Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Utopia13 είπε

Σύμφωνα με τον Ευαγγελάτο ναι.

Ο Λαζανάς και ο Μόσιαλος όμως, που, εν τέλει, αυτοί θα εισηγηθούν το άνοιγμα των σχολείων ή την παράταση του λουκέτου, λένε: τέλος η σχολική χρονιά εκτός από τη Γ Λυκείου.

Έτσι, λοιπόν, εγώ καταλήγω ότι θα ανοίξουν μεν 18 Μαϊου, αλλά μόνο για την τελευταία τάξη. Για τις υπόλοιπες, η σχολική χρονιά τελειώνει.

Οπότε δεν νομίζω να ανοίξουν και τα πανεπιστήμια που σε ένα αμφιθέατρο είμαστε 100 άτομα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως εκεί στην Ινδία δεν έχει γίνει πανηγύρι από τον ιό. Με τέτοιο συνωστισμό. 
Ασχέτως του ότι είναι σαφώς πιο περιορισμένες οι επαφές των ινδών με άλλα κράτη, αλλά 2 άτομα να είχαν ταξιδέψει και φέρει τον ιό στην χώρα θα έπρεπε να είχε ξεφύγει η κατάσταση. 
Και δεν νομίζω η αστυνομική βία να είναι ικανή να αντισταθμίσει την κατάντια εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jokul7 είπε

Η απάντηση είναι απλούστατη. Εγώ δεν θέλω να πεθάνω από την πείνα οπότε δουλεύω, δεν θέλω να πεθάνω απο hiv οπότε δεν πηδάω όποια να ναι χωρίς προφυλάξεις, δεν θέλω να πεθάνει το παιδί μου από ιλαρά οπότε του κάνω εμβόλιο και θέλω επίσης από το κράτος να το προστατεύσει οπότε θέλω να είναι υποχρεωτικά τα εμβόλια, δεν θέλω να πεθάνω από καρκίνο όταν πάω σε καφετέρια οπότε θέλω πάλι το κράτος να με προστατεύσει απαγορεύοντας το κάπνισμα. Αλλά μάντεψε, ο μόνος τρόπος για να μην πεθάνω εγώ ή το παιδί μου από κορωνοϊό είναι η απαγόρευση κυκλοφορίας σε όλους. Δεν είναι θέμα παραφουσκώματος. Είναι το τόσο επίπονα κατακτημένο δικαίωμα της ατομικής ελευθερίας.

Εσύ δουλεύεις που δεν θες να πεθάνεις από την πείνα, ο άλλος που δεν μπορεί να δουλέψει και φοβαται ότι μπορεί να πεθάνει από την πείνα ίσως θεωρήσει υπερβολικό το ότι φοβάσαι πως θα πεθάνεις εσύ και το παιδί σου 

Άρα καταλήγουμε στο ότι ο καθένας κοιτάει τη πάρτη του.

Και μάλλον για αυτό τα μέτρα στην Ελλάδα έχουν επιτυχία, επειδή είμαστε παρτακηδες και προς το παρόν τουλάχιστον οι περισσότεροι φοβούνται ότι θα πεθάνουν

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Thaninho είπε

Ε ρε φιλε σε all inclusive δούλευες τι περιμένεις. Εγώ δούλευα σε all πλερο και τον σαματά που κάνουν οι Ρώσοι δεν τον κάνουν όλοι οι άλλοι μαζί. Ποτό να έχει το μίνι μπαρ και θα το κατεβάσουν κάθε μερα. Τα τιπς τους δεν είναι ανάλογα με αυτά που ξοδεύουν αλλά ότι ξοδεύουν ξοδεύουν και πολύ μάλιστα. Και οι Πολωνοί είναι καλοί άνθρωποι ευγενικοί!!!

