Προς το περιεχόμενο

Το αμερικανικό Πεντάγωνο δίνει στη δημοσιότητα βίντεο με ΑΤΙΑ.


zio10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, alphay είπε

Αυτός που γελάει είναι ο πιλότος του μαχητικού ;

Ναι, αλλα παιζει να ειναι και drone και ο τυπος να ειναι αραχτος καπου και να τρωει mc donalds.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 λεπτά πριν, alphay είπε

Αυτός που γελάει είναι ο πιλότος του μαχητικού ;

 

Μόλις τώρα, dazed είπε

Ναι, αλλα παιζει να ειναι και drone και ο τυπος να ειναι αραχτος καπου και να τρωει mc donalds.

 

Αν μιλάμε όντως για τον πιλότο, τότε του αξίζουν συγχαρητήρια. Εγώ σε ελικόπτερο ήμουν και με το ζόρι ακουγόμουν στην άλλη γραμμή! Αν οι πιλότοι των F-35 είναι τόσο άνετοι εκεί πάνω, μιλάμε για επίτευγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, magnam είπε

Αν μιλάμε όντως για τον πιλότο, τότε του αξίζουν συγχαρητήρια. Εγώ σε ελικόπτερο ήμουν και με το ζόρι ακουγόμουν στην άλλη γραμμή! Αν οι πιλότοι των F-35 είναι τόσο άνετοι εκεί πάνω, μιλάμε για επίτευγμα.

Νομίζω όλοι έχουμε ακούσει τον πιλότο την 28 Οκτωβρίου να μεταφέρει τις ευχές του.
Δεν εχω βρεθεί ποτε μέσα σε μαχητικό εν ώρα πτήσεως όμως όποτε δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.
Πάντως έτσι λέγεται οτι είναι ο πιλότος.

Γενικά το βρίσκω κάπως εγωιστικό πως το προνόμιο της ζωής ανήκει μόνο στους γήινους όπως και το ταξίδι στο διάστημα.
Πόσο μάλλον όταν ακομα υπάρχουν μορφές ζωής στον ιδιο μας τον πλανήτη που δεν έχουν "αποκαλυφθεί" (ανακάλυψη είναι λάθος λέξη) ακομα στο ανθρωπινό είδος.

Επεξ/σία από rosgr100
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, magnam είπε

Αν μιλάμε όντως για τον πιλότο, τότε του αξίζουν συγχαρητήρια. Εγώ σε ελικόπτερο ήμουν και με το ζόρι ακουγόμουν στην άλλη γραμμή! Αν οι πιλότοι των F-35 είναι τόσο άνετοι εκεί πάνω, μιλάμε για επίτευγμα.

Φανταζομαι οτι κατι θα εχουν βρει για να ακουγονται οι πιλοτοι μεταξυ τους αλλα και με τον πυργο ελεγχου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, rosgr100 είπε

Νομίζω όλοι έχουμε ακούσει τον πιλότο την 28 Οκτωβρίου να μεταφέρει τις ευχές του.
Δεν εχω βρεθεί ποτε μέσα σε μαχητικό εν ώρα πτήσεως όμως όποτε δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.
Πάντως έτσι λέγεται οτι είναι ο πιλότος.