Προς το περιεχόμενο

[SOUNDBAR] CRYSTAL AUDIO CASB320 @plaisio (139,00)


tsagod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Rebranded κινεζιες (και δεν εννοω τις τοπ κινεζιες) και ο θεος βοηθος ειναι πλεον η Crystal Audio....Θυμαμαι ακομα τις εποχες προ 15ετιας που τα εφτιαχναν σχεδον ολα στην Αγγλια.....Επαφη το τοτε με το τωρα......

Επεξ/σία από Salvation81
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, tsagod said:

Μέχρι πιο αριθμό φτάνει η ένταση της 160.

Το 14 ας πούμε είναι πάνω από το μισή ένταση ;

 

6 hours ago, F117 said:

δεν έχει κάποιο ενδεικτικό η 160άρα....απλά το καταλαβαίνεις γιατί είναι πιο χαμηλά από το τέρμα και την ανεβάζω κάθε φορά που την ανοίγω...η γυναίκα απλά δυναμώνει την ένταση της τηλεόρασης....στην μέση της συνολικής πιστεύω είναι σεταρισμένη.


Αυτό είναι που με προβληματίζει βασικά. Πόσο «πολύ/λίγο» είναι το 14; Γιατί αν π.χ. ανοίγεις τηλεόραση και ζεις με το άγχος να περιμένεις ν’ ανοίξει να χαμηλώσεις την ένταση πρωτου μετακινηθείς (καθώς δεν ζούμε όλοι σε μονοκατοικίες)... δεν ξέρω... 

Επεξ/σία από Carrey
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Doubt είπε

Από το να παιδεύεσαι με όλα αυτά, καλύτερα να πάρεις τη 240 και να τη δουλεύεις σε 2 τεμάχια.

Το ξέρω ότι είναι παίδεμα, αλλά το κακό είναι ότι είναι πάνω σε έπιπλο η τηλεόραση και δεν παίζει ούτε εκατοστό αριστερά και δεξιά για τα 2 κολωνάκια της 240. Μόνο πάνω ή κάτω. Η η άλλη εναλλακτική είναι αν το ξεχάσω και να το αφήσω ώς έχει μέχρι να βρω κάτι 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, agriokatsiko είπε

Το ξέρω ότι είναι παίδεμα, αλλά το κακό είναι ότι είναι πάνω σε έπιπλο η τηλεόραση και δεν παίζει ούτε εκατοστό αριστερά και δεξιά για τα 2 κολωνάκια της 240. Μόνο πάνω ή κάτω. Η η άλλη εναλλακτική είναι αν το ξεχάσω και να το αφήσω ώς έχει μέχρι να βρω κάτι 😊

Ράφι στο τοίχο;; ψηλότερα από την τηλεόραση, 1 μέτρο πλάτος, υλικό και χρώμα της επιλογής σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Doubt είπε

Ράφι στο τοίχο;; ψηλότερα από την τηλεόραση, 1 μέτρο πλάτος, υλικό και χρώμα της επιλογής σου.

Το έχω σκεφτεί ήδη αλλά αισθητικά είναι λίγο κάπως. Το κακό είναι ότι αφήνει αρκετό περιθώριο μεταξύ οθόνης και τοίχου η επιτραπέζια βάση της τηλεόρασης και μου φαίνεται λίγο άκομψο. Ευχαριστώ για το σχόλιο πάντως, ας μην το συνεχίσω γιατί κρίμα έιναι να χαλάει και το νήμα με κάτι που έιναι άσχετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με προβληματίζει η "οθόνη led " που έχει η μπαρα . Ξέρει κανείς εάν μένει μόνιμα κάτι ανοικτό στην μπάρα ( με αποτέλεσμα να ενοχλεί ο φωτισμός της ? )?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2020 στις 9:05 ΠΜ, terry308 είπε