κοιταξε να δεις κακα τα ψεμματα στην ελλαδα η πλειοψηφια τα ξενοδοχεια ειναι all inclusive,που για μενα κακως υπαρχει το all inclusive ,,γενικα στο εξωτερικο εχει σχεδον καταργηθει και αν υπαρχει π.χ. ισπανια ειναι 7 χιλιομετρα εκτος κεντρου η μεγαλης περιοχης,,,απο ισπανια ξεκινησε και εκει τελειωνει και ειμαστε οι τελευταιοι που το εχουμε ακομα γι αυτο και θα εχουμε σχεδον παντα κακομοιρικο τουρισμο γιατι στην ουσια οι μονοι που κονομανε ειναι  καθαρα τα ξενοδοχεια και κανεις αλλος απο τα μαγαζια-εστιατορια-ενοικιαζομενα,,στην ουσια το καθεστος αυτο βολευει μονο τα ξενοδοχεια γι αυτο και δεν παρατανε το all inclusive,,,,γιατι τα περισσοτερα δεν εχουν και τις υποδομες για καλο τουρισμο που να αφηνει χρημα,,ασε που υπαρχουν και πολλα που τσ αστερια τους ειναι πληρωμενα στο χερι και οχι με την αξια των υποδομων που εχουν φτιαξει...και δεν επενδυουνε να ριξουν χρημα και βολευονται οπως ειναι,,,με αποτελεσμα και το προσωπικο να ειναι δυσαρεστημενο λογω οτι ενας κανει την δουλεια 2 η 3ων γιατι δεν θελουν να πληρωσουν παραπανω ατομα,,ενω σε αυτα που δεν ειναι all inclusive προσεχουν το προσωπικο λιγο καλυτερα λογω και καλων πελατων....παραδειγματα υπαρχουν πολλα   φιλος μου σε all inclusive που ηταν γκρουμ τον χωνανε και εκανε και τον σερβιτορο,,,η πηγαινε να ποτιζει κηπους και διαφορα αλλα,,,,Οταν λοιπον πηγε σε ξενοδοχειο που δεν ηταν all inclusive σαν γκρουμ παλι που εκει οι πελατες αφηναν χρημα τον ειχαν μονο γκρουμ και δεν εκανε τιποτα αλλο σχολαγε κυριος,,,,και οχι σαν γκρουμ-εργατης-σερβιτορος λογω all inclusive επειδη ηταν φτωχοτουρισμος και υπαρχει η νοοτροπια οτι ελα μωρε σιγα μην ερθουν οι ιδιοι πελατες του χρονου και θυμουνται τον γκρουμ ποθ εκανε τον σερβιτορο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανονικά οι ηλικιωμένοι έπρεπε να θέλουν από μόνοι τους να κολλήσουν τον Κορωνοϊό. Ακούς εκεί οι παρτάκηδες να θέλουν να ζήσουν. Οι κοντινοί τους άνθρωποι θα έπρεπε να συνδράμουν με το να μην τηρούν καραντίνα και να έχουν στενές επαφές μαζί τους έτσι ώστε να πεθάνουν όσο πιο σύντομα γίνεται για το κοινό καλό. Τι εγωιστές άνθρωποι.

Τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα, ο Κορωνοϊός είναι θεία δίκη. Κανονικά θα έπρεπε να είχαν αυτοκτονήσει από μόνοι τους στην κρίση να μην είναι βάρος στο κράτος με τις συντάξεις τους. Αλλά αυτοί οι παρτάκηδες δεν έχουν καθόλου φιλότιμο. Και τώρα που ήρθε ο Κορωνοϊός να τους βάλει στην θέση τους (τάφος) δεν τον αφήνουμε να κάνει την δουλειά του. Εξωφρενικό.

Τώρα θα ζήσουν αλλά τι να το κάνεις; Θα έχουν για πάντα την κατακραυγή του logistoulis και των παρόμοιων λογικής πολιτών. Ενώ αν πέθαιναν θα τους απέδιδαν τιμές όλοι αυτοί. Το ότι θα ήταν πεθαμένοι δεν έχει καμιά σημασία. Θα είχαν καθαρό το κούτελο τους και δεν θα μπορούσε κανένας να πει κουβέντα. Αυτό μετράει. Η ζωή έρχεται δεύτερη. Μην πω τρίτη, τέταρτη.

