες πολλές μέρες να έρθει,δεν αξίζει η αγορά από έξω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

 

25 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Και εγώ προτείνω αυτό που λέει ο αποπανω. 

Όχι από Κίνα, τσίμπα το από Ελλάδα, μικρη διαφορά ώστε να περιμένεις τόσες πολλές μέρες να έρθει,δεν αξίζει η αγορά από έξω. 

Φίλε καλησπέρα σκεφτόμουν και εγώ για powerbank αξίζει αυτό που λέτε εσείς ή τα παρακάτω που έχω συννημεννα;

Γιατί τα βρίσκω σε καλή τιμή και νομιζω είναι fast charge που θέλω και μικρό μέγεθος ειδικά το ένα από τα 3.. Τι λες; ευχαριστώ 

 

Screenshot_20200321_222731_com.banggood.client.jpg

Screenshot_20200321_222712_com.banggood.client.jpg

Screenshot_20200321_222720_com.banggood.client.jpg

Screenshot_20200321_222731_com.banggood.client.jpg

Screenshot_20200321_222712_com.banggood.client.jpg

Λο

Απλά τα βρίσκω σε καλύτερη τιμη από έξω γύρω στα 9€ και το μεσαίο που είναι και μικρό σε μέγεθος στα 13€..τι λέτε να κάνω; Τα ανεβασα κταλαθος πάνω από μια φορά σε φώτο 

Επεξ/σία από kp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ θα πρότεινα καμιά πιο γνωστή μάρκα και να έχεις υπ'οψιν τα amper που βγάζει.. αμα ειναι ±1 τοτε τζάμπα θα το πάρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, zernex201 είπε

Εγώ θα πρότεινα καμιά πιο γνωστή μάρκα και να έχεις υπ'οψιν τα amper που βγάζει.. αμα ειναι ±1 τοτε τζάμπα θα το πάρεις

Φίλε σορρυ αλλά δν ξέρω τι είναι το +-1? Αν σου στείλω description μπορείς να βοηθήσεις; ευχαριστώ πολυ. Για τα 2 μεγάλα με τα 20.000mha αυτή είναι η περιγραφή 

 

Screenshot_20200321_223907_com.banggood.client.jpg

Screenshot_20200321_223840_com.banggood.client.jpg

Επεξ/σία από kp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, kp1 είπε

Φίλε σορρυ αλλά δν ξέρω τι είναι το +-1? Αν σου στείλω description μπορείς να βοηθήσεις; ευχαριστώ πολυ

Συγνώμη ξεχάστηκα 😛 

Για να καταλάβεις. Κάθε φορτιστής και κάθε powerbank πρέπει να βγάζει κάποια Amper για να φορτίζει σωστά την συσκευή σου. Συνήθως τα καλά powerbank έχουν τουλάχιστον μια θύρα usb που δίνει 2.2 ή 2.4ah. Υπάρχουν όμως και κάποια κινέζικα τα οποία 1) δίνουν 1 ή 1.1 αμπέρ, ή  2) λένε οτι δίνουν 2.4αμπέρ και δινουν 1αμπέρ

Με αποτέλεσμα να φορτίζει πάαρα πολύ αργά το κινητό ή να μην φορτίζει και καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, zernex201 είπε

Συγνώμη ξεχάστηκα 😛 

Για να καταλάβεις. Κάθε φορτιστής και κάθε powerbank πρέπει να βγάζει κάποια Amper για να φορτίζει σωστά την συσκευή σου. Συνήθως τα καλά powerbank έχουν τουλάχιστον μια θύρα usb που δίνει 2.2 ή 2.4ah. Υπάρχουν όμως και κάποια κινέζικα τα οποία 1) δίνουν 1 ή 1.1 αμπέρ, ή  2) λένε οτι δίνουν 2.4αμπέρ και δινουν 1αμπέρ

Με αποτέλεσμα να φορτίζει πάαρα πολύ αργά το κινητό ή να μην φορτίζει και καθόλου.

Ευχαριστώ φίλε.. Από τα description που σου έχω πάνω αυτά σου φαινονται οκ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τέλεια δεν είναι. επίσης δεν περιλαμβάνεται η μπαταρία μέσα απ'οτι λέει. Προσωπικά δεν θα έπαιρνα κινέζικο powerbank. θα προτιμούσα να πάρω κατι καλό επώνυμο για να με κρατήσει και χρόνια.

Κάποια διαθέτουν fast charge κάποια άλλα όχι. Αν είναι να πάρεις θα πρέπει να το τσεκάρεις πιο πρίν :) 

Ρίξε μια ματιά και εδώ:

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/power-bank?facetName_4=Huawei&facetName_3=Xiaomi&facetName_2=Samsung&facetName_1=Intenso&facet_4=mfName_ntk_cs%3A%22Huawei%22&facet_5=ads_f11135_ntk_cs%3A%2210000%2BmAh%22&facet_6=ads_f11135_ntk_cs%3A%2215000%2BmAh%22&facet_7=ads_f11135_ntk_cs%3A%2220000%2BmAh%22&facetName_7=20000+mAh&facet_1=mfName_ntk_cs%3A%22Intenso%22&facetName_6=15000+mAh&facet_2=mfName_ntk_cs%3A%22Samsung%22&facetName_5=10000+mAh&facet_3=mfName_ntk_cs%3A%22Xiaomi%22&beginIndex=0

