Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 10 Pro Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την τιμή δεν την αναφέρει για να διαβάσουμε/δούμε όλο το review;

Κακή κίνηση από Xiaomi. Αναμένετε σοβαρή πτώση τιμής σύντομα μιας και θα πάρει τα τρία της στα €1000 (3G? lol)

Ναι έχει 5G. Εχει όμως και MIUI. 1000 για MIUI; Όχι σε αυτή τη ζωή.

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JcD είπε

Αντικαταστάτης της Xiaomi ποιος θα είναι τώρα ρε παιδιά που και αυτή μπήκε στο club των ακριβών?

Έχει ένα σορό φτηνά τηλέφωνα να διαλέξεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Nspider είπε

Τούμπανο αλλά, δεν είναι αδιάβροχο, η ανάλυση της οθόνης είναι μικρή για ναυαρχίδα, δεν είναι dual άρα δεν μπορείς να επεκτεινειες τη μνήμη, και μην ξεχνάμε, αν και δεν μου αρέσει που θα το πω, είναι κινέζικο, για ποιο λόγο τότε ρε χιαομαρα να μην πάμε στο s20 plus? για τον Snapdragon μόνο; δεν νομίζω πως θα τα σκάσουν πολύ για να το αποκτήσουν πάντως..

Αν εξαιρέσεις το brand, θεωρώ ότι ότι υπάρχουν πολύ λόγοι να μην πας σε s20+ και ξεκάθαρα ένας από τους λόγους είναι ο SD! Εγώ πχ αν "έπρεπε" να δώσω 1+ χιλιάρικο για συσκευή, σίγουρα το mi10 θα επέλεγα μεταξύ των δύο. Αλλά δεν θα έδινα ποτέ τόσα για συσκευή, για κανέναν λόγο. Και εκεί είναι που η xiaomi θα χάσει έναν πελάτη, ενώ η Samsung πιθανώς όχι. 

 

4 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Μακάρι να ήταν μόνο άσχημο. Εδώ και 3 μήνες με miui 11 και Android 10 , ξυπνάω κάθε μέρα και ανακαλύπτω και από ένα νέο bug στο mi8 μου. Λογικά θα πάρω πολλές φορές ακόμα xiaomi #not. Για κάνα ηχειακι και κανα έξυπνο χεστροκαπακο καλή είναι , αλλά μέχρι εκεί .

Χωρίς διάθεση αμφισβήτησης, απλά από περιέργεια, ποια είναι τα πιο χτυπητά bugs επί miui11; Γιατί εγώ εδώ και αρκετό καιρό που το έχω στο mi8, δεν έχω αντιληφθεί κάτι ιδιαίτερο. Το έχω ψιλοβαρεθεί λίγο μετά από τόσα χρόνια, αλλά από θέμα σταθερότητας είμαι ευχαριστημένος. 

3 ώρες πριν, AtiX είπε

Προσωπικά το Mi 10 pro για μένα είναι ένα πολύ καλό κινητό, μέσα στα τρία καλύτερα για το 2020 αλλά από μια εταιρία που δεν ήταν έτοιμη να σπάσει το φράγμα των 1000€...

Το έθεσες σωστά. Το "δεν ήταν έτοιμη" είναι καλή προσέγγιση, γιατί κατά τη γνώμη μου έχει καλύτερο τελικό προϊόν από αρκετές ακριβότερες. Θα φανεί αν τελικά έχεις δίκιο, στην πορεία. Πιθανότατα να δικαιωθείς.

 

3 ώρες πριν, tsarouc είπε

Τα ίδια παντελάκη μου... 

Βρε παιδιά το 5G είναι αυτό που ανεβάζει την τιμή. Μην λέτε όλοι ότι είναι ακριβό. Βρείτε ένα κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά ποιο φτηνό να αντιπαραθέσετε αλλιώς μην λέτε ότι είναι ακριβό γιατί 108+5G+865+12gb+4500 με 1000 ευρώ απλά δεν υπάρχει. 

