Προς το περιεχόμενο

Κορωνοϊός στην Ελλάδα #2


insomnia.gr
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh
  • Μια τελευταία προειδοποίηση, το ότι υπάρχει αυτό το topic δεν σημαίνει ότι είναι εξαίρεση στους κανόνες του forum.
  • Επόμενες αναφορές σε κόμματα  και πολιτικά πρόσωπα (εσωτερικού ΚΙ εξωτερικού) δεν θα έχουν "προειδοποιητικές βολές" αλλά απευθείας 30μερο ban.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 hours ago, Weiss said:

Θα ήταν ενδιαφέρον να μας έλεγε ο Τσίοδρας αν η  χορήγηση χλωροκίνης  συνέβαλε στη μείωση των διασωληνωμένων στις ΜΕΘ. Όπως και να έχει καλό νέο ότι μειώθηκε ο αριθμός τους.

Προσωπικά δεν με πολυαπασχολεί αν τους δίνουν χλωροκίνη ή ζαχαρόνερο. Αρκεί που βλέπω ανθρώπους να βγαίνουν ζωντανοί από τις ΜΕΘ. Καλή δουλειά μέχρι τώρα.

3 hours ago, GREGORYMO said:

Λες, η ΚΟΥΒΑ, πάει καλά.

Αν δούμε τα νούμερα στεγνά, ποιος έχει πάει καλύτερα ? Η Τουρκία έχει 725 νεκρούς στα 34109 κρούσματα !!!!

Α, τώρα ΔΕΝ μας αρέσει!!!

 

Η Κούβα έχει έναν (1) νεκρό ανά ένα εκατομμύριο. Φυσικά, πέραν του ανεπανάληπτου συστήματος υγείας της, βοηθούν και άλλοι παράγοντες.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, kirileman είπε

Κοίτα να δεις που θα μας κόψουν και το αρνί. Τι πρόβλημα έχουν να σουβλίσω στον κήπο της μονοκατοικίας μου;

Υπαρχει τετοια τοποθετηση? Δεν μου ακουγεται και ιδιαιτερα λογικο να ισχυει. Απο την αλλη βεβαια, δεν ξερω ποση διαθεση θα υπαρχει γενικα για σουβλισμα, then again δεν κρινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kirileman είπε

Κοίτα να δεις που θα μας κόψουν και το αρνί. Τι πρόβλημα έχουν να σουβλίσω στον κήπο της μονοκατοικίας μου;

Αυτό από που προκύπτει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό από που προκύπτει;

Σε δελτίο ειδήσεων το άκουσα, κάτι για αρνί σε κομμάτια μόνο και τέτοια. Αλητεία, αρκουδέηδες!!!

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Αυτό από που προκύπτει;

Ειχανε πει οτι απαγορευεται και το κατα μόνας αλλα μαλλον θα το παρουν πισω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kirileman είπε

Κοίτα να δεις που θα μας κόψουν και το αρνί. Τι πρόβλημα έχουν να σουβλίσω στον κήπο της μονοκατοικίας μου;

Που το ειπαν αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Curtis76 είπε

Που το ειπαν αυτο?

Πουθενα. Θα μπορείς να σουβλισεις το αρνί μόνος σου ή με τα άτομα που μενετε στο ίδιο σπίτι. Συνάξεις σε τραπέζια με άλλα ατομα μέσα η εκτός κτιρίου και μετακινήσεις για να δεις συγγενείς και άλλους δεν θα μπορείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έχει ακουστεί ότι και καλά ειπώθηκε ότι το αρνί/κατσίκι θα επιτραπεί μόνο στο φούρνο και όχι στη σούβλα, αλλά παίζει να είναι παπαριά των ΜΜΕ ή των social media.

Δε νομίζω ότι θα ισχύσει, απ' την άλλη όμως, όπως και να το κάνεις, το σούβλισμα σε ένα κήπο/αυλή, μπορεί να αποτελέσει αφορμή για συναθροίσεις.

Ενώ στο φούρνο ποιος χέστηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, esem είπε

Πιστευω απο 4 Μαιου να χαλαρωσουν πολυ τα μετρα. Σχολεια, Εκκλησιες, γηπεδα και θεατρα καλυτερα να μεινουν κλειστα εως τον Ιουλιο. 

Αν ολα πανε καλα τις επομενες 20 μερεε στη Ρωσια και δεν υπαρξει εξαπλωση του ιου, τοτε μπορουμε να γλιτωσουμε την καταστροφικη υφεση που ερχεται, προσελκυοντας του Ρωσουε τουριστες που θα αποφυγουν τις μεσογειακες χωρες που χτυπηθηκαν βαρια απο τον κορονοιο

Σχολεία εγω βλέπω οτι θα τελειώσουν για φέτος ολες οι τάξεις και απλά θα κάνουν καποια στιγμή τις παννελήνιες , τώρα για γυμναστήρια , αθλητικοί συλλόγοι και τετοια που μαζεύεται αναγκαστικά κόσμος και πρακτικά δεν γίνεται να υπάρχουν αποστάσεις νομίζω οτι θα αργήσουν ακόμη μπορεί να πάει και αρχές ιουνίου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kirileman είπε

Κοίτα να δεις που θα μας κόψουν και το αρνί. Τι πρόβλημα έχουν να σουβλίσω στον κήπο της μονοκατοικίας μου;

Θα μαζευτούν απ' έξω δεκάδες λιγούρια, χωρίς απόσταση μεταξύ τους. Θα τους τρέχουν και τα σάλια, νά πως εκτοξεύονται τα κρούσματα.

ΥΓ: Χάρη θα μας κάνουν, όπως και στα άτυχα αμνοερίφια. Φέτος ας μήν φάμε αρνί στη σούβλα. Φέτος ας μήν πάρουμε «Άγιο Φως». Φέτος ας μήν πάμε στην Εκκλησία το Πάσχα 23:30, για να φύγουμε στις 00:20. Φέτος ας μήν κόψουμε τα δάκτυλά μας από τα πυροτεχνήματα. Του χρόνου - με το καλό - τα επαναφέρουμε, δεν έχασε η Βενετιά βελόνι.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gordonas είπε

Κάποιο link που να επιβεβαιώνει ότι είναι η Σιγκαπούρη σε καραντίνα σήμερα;

https://www.straitstimes.com/singapore/health/most-workplaces-to-close-schools-will-move-to-full-home-based-learning-from-next

https://www.nst.com.my/world/world/2020/04/582116/dead-city-singapore-enters-month-long-lockdown

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...