Προς το περιεχόμενο

Gaming PC [Budget 750 ευρώ]


gorillas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Μονόδρομος λοιπόν η επιλογή NVIDIA κάρτας γραφικών για να γίνει χρήση του NVENC encode

Γκούχ γκούχ ...

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Γκούχ γκούχ ...

 

Αυτό θυμάμαι και εγώ.

Χρησιμοποιεί AMF - VCE και τα αποτελέσματα είναι πολύ καλά στα NAVI .

Τώρα αν έχει άλλος εμπειρία γιατί δεν έχω προσωπικά, ας απαντήσει .

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κρυβουν αυτα τα βιντεο ^^. Δε ξερω, προσωπικα με την 2070S πήγαινε τρένο το stream. Σε Radeon δεν εχω εμπειρια και δεν εχω δει και κατι παρομοιω. ωστοσο ακομη δεν εχω καταλήξει αν ειναι καλυτερο να κανω stream μέσω του CPU σε Medium preset ή μεσω της gpu 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thetiesthatbind είπε

Τα κρυβουν αυτα τα βιντεο ^^. Δε ξερω, προσωπικα με την 2070S πήγαινε τρένο το stream. Σε Radeon δεν εχω εμπειρια και δεν εχω δει και κατι παρομοιω. ωστοσο ακομη δεν εχω καταλήξει αν ειναι καλυτερο να κανω stream μέσω του CPU σε Medium preset ή μεσω της gpu 

καλά εννοείται ότι με nvidia πάει καλά και καλύπτει το 99% των απλών streamer, απλά δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται και με amd κάρτα... 

Εσύ έχεις και δυνατό επεξεργαστή γιαυτό αμφιταλαντεύεσαι τι ειναι καλύτερο. Με χαμηλότερου βεληνεκούς cpu είναι σχεδόν σίγουρο ότι καλύτερα είναι να το κάνει η κάρτα  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Τα κρυβουν αυτα τα βιντεο ^^. Δε ξερω, προσωπικα με την 2070S πήγαινε τρένο το stream. Σε Radeon δεν εχω εμπειρια και δεν εχω δει και κατι παρομοιω. ωστοσο ακομη δεν εχω καταλήξει αν ειναι καλυτερο να κανω stream μέσω του CPU σε Medium preset ή μεσω της gpu 

Είναι σχετικά νέο στα Navi .

Για αυτό και εγώ είπα πως  θα προτιμούσα να πάρω δυνατότερη κάρτα  σε NAVI  με τα ίδια λεφτά.

Είχα δει κάτι βίντεο παρουσίασης του AMF-VCE -HEVC με relive κ.λ.π. για τα Navi και απορούσα για το τι εννοούσες.

Δεν στριμάρω προσωπικά ούτε Navi έχω , αν και έχουν περάσει τελευταία για μια - δυο ημέρες κάτι 5700 από τα χέρια μου.

Στο επόμενο που θα έρθει θα κάνω δοκιμές και θα σας το παρουσιάσω.  🙂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, leros2004 είπε

καλά εννοείται ότι με nvidia πάει καλά και καλύπτει το 99% των απλών streamer, απλά δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται και με amd κάρτα... 

Εσύ έχεις και δυνατό επεξεργαστή γιαυτό αμφιταλαντεύεσαι τι ειναι καλύτερο. Με χαμηλότερου βεληνεκούς cpu είναι σχεδόν σίγουρο ότι καλύτερα είναι να το κάνει η κάρτα  

Ναι πράγματι για αυτο δεν εχω αποφασίσει είναι "παγίδα". Και για αυτο επέμενα στην NVIDIA λόγω του onboard encoder επειδη ουσιαστικα εχουμε mid range συστημα. Δε ξερω πως δουλευει το AMD αλλα θα δω τα βιντεο απο πανω για να μάθω 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχουμε να προτείνουμε κάποιο άλλο κουτί πιο minimal σε σε σχεδιασμό π.χ. https://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=1554f881-8e93-498f-816d-27073ae9f1fa

 

αλλά να έρχεται έτοιμο, χωρίς προσθήκη κανενός ανεμιστήρα rgb γιατί το Aerocool δεν του αρέσει του μικρού!

