Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο για τα Xiaomi Mi 10 και Mi 10 Pro στην παγκόσμια αγορά με τιμές €799 και €999


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονο εμενα μου κανει εντυπωση οτι οι υπολοιπες καμερες ειναι χειροτερες απο το xiaomi mi note 10 /pro;

Τι νοημα εχει η ναυαρχιδα τους να υπολείπεται σε χαρακτηριστικά που εχουν μετρια κινητα της; 

Καταλαβαινω παντως οτι πληρωνεις επεξεργαστη και 5G κυριως. 

Υγ.  Γινεται λογος συνεχεια για τις μεγαλες οθονες εκει στην xiaomi,  ΑΠΟ τη xiaomi,  σε αυτα και για αλλα μοντελα της οπως redmi pro max στις 6.67 ιντσες,  σε σύγκριση ΠΑΝΤΑ με το xiaomi mi max 2 οπου εχει 6.44.  Για το mi max 3 υπαρχει σιγη ιχθύος οπου διαθέτει 6.9!..  Τελευταια,  μου φαινεται πως κοροιδευουν πληρως,  τους πελατες της.. 

(Αν δειτε απο το 13ο λεπτο και μετα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 248
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχει 6.9 οθονη που εχει το Mi MAX 3 ? εκτος αν εχεις γυναικεια χερια.

Μολις ειδα το κινητο σου για να το βαλω στο χερι για ρολοϊ μια χαρα ειναι.

Ο ποιο πανω μου την ειπε χωρις να ξερει τι εχω πληρωσει για κινητο ενω ο ιδιος εχει σκασει το 1000+ για μηλο.

 

2 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Σοβαρα τωρα με 2.4 οθονη τι βλεπεις με 70 βρισκεις εξω κινητα με 5-5.5 οθονη.

https://www.gsmarena.com/nokia_3310_4g-9046.php

Μην νομιζεις οτι αγορασες Nokia δεν υπαρχει η παλια Nokia που ηξερες μια Κινεζικη εταιρια εξαγορασε το ονομα.


Σιγά την οθόνη... Γι αυτό έχεις  τηλεόραση για να βλέπεις κι εκεί όπως και υ/π.
Εσύ, τι χέρια έχεις δλδ κουπιά;;; έλεος με της μεγάλες οθόνες υπάρχουν και τα ταμπλετ γι αυτόν τον λόγο.
Τώρα, για το κινητό μου πες ένα κινητό που κρατάει περισσότερο  μπαταρία απ αυτό.

Ούτε κι εσύ ξέρεις όμως το τι έχει πληρώσει κι αυτός για κινητάα κ.τ.λ.π. 

Για μένα τα 200 ευρώ μου φαινοντε πάρα πολλά για κινητό. Τώρα, για τα 70 που λες γελάνε και οι πέτρες... τι κινητά είναι αυτά δλδ αυτά που τα δίνεις στα παιδάκια; έλεος/....

Η ΝΟΚΙΑ μια χαρά νοκια είναι όπως και παλιά δεν είναι αληθές αυτό που λες. Ψαξτ λίγο καλύτερα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, markos9 είπε


Σιγά την οθόνη... Γι αυτό έχεις  τηλεόραση για να βλέπεις κι εκεί όπως και υ/π.
Εσύ, τι χέρια έχεις δλδ κουπιά;;; έλεος με της μεγάλες οθόνες υπάρχουν και τα ταμπλετ γι αυτόν τον λόγο.
Τώρα, για το κινητό μου πες ένα κινητό που κρατάει περισσότερο  μπαταρία απ αυτό.

Ούτε κι εσύ ξέρεις όμως το τι έχει πληρώσει κι αυτός για κινητάα κ.τ.λ.π. 

Για μένα τα 200 ευρώ μου φαινοντε πάρα πολλά για κινητό. Τώρα, για τα 70 που λες γελάνε και οι πέτρες... τι κινητά είναι αυτά δλδ αυτά που τα δίνεις στα παιδάκια; έλεος/....

Η ΝΟΚΙΑ μια χαρά νοκια είναι όπως και παλιά δεν είναι αληθές αυτό που λες. Ψαξτ λίγο καλύτερα. 

 

Με 1.83 και 115 κιλα σιγουρα δεν εχω γυναικεια χερια.

Επειδη σαν τεχνικος υπολογιστων παω σε αρκετους πελατες θελω GPS στο Nokia τι θα δω η λογω μνημης θα μου λεει στριψτε εδω τρια στενα μετα απο αυτο που ηταν να στριψω;

ΑΝ υπηρχε κινητο με 50-100 ευρω με τοσο μεγαλη οθονη να υποστηριζει B20 μπαντα λογω Wind θα ειχα αγορασει αυτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, chios είπε

θα μπορούσε να πετύχει αν δεν είχε το προβληματικό MIUI, αν ασχοληθεί λίγο και βγάλει ένα σωστό και σταθερό λογισμικό ας πουλάει και ναυαρχίδες.

