Προς το περιεχόμενο

[SOUNDBAR] CRYSTAL AUDIO CASB320 @plaisio (139,00)


tsagod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Στο έπιπλο φίλε δεν με παίρνει και δεν μπορώ να αλλάξω έπιπλο.. Μόνο αν βρω βάση χωρίς πόδια αλλά χωρίς πόδια είναι πανάκριβες πάνω από 350...

Βρηκα μια LG 50 με μόνη βάση στα 349, περιμένω να δώσω την δικιά μου να την πάρω. 

Λυσεις φτηνες υπαρχουν που σε καλύπτουν μια χαρα

https://www.skroutz.gr/s/16976035/F-U-TM6402.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, villasg είπε

Λυσεις φτηνες υπαρχουν που σε καλύπτουν μια χαρα

https://www.skroutz.gr/s/16976035/F-U-TM6402.html

Πρπει να χαλάσω όμως το έπιπλο μου.. Πίσω δεν έχω βάση έχω βιβλιοθήκη μεγάλη και μπροστά ένα έπιπλο τβ.. 

Θέλει δουλειά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, villasg είπε

Την χτύπησα και εγω για την tv μου [Sony KDL-42W706B] και περιμένω παραλαβή την επόμενη εβδομάδα .
Θα αντικαταστήσει μια Sony HT-CT80 που μου χαλασε

 Καλησπέρα,

Παρέλαβα την Πέμπτη και προσπάθησα να την δουλέψω με sony KDL-48605b,  μου έβγαλε αρκετά θέματα (κάποιες φορές δεν ακουγόταν ή δεν λειτουργούσε το remote της tv). Τα προβλήματα μου τα έβγαζε random, την ώρα που δούλευε δλδ κανονικά μπορεί απλά να την έκλεινα και στο άνοιγμα να ξεκινούσαν τα προβλήματα. Να σημειωθεί ότι προσπάθησα κάθε δυνατό συνδιασμό (αποσυνδέοντας λοιπές συσκευές, αλλάζοντας καλώδιο hdmi κλπ). Επίσης η τηλεόραση δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα καθώς δουλεύει απροβλημάτιστα με samsung.  Σου τα αναφέρω όλα αυτά καθώς χθες την επέστρεψα.. Έχε το νου σου με συσκευασίες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, sdeogr είπε

 Καλησπέρα,

Παρέλαβα την Πέμπτη και προσπάθησα να την δουλέψω με sony KDL-48605b,  μου έβγαλε αρκετά θέματα (κάποιες φορές δεν ακουγόταν ή δεν λειτουργούσε το remote της tv). Τα προβλήματα μου τα έβγαζε random, την ώρα που δούλευε δλδ κανονικά μπορεί απλά να την έκλεινα και στο άνοιγμα να ξεκινούσαν τα προβλήματα. Να σημειωθεί ότι προσπάθησα κάθε δυνατό συνδιασμό (αποσυνδέοντας λοιπές συσκευές, αλλάζοντας καλώδιο hdmi κλπ). Επίσης η τηλεόραση δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα καθώς δουλεύει απροβλημάτιστα με samsung.  Σου τα αναφέρω όλα αυτά καθώς χθες την επέστρεψα.. Έχε το νου σου με συσκευασίες κλπ

Ίσως είναι ελαττωματική αυτή που παρέλαβες.  Μου ήρθε πριν 6 ημέρες και δεν έχω κανένα πρόβλημα εκτός από αυτό που είχε αναφερθεί ήδη στο θέμα, πως όταν την ανοίγεις η ένταση είναι πάντα στο 14 (είναι αρκετά δυνατή).

Την έχω συνδέσει με hdmi σε μία F&U 50αρα (της κακιάς ώρας) και την ένταση την ρυθμίζω από το χειριστήριο της tv, την έχω στο mode "HD". Με το κινητό παίζει μέσω bluetooth απροβλημάτιστα. Τώρα για την ποιότητα του ήχου δεν μπορώ να φέρω άποψη επειδή δεν έχω ιδέα, προσωπικά, ικανοποιεί στο φουλ τις απαιτήσεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sdeogr είπε

 Καλησπέρα,

Παρέλαβα την Πέμπτη και προσπάθησα να την δουλέψω με sony KDL-48605b,  μου έβγαλε αρκετά θέματα (κάποιες φορές δεν ακουγόταν ή δεν λειτουργούσε το remote της tv). Τα προβλήματα μου τα έβγαζε random, την ώρα που δούλευε δλδ κανονικά μπορεί απλά να την έκλεινα και στο άνοιγμα να ξεκινούσαν τα προβλήματα. Να σημειωθεί ότι προσπάθησα κάθε δυνατό συνδιασμό (αποσυνδέοντας λοιπές συσκευές, αλλάζοντας καλώδιο hdmi κλπ). Επίσης η τηλεόραση δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα καθώς δουλεύει απροβλημάτιστα με samsung.  Σου τα αναφέρω όλα αυτά καθώς χθες την επέστρεψα.. Έχε το νου σου με συσκευασίες κλπ

Όταν έχετε συνδεδεμένες και άλλες συσκευές με hdmi arc (cec) όπως tv box τότε μπερδεύεται το σύστημα και δεν δουλεύει τίποτα.