Μπήκα από περιέργεια στο skroutz.gr και έβλεπα την 240 λόγω τιμής, https://www.plaisio.gr/tileoraseis/home-cinema/soundbars/crystal-audio-soundbar-2-1-casb240_3269566

παρακολούθησα και το βίντεο των uh και ψήθηκα κυρίως γιατί σπάει σε 2 κομμάτια...και βολεύει καλύτερα πιστεύω... μετά μπήκα εδώ και είδα τη του θέματος.... είναι για σαλονοκουζινα 35τμ περίπου... τώρα βολευόμαστε με ηχεία 2.0 υπολογιστή... και το ήχο της τηλεόρασης, χρήση για ταινίες σειράς κτλ μέσω υπολογιστή ή smartTV, τι λέτε;; 

Έχω την 240 και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι είναι εξαιρετική και θα μπορούσε άνετα να δικαιολογήσει και τιμή άνω των 150€. Βαθύ μπάσο και καθαρές μεσαίες και υψηλές. Επίσης όντως, το γεγονός ότι σπάει σε 2 ηχεία την καθιστά εξαιρετικά πρακτική λύση για όσους ενδεχομένως δεν έχουν αρκετό χώρο κάτω από την TV. Άριστο VFM

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, project.breeze είπε

Έχω την 240 και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι είναι εξαιρετική και θα μπορούσε άνετα να δικαιολογήσει και τιμή άνω των 150€. Βαθύ μπάσο και καθαρές μεσαίες και υψηλές. Επίσης όντως, το γεγονός ότι σπάει σε 2 ηχεία την καθιστά εξαιρετικά πρακτική λύση για όσους ενδεχομένως δεν έχουν αρκετό χώρο κάτω από την TV. Άριστο VFM

Ευχαριστώ για την απάντηση, σκεφτόμουν δεξιά αριστερά του επίπλου της τηλεόρασης τα ηχεία και στο κέντρο το sub, εχει ράφια οπότε να κάνει παρέα με τα υπόλοιπα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάρω ένα soundbar με subwoofer, δεν είμαι απαιτητικός ούτε ξέρω πολλά από ήχο. Για καμία ταινία στην tv και μουσική καγκουρίστικη από το κινητό. Βλέπω και την LG SL4Y στα 149 Μ αρέσει το ασύρματο subwoofer. Ποια αξίζει περισσότερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Par1s* είπε

Σκέφτομαι να πάρω ένα soundbar με subwoofer, δεν είμαι απαιτητικός ούτε ξέρω πολλά από ήχο. Για καμία ταινία στην tv και μουσική καγκουρίστικη από το κινητό. Βλέπω και την LG SL4Y στα 149 Μ αρέσει το ασύρματο subwoofer. Ποια αξίζει περισσότερο;

Του θέματος έχει ασύρματο sub και hdmi.

Η sl4y έχει επίσης ασύρματο sub αλλά δεν έχει hdmi.

Για το λόγο που την θες είναι εξαιρετική...

Επεξ/σία από tsagod
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ παρέλαβα προχθές. Πήγα από την γενική ταχυδρομική και την πήρα ο ίδιος.

Λοιπόν σαν κατασκευή είναι πολύ καλη. Στα του ήχου όσο την δοκίμασα είναι επίσης πολύ καλή. Καλά μεσαία και πολύ καλό μπάσο το οποίο μπορείς να ρυθμίσεις.

Το μόνο που δεν κατάφερα είναι να την συνδέσω με hdmi arc και να παίξει σωστα, αλλά μάλλον φταίει η τηλεόραση μου γι'αυτό. 

Όταν την συνδέσω μόνη της χωρίς καμία άλλη συσκευή στην τηλεόραση, τότε παίζει και χαρα, όταν συνδέσω το ps4 και ένα tv box στις άλλες θυρες, δεν παίζει , ξέρει κανείς τίποτα γι'αυτό;

Την συνδεσα με οπτική τελικά.

Το ψάχνω πάντως.

Επεξ/σία από tsagod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...