Επεξ/σία από manolis115
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vali είπε

Εγώ δεν είπα ότι δεν υπάρχει τρόπος, αλλά ότι δεν υπάρχει θέληση. Τα παιδάκια που πεινάνε σίγουρα θεωρούν μεγάλη πολυτέλεια και σπατάλη τα βιντεοπαιχνίδια, Έλα όμως που για εμάς είναι τρόπος ζωής και δεν είμαστε διατεθειμένοι να τον στερηθούμε στο ελάχιστο (για να μην παρεξηγηθώ στην θέση τον βιντεοπαιχνιδιών μπορείς να βάλεις ότι άλλο αγαθό θέλεις από γυαλιά ηλίου μέχρι σπορ αυτοκίνητα)Κανείς δεν λέει δεν θα πάρω το αυτοκίνητο που μου αρέσει των 20000, αλλά θα πάρω φθηνότερο με 15000 και τα 5000 θα τα δώσω στους άστεγους.

Θέληση από ποιον; συγκεκριμένα,  όχι αόριστα. :) Από σενα; από μενα; από τον Μητσο; 

Αν εσύ αισθάνεσαι ότι πρέπει να δώσεις 5000 σε άστεγους, κάντο και ειλικρινά μπραβο σου.  Βέβαια αρχίζόυν τα ερωτήματα,  γιατί όχι 7000 ή 8000 ή 10000 ή μήπως να μην πάρεις καθόλου αυτοκίνητο;,  σίγουρα το χρειαζεσαι; 

Την Πολιτεία πάντως δεν γίνεται να την υπακαταστήσουμε στις υποχρεωσεις της  ούτε εσύ, ούτε εγώ, ούτε ο Μήτσος, όσο και να το θέλουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Εσύ δουλεύεις που δεν θες να πεθάνεις από την πείνα, ο άλλος που δεν μπορεί να δουλέψει και φοβαται ότι μπορεί να πεθάνει από την πείνα ίσως θεωρήσει υπερβολικό το ότι φοβάσαι πως θα πεθάνεις εσύ και το παιδί σου 

Άρα καταλήγουμε στο ότι ο καθένας κοιτάει τη πάρτη του.

Και μάλλον για αυτό τα μέτρα στην Ελλάδα έχουν επιτυχία, επειδή είμαστε παρτακηδες και προς το παρόν τουλάχιστον οι περισσότεροι φοβούνται ότι θα πεθάνουν

μα ολοι παρτακηδες ειναι,,εδω βλεπεις οτι υπαρχουν ατομα που ειναι με καρτα ανεργιας και δεν δικαιουνται επιδομα και ειδικα εμεις στον τουρισμο χωρις επιδομα ανεργιας και μονο με καρτσ ανεργιας  που περιμεναμε να δουλεψουμε οπως καθε σεζον και δεν βρισκουμε ουτε μεροκαματο σε αλλη δουλεια μεχρι να ανοιξει η σεζον εχουμε καταστραφει οικονομικα και βγαινουν καποιοι που θα τσιμπησουν την 800αρα και λενε οτι ο τουρισμος προσφερει μονο το 10% στο αεπ οποτε να μην μιλαμε εμεις....και οτι οι αλλοι κλαδοι εχουν περισσοτερη αναγκη τα χρηματα...που στην τελικη δουλευουν ολο το χρονο και εμεις περιμενουμε την σεζον για να δουλεψουμε,,αλλοι γραφανε εδω μεσα οτι κλεβουμε το κρατος γιατι παιρνουμε το επιδομα και δουλευουμε μαυρα,λες και ειμαστε σε περιοχες που εχει ενα σωρο δουλειες...ενω ειμαστε καθαρα μονο τουριστικες...Αλλα βεβαια οταν εχουνε δεσει τον γαιδαρο τους (800αρα) επιδομα και την βγαζουν καθαρη να πανε να πνιγουνε οι υπολοιποι,, αυτοι ειναι οι παρτακηδες....Και επισης και οι δημοσιοι υπαλληλοι αγρον αγορασαν ο μισθος πεφτει κανονικα και την νυφη την πληρωνει παλι ο ιδιωτικος τομεας με μειωσεις μισθων ερχονται και αυτα μετα,,,,θα τα δειτε στην πορεια...Αυτοι  ειναι οι παρτακηδες που λεμε...Φαντασου να γινει λεει πολεμος με τους τουρκους ,,αυτοι οι παρτακηδες ειναι οι πρωτοι που θα κοπανησουνε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimitris_st13 είπε

