Προς το περιεχόμενο

Επιδομα μακροχρονια ανεργων 400 ΕΥΡΩ


nikamanatidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συμφορουμίτες, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Η μητέρα μου πληρεί τις προυποθέσεις μακροχρόνιας ανεργίας, μπήκα λοιπόν και συμπλήρωσα το iban της στις 21/04 αλλά απο τότε η κατάσταση έχει παραμείνει σε ''αποστολή σε Τράπεζα''. Δηλαδή πόσες μέρες θέλει να σταλεί το iban στην τράπεζα ή μήπως σημαίνει αποστολή του ποσού στην τράπεζα; Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο μπήκα να συμπληρώσω iban στην ατομική καρτέλα του ξαδερφού μου στον ΟΑΕΔ https://eservices.oaed.gr/pls/apex/f?p=110:LOGIN_DESKTOP:125171210824714

αλλά δεν βρίσκω κάποιο πεδίο να έχει για iban

 

Μόνο email, όνομα και κωδικό μπορώ να αλλάξω απο τις επιλογές στην δεξιά στήλη

Να σημειώσω οτι δεν δικαιούται το επίδομα λόγω οτι δεν έχει του απαιτούμενους μήνες ανεργίας αλλά θέλει να το συμπληρώσω για κάποια μελλοντική είσπραξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ronnie79 είπε

Πριν λίγο μπήκα να συμπληρώσω iban στην ατομική καρτέλα του ξαδερφού μου στον ΟΑΕΔ https://eservices.oaed.gr/pls/apex/f?p=110:LOGIN_DESKTOP:125171210824714

αλλά δεν βρίσκω κάποιο πεδίο να έχει για iban

Μόνο email, όνομα και κωδικό μπορώ να αλλάξω απο τις επιλογές στην δεξιά στήλη

Να σημειώσω οτι δεν δικαιούται το επίδομα λόγω οτι δεν έχει του απαιτούμενους μήνες ανεργίας αλλά θέλει να το συμπληρώσω για κάποια μελλοντική είσπραξη

Μπαίνεις εδώ, https://www.gov.gr/ipiresies/ergasia-kai-asphalise/anergia επιλέγεις σχεδόν κάτω κάτω έκτακτη οικονομική ενίσχυση για μακροχρόνια ανέργους.

Στη συνέχεια είσοδο με τους κωδικούς του οαεδ και λογικά υα σου βγάλει την επιλογή για εισαγωγή του iban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό το Link ακολούθησα και μπήκα με κωδικούς taxisnet

Που ακριβώς σου έχει πεδίο για το iban?

Μόλις μπούμε στην σελίδα του ΟΑΕΔ επιλέγουμε πάλι την προτελευταία επιλογή Εκδήλωση ενδιαφέροντος συμμετοχής στο ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΩΣ ΑΝΕΡΓΩΝ και εκεί μας ζητάει το iban?

Άν γίνεται απο εκεί μόνο η εισαγωγή του iban δεν μπορώ να προχωρήσω λόγω του ότι δεν δικαιούται το επίδομα 

Μου βγάζει αυτό το μήνυμα

ΔΕΝ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΗΣ 12ΜΗΝΗΣ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΤΗΝ 12ΜΗΝΗ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΩΣ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΜΗΤΡΩΑ ΑΝΕΡΓΩΝ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ
  Για οποιαδήποτε πληροφορία , διευκρίνιση ή διόρθωση στοιχείων, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με Υπηρεσία του Οργανισμού.

 

 

oaed1.png.f3dbeb6481b2a1ce39bee367f7068bd9.png

Επεξ/σία από ronnie79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, ronnie79 said:

Αυτό το Link ακολούθησα και μπήκα με κωδικούς taxisnet

Που ακριβώς σου έχει πεδίο για το iban?

Μόλις μπούμε στην σελίδα του ΟΑΕΔ επιλέγουμε πάλι την προτελευταία επιλογή Εκδήλωση ενδιαφέροντος συμμετοχής στο ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΩΣ ΑΝΕΡΓΩΝ και εκεί μας ζητάει το iban?

Άν γίνεται απο εκεί μόνο η εισαγωγή του iban δεν μπορώ να προχωρήσω λόγω του ότι δεν δικαιούται το επίδομα 

Μου βγάζει αυτό το μήνυμα

ΔΕΝ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΤΗΣ 12ΜΗΝΗΣ ΤΑΚΤΙΚΗΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ΤΗΝ 12ΜΗΝΗ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΩΣ ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΜΗΤΡΩΑ ΑΝΕΡΓΩΝ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ
  Για οποιαδήποτε πληροφορία , διευκρίνιση ή διόρθωση στοιχείων, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με Υπηρεσία του Οργανισμού.

oaed1.png.f3dbeb6481b2a1ce39bee367f7068bd9.png

Δεν το παιρνεις man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Tsilias77 είπε

Καλησπέρα συμφορουμίτες, να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Η μητέρα μου πληρεί τις προυποθέσεις μακροχρόνιας ανεργίας, μπήκα λοιπόν και συμπλήρωσα το iban της στις 21/04 αλλά απο τότε η κατάσταση έχει παραμείνει σε ''αποστολή σε Τράπεζα''. Δηλαδή πόσες μέρες θέλει να σταλεί το iban στην τράπεζα ή μήπως σημαίνει αποστολή του ποσού στην τράπεζα; Αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει..

Αν δεν έχει πληρωθεί μέχρι τώρα, μια είναι η εξήγηση: συμπλήρωσες το iban στις 21-04 αλλά η πλατφόρμα ΔΕΝ είχε ανοίξει !!! Άρα, δεν πιάνεται !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Αν δεν έχει πληρωθεί μέχρι τώρα, μια είναι η εξήγηση: συμπλήρωσες το iban στις 21-04 αλλά η πλατφόρμα ΔΕΝ είχε ανοίξει !!! Άρα, δεν πιάνεται !

Όλα καλά φίλε μπήκανε σήμερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mr.mister είπε

Δεν το παιρνεις man

Το έχω αναφέρει οτι δεν το δικαιούται( δεν είναι για εμένα).

Για την δυνατότητα συμπλήρωσης iban στην ατομική του καρτέλα ρώτησα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, ronnie79 είπε

Το έχω αναφέρει οτι δεν το δικαιούται( δεν είναι για εμένα).

Για την δυνατότητα συμπλήρωσης iban στην ατομική του καρτέλα ρώτησα. 

ΤΩΡΑ, όχι .

Σε κάνα μήνα, ΝΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...