Κάτσε να βάλουν 5G να δούμε τιμές και αυτά...;)

Δεν είναι πολλά τα λεφτά

Γιατί έχει 5G? χχαχαχαχ

για πάρτε μια γεύση τι εστί 5G παιδιά

https://www.androidcentral.com/best-cheap-5g-phones

Συμφωνώ με την ανάλυση. Αν το συγκρίνεις με το τι προσφέρει ο ανταγωνισμός, δεν είναι ακριβό. Αλλά σε απόλυτη τιμή είναι πανάκριβο, σε επίπεδα που δεν έχει συνηθίσει η πελατειακή της βάση και αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα. Το δε αλμα από το αμέσως προηγούμενο flagship της, τεράστιο.

Επεξ/σία από apos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό έκανε τον διαχωρισμό σε τρεις εταιρείες,να κρατήσει το κοινό των vfm συσκευων με Redmi/Poco σε προσιτές τιμές,και με την Premium σειρά ΜΙ θα χτυπήσει κοινό που ποτέ δεν είχε...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα-πλάκα το στρατόπεδο του android αρχίζει και στερεύει από επιλογές.

Samsung, Xiaomi και μετά η OP με περιορισμένο εύρος. Και τέλος.

Huawei μην τα ξαναλέμε, χωρίς gapps δε πας πουθενά και οι υπόλοιποι Κινέζοι δεν τους βλέπω να σκοτώνονται να περάσουν τον Γάγγη και να έρθουν προς δυσμάς.

H google δεν πολυκαίγεται να βγάλει ανταγωνιστική συσκευή και οι υπόλοιποι Sony, lg, Nokia, Motorola παλεύουν με τη σκιά του ένδοξου παρελθόντος τους.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά αυτό το τοπίο βλέπω.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, stafaf είπε

Πλάκα-πλάκα το στρατόπεδο του android αρχίζει και στερεύει από επιλογές.

Samsung, Xiaomi και μετά η OP με περιορισμένο εύρος. Και τέλος.

Huawei μην τα ξαναλέμε, χωρίς gapps δε πας πουθενά και οι υπόλοιποι Κινέζοι δεν τους βλέπω να σκοτώνονται να περάσουν τον Γάγγη και να έρθουν προς δυσμάς.

H google δεν πολυκαίγεται να βγάλει ανταγωνιστική συσκευή και οι υπόλοιποι Sony, lg, Nokia, Motorola παλεύουν με τη σκιά του ένδοξου παρελθόντος τους.

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλά αυτό το τοπίο βλέπω.

Δεν εχεις αδικο, ομως οι επιλογες δεν τελειωνουν. 

Υπαρχουν τα flagship του 2019, σε τιμες 50% κατω. Τι εχει να χασει το S10 σε σχεση με το S20? τιποτα

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, JcD είπε

Αντικαταστάτης της Xiaomi ποιος θα είναι τώρα ρε παιδιά που και αυτή μπήκε στο club των ακριβών?

Realme x2 Pro..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω τα σχόλια τύπου "είναι ακριβό". Οι άλλες συσκευές με παρόμοια specs πόσο κοστίζουν; Είναι 200-300 ευρώ κάτω; Δε νομίζω. Αφού το είχαν ξεκαθαρίσει από την αρχή κρατάνε redmi-poco για value for money συσκευές και η Xiaomi τώρα που έγινε πλέον πολύ αναγνωρίσιμη πάει να μπει στο high end παιχνίδι. Πρώτη προσπάθεια στην κατηγορία είναι, χαλαρώστε. Οι επόμενες θα είναι καλύτερες. Επί προσωπικού θεωρώ ότι το να δώσεις πάνω από 300-400 ευρώ για συσκευή είναι κοροϊδία. Είναι ο ορισμός του "πεταμένα λεφτά". 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σχολιάσω τα της συσκευής που φαίνεται τούμπανο, αλλά τα της τιμής. Όλοι την είδαν apple, ώρα να φανεί και η realme πλέον. Τούμπανα κινητά, τρομερά σπεκ σε τιμή λογική. Bye bye xiaomi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...