Προς το περιεχόμενο

iPhone 5G με επίπεδες οθόνες, μικρότερο notch και σαρωτή LiDAR


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κάτι δεν πάει καλά με τον συνειρμό σου...

Πχ ναι το 80% των πωλήσεων μπορεί να είναι dual sim αλλά οι περισσότερες από αυτές στο δεύτερο tray μπορείς να βάλεις η sim ή μνήμη microsd...

τι είναι σημαντικότερο να μπει στο δεύτερο tray... μνήμη ή sim???

Έκανα λέω στον κύκλο σου πόσοι έχουν δύο νούμερα... στον δικό μου κανένας!!!

Εγω εχω δυο αλλα στην ουσια ενα που δουλευω αλλα ειχα πετυχει καλο συμβολαιο με την Wind στο ιντερνετ που μου δινει δωρο 5GB σε μια καρτα data που μου εδωσε οποτε εχω Cosmote και Wind που η πρωτη ειναι που μιλαω και η δευτερη για ιντερνετ.

Μπορω να πω οτι ειμαι απο τους πρωτους που πηραν δικαρτο γιατι σε μια δουλεια που δουλευα μου ειχαν δωσει δικο τους νουμερο εταιρικο και δεν ηθελα να κουβαλαω δυο κινητα μαζι σαν τις κοπελιτσες στο Μετρο.

Αυτο με το η βαζεις μνημη η βαζεις sim ειναι το μεγαλυτερο φαουλ στα δικαρτα τοσο πολυ χωρο τους πιανει να παιρνει δυο καρτες και μνημη.

Υπαρχουν και χειροτερα εχω εδω ενα Mi 8 φιλου που μου το εφεραν να το φλασαρω και παιρνει μονο δυο καρτες, μνημη οτι εχει πανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

9 λεπτά πριν, djsaxsax είπε

ο κυκλος σου και ο κυκλος μου ειναι η βιτρινα μιας αστειας σε μεγεθος αγορας........για να δεις αν κατι ειναι αναγκαιο η οχι πρεπει να το δεις μαζικα και παγκοσμια και οχι σε μικρες αγορες.....και σε εμενα ο κυκλος μου δεν εχεουν οι περισσοτεροι δυο καρτες.....αν πας ομως εξωτερικο και δεις πως ενα τεραστιο ποσοστο κουστουμαρισμενων πανε στο γραφειο και εχουν στις τσεπες τους δυο και τρεις συσκευες (εταιρικα-γκομενα-κτλ) καταλαβαινεις και την αναγκη παγκοσμια για δευτερη σιμ......

Στο εξωτερικό που λες, προτιμάνε να έχουν δυο συσκευές,  γιατι την εταιρική όταν σχολάσουν την κλείνουν και την αφήνουν στην άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Το επόμενο στάδιο στις οθόνες σίγουρα είναι οι foldable αλλά χρονικά και τεχνολογικά ήμαστε ακόμα σαν την εποχή των Series 60 και Windows Mobile 6.0 και αναμένουμε το αντίστοιχο iPhone...

ΥΓ: Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί το iPhone 4 είναι πρωτοποριακό και όχι το 6 ή το Χ???

Αν το είχες εκείνη την εποχή θα θυμάσαι πόσο καλύτερο ηταν από τον ανταγωνισμό. Σε ταχύτητα μεγάλη διαφορά από τα τότε αντροιντ, οθόνη επισης στην καλύτερη ευκρίνεια της αγοράς και κατασκευή αλουμίνιο με γυαλί που τότε δεν ειχε κανείς. Μετα ο ανταγωνισμός τα έφτασε ολα αυτά και σε πολλες περιπτώσεις τα ξεπέρασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, vagosd είπε

Αν το είχες εκείνη την εποχή θα θυμάσαι πόσο καλύτερο ηταν από τον ανταγωνισμό. Σε ταχύτητα μεγάλη διαφορά από τα τότε αντροιντ, οθόνη επισης στην καλύτερη ευκρίνεια της αγοράς και κατασκευή αλουμίνιο με γυαλί που τότε δεν ειχε κανείς. Μετα ο ανταγωνισμός τα έφτασε ολα αυτά και σε πολλες περιπτώσεις τα ξεπέρασε.