και εδώ:

https://www.mediamarkt.gr/el/category/_powerbanks-632077.html?searchParams=%2FSearch.ff%3FfilterTabbedCategory%3Donlineshop%26filterCategoriesROOT%3DSmartphones%2B%26%2BSmartliving%C2%A7MediaGRelc632070%26filterCategoriesROOT%2FSmartphones%2B%26%2BSmartliving%C2%A7MediaGRelc632070%3DPowerbanks%C2%A7MediaGRelc632077%26filteravailability%3D1%26filterbrand%3DENERGIZER%7E%7E%7EHUAWEI%7E%7E%7EINTENSO%7E%7E%7EISY%7E%7E%7EPURO%26channel%3Dmmgrel%26productsPerPage%3D24%26followSearch%3D9831%26disableTabbedCategory%3Dtrue%26navigation%3Dtrue%26filter%CE%A7%CF%89%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%2B%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%82%3D9945%2B-%2B20000&sort=&view=PRODUCTLIST&page=

Απο τα intenso έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, kp1 είπε

Ευχαριστώ παιδιά.. Κάποιο powerbank με 20.000mha με fast charge? Έχετε κάτι να προτείνετε; ευχαριστώ 

https://www.skroutz.gr/s/13127437/Xiaomi-Mi-Power-Bank-2C-20000mAh-Λευκό.html#specs

Aυτό είναι οτι καλύτερο μπορείς να πάρεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Xiaomi που αναφέρει ο φίλος στο 2ο post από το περσινό καλοκαίρι και είμαι πολύ ευχαριστημένος από θέμα ταχύτητας φόρτισης κινητού και GoPro. Ως προς την ταχύτητα φόρτισης του ίδιου του powerbank, ισχύουν αυτά που λένε και στις κριτικές στο skroutz (θέλει το χρόνο του δηλαδή), εγώ ας πούμε στις διακοπές μου που το χρειαζόμουν πιο πολύ, το έβαζα για φόρτιση όταν έπεφτα για ύπνο για να το έχω γεμάτο με σιγουριά όταν ξυπνούσα, ώστε να το έχω μαζί μου όλη μέρα. Επίσης, όσο το χρησιμοποίησα το χειμώνα εως τώρα, η απόδοση της μπαταρίας είναι στα ίδια, αρχικά της στάδια όπως όταν το αγόρασα. Τέλος, έχει ένα σχετικό βάρος (εμένα βέβαια δε με ενόχλησε καθόλου, δεν το κοιτάω καθόλου αυτό το κομμάτι), αλλά ok, μην περιμένεις και καλό/αποδοτικό powerbank + γρήγορες φορτίσεις + μικρή φθορά μπαταρίας + να είναι πούπουλο. Δεν γίνονται όλα.

 

Αν κοιτάς τώρα 20.000mah ντε και καλά, η επιλογή του από πάνω φίλου @pavloa είναι τέλεια. Εγώ αυτό θα έπαιρνα. Αλλά οκ, σκας τα διπλάσια λεφτά όπως βλέπεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, GiOrGoSk21 είπε

Έχω το Xiaomi που αναφέρει ο φίλος στο 2ο post από το περσινό καλοκαίρι και είμαι πολύ ευχαριστημένος από θέμα ταχύτητας φόρτισης κινητού και GoPro. Ως προς την ταχύτητα φόρτισης του ίδιου του powerbank, ισχύουν αυτά που λένε και στις κριτικές στο skroutz (θέλει το χρόνο του δηλαδή), εγώ ας πούμε στις διακοπές μου που το χρειαζόμουν πιο πολύ, το έβαζα για φόρτιση όταν έπεφτα για ύπνο για να το έχω γεμάτο με σιγουριά όταν ξυπνούσα, ώστε να το έχω μαζί μου όλη μέρα. Επίσης, όσο το χρησιμοποίησα το χειμώνα εως τώρα, η απόδοση της μπαταρίας είναι στα ίδια, αρχικά της στάδια όπως όταν το αγόρασα. Τέλος, έχει ένα σχετικό βάρος (εμένα βέβαια δε με ενόχλησε καθόλου, δεν το κοιτάω καθόλου αυτό το κομμάτι), αλλά ok, μην περιμένεις και καλό/αποδοτικό powerbank + γρήγορες φορτίσεις + μικρή φθορά μπαταρίας + να είναι πούπουλο. Δεν γίνονται όλα.

Αν κοιτάς τώρα 20.000mah ντε και καλά, η επιλογή του από πάνω φίλου @pavloa είναι τέλεια. Εγώ αυτό θα έπαιρνα. Αλλά οκ, σκας τα διπλάσια λεφτά όπως βλέπεις.

Φίλε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Αν φορτίσεις με γρήγορο φορτιστη φορτίζει ποιο γρήγορα το powerbank? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, kp1 είπε

Φίλε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου. Αν φορτίσεις με γρήγορο φορτιστη φορτίζει ποιο γρήγορα το powerbank? 

Θα σε γελάσω φίλε μου. Δεν το έχω φορτίσει με άλλο φορτιστή, παρά μόνο με το φορτιστή της Xiaomi που είχε μέσα η συσκευασία του Redmi Note 4 που έχω ακόμα (ο εν λόγω φορτιστής  είναι 2A, απ' ό,τι λέει πάνω του ονομαστικά τουλάχιστον).

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...