Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, Sanjuro said:

Όμως δεν είναι εκεί το θέμα μας.

Σωστά, το θέμα μας είναι ο κορονοϊος οπότε ας μείνουμε σ αυτό

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, Curtis76 είπε

Εκκλησιαζονται το πασχα διοτι ειναι η μονη φορα που δεν απαιτειται εξομολογηση. Δε το σχολιαζω περισσοτερο. 

Δεν χρειαζεται εξομολογηση για τον Εκκλησιασμο.Εκτος και εαν εννοεις την Θεια Κοινωνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα πάει τμηματικά λογικά.Πρώτα θα γίνει άρση των μέτρων απαγόρευσης κυκλοφορίας,έπειτα εάν δεν έχουμε κρούσματα θα ανοίξουν τα μαγαζιά,μετά τα σχολεία και μετά ίσως τουρισμός;

Επεξ/σία από kritikos28
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, bloskas είπε

Δεν γνωριζω αν εχει συζητηθει καπου στις 500 σελιδες αλλα θελω να ρωτησω , τι πιστευετε θα συμβει στην οικονομια, θα εχουμε δουλειες αν συνεχιστει για πολυ ακομα αυτο?

Τα αφεντικα θα περιμενουν τους υπαλληλους και θα τους φιλησουν και σταυρωτα για καλοσωρισμα μετα το τελος τις καραντινας

Επεξ/σία από toyo73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kritikos28 είπε

θα πάει τμηματικά λογικά.Πρώτα θα γίνει άρση των μέτρων απαγόρευσης κυκλοφορίας,έπειτα εάν δεν έχουμε κρούσματα θα ανοίξουν τα μαγαζιά,μετά τα σχολεία και μετά ίσως τουρισμός;

Ισως.. δεν εχει νοημα να ανοιξουν εστιατορια με τους τωρινους περιορισμους οποτε μαλλον θα φυγει ο περιορισμος ισως

Επεξ/σία από ΠάρηςΓ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, agnostos13 είπε

Φεεεταα...

Άσε ρε φίλε, δίνουμε πανελλαδικές και δεν ξέρουμε πότε θα δώσουμε. Μακάρι να δώσουν παράταση, για να έχω χρόνο για περισσότερη επανάληψη, αλλιώςς.. 😂

5 λεπτά πριν, kritikos28 είπε

θα πάει τμηματικά λογικά.Πρώτα θα γίνει άρση των μέτρων απαγόρευσης κυκλοφορίας,έπειτα εάν δεν έχουμε κρούσματα θα ανοίξουν τα μαγαζιά,μετά τα σχολεία και μετά ίσως τουρισμός;

Ο τουρισμός, πολύ δύσκολα φέτος. Δουλεύω σεζόν, ζω σε νησί, και τα πράγματα είναι πολύ θολά. Και μηδέν κρούσματα να έχουμε εδώ, πρέπει να έχουν μηδέν και οι Ευρωπαίοι. Γιατί, πες ότι κατεβαίνουν, ποιος θα πάει να δουλέψει με - ενδεχομένως - αρρώστους; τι να το κάνω, αν αρρωστήσω εγώ, γυρίσω σπίτι μου και αρρωστήσουν οι δικοί μου; Δύσκολο πολύ,μακάρι να σωθεί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Eleni220 είπε

Άσε ρε φίλε, δίνουμε πανελλαδικές και δεν ξέρουμε πότε θα δώσουμε. Μακάρι να δώσουν παράταση, για να έχω χρόνο για περισσότερη επανάληψη, αλλιώςς.. 😂

Πόσο περισσότερη επανάληψη; 24 ώρες την ημέρα ελεύθερες για διάβασμα έχετε από τον Μάρτιο μέχρι τον Ιούλιο (ή μέχρι να γίνουν οι εξετάσεις τελοσπάντων). Τόσο ελεύθερο χρόνο για διάβασμα δεν είχε ποτέ κανείς! Οι βάσεις στις πανελλαδικές, με τον ελεύθερο χρόνο που διαθέτουν όλοι οι μαθητές, πρέπει να ανέβουν στα 19.9 για ΤΕΙ και 19.9999 για ΑΕΙ. Η δικιά μου 1η δημοτικού πάει και ξεκινάμε προπαίδεια σε λίγο, από ορθογραφία κοντεύουμε να τελειώσουμε το ολόκληρο το λεξικό!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Eleni220 είπε

Άσε ρε φίλε, δίνουμε πανελλαδικές και δεν ξέρουμε πότε θα δώσουμε. Μακάρι να δώσουν παράταση, για να έχω χρόνο για περισσότερη επανάληψη, αλλιώςς.. 😂

Ο τουρισμός, πολύ δύσκολα φέτος. Δουλεύω σεζόν, ζω σε νησί, και τα πράγματα είναι πολύ θολά. Και μηδέν κρούσματα να έχουμε εδώ, πρέπει να έχουν μηδέν και οι Ευρωπαίοι. Γιατί, πες ότι κατεβαίνουν, ποιος θα πάει να δουλέψει με - ενδεχομένως - αρρώστους; τι να το κάνω, αν αρρωστήσω εγώ, γυρίσω σπίτι μου και αρρωστήσουν οι δικοί μου; Δύσκολο πολύ,μακάρι να σωθεί.. 

Αυτό ισχύει.Για τουρισμό λένε από Ιούλιο στην καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Eleni220 είπε

Και μηδέν κρούσματα να έχουμε εδώ, πρέπει να έχουν μηδέν και οι Ευρωπαίοι. Γιατί, πες ότι κατεβαίνουν, ποιος θα πάει να δουλέψει με - ενδεχομένως - αρρώστους; τι να το κάνω, αν αρρωστήσω εγώ, γυρίσω σπίτι μου και αρρωστήσουν οι δικοί μου; Δύσκολο πολύ,μακάρι να σωθεί.. 

Δεν είναι καν αυτά τα κύρια προβλήματα. Το ερωτημα ειναι: Ποιος θα θέλει να πάει σε ξένη χώρα για διακοπές; Οι περισσότεροι θα φοβούνται. Επίσης, αισθητά λιγότεροι θα έχουν χρήματα αφού θα έρθει και οικονομική κρίση.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, kritikos28 είπε

θα πάει τμηματικά λογικά.Πρώτα θα γίνει άρση των μέτρων απαγόρευσης κυκλοφορίας,έπειτα εάν δεν έχουμε κρούσματα θα ανοίξουν τα μαγαζιά,μετά τα σχολεία και μετά ίσως τουρισμός;

Δεδομένου οτι ο πρωθυπουργός ειπε οτι ειμαστε στο τελος της αρχης και οχι το αντιστροφο κι επισης ηδη λενε για επιδομα και το Μαιο: θεωρώ οτι τα μετρα θα διαρκεσουν στην καλυτερη εως τελος Μαιου και απλα θα δινουν τμηματικες παρατάσεις ως τοτε για να μην παθουμε σοκ. Δεν ειναι τυχαιο που τα μετρα για τα αυτοκίνητα εχουν ισχυ ως 31/5...

Επεξ/σία από 1comment
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω ότι θα είμαστε με περιορισμούς για πολύ πολύ καιρό. Οπότε καλύτερα να το πουν από τώρα και να μην αφήνουν τον κόσμο να ονειρεύεται ότι θα επιστρέψουμε στα παλιά.

Ίσως η ζωή στη Γη να άλλαξε για πάντα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...