Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο για τα Xiaomi Mi 10 και Mi 10 Pro στην παγκόσμια αγορά με τιμές €799 και €999


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ababapanos είπε

Συγνώμη , πείτε μου έναν λόγω να δώσει κάποιος 1000 ευρώ για Xiaomi και να μην  τα δώσει για iPhone?

Πραγματικά παρόλο που δεν την χωνεύω καθόλου την μηλοεταιρεία, θεωρώ ότι στα 1000+ είναι μονόδρομος. 5 χρόνια υποστήριξη, υψηλή μεταπολιτική αξία, τώρα για το αλαγκαριστο της υπόθεσης, δεν είχα ποτέ και δεν ξέρω όμως πιστεύω τους ορκισμένους μηλαράδες που λένε ότι δεν γνωρίζουν την έννοια αυτή   

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 248
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και ερχομαι τωρα και ρωτω .

τωρα τα iphone ειναι κακη αγορα ;

μια συσκευη που κοστιζει Α στο λανσαρισμα και κοστιζει Α στο τελος που θα βγει το καινουργιο .

καμια υποτιμηση μεσα στον χρονο .

κραταει μεταπωληση υπερβολικα καλη .

εχει 5 χρονια υποστηριξη και τον πιο δυνατο επεξεργαστη .

σχεδον ελαχιστο κατακερματισμο η εκδοση αναμεσα στους χρηστες του ios .

πας και αγοραζεις στο λανσαρισμα android σε μια Α τιμη σε 2 μηνες εχει πεσει η πρωτη φαπα σε 6 η δευτερη και σε ενα χρονο νιωθεις μαλαιας .

πας να πουλησεις διοτι εχεις φαγουρα και το δινεις τοσο χαμηλα σε σχεση με το λανσαρισμα λες και το πασαλείψες με σωματικα υγρα και δε φευγουν !

σε 2 χρονια ο oem σου λεει -ρε φυγε απο εδω ρε bro !!!!

τελικα με βαση την κλιμακα προβ@το , ποσο πιανει στο κοντερ ο android χρηστης που καβατζαρει τα 600;

δε λεω για 1000 και 1000 φευγα , εκει ειναι για σουτια διοτι χαλαει την πιατσα και τις τιμες !

για αυτο ειμαι android user μεταχειρισμενων συσκευων , γουσταρω να ειμαι απο την σωστη πλευρα της απαξιωσης ! 

 

  • Like 17
  • Thanks 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Zergoulini είπε

Μια εταιρια που κατεκτησε τον κοσμο των Mid Range κινητων τωρα προσπαθει να κονταρει και τις ναυαρχιδες. Δε νομιζω να πετυχει εκει.

θα μπορούσε να πετύχει αν δεν είχε το προβληματικό MIUI, αν ασχοληθεί λίγο και βγάλει ένα σωστό και σταθερό λογισμικό ας πουλάει και ναυαρχίδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, georgerapp είπε

και ερχομαι τωρα και ρωτω .

τωρα τα iphone ειναι κακη αγορα ;

μια συσκευη που κοστιζει Α στο λανσαρισμα και κοστιζει Α στο τελος που θα βγει το καινουργιο .

καμια υποτιμηση μεσα στον χρονο .

κραταει μεταπωληση υπερβολικα καλη .

εχει 5 χρονια υποστηριξη και τον πιο δυνατο επεξεργαστη .

σχεδον ελαχιστο κατακερματισμο η εκδοση αναμεσα στους χρηστες του ios .

πας και αγοραζεις στο λανσαρισμα android σε μια Α τιμη σε 2 μηνες εχει πεσει η πρωτη φαπα σε 6 η δευτερη και σε ενα χρονο νιωθεις μαλαιας .

πας να πουλησεις διοτι εχεις φαγουρα και το δινεις τοσο χαμηλα σε σχεση με το λανσαρισμα λες και το πασαλείψες με σωματικα υγρα και δε φευγουν !

σε 2 χρονια ο oem σου λεει -ρε φυγε απο εδω ρε bro !!!!

τελικα με βαση την κλιμακα προβ@το , ποσο πιανει στο κοντερ ο android χρηστης που καβατζαρει τα 600;

δε λεω για 1000 και 1000 φευγα , εκει ειναι για σουτια διοτι χαλαει την πιατσα και τις τιμες !

για αυτο ειμαι android user μεταχειρισμενων συσκευων , γουσταρω να ειμαι απο την σωστη πλευρα της απαξιωσης ! 

Φίλος, εξαιρετική τοποθέτηση αλλά ιδίως η τελευταία πρόταση, σκέτη σοφία. Σοβαρά!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chios είπε

θα μπορούσε να πετύχει αν δεν είχε το προβληματικό MIUI, αν ασχοληθεί λίγο και βγάλει ένα σωστό και σταθερό λογισμικό ας πουλάει και ναυαρχίδες.

Ακριβως αυτο ηθελα να πω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι από αυτούς που θα πω πως επειδή είναι "κινεζια" "iPhone copy" δεν τα αξίζουν,και τα λοιπά γιατί δεν τα βρίσκω και ουσιαστικά....αλλά 1000€ πια στα κινητά? Το έγραψα και στο ποστ του Mate είναι πολλά τα λεφτά για κινητό και που δυστυχώς το παγιώνουν πλέον...not.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, baiosss είπε

Ναι. Από την Xiaomi της Κίνας. Στο banggood θα φάει ένα επιπλέον καπελάκι και στην infoquest άλλο ένα ακόμα.

Ναι και?

530€  έχει το απλό και η μόνη διάφορα με το pro είναι οι κάμερες

Επεξ/σία από destron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nefos78 είπε

Δεν είμαι από αυτούς που θα πω πως επειδή είναι "κινεζια" "iPhone copy" δεν τα αξίζουν,και τα λοιπά γιατί δεν τα βρίσκω και ουσιαστικά....αλλά 1000€ πια στα κινητά? Το έγραψα και στο ποστ του Mate είναι πολλά τα λεφτά για κινητό και που δυστυχώς το παγιώνουν πλέον...not.

Εννοείτε ότι είναι πολλά για οποιοδήποτε κινητό, αλλά τις τιμές τις διαμορφώνουν οι καταναλωτές, όταν τρέχουν σαν ζώα και αγοράζουν σε τέτοιες τιμές καλά κάνουν και τα πουλάνε τόσο.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, destron είπε

Ναι και?

530€  έχει το απλό και η μόνη διάφορα με το pro είναι οι κάμερες

Το οποίο δεν ξέρουμε αν θα είναι η global έκδοση ή η κινεζική με κουτσουρεμένες πάντες...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όλοι εδω μεσα θέλετε 865 με 399ευρω; η xiaomi φταίει; μια χαρά είμαι με το pocophone ακόμη εγώ. Όποιος θέλει κινητό κάθε 9 μηνες και μάλιστα ναυαρχίδα τα ακουμπάει. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...