Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 10 Pro Review


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, JcD είπε

Φοβερό vfm

Το έχω... σκοτώνει φίλε 12/256 855+ ..έχω δοκιμάσει πάρα πολλά...

Επεξ/σία από amptel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το 5G είναι που ανεβάζει την τιμή, ας βγάλουν και ένα φθηνότερο Μi10 lite χωρίς 5g (και να του προσθέσουν και sd slot).

Θεωρώ ότι ειδικά για Ελλάδα είναι ακόμα νωρίς να επενδύσει κάποιος σε 5g. Ας υπάρχει διαθεσιμότητα δικτύου στην περιοχή που μένει ο καθένας και μετά το βλέπει για κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2020 στις 7:28 ΜΜ, chris_g92 είπε

Μακάρι να ήταν μόνο άσχημο. Εδώ και 3 μήνες με miui 11 και Android 10 , ξυπνάω κάθε μέρα και ανακαλύπτω και από ένα νέο bug στο mi8 μου. Λογικά θα πάρω πολλές φορές ακόμα xiaomi #not. Για κάνα ηχειακι και κανα έξυπνο χεστροκαπακο καλή είναι , αλλά μέχρι εκεί .

Εγώ είχα πρόβλημα με MIUI 11 + Android 10 και πραγματικά μέρα με την μέρα η κατάσταση ήταν χειρότερη, glitches, crashes, παγωματα, επανεκκινήσεις, ε με μια επαναφορά έστρωσε εδώ και έναν μήνα και πετάει πάλι, βέβαια είχα να του ρίξω reset κάτι μήνες και έχω να αλλάξει αρκετές rom...με clean flash xiaomi.eu και wiped data έστρωσε εμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimitris Verlis είπε

Εγώ είχα πρόβλημα με MIUI 11 + Android 10 και πραγματικά μέρα με την μέρα η κατάσταση ήταν χειρότερη, glitches, crashes, παγωματα, επανεκκινήσεις, ε με μια επαναφορά έστρωσε εδώ και έναν μήνα και πετάει πάλι, βέβαια είχα να του ρίξω reset κάτι μήνες και έχω να αλλάξει αρκετές rom...με clean flash xiaomi.eu και wiped data έστρωσε εμένα. 

Ρε φίλε επαναφορά του έκανα . Πάλι έχω θέματα στο λειτουργικό τι να πω . Τώρα με custom δεν ασχολούμαι δεν με ενδιαφέρει. Όπως θα το αγοράσω θέλω να είναι . Μπορεί στις eu να έχουν φτιάξει κάποια πράγματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Ρε φίλε επαναφορά του έκανα . Πάλι έχω θέματα στο λειτουργικό τι να πω . Τώρα με custom δεν ασχολούμαι δεν με ενδιαφέρει. Όπως θα το αγοράσω θέλω να είναι . Μπορεί στις eu να έχουν φτιάξει κάποια πράγματα .

επομενη φορα να παρεις samsung, Οχι κινεζια

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lumini είπε

επομενη φορα να παρεις samsung, Οχι κινεζια

Ναι γιατί τα Samsung δουλεύουν τέλεια 😂

8 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Ρε φίλε επαναφορά του έκανα . Πάλι έχω θέματα στο λειτουργικό τι να πω . Τώρα με custom δεν ασχολούμαι δεν με ενδιαφέρει. Όπως θα το αγοράσω θέλω να είναι . Μπορεί στις eu να έχουν φτιάξει κάποια πράγματα .

Δεν καταλαβαίνω τι προβλήματα έχεις εντοπίσει, η συγκατοικος που έχει Mi 8 στοκ με global stable και Android 10 είναι άψογο (κάναμε επαναφορα με την αναβάθμιση σε Android 10 βεβαια). Άρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimitris Verlis είπε

Ναι γιατί τα Samsung δουλεύουν τέλεια 😂

Δεν καταλαβαίνω τι προβλήματα έχεις εντοπίσει, η συγκατοικος που έχει Mi 8 στοκ με global stable και Android 10 είναι άψογο (κάναμε επαναφορα με την αναβάθμιση σε Android 10 βεβαια). Άρα; 

Τρελό standby  drain battery, μου έχει τύχει  ρακέτες φορές να με καλούν να χτυπάει και να μην βγάζει Ποιός καλεί άλλα Ούτε να μπορείς να το σηκώσεις, freezarismata  αρκετά  ειδικά στον chrome  και άλλα πιο μικρά ή πιο σπάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/4/2020 στις 11:30 ΠΜ, baiosss είπε

Οι Xiaomoταλιμπάνς πεθάνανε από κορονοϊό. Επόμενο επεισόδιο, Realmoταλιμπάνς.

Αυτό που γράφεις αποδεικνύει πως ποτέ δεν ήταν Ταλιμπάν. Απλά είχαν την κριτική ικανότητα να ξεχωρίσουν τις vfm συσκευές. Να σημειώσω πως μια συσκευή μπορεί να είναι VFM ακόμα και αν είναι ακριβότερη άλλων αρκεί η εταιρεία που την βγάζει να μην χρεώνει φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, orlox είπε

Αυτό που γράφεις αποδεικνύει πως ποτέ δεν ήταν Ταλιμπάν. Απλά είχαν την κριτική ικανότητα να ξεχωρίσουν τις vfm συσκευές. Να σημειώσω πως μια συσκευή μπορεί να είναι VFM ακόμα και αν είναι ακριβότερη άλλων αρκεί η εταιρεία που την βγάζει να μην χρεώνει φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

Άλλο να ξεχωρίζεις τις vfm συσκευές και άλλο να μπαίνεις σε topics που αφορούν συσκεύες άλλων εταιρειών, να κράζεις επειδή είναι ακριβότερες και να γράφεις πως με ένα Xiaomi των 300 κάνεις την ίδια δουλειά και καλύτερα κι άλλα τέτοια κουφά. Σε αυτούς αναφέρομαι λοιπόν ως Xiaomoταλιμπάνς. Αν είναι λοιπον να κάνετε το ίδιο και με τα Realme, καταλαβαίνεις ποιο θα είναι το αντίστοιχο προσωνύμιο.

Σε τι αξίζει λοιπόν περισσότερο το ακριβότερο Mi10 Pro από ένα άλλο smartphone της ίδιας κατηγορίας; Η FHD οθόνη του; Η υποδοχή για μία κάρτα SIM; Η απουσία IP68;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...