Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Τα δίκτυα αντέχουν παρά την τεράστια αύξηση στην κίνηση σταθερής και κινητής τηλεφωνίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ΟΤΕ στο χωριό μια χαρά αντέχει (νορμάλ 34 Mbps πιάνουμε). Αλλά με VF στις πόλεις ακούγεται για "κόφτες" στα 5 Mbps σε ADSL και 8 Mbps σε VDSL... 🤮

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη απάτη, όλα fat lies!!! 

  Έδω και μέρες η γραμμή σέρνετε, 50 fiber, + booster με το άχρηστο ρουτερ της huawei HA 35-10. Παίρνω τηλέφωνο 40 λεπτά αναμονή και ποτέ να μιλήσω με κάποιον. 13,5 mbs download speed... 😠😠😠

Και θα θελήσουν και ανανέωση, θα τα ζητάνε τα 120 ευρώ το μήνα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, garfield39gr είπε

DEC23891-E764-4392-9800-CF13B016BA6F.jpeg

 

Νότια Καρολίνα (ΗΠΑ) μένεις ή απλά τρολλάρεις; 😛 400άρα από Spectrum, πολύ καλά όπως και να 'χει.

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, MitsosDaBest13 said:

Αλλά με VF στις πόλεις ακούγεται για "κόφτες" στα 5 Mbps σε ADSL και 8 Mbps σε VDSL...

Με 100αρα VDSL Vodafone δεν έχω τέτοιο θέμα. Σίγουρα πέφτει το single connection throughput στις ώρες αιχμής, αλλά με πολλαπλές συνδέσεις η γραμμή τερματίζει για πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Με 100αρα VDSL Vodafone δεν έχω τέτοιο θέμα. Σίγουρα πέφτει το single connection throughput στις ώρες αιχμής, αλλά με πολλαπλές συνδέσεις η γραμμή τερματίζει για πλάκα.

 

Στο πατρικό μου (Σπάρτη) που βρίσκεται ο αδερφός μου, η Vodafone 50 τερματίζει κανονικά στα 46 Mbps. Μάλλον είναι ανάλογα την περιοχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

 Μάλλον είναι ανάλογα την περιοχή. 

Λογικό, αν κάποιες είναι πιο πυκνοκατοικημένες και έχουν και περισσότερους συνδρομητές από ένα πάροχο, θα υπάρχει πρόβλημα ειδικά στις ώρες αιχμής. Αυτό δεν είναι κόφτες αλλά απλό "μποτιλιάρισμα"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τωρα εγω θα σπασω το κανονα δεν εχω 5 μερες ιντερνετ  γιατι εχει γενικη βλαβη το δυκτιο 😂 (ευχαριστω)

χαχαχαχ 😜τι εχετε να μου πειτε τωρα 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε εμένα δεν παρατήρησα κάποια φοβερή πτώση ταχύτητας και το τσεκάρω διάφορες ώρες κάθε μέρα.

9286109078.png

Επεξ/σία από ninjanody
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, coffeex είπε

Ξέρει κανείς αν ο ΟΤΕ βάζει "κόφτες" στα torrents;  

Σε cosmote γραμμή 50αρα , κατεβάζω κανονικά torrents με την προβλεπόμενη ταχύτητα , χωρίς  κόφτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ,αμε ....πως ....εδω και ενα μηνα εχουν κρασσαρει ολες οι εταιριες και αυτοι μας δουλευουν ακομα !!! Αυξησεις ανακοινωνουν ,αλλα τα χαλια τους που κολλαει το ιντερεντ ,αυτο δεν αναφερεται πουθενα !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ge0rgi0s είπε

Σε cosmote γραμμή 50αρα , κατεβάζω κανονικά torrents με την προβλεπόμενη ταχύτητα , χωρίς  κόφτες.

Μου είπε ένας φίλος μου ότι σε ADSL ενώ κατεβάζει max ταχύτητα μέσα σε λίγα λεπτά πάει πολύ χάλια KB/sec...  του το κάνει αρκετές μέρες και με ρώτησε αν γνωρίζω τίποτα πάνω στο θέμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makhs83 είπε

και τωρα εγω θα σπασω το κανονα δεν εχω 5 μερες ιντερνετ  γιατι εχει γενικη βλαβη το δυκτιο 😂 (ευχαριστω)

χαχαχαχ 😜τι εχετε να μου πειτε τωρα 🤪

 

Εμενα 15 μερες επεσε το δικτυο και μολις πριν δυο μερες επανηλθε παλι ...εννοειται με προβληματα τρομερα...και φυσικα καμια σχεση η ταχυτητα οπωςπριν ...κοβουν απο ολους για να εχουμε ιντερνετ και ο ΕΕΤΤ κοιμαται !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...