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως εκεί στην Ινδία δεν έχει γίνει πανηγύρι από τον ιό. Με τέτοιο συνωστισμό. 
Ασχέτως του ότι είναι σαφώς πιο περιορισμένες οι επαφές των ινδών με άλλα κράτη, αλλά 2 άτομα να είχαν ταξιδέψει και φέρει τον ιό στην χώρα θα έπρεπε να είχε ξεφύγει η κατάσταση. 
Και δεν νομίζω η αστυνομική βία να είναι ικανή να αντισταθμίσει την κατάντια εκεί.

Και εγώ έχω την ίδια απορία. Όχι μόνο για Ινδία αλλα και για άπειρες άλλες χώρες. Μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω, ίσως κάποια στιγμή ακουστεί κάποια αιτία για το τι γίνεται εκεί. 

Edit: Φυλακή για ανοιχτό καφενείο 

https://m.lifo.gr/now/greece/277515/thessaloniki-12mini-fylakisi-se-idioktiti-kafe-gia-paraviasi-ton-metron-toy-koronoioy?amp

Επεξ/σία από Βασίλης_29
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, patclo είπε

Υπάρχουν ενδείξεις ότι στον χαμό που γίνεται σε ιταλία και ισπανία, αναφέρονται λιγότεροι θάνατοι από κορονοιό από τους πραγματικούς.

EUm_MlXXsAYWI8_.png

Έχει μια λογική όμως. 

Αφού υπερφορτωθηκε το σύστημα υγείας κάποια περιστατικά δεν μπορούσαν να τα διαχειριστουν και αφέθηκαν, κακώς, στην μοίρα τους. 

Τώρα πόσα εκ των παραπάνω θανάτων είναι τέτοια; δεν θα μάθουμε μάλλον ποτέ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα. 

Καλα τα μετρα, λογικα τα περισσοτερα και γιαυτο ως χωρα τα παμε καλα. Μπραβο και οσοι ειναι πρωτη γραμμη (ναι αυτοι οι κακοι αμαρτωλοί δημοσιοι υπαλληλοι των Νοσοκομειων, ΚΥ, ΕΚΑΒ, Προνοιας, Βοηθεια στο Σπιτι, ΕΟΔΥ κτλπ). Καποια μετρα βεβαια λιγο παραλογα (πχ απαγορευση κολυμβησης). Ειναι ομως και αυστηρά και πρεπει ναειναι. 

Εχω σοβαρη απορια. Η μετακινηση για να μη θεωρηθει ασκοπη πρεπει να εμπιπτει σε μια απ τις 6 κατηγοριες ή να πηγαινεις στον τοπο εργασιας. Τι γινεται με άλλες περιπτώσεις? Τι γινεται οταν παιδι-φοιτητης ειναι ολομόναχο σε μια πόλη και οι δικοί του βρισκονται εξωτερικό και θελει να παει με το ΚΤΕΛ στα χωριά καταγωγης του γιατι εκει εχει συγγενεις μονο? Δεν ειναι να παει για Πασχα μονο κατω. Ειναι να κατσει και μετα απ αυτο εκει ωσπου να ανοιξει - δια ζώσης - το Πανεπιστημιο παλι. Οσο ναναι ποτέ δεν ξερεις τι μπορει να συμβεί αμα εισαι μόνος. 

