Προς το περιεχόμενο

Αγορά power bank


Aeg1r

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή δεν έχετε στο νου σας κάνα άλλο powerbank με fast charge και από bangood δεν έχω θέμα που να είναι ισάξιος ή και καλύτερος μέχρι 25€?ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πριν καιρό που είχα πάρει από bangood το έστειλαν πίσω λόγω των θεμάτων που είχαν με τις μπαταρίες. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει. 

Για μένα μπες skroutz βάλε τα φίλτρα που θες και δες ανάλογα. Σίγουρα πάρε κάτι αξιόπιστο για να μην έχεις θέμα. Πρώτα anker μετά xiaomi και μετά όλα τα άλλα. Τα baseus από προσωπική εμπειρία είναι καλά. 

Ένα μικρό τιπ. Αν έχεις smartphone με type c πάτε και powerbank που να φορτίζει με type c για να κουβαλάς μόνο ένα καλώδιο. 

Xiaomi Mi Power Bank 3 (PLM13ZM)

Baseus Mini Q PD 20000mAh Μαύρο

Τα έχω και τα δύο και δουλεύουν άψογα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nikopoup είπε

Εγώ πριν καιρό που είχα πάρει από bangood το έστειλαν πίσω λόγω των θεμάτων που είχαν με τις μπαταρίες. Τώρα δεν ξέρω τι παίζει. 

Για μένα μπες skroutz βάλε τα φίλτρα που θες και δες ανάλογα. Σίγουρα πάρε κάτι αξιόπιστο για να μην έχεις θέμα. Πρώτα anker μετά xiaomi και μετά όλα τα άλλα. Τα baseus από προσωπική εμπειρία είναι καλά. 

Ένα μικρό τιπ. Αν έχεις smartphone με type c πάτε και powerbank που να φορτίζει με type c για να κουβαλάς μόνο ένα καλώδιο. 

Xiaomi Mi Power Bank 3 (PLM13ZM)

Baseus Mini Q PD 20000mAh Μαύρο

Τα έχω και τα δύο και δουλεύουν άψογα. 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Το 

Xiaomi Mi Power Bank 3 (PLM13ZM)

Το διαφορά έχει με το Xiaomi Mi Power Bank 2S 10000mAh?? 

 

ΓΤ εχουν κοντινή τιμή ξέρει κανεις; 

 

Για αυτό τι γνώμη έχετε; 

Baseus Powerful 20000mAh

Επεξ/σία από kp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις κινητό samsung θεωρώ οτι πρέπει να πάρεις samsung power bank. Είναι το μόνο που μπορεί να κάνει quick charge τα samsung. Το βγάζει ο κωτσοβολος συχνά πυκνά σε προσφορά

Αλλιώς xiaomi

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kp1 είπε

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Το 

Xiaomi Mi Power Bank 3 (PLM13ZM)

Το διαφορά έχει με το Xiaomi Mi Power Bank 2S 10000mAh?? 

ΓΤ εχουν κοντινή τιμή ξέρει κανεις; 

Για αυτό τι γνώμη έχετε; 

Baseus Powerful 20000mAh

Αν δεν κάνω λάθος το 2s δεν έχει type c. Το συγκεκριμένο baseus δεν το γνωρίζω αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι αξιόπιστο. 

Σκέψου όμως αν θα σου φτάνουν τα 10000mah ή θα θες μεγαλύτερο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nikopoup είπε

Αν δεν κάνω λάθος το 2s δεν έχει type c. Το συγκεκριμένο baseus δεν το γνωρίζω αλλά φαντάζομαι ότι θα είναι αξιόπιστο. 

Σκέψου όμως αν θα σου φτάνουν τα 10000mah ή θα θες μεγαλύτερο. 

Φίλε έχεις δίκαιο αυτό σκεφτόμουν μηοως τα 10.000 mha ποια είναι λίγα; Ένα p20 pro έχω με 4.000 μπαταρία..! Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο από 20.000 mha

https://www.skroutz.gr/s/15749696/Baseus-Powerful-20000mAh-Μαύρο.html

 

Ή 

 

https://www.skroutz.gr/s/20525681/Xiaomi-Mi-Powerbank-3-Pro-20000mAh-Μαύρο.html

 

Η διαφορά τους είναι 8€ το σκέφτομαι! 

3 ώρες πριν, smpt είπε

Αν έχεις κινητό samsung θεωρώ οτι πρέπει να πάρεις samsung power bank. Είναι το μόνο που μπορεί να κάνει quick charge τα samsung. Το βγάζει ο κωτσοβολος συχνά πυκνά σε προσφορά

Αλλιώς xiaomi

P20 pro έχω φιλε μάλλον με βλέπω για 20.000 mha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Και εγώ προτείνω αυτό που λέει ο αποπανω. 

Όχι από Κίνα, τσίμπα το από Ελλάδα, μικρη διαφορά ώστε να περιμένεις τόσες πολλές μέρες να έρθει,δεν αξίζει η αγορά από έξω. 