Από digitalmaster πάλι!

Ευχαριστώ και πάλι!

Επεξ/σία από gorillas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, gorillas είπε

Έχουμε να προτείνουμε κάποιο άλλο κουτί πιο minimal σε σε σχεδιασμό π.χ. https://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=1554f881-8e93-498f-816d-27073ae9f1fa

αλλά να έρχεται έτοιμο, χωρίς προσθήκη κανενός ανεμιστήρα rgb γιατί το Aerocool δεν του αρέσει του μικρού!

Από digitalmaster πάλι!

Ευχαριστώ και πάλι!

 

Τι θέλει με γυαλί μπροστά ?

 

Αν θέλει με γυαλί μπροστά, αυτό

DEEPCOOL MATREXX 55  RGB 3F

https://www.digital-master.gr/el-gr/Products/Midi Tower|Deepcool Matrexx 55 V3 ADD RGB 3F- Tower Chassis- black- Tem

 

 

 

Αυτό σε MICRO

AEROCOOL TOR MINI

https://www.digital-master.gr/el-gr/Products/Midi Tower|Aerocool Tor G-V1- tower case (ACCM-PB12033.11)/Brands/adfce86f-4f2d-4fd3-acfc-eb9a35a8e93c

 

Επεξ/σία από adtakhs
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Το ένα είναι MICRO ATX και θα γεμίσει με την MICRO ATX  μητρική που σου έχω βάλει.

Το άλλο (DEEPCOOL) είναι ATX οπότε θέλει για μητρική την ίδια αλλά σε ATX μέγεθος. Δηλαδή την

https://www.digital-master.gr/el-gr/Products/Socket AMD AM4 (B450)|ASRock B450 Steel Legend- mainboard (90-MXBA00-A0UAYZ)

148349_1975639-n0.jpg

 

ΥΓ. Τo Deepcool έχει καλύτερο αερισμό.

Το Aerocool έχει αυτή την σαχλαμάρα στο πλάι που αρέσει στα πιτσιρίκια.

 

Επίσης κάτι που θα του αρέσει στο Deepcool είναι ο οδηγός των καλωδίων για την κάρτα γραφικών. Δες το review του και θα καταλάβεις τι λέω.

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχεις βάλει τα links από τα κουτιά ή εγώ κάτι δεν κατάλαβα!!

 

 

Sorry λάθος, τώρα το είδα!!

Επεξ/σία από gorillas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, adtakhs είπε

Το άλλο (DEEPCOOL) είναι ATX οπότε θέλει για μητρική την ίδια αλλά σε ATX μέγεθος. Δηλαδή την

https://www.digital-master.gr/el-gr/Products/Socket AMD AM4 (B450)|ASRock B450 Steel Legend- mainboard (90-MXBA00-A0UAYZ)

Αν βάλουμε την MICRO ATX δεν υπάρχει πρόβλημα υποθέτω;; Για οπτικούς λόγους μου πρότεινες την ATX;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gorillas είπε

Αν βάλουμε την MICRO ATX δεν υπάρχει πρόβλημα υποθέτω;; Για οπτικούς λόγους μου πρότεινες την ATX;;

 

Για οπτικούς διαφορετικά την ίδια που έχει RGB σε Micro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η καλύτερη σύνθεση θα ήταν αυτή εδώ, δυστυχώς έχουμε ξεφύγει πολύ από το budget! Γ@μώ τα RGB μου μέσα!

Σκεφτόμουνα μήπως πηγαίναμε στον 2600, να εξοικονομούσαμε 50 ευρώ! Ποια είναι η άποψή σου;;

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Καταγραφή1.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...