Ξερω τωρα λογω Πασχα απαγορευεται ρητώς να πας χωριό εκτοςς και αν το εκκαθαριστικό αναγραφει τοπο κατοικιας το χωριό πάνω. Στο σιτε του ταξις μπορεις να το αλλαξεις αυτο, κατι που το σκεφτηκαμε αλλα τώρα διαβασα πως γιαναμην γινει καταχρηση η ΑΑΔΕ δεν θα εγκρινει τετοια αιτηματα ηλεκτρονικα. Ισχυει αυτο? Επισης απο πότε ισχυει αυτο με την επιδειξη εκκαθαριστικού, απο Μ. Δευτερα? 

Το παιδι θα μεινει τωρα με λιγα λογια αναγκαστικα μόνο του καθ όλη τη διαρκεια της πανδημιας αν δεν δεχτει το συστηματαξις αλλαγή? Δεν εκδιδονται και τπτ ειδικες άδειες? Καμια αιτιολογία δεν καλυπτει τετοια περιπτωση. Θα μπορουσε ισως να πει παει για βοηθεια σε γιαγια (κινηση για παροχη βοηθειας) αλλά χλωμό το κοβω και αυτό σε περιπτωση ελέγχου να μην ριξουν το 150αρι ( καταντησε εισπρακτικο μέτρο, ενα περπατημα πανε και στο ριχνουν) και σε εμποδισουν να μετακινηθειs. Μηπως να πηγαινε στην Αστυνομια? 

Όποιος έχει καμια ιδεα ή ξερει κατι ευχαριστω για την απαντηση εκ των προτερων. 

Επεξ/σία από Neoss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Και εγώ έχω την ίδια απορία. Όχι μόνο για Ινδία αλλα και για άπειρες άλλες χώρες. Μόνο υποθέσεις μπορώ να κάνω, ίσως κάποια στιγμή ακουστεί κάποια αιτία για το τι γίνεται εκεί. 

 

Εμεις γκρινιαζουμε οτι κανουμε λιγα τεστ, και κανουμε 3121 τεστ ανα 1εκ κατοικους. Η Ινδια κανει ... 121 ανα 1εκ κατοικους. Νομιζω καπου εκει κρυβεται η απαντηση στην απορια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fredd0 είπε

Εμεις γκρινιαζουμε οτι κανουμε λιγα τεστ, και κανουμε 3121 τεστ ανα 1εκ κατοικους. Η Ινδια κανει ... 121 ανα 1εκ κατοικους. Νομιζω καπου εκει κρυβεται η απαντηση στην απορια σου

Ναι αλλά άσχετα με τα κρούσματα και αν γινονται πολλά test θα έπρεπε να υπηρχαν και πολλοί νεκροί. Εκτός αν δεν ελεγχουν τι γίνεται σε όσους παθαίνουν πνευμονια και χανουν την ζωη τους εκεί. Θα είχε ενδιαφέρον να ψάξουμε πόσοι πεθαίνουν λογω πνευμονίας στην Ινδία μήπως έχει αυξηθεί ο αριθμός τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paulks είπε