Δεν διαφωνώ αλλά μην ξεχνάμε ότι το 4 ήταν την εποχή που δεν υπήρχε ουσιαστικός ανταγωνισμός μιας και μερικοί μόλις ξυπνάγανε (Google, Samsung) ενώ άλλοι χάνανε το τρένο (Nokia)... δεν γίνεται κάθε πέντε χρόνια να υπάρχει αυτό το φαινόμενο, ούτε κάθε δέκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, AtiX said:

Κάτι δεν πάει καλά με τον συνειρμό σου...

Πχ ναι το 80% των πωλήσεων μπορεί να είναι dual sim αλλά οι περισσότερες από αυτές στο δεύτερο tray μπορείς να βάλεις η sim ή μνήμη microsd...

τι είναι σημαντικότερο να μπει στο δεύτερο tray... μνήμη ή sim???

Έκανα λέω στον κύκλο σου πόσοι έχουν δύο νούμερα... στον δικό μου κανένας!!!

Ο δικός μου κύκλος έχει δύο ο καθένας. Ένα προσωπικό και. Ένα δουλειάς. Συνήθως τους δίνουν συσκευή αλλά όλοι προτιμούν ένα κινητό με δύο σιμ. Και πίστεψε με, είναι μεγάλος ο Κύκλος 

4 hours ago, AtiX said:

Στο εξωτερικό που λες, προτιμάνε να έχουν δυο συσκευές,  γιατι την εταιρική όταν σχολάσουν την κλείνουν και την αφήνουν στην άκρη...

Με οποιοδήποτε ανδροιδ κινητό κλείνεις τη δεύτερη σιμ πανεύκολα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, AtiX είπε

Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί το iPhone 4 είναι πρωτοποριακό και όχι το 6 ή το Χ???

Ηταν και ακομα ειναι πρωτοποριακο επειδη αν το κρατουσες με το αριστερο χερι δεν ειχες σημα ουτε κατω απο κεραια του οτε. Ποιο αλλο τηλεφωνο μπορει να το κανει αυτο; 🤣

15 ώρες πριν, AtiX είπε

Κάτι δεν πάει καλά με τον συνειρμό σου...

Πχ ναι το 80% των πωλήσεων μπορεί να είναι dual sim αλλά οι περισσότερες από αυτές στο δεύτερο tray μπορείς να βάλεις η sim ή μνήμη microsd...

τι είναι σημαντικότερο να μπει στο δεύτερο tray... μνήμη ή sim???

Έκανα λέω στον κύκλο σου πόσοι έχουν δύο νούμερα... στον δικό μου κανένας!!!

Τοτε γιατι δεν εχουν tray μονο για 1 σιμ και 1 καρτα μνημης;

Επισης με σχετικη ευκολια μπορεις να κολλησεις το τσιπ μιας σιμ πανω σε μια microSD. ΟΛΑ ειναι σημαντικα, αλλιως ουτε η απλ θα αναγκαζοταν να βγαζει δικαρτα στην τεραστια ασιατικη αγορα.

Επεξ/σία από tsagas_lr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάλαβα αυτά τα φρουφρού που λέει θα μας πουλήσει πάλι καμιά οθόνη LCD στα 1500 € και θα σου βγάλει και μία amoled  στα 2000€.Όταν αρχίζει η apple και μιλάει για έναν τεχνολογίες για φώτονια.νετρόνια,ηλεκτρόνια 😂😂😂😂😂είναι ένα 500αρικο πάνω στην τιμή του τηλεφώνου.

Επεξ/σία από panosk111178
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, djsaxsax είπε

στο σπιτι μου στο νησι που δουλευω πιανει η vodafone και οχι η κοσμοτε.....μιλαω για μεσα στο σπιτι....στο μαγαζι που δουλευω το ακριβως αντιθετο.....αυτο γινεται σε παρα πολλα μερη στην ελλαδα...και δεν μιλαω για κατσαβραχα...μιλαω για μυκονο σαντορινη κτλ.....σε καλυψα?

Cosmote και Vodafone έχουν Wi-Fi Calling. Δύσκολο να είσαι κάπου και να μην πιάνουν. Cosmote δίνει και eSim.
Δεν σε καλύπτουν αυτά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Cosmote και Vodafone έχουν Wi-Fi Calling. Δύσκολο να είσαι κάπου και να μην πιάνουν. Cosmote δίνει και eSim.
Δεν σε καλύπτουν αυτά;

Το wifi calling ειναι ανέκδοτο για να μην πω τιποτα αλλο 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, markos9 είπε

Το wifi calling ειναι ανέκδοτο για να μην πω τιποτα αλλο 

Sure, άμα το λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...