Και εγώ από Ελλάδα λέω. 

Προ έτους είχα πάρει ένα 10αρι από xiaomi από Bangood σε τιμη ξεφτίλα. 

Σημερα όμως θα σου πρότεινα - κι αφού είσαι στρατό και μπορεί να ξεμείνεις για μερες χωρίς πρίζα - το XIAOMI MI POWERBANK 3 PRO 20000MAH

Στα ~40€, παρέλαβα σε 2 μέρες, 5-6 φορτίσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kp1 είπε

Φίλε έχεις δίκαιο αυτό σκεφτόμουν μηοως τα 10.000 mha ποια είναι λίγα; Ένα p20 pro έχω με 4.000 μπαταρία..! Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο από 20.000 mha

https://www.skroutz.gr/s/15749696/Baseus-Powerful-20000mAh-Μαύρο.html

Ή 

https://www.skroutz.gr/s/20525681/Xiaomi-Mi-Powerbank-3-Pro-20000mAh-Μαύρο.html

Η διαφορά τους είναι 8€ το σκέφτομαι! 

P20 pro έχω φιλε μάλλον με βλέπω για 20.000 mha

Mi powerbank 3 pro με κλειστα τα ματια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/3/2020 στις 10:36 ΠΜ, smpt είπε

Αν έχεις κινητό samsung θεωρώ οτι πρέπει να πάρεις samsung power bank. Είναι το μόνο που μπορεί να κάνει quick charge τα samsung. Το βγάζει ο κωτσοβολος συχνά πυκνά σε προσφορά

Αλλιώς xiaomi

https://www.skroutz.gr/s/16886295/Samsung-EB-P1100B-10000mAh-Ασημί.html.   
Αυτό χρησιμοποιώ για iPhone . Quick charge υποστηρίζει και σε iPhone. Τωρα για δυο ευρώ διαφορά καλύτερα αυτό παρά xiaomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Παιδιά έχω το samsung galaxy j5 2016 και βρηκα σε προσφορα αυτό το power bank Που ειναι χιαομι απο το e-shop https://www.e-shop.gr/xiaomi-mi-redmi-power-bank-vxn4286gl-10000mah-white-p-TEL.068963

 

Aξίζει να το αγοράσω ή να παω σε power bank που να ειναι της samsung? Αν παρω της xiaomi θα κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω Power Bank μεγάλο. Το κινητό είναι το Xiaomi Mi G6 και από όσο είδα η μπαταρία του έχει χωρητικότητα 3.500 mAh. Όμως ένα μικρό Power Bank της πλάκας που έχω, γράφει ότι είναι 5.000 mAh παρ'όλα αυτά δεν μπορεί να κάνει μια πλήρη φόρτιση στο κινητό. Ούτε καν στο μισό. Έχουμε καμιά ιδέα που μπορεί να είναι το πρόβλημα εδώ; Σε πόσα mAh να πάω αν θέλω 3 φορτίσεις γεμάτες να τις βγάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Voziniotis-3 είπε

Θέλω να αγοράσω Power Bank μεγάλο

https://www.skroutz.gr/c/1748/power_banks.html

Οποιοδήποτε xiaomi από τα πάνω. Και το 10αρι θα σου βγάλει 3 φορτίσεις. Εσύ αποφασίζεις ανάλογα το μπάτζετ σου

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, Voziniotis-3 said:

Καλησπέρα. Θέλω να αγοράσω Power Bank μεγάλο. Το κινητό είναι το Xiaomi Mi G6 και από όσο είδα η μπαταρία του έχει χωρητικότητα 3.500 mAh. Όμως ένα μικρό Power Bank της πλάκας που έχω, γράφει ότι είναι 5.000 mAh παρ'όλα αυτά δεν μπορεί να κάνει μια πλήρη φόρτιση στο κινητό. Ούτε καν στο μισό. Έχουμε καμιά ιδέα που μπορεί να είναι το πρόβλημα εδώ; Σε πόσα mAh να πάω αν θέλω 3 φορτίσεις γεμάτες να τις βγάζει;

Συνδυασμός Power Bank της πλάκας(άρα όχι καλές μπαταρίες ίσως και ψεύτικη χωρητικότητα),5000mAh στα 3,6V (αν θυμαμαι καλα) ενώ εσένα σε ενδιαφέρει στα 5V(που είναι η τάση φόρτισης της USB) άρα χοντρικά πέφτουμε στα 3/4 της ονομαστικής χωρητικότητας. Με ένα 10k mAh θα είσαι στις 2 μια χαρά, προτείνω κανενα Baseus που βγάζει το e-shop στα 20-30k mAh  στα 20Ευρώ χοντρικά και θα ξενοιάσεις. Edit: Και Xiaomi προφανώς.

Επεξ/σία από VonLoutsos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...