Το χειρότερο είναι ότι δεν φτάει το miui αλλά κάτι πολύ ποιο σοβαρό για κάθε συσκευή η xiaomi έχει πάρα πολλούς προμηθευτές για τα parts της συσκευής πχ για proxy έχει 5 προμηθευτές από κάθε προμηθευτή το part θέλει ξεχοριστα drivers το κάθε driver θέλει ξεχοριστα quality check ετσι πολλές φορές ενημερώνει το λειτουργικό δεν τεστάρει drivers καθος πρέπει καθος η παραλλαγές της συσκευής είναι άπειρες (στην ίδια συσκευή) έτσι πολλές φορές αν δεν παίζει κάτι σωστά το μαθαίνει από χρήστες κλπ κλπ, έτσι σε μόνιμη βάση η συσκευή είναι ασταθές από update σε update ανάλογα με το τι parts φωραει

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Black Demis είπε

Το χειρότερο είναι ότι δεν φτάει το miui αλλά κάτι πολύ ποιο σοβαρό για κάθε συσκευή η xiaomi έχει πάρα πολλούς προμηθευτές για τα parts της συσκευής πχ για proxy έχει 5 προμηθευτές από κάθε προμηθευτή το part θέλει ξεχοριστα drivers το κάθε driver θέλει ξεχοριστα quality check ετσι πολλές φορές ενημερώνει το λειτουργικό δεν τεστάρει drivers καθος πρέπει καθος η παραλλαγές της συσκευής είναι άπειρες (στην ίδια συσκευή) έτσι πολλές φορές αν δεν παίζει κάτι σωστά το μαθαίνει από χρήστες κλπ κλπ, έτσι σε μόνιμη βάση η συσκευή είναι ασταθές από update σε update ανάλογα με το τι parts φωραει

Αυτο ειναι το χειροτερο ολων

Εχουν γινει ρεζιλι των σκυλιων με το update του Android 10 στο A3

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε πολύ καλά τα xiaomi , τα εμπιστεύμαι πάνω απο 7-8 χρόνια , πολύ καλές συσκευές χωρίς ιδαίτερα πρόβληματα και μέχρι το mi9 (που έχω και είναι φοβερή συσκευή) ήτανε και value for money. Τώρα ξεφεύγουν, αν μπορώ να θυμηθώ καλά το mi9 στην κυκλοφορία του ήτανε λίγο πάνω απο 600e? Επομένως μιλάμε για 200e+ σαν αρχική τιμή. Πολλά, πάρα πολλά. Όντως αν κάποιος φτάσει να δώσει αυτά τα λέφτα το πιο λογικό είναι να πάει σε Samsung ή Apple, και το σίγουρο είναι ότι θα έχει και καλή αξίας μεταπώλησης εκτός αν το παντρεύεται το κινητό. Προκαλεί πάντως εντύπωση γιατί και η xiaomi βαδίζει στον δρόμο της Huawei που την έφερε σε πολύ δύσκολη γιατί "τόλμησε" να αμφισβητήσει την κυριαρχία των Apple - Samsung.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Superuser είπε

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6477869_-galaxy-s10-512gb-prism-black-samsung.html

 

μηπως κοιτας μεταχειρισμενα...?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, adi32 είπε

Αυτο ειναι το χειροτερο ολων

Εχουν γινει ρεζιλι των σκυλιων με το update του Android 10 στο A3

Ε καλά κλασσικά προβλήματα δεν είναι κάτι νέο μπορεί σε κάποια να έπαιξε τέλεια σε κάποια μέτρια σε καποια χάλια καθαρά και μόνο επειδή λόγο πολλον προμηθευτών δεν κάνει qc για να μειωθεί κόστος

1 ώρα πριν, Hannibal_Lector είπε

Είπαμε πολύ καλά τα xiaomi , τα εμπιστεύμαι πάνω απο 7-8 χρόνια , πολύ καλές συσκευές χωρίς ιδαίτερα πρόβληματα και μέχρι το mi9 (που έχω και είναι φοβερή συσκευή) ήτανε και value for money. Τώρα ξεφεύγουν, αν μπορώ να θυμηθώ καλά το mi9 στην κυκλοφορία του ήτανε λίγο πάνω απο 600e? Επομένως μιλάμε για 200e+ σαν αρχική τιμή. Πολλά, πάρα πολλά. Όντως αν κάποιος φτάσει να δώσει αυτά τα λέφτα το πιο λογικό είναι να πάει σε Samsung ή Apple, και το σίγουρο είναι ότι θα έχει και καλή αξίας μεταπώλησης εκτός αν το παντρεύεται το κινητό. Προκαλεί πάντως εντύπωση γιατί και η xiaomi βαδίζει στον δρόμο της Huawei που την έφερε σε πολύ δύσκολη γιατί "τόλμησε" να αμφισβητήσει την κυριαρχία των Apple - Samsung.  