μα ολοι παρτακηδες ειναι,,εδω βλεπεις οτι υπαρχουν ατομα που ειναι με καρτα ανεργιας και δεν δικαιουνται επιδομα και ειδικα εμεις στον τουρισμο χωρις επιδομα ανεργιας και μονο με καρτσ ανεργιας  που περιμεναμε να δουλεψουμε οπως καθε σεζον και δεν βρισκουμε ουτε μεροκαματο σε αλλη δουλεια μεχρι να ανοιξει η σεζον εχουμε καταστραφει οικονομικα και βγαινουν καποιοι που θα τσιμπησουν την 800αρα και λενε οτι ο τουρισμος προσφερει μονο το 10% στο αεπ οποτε να μην μιλαμε εμεις....και οτι οι αλλοι κλαδοι εχουν περισσοτερη αναγκη τα χρηματα...που στην τελικη δουλευουν ολο το χρονο και εμεις περιμενουμε την σεζον για να δουλεψουμε,,αλλοι γραφανε εδω μεσα οτι κλεβουμε το κρατος γιατι παιρνουμε το επιδομα και δουλευουμε μαυρα,λες και ειμαστε σε περιοχες που εχει ενα σωρο δουλειες...ενω ειμαστε καθαρα μονο τουριστικες...Αλλα βεβαια οταν εχουνε δεσει τον γαιδαρο τους (800αρα) επιδομα και την βγαζουν καθαρη να πανε να πνιγουνε οι υπολοιποι,, αυτοι ειναι οι παρτακηδες....Και επισης και οι δημοσιοι υπαλληλοι αγρον αγορασαν ο μισθος πεφτει κανονικα και την νυφη την πληρωνει παλι ο ιδιωτικος τομεας με μειωσεις μισθων ερχονται και αυτα μετα,,,,θα τα δειτε στην πορεια...Αυτοι  ειναι οι παρτακηδες που λεμε...Φαντασου να γινει λεει πολεμος με τους τουρκους ,,αυτοι οι παρτακηδες ειναι οι πρωτοι που θα κοπανησουνε..

Ας μην υπαρχει διχόνοια. Ειναι λαθος να βριζουν οι εργαζομενοι ο ενας τον αλλον. Εργαζομενοι του ιδιωτικου κ του δημοσίου τομέα να πολεμανε. Οσο το δυνατον πιο πολλοι παιρνουν τον μισθο τους τοσο το καλυτερο για την Οικονομια. Και μην ξεχναμε πως οι πιο πολλοι ΔΥ δουλευουν ακομα και αρκετοι ειναι 1η γραμμη. Το 800αρι σωστο ηταν (οι μισοι δικαιουχοι δεν θα παιρνουν κ παραπανω μισθο).

Οι μεγαλοι αδικημενοι ειναι οι ανεργοι και εως ενα βαθμο οι ελευθ επαγγελματιες. Πρεπει να παρουν αυτες οι δυο κατηγοριες οπωσδηποτε κατι (600-800ευρω) και φυσικα για κανα 2μηνο - οπως Ισπανια - να απαγορευτει δια Νομου η διακοπη ρευματος, νερου και εξωσης λογω ενοικίων. Θαναι τεραστιο φαουλ αν δεν κανει τιποτα η κυβερνηση. Μακαρι συντομα να αναθεωρησει! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ΗΠΑ μόλις ξεπέρασαν την Ισπανία σε θανάτους και είναι μόνο πίσω από Ιταλία. Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα είναι η πρώτη χώρα σε θανάτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, Neoss said:

Καποια μετρα βεβαια λιγο παραλογα (πχ απαγορευση κολυμβησης).

Καθόλου παράλογο δεν είναι. Οι παραλίες είναι το #1 μέρος συνωστισμού στην Ελλάδα όταν ξεκινάει και ανοίγει ο καιρός.

1 hour ago, Neoss said:

Το παιδι θα μεινει τωρα με λιγα λογια αναγκαστικα μόνο του καθ όλη τη διαρκεια της πανδημιας αν δεν δεχτει το συστηματαξις αλλαγή? Δεν εκδιδονται και τπτ ειδικες άδειες? Καμια αιτιολογία δεν καλυπτει τετοια περιπτωση. Θα μπορουσε ισως να πει παει για βοηθεια σε γιαγια (κινηση για παροχη βοηθειας) αλλά χλωμό το κοβω και αυτό σε περιπτωση ελέγχου να μην ριξουν το 150αρι ( καταντησε εισπρακτικο μέτρο, ενα περπατημα πανε και στο ριχνουν) και σε εμποδισουν να μετακινηθειs. Μηπως να πηγαινε στην Αστυνομια? 

Γιατί δεν έχει πάει ήδη στο χωριό;

Φαντάζομαι υπήρχαν «κοινωνικοί» λόγοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...