Προς το περιεχόμενο

AUTOCAD 2020 ( cpu )


tassoti4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το καλύτερο είναι αν η μητρική σου είχε την δυνατότητα να βγάζει μενού εκκίνησης, αν ναι συνήθως βγάζει το μήνυμα

Press F12 to enter boot menu

και από εκεί επιλέγεις την συσκευή εκκίνησης, στην προκειμένη περίπτωση το στικάκι σου με τα Windows 10

Διαφορετικά, επιλέγεις την επιλέγεις την συσκευή USB-HDD να έχει μεγαλύτερη προτεραιότητα από τον σκληρό σου δίσκο, όπως γράφτηκε και πιο πάνω.

 

Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις την έκδοση 2020 για συμβατότητα αλλά την κύρια δουλειά να την κάνεις με μια προηγούμενη έκδοση.

Αρχιτέκτονες που γνωρίζω  χρησιμοποιούν τον συνδυασμό παλιό Architectural Desktop και νέο AutoCAD

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, tassoti4 είπε

Απλα δουλευω μονος γενικα με δικες μου κατασκευες και μαζι με to AUTOCAD θελω να δουλεψω και SOLIDWORKS 2020  κλπ.

Επειδή είμαι μηχανικός (πολιτικός) και έχω άποψη από πρώτο χέρι (και στα δύο λογισμικά : το μεν cad το κατέχω νόμιμα έχοντας αγοράσει άδεια, το δε solidworks σε εκπαιδευτική), μπορώ να σε ρωτήσω γιατί ζητάς τις τελευταίες εκδόσεις;

Ποιές ακριβώς είναι οι απαιτήσεις της δουλειάς που κάνεις τώρα, που σε υποχρεώνουν στις τελευταίες εκδόσεις της autodesk και της dassault; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mp44christos είπε

κουράγιο φιλε αν και όπως σου είπαν τα παιδιά παίζει να μην τρέξει τπτ. Θα ηταν προτιμότερο τα πας σε αλλη εκδοσή autocad.

Αν και γενικός άποψη μου ειναι οτι σαν μηχανικός πρέπει να εχεις ενα καλο μέτριο σύστημα για το autocad. θεωρώ οτι αργά η γρήγορα θα πρέπει να τα σκάσεις.

🤔πολύ το φοβάμαι...

8 ώρες πριν, dimosthenis7 είπε

Το καλύτερο είναι αν η μητρική σου είχε την δυνατότητα να βγάζει μενού εκκίνησης, αν ναι συνήθως βγάζει το μήνυμα

Press F12 to enter boot menu

και από εκεί επιλέγεις την συσκευή εκκίνησης, στην προκειμένη περίπτωση το στικάκι σου με τα Windows 10

Διαφορετικά, επιλέγεις την επιλέγεις την συσκευή USB-HDD να έχει μεγαλύτερη προτεραιότητα από τον σκληρό σου δίσκο, όπως γράφτηκε και πιο πάνω.

Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις την έκδοση 2020 για συμβατότητα αλλά την κύρια δουλειά να την κάνεις με μια προηγούμενη έκδοση.

Αρχιτέκτονες που γνωρίζω  χρησιμοποιούν τον συνδυασμό παλιό Architectural Desktop και νέο AutoCAD

Θα προσπαθησω μια ακομα φορα με τον τροπο που μου λετε με τη θεση του USB HDD και μετα θα δω τι μπορω νά κανω.

Εύχαριστω ξανα!

8 ώρες πριν, MauroPaltoudias είπε

Επειδή είμαι μηχανικός (πολιτικός) και έχω άποψη από πρώτο χέρι (και στα δύο λογισμικά : το μεν cad το κατέχω νόμιμα έχοντας αγοράσει άδεια, το δε solidworks σε εκπαιδευτική), μπορώ να σε ρωτήσω γιατί ζητάς τις τελευταίες εκδόσεις;

Ποιές ακριβώς είναι οι απαιτήσεις της δουλειάς που κάνεις τώρα, που σε υποχρεώνουν στις τελευταίες εκδόσεις της autodesk και της dassault; 

Τρεχω κάποια project με εταιρεία της Αυστρίας για βιομηχανικά εξαρτήματα και εκείνοι δουλεύουν τις τελευταιες εκδόσεις.

Γι'αυτό.Άλλη όρεξη δεν είχα να κανω μοντες στο pc, αλλα ας όψεται..!

Ευχαριστω για τη βοήθεια!

22 ώρες πριν, EddieObscurant είπε

εφοσον η μητρική σου ειναι παλια, το στικακι θα βρισκεται στο hdd boot priority που θα πρεπει να αλλαξεις και να το βάλεις πανω απο τον hdd, αν τα εχεις κανει σωστα και το στικακι ειναι bootable δεν θα χεις προβλημα

Ευχαριστω πολυ φιλαράκι!

Αυτο θα κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι ποια έκδοση τρέχουν, στο ξαναλέω, αλλά σε ποια έκδοση σώζουν. Θέλει ερώτημα αυτό, μην μπαίνεις σε τζάμπα κόπο και έξοδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/3/2020 στις 9:01 ΜΜ, tassoti4 είπε

Καλησπερα σας.

Θέλω να τρεξω το Autocad 2020.

Μου ζητουσε 64bit λογισμικο.Επρεπε να βαλω τα windows 10.Ok τα έβαλα.

Παω να το τρεξω και τωρα ζηταει 64bit επεξεργαστη γιατι εχω λεει 32bit.( ΦΩΤΟ CPU ).

Εχω αυτον 

Intel® Core™2 Quad Processor Q6600 8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB

τον οποίο η INTEL τον αναφερει 64bit.(φωτο INTEL ).

Τι πρεπει να κανω?
Και αν πρεπει να αγορασω νεο επεξεργαστη ποιον να παρω?

Σκεφτομαι και για RAM αλλα πιο μετα!
Οποιος φιλος-φιλη μπορει ας βοηθησει!

Ευχαριστω!

INTEL.png

CPU.png

βάλε το 2017 έκδοση. σε μηχάνημα με q6600 τρέχει μια χαρά το 2D παρόλο που έχει 4gb ram ddr2. βλέπω γράφεις 2gb ram. με 2 gb ram δεν νομίζω οτι σηκώνει windows 10 και autocad που είναι βαρύ πρόγραμμα. υποψιν δοκίμασα να περάσω autocad 2010 64bit σε 2 συστήματα με windows 10 64bit και ειχα τρελό πρόβλημα με τα windows μετά και αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά συστήματος με χρήση δίσκου windows 10. προσοχή

Επεξ/σία από tzitzikas2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FDD είναι το παλιό floppy οπότε λογικό να μην διαβάζει το φλασακι.

Πάντως τσεκαρε την μητρική σου κ δες εαν υποστηριζει 8gb ram κ εαν ναι πάρε μεταχειρισμενες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...