Δεν φταίει η ηχομπαρα αλλά το cec της τηλεόρασης. 

Όταν είναι συνδεδεμένη μόνη της η ηχομπαρα δουλεύουν όλα άψογα. Μόλις έβαζα και το tv box αμέσως κολλούσε ο ήχος και δεν δουλεύει το χειριστήριο της tv. Όταν την συνέδεα με οπτική δεν είχα κανένα πρόβλημα εκτός του ότι δεν μπορούσα να χειριστω την φωνή της από το χειριστήριο της tv.

Σε προηγούμενο ποστ αναφέρω πως το ξεπέρασα εγώ και παίζουν όλα τέλεια. 

Επεξ/σία από tsagod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsagod είπε

Όταν έχετε συνδεδεμένες και άλλες συσκευές με hdmi arc (cec) όπως tv box τότε μπερδεύεται το σύστημα και δεν δουλεύει τίποτα.

Δεν φταίει η ηχομπαρα αλλά το cec της τηλεόρασης. 

Όταν είναι συνδεδεμένη μόνη της η ηχομπαρα δουλεύουν όλα άψογα. Μόλις έβαζα και το tv box αμέσως κολλούσε ο ήχος και δεν δουλεύει το χειριστήριο της tv. Όταν την συνέδεα με οπτική δεν είχα κανένα πρόβλημα εκτός του ότι δεν μπορούσα να χειριστω την φωνή της από το χειριστήριο της tv.

Σε προηγούμενο ποστ αναφέρω πως το ξεπέρασα εγώ και παίζουν όλα τέλεια. 

Το διάβασα και το άλλο θέμα όπου γίνεται αναλυτικά αναφορά στο θέμα αυτό. Δεν είχε όμως να κάνει με την περίπτωση μου, καθώς έκανα κάθε πιθανή δοκιμή.  Όπως και να έχει αντιλαμβάνομαι ότι πιθανότατα να είχε πρόβλημα η συγκεκριμένη μπάρα. Επέλεξα όμως να μην ασχοληθώ καθώς ήταν καινούργιο προϊόν .. Τέλος το ανέφερα στο φίλο με την Sony .. μήπως και μια στις τόσες αφορά κάποια ασυμβατότητα .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sdeogr είπε

Τέλος το ανέφερα στο φίλο με την Sony .. μήπως και μια στις τόσες αφορά κάποια ασυμβατότητα .

Thanks , μολις παραλαβω θα σας πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το έχω συνδεδεμένο με καρφί.
Το πρωί όταν πάω να ανοίξω την τηλεόραση είναι στο standby και πρπει να την ανοίξω.
Υπάρχει τρόπος να μην μπαίνει στο standby?

Αν βάλω οπτική ινα με το που ανοίγεις την τηλεόραση ενεργοποιητε και η μπάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, achisael είπε

Το έχω συνδεδεμένο με καρφί.
Το πρωί όταν πάω να ανοίξω την τηλεόραση είναι στο standby και πρπει να την ανοίξω.
Υπάρχει τρόπος να μην μπαίνει στο standby?

Αν βάλω οπτική ινα με το που ανοίγεις την τηλεόραση ενεργοποιητε και η μπάρα.

Θελει συνδεση με το hdmi arc για αυτη τη δουλεια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/5/2020 στις 10:28 ΜΜ, villasg είπε

Thanks , μολις παραλαβω θα σας πω

Δεν συνεργαζεται σωστα (ARC) με την KDL-42W706B που εχω αρα θα μπει στην καινουργια που σχεδιαζω να παρω  ( απλα ακομα ψαχνω εαν θα ειναι η LG 55UM7450 ή η LG 55SM8600 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , θα ηθελα να μαθω εαν υπαρχει καποιος κατοχος που να την εχει συνδεσει σε τηλεοραση kanoyrgia  LG πχ nanocell να μου πει εαν συνδεεται σωστα με HDMI ARC και γενικα εαν ειναι ευκολο ή τον δυσκολεψε .

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρησα πως όταν παίζει μέσω bluetooth από το κινητό (spotify) και ενώ είμαι στο pc (δεν συνδέονται με κάποιον τρόπο μεταξύ τους) όταν φορτώνει μία σελίδα στον browser, κάνει διακοπές η μουσική! Παίζει μήπως να υπάρχει θέμα με το σήμα του Wifi και του bluetooth;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Par1s* είπε

Παρατήρησα πως όταν παίζει μέσω bluetooth από το κινητό (spotify) και ενώ είμαι στο pc (δεν συνδέονται με κάποιον τρόπο μεταξύ τους) όταν φορτώνει μία σελίδα στον browser, κάνει διακοπές η μουσική! Παίζει μήπως να υπάρχει θέμα με το σήμα του Wifi και του bluetooth;

Μου έχει τύχει με άλλο bluetooth ηχείο. Η λύση που είχα βρει ήταν να μπαίνω στο wifi από την μπάντα των 5 ghz για να μην πέφτει πάνω στο bluetooth, αν έχεις τέτοια δυνατότητα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...