η huawei τουλάχιστον όταν άρχισε να βαράει τημες ηταν bug free συσκευές (και πριν καλά ήταν απλά μετά έστρωσε τελείως)  η xiaomi Που πάει? να πας να σκάσεις 1000 και να φοβάσαι τα updates?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, jorgemeto είπε

https://www.skroutz.gr/s/20060269/Apple-iPhone-11-64GB.html

Από 680€ ξεκινάει το iPhone 11

 

7 ώρες πριν, ababapanos είπε

Υπομονή και σε λίγους μήνες θα το βρίσκεις στο Σκρουτζ κάτω από 500....

περα από την πλάκα να δώσει κανείς τόσα χρήματα σε xiaomi δεν νομίζω να υπάρχει. Και μην ξανά πει κανείς την Apple ακριβή , όταν με 680 ευρώ αγοράζεις iPhone 11

Με 64 GB Rom χωρίς micro sd.  😂🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, redhotstef είπε

Μονο εμενα μου κανει εντυπωση οτι οι υπολοιπες καμερες ειναι χειροτερες απο το xiaomi mi note 10 /pro;

Τι νοημα εχει η ναυαρχιδα τους να υπολείπεται σε χαρακτηριστικά που εχουν μετρια κινητα της; 

Καταλαβαινω παντως οτι πληρωνεις επεξεργαστη και 5G κυριως. 

Υγ.  Γινεται λογος συνεχεια για τις μεγαλες οθονες εκει στην xiaomi,  ΑΠΟ τη xiaomi,  σε αυτα και για αλλα μοντελα της οπως redmi pro max στις 6.67 ιντσες,  σε σύγκριση ΠΑΝΤΑ με το xiaomi mi max 2 οπου εχει 6.44.  Για το mi max 3 υπαρχει σιγη ιχθύος οπου διαθέτει 6.9!..  Τελευταια,  μου φαινεται πως κοροιδευουν πληρως,  τους πελατες της.. 

(Αν δειτε απο το 13ο λεπτο και μετα) 

Παντως το mi 10 pro έχει σίγουρα καλυτερη κάμερα απο το mi note 10 ....τουλάχιστον από αυτά που βλέπω στο net.... Τώρα το απλό mi10 βλέπω ότι υπολείπεται ελάχιστα απο το mi note 10 στον τομέα της κάμερας..... Εξου και δεν το τεσταραν και στο dxomark το απλό mi 10........

Επεξ/σία από BabisTs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε μα ποτέ δεν  μου φάνηκε η xiaomi φτηνή εταιρία , ότι προιόν και να τσέκαρα μου φαινόταν ακριβό έως πανάκριβο , περα απο τα κινητά να πώ για τα ηλεκτρικά πατίνια ? για τις λάμπες ? μέχρι και οι τσάντες για pc  που πουλούσαν στο public  55 ευρώ η μία κατι τσάντες του 20άρικου , στα κινητά πούλησαν για λίγο το vfm όπως η OnePlus και τσίμπησαν όλοι δημιουργώντας το ρεύμα των xiaomiστας όμως καμμία εταιρία δεν μπορει να το κανει αυτο για παντα γιατι θα φουντάρει , πολλές φορές το φτηνό τελικά βγαινει πιο ακριβο απο το ακριβό , τωρα που έφεραν και τα  xiaomi store με infoquest απο πίσω θα πεσει το ξύρισμα , αυτοι αυτο ήθελαν το hype

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Rookie_bunny είπε

Ips 6.1 hd vs super amoled 6.67 90Hz HDR10+

4G vs 5G

3000mAh vs 4500mAh

Στα 850Ε ειχε κυκλοφορησει το 11 και μονο στα sar ειναι υψηλότερο

Δεν σχολίασα αυτό φίλε. Σχολίασα το σχόλιο που αναφερόταν στα “medium“ specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς οι τιμές είναι πολύ υψηλές για οποιοδήποτε κινητό αλλά όπως έχει γραφεί εδώ και ένα χρόνο οι τιμές των 5G smartphones θα είναι αρχικά υπερβολικές, απο ότι είπανε του χρόνου οι τιμές θα ομαλοποιηθούν, επίσης λόγω των προβλημάτων της Huawei με την Αμερική η Xiaomi πήρε την θέση της οπότε στις ναυαρχίδες της τσίμπησε τις τιμές εκτός Κίνας, ο καθένας ας αποφασίσει σύμφωνα με το πορτοφόλι του, υπάρχουν πολύ καλά midrange τηλέφωνα απο τις Xiaomi, Realme κυρίως στα 150-250 ευρώ, δεν έχουμε υποχρέωση να αγοράσουμε ότι μας πουλάνε , να μην ξεχνάμε ότι το κινητό δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...