Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο για τα Xiaomi Mi 10 και Mi 10 Pro στην παγκόσμια αγορά με τιμές €799 και €999


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, oldnew είπε

Τωρα το μόνο που μένει, να δούμε την Apple να βγάζει ναυαρχίδα στα 650 και να γίνει η ποιο vfm να τους τρελάνει ολους :)

https://www.skroutz.gr/s/20060269/Apple-iPhone-11-64GB.html

Από 680€ ξεκινάει το iPhone 11

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 248
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά δε θα πιάσει και λογικό. Εγώ είχα πάντα αιφον κ πλέον μετά από πάρα πολλές αγορές της ζιαομι σε άλλες συσκευές σπιτιού έκανα τη στροφή. Ήταν πάντα value for money  Αλλά σορυ σε τιμές 1000 θα επέλεγα κάτι άλλο. Από την άλλη μπορεί να κρατήσει τις τιμές στα άλλα χαμηλά. Η να ρίξει τιμή γρήγορα στο απλο μοντέλο. Ας δούμε πώς θα εξελιχθεί. Τώρα έγινε και τρίτη εταιρία παγκόσμια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, baiosss είπε

FHD+ οθόνη ( ακόμα), με 386 ppi (έλεος), type C 2.0 (ημαρτον) και για ip68 ούτε λόγος. 800 και 1000 ευρώ, ε; 

Α ρε Xiaomo-talibans, δικαιολογηστε τα τώρα!

Χαχαχαχα!!!!

Το 1080p μια χαρά είναι, εκτός και αν δουλευεις vr. Όσον αφορά το ip68 και το USB 2.0 είναι όντως τραγικό σε τέτοιο κόστος. 

 

Εύκολα θα πέσει η τιμή στα 600 ευρώ σε 2 μήνες πάντως.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, makridis είπε

Το έχει ήδη βγάλει η Apple αυτό με καλύτερα των αναφερόμενων χαρακτηριστικά στα 699. iPhone 11. 

 

ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Το ανέκδοτο της χρονιάς!

5 ώρες πριν, mikeparr είπε

Απο την αλλη τη Xiaomi την κατατάσσω στα χειροτερα λογο λειτουργικου , οσο καλες φωτο και hardware να εχει οσο θα εχει αυτα τα κινεζικα να πεταγονται απο παντου θα ειναι χαλια. Ας πουλαει μονο στην Κινα πανω απο 200 ευρω δεν δινω για αυτη την μαρκα

Ποια κινέζικα πετάγονται; Σε τι εφιάλτη και με πόσο πυρετό τα έχεις δει αυτά;;;;;

Επεξ/σία από sv398
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Superuser είπε

Ρε αδερφέ που την βρήκες αυτή την τιμή;

650 έχει s10 πλέον

ακομα χειροτερα...

650 το s10 που εβαλα στην φωτογραφια?

καλο...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο και μόνο λόγω μεταπωλητικης αξίας αγοράζεις iPhone. Χιλιάρικο για xiaomi που στο χρόνο πιάνει δεν πιάνει 200 ευρώ πρέπει να είσαι τρελός για να τα δώσεις. 

Επεξ/σία από efo355
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cp5120 είπε

Δέκα (10) σελίδες σχόλια λες και ζούμε σε νορμάλ συνθήκες και δεν υπάρχουν άνθρωποι στις εντατικές που πεθαίνουν και δεν είναι 2 δις κλεισμένοι στα σπίτια τους και όλοι δουλεύουν (και στον τουρισμό) και έχουν λεφτά για καινούριο κινητό και τα ταχυδρομεία δουλεύουν και τα εργοστάσια στην Κίνα δουλεύουν και οι καφετέριες είναι ανοιχτές για να κάνεις μόστρα με το ολοκαίνουριο κινητό (xiaomi, huawei, iPhone κτλ.) και είμαστε συνεχώς έξω στα πάρκα και στις παραλίες με φορτωμένα data (5G κατά προτίμηση μην πάει χαμένο το modem) και τα σχολεία και οι υπηρεσίες είναι ανοιχτά και και και..

Πλάκα κάνετε προφανώς...😢😢😢😢😢
Εύχομαι ειλικρινά να έιστε όλοι καλά όταν περάσει αυτή η λαίλαπα (και η επόμενη που θα ακολουθήσει και θα κάνει το 2010 να ωχριά) για να μπορέσετε να επιστρέψετε όλοι με χαρά στο σπορ του καταναλωτισμού...

