Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 10 Pro Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/4/2020 στις 10:35 ΜΜ, chris_g92 είπε

Τρελό standby  drain battery, μου έχει τύχει  ρακέτες φορές να με καλούν να χτυπάει και να μην βγάζει Ποιός καλεί άλλα Ούτε να μπορείς να το σηκώσεις, freezarismata  αρκετά  ειδικά στον chrome  και άλλα πιο μικρά ή πιο σπάνια.

Factory reset κανε και θα στρωσει, ειμαι σιγουρος δεν εχεις κανει ουτε μια επαναφορα μετα απο τοσες αναβαθμισεις ολα αυτα τα χρονια, εγω μολις εριξα επαναφορα ειναι πενα το δικο μου, σαν την πρωτη ημερα που το αγορασα, ουτε κολληματα ουτε τιποτα (μονο κατι παγωματα που κανει ο chrome καποιες φορες για μερικα δευτερολεπτα, με αλλους browsers δεν εχω το ιδιο θεμα βεβαια), αλλα η συσκευη σε καμια πετιπτωση δεν ειναι αργη κλπ (αν εξαιρεσουμε τον κακογραμμενο chrome). Το ιδιο και στο mi 8 της συγκατοικου με την επισημη stable miui. Αν κανεις επαναφορα θα δεις πως ολα λειτουργουν αψογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Dimitris Verlis είπε

Factory reset κανε και θα στρωσει, ειμαι σιγουρος δεν εχεις κανει ουτε μια επαναφορα μετα απο τοσες αναβαθμισεις ολα αυτα τα χρονια, εγω μολις εριξα επαναφορα ειναι πενα το δικο μου, σαν την πρωτη ημερα που το αγορασα, ουτε κολληματα ουτε τιποτα (μονο κατι παγωματα που κανει ο chrome καποιες φορες για μερικα δευτερολεπτα, με αλλους browsers δεν εχω το ιδιο θεμα βεβαια), αλλα η συσκευη σε καμια πετιπτωση δεν ειναι αργη κλπ (αν εξαιρεσουμε τον κακογραμμενο chrome). Το ιδιο και στο mi 8 της συγκατοικου με την επισημη stable miui. Αν κανεις επαναφορα θα δεις πως ολα λειτουργουν αψογα. 

έκανα επαναφορά κανονικά και όταν είχε πάρει miui 11 και για καλό και για κακό και όταν πήρε Android 10. Ρε θα φύγει από το παράθυρο και θα ησυχάσω 😂

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά η xiaomi εδώ και χρονια λέει οτι ενας απο τους βασικούς παραγοντες που οι πωλήσεις της δεν ειναι ακομα πιο πολλες ειναι λογο οτι πολλοι χρηστες την θεωρούν κινεζικη φίρμα (αρα και ποιοτητα? #νοτ) οπότε σε αυτη την τιμη που πουλούσε δεν εμπιστευόταν ο αγοραστης να επιλέξει την ναυαρχιδα της. Τωρα που ενώ προσφέρει καινοτομίες και βελτιώνει τα προιοντα της με μια διαφορετικη τιμή (που ήδη σε εξωτερικούς πωλητές απο HK) η τιμή του ειναι στα 800 ευρώ και σε 2-3 μήνες οπως συμβαίνει παντα θα πεσει δραματικα ολοι βγήκαν να το κράξουν. Ενα συν οτι λογο κορονοιού πολλα προιοντα τεχνολογιας θα εχουν αυξημένες τιμες οταν βγουν στην αγορά (βλέπε ps5) πράγμα που το χε πει και η apple και η xiaomi. Συμφωνώ στο απαισιο UI που εχει υιοθετησει εδω και χρόνια (κατοχος Mi5 --> Mi8) οπως επίσης οτι πολλά troubleshooting ειναι στα κινέζικα και δεν σου δίνει το πακέτο λογισμικό + hardware της Apple που μολις παραλάβεις το κινητο της δεν χρειαζετε να πειραξεις κατι σε συγκριση με xiaomi (unlock, fastboot, flash roms). Σιγουρα δεν εχει το μηλαράκι οποτε δεν θα μπορέσεις να πουλήσεις μωστρα στην οικογενεια και το μωρο (νοοτροπια Ελληνα) και γιατι να τα δωσεις για χιαομι αφου με τα ίδια παιρνεις το μηλαράκι σωστά?  Σίγουρα δεν συμφωνώ με την τιμή γιατι πολύ απλα δεν την υποστηρίζει η τσέπη μου αν την υποστήριζε θα το επαιρνα, γιαυτο και ξερω οτι σε 2-3 μήνες θα πέσει αλλα 150-200 ευρώ θα το τσιμπίσω τοτε οπως εκανα με το mi8 όταν βγήκε που είχε 530 ευρώ στην Ελλάδα και το παρέλαβα στα 310 ευρώ απο Κινα την ίδια περιοδο. Ειναι το πως καθε brand, επιδρά στον χρήστη και τι ψάχνει κάθε χρήστης γιαυτο και υπάρχουν τόσες επιλογές στην αγορά και απο αλλες εταιριες και απο την ίδια την χιαομι.  Μην γινόμαστε δικαστές χωρίς λογο για ενα προιον μονο και μονο επειδη δεν μας εκατσε καλα στο λαιμο η τιμή του επειδη τοσα χρονια βλέπαμε χαμηλές τιμες και έτσι μας εχει κατσει στο υποσυνήδητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...