μη το περνεις ετσι αδελφε , την πλακα μας κανουμε ολοι , κους κουσακι που λεμε , ολοι τα ιδια τραβαμε , στο ιδιο τσουκαλι βραζουμε , αδελφια ειμαστε τα δεινα , υγεια και υπομονη και ολα φτιαχνουν , ετσι το εχει μονταρει η φυση , ολα φτιαχνουν με ψυχική δυναμη .

 

στο θεμα μας , πιασαμε την xiaomi και την μαλωνουμε ΔΙΚΑΙΩΣ .

εγω τα εχω με ολο το android παρολαυτα , τα Lg sony και πλεον και huawei τι απαξιωση τρωνε ; μιλαμε για εγκλημα !

αμ η samsung ;

ΑΑΑΑΑΑΛΗ αυτη με τα διπλο μοντελα που εβγαλε περσι στο τελος της χρονιας !!!!!

ειδικα το s10lite που εχει snapdragon !

σαν να σου λεει κατοχε s10 σειρας φλεβαρη ανοιξε λιγο το στομα !

ΦΤΟΥΥΥΥΥΥΥΣΟΥ παλιο τελαρο !

και μετα email - πελατακι μου γλυκο πελατακι μου καλο ειδες την νεα μου συσκευη ; ψηνεσαι ;

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΜΕ ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ ΔΕ ΜΙΛΑΩ θα πρεπει να απαντησεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chios είπε

Εννοείτε ότι είναι πολλά για οποιοδήποτε κινητό, αλλά τις τιμές τις διαμορφώνουν οι καταναλωτές, όταν τρέχουν σαν ζώα και αγοράζουν σε τέτοιες τιμές καλά κάνουν και τα πουλάνε τόσο.

Ναι αυτό εννοείτε. Είμαι υψηλόμισθος και φαν της τεχνολογίας γενικά και δεν έχω οικονομικό πρόβλημα να πω πως δεν μπορώ να το αποκτήσω αλλά όχι. Δεν θα δώσω ποτέ τόσα λεφτά για κινητό όποιας εταιρίας και να είναι.Και σωστά το διατυπώνεις πως σε αυτή την τιμή δυστυχώς εμείς είμαστε οι υπεύθυνοι και αυτό πρέπει να το αλλάξουμε. Ειδάλλως ναι είμαστε και θα είμαστε ζώα.  

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ άσχημο που τιμολογήθηκαν έτσι και για την πορεία των συγκεκριμένων μοντέλων αλλά ακόμη χειρότερα διότι δεν υπάρχει (εύκολα) γυρισμός στις φυσιολογικές τιμές για την xiaomi στα κορυφαία μοντέλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονή και σε λίγους μήνες θα το βρίσκεις στο Σκρουτζ κάτω από 500....

περα από την πλάκα να δώσει κανείς τόσα χρήματα σε xiaomi δεν νομίζω να υπάρχει. Και μην ξανά πει κανείς την Apple ακριβή , όταν με 680 ευρώ αγοράζεις iPhone 11

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αυτή είναι η αλήθεια κύριοι 

Έτσι δεν κάνανε όλες οι εταιρείες ; 

Η OnePlus το ίδιο η Huawei το ίδιο η Samsung το ίδιο ακόμα και η Apple το ίδιο ακριβώς έκανε . Ήτανε πολύ φτηνά τα κινητά στην αρχή . 

Μόλις εδραιώνονται οι εταιρείες τσούπ και η τιμούλα. 

Η χιαομι καλή χρυσή εταιρία αλλά όπως ανέφερε και ένας από πάνω δεν έχει μια καινοτομία για να δικαιολογήσει της καλές πωλήσεις σε αυτήν την τιμή .

 

Ωστόσο να επισημάνω ότι σίγουρα έχει κάνει της μελέτες της περί κέρδους , που να την βοήθησαν να διαλέξει αυτές της τιμές . Μελέτες  του τεστιν αύξηση τιμής , λιγότερες μονάδες πωλήσεις ,ίσο η και  μάλιστα αυξημένο κέρδος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η συσκευή έχει 1000€ Ελλάδα βλέπω κάνα 100€+ και λογικά 8 λογικά και όχι 12. Μια συσκευή η οποία από όσο ξέρω δεν είναι ούτε καν αδιάβροχη. Λογικά η τιμή του θα πέσει αρκετά μέσα σε λίγους μήνες διότι οι περισσότεροι σε αυτές τις τιμές θα κοιτάξουν s20 plus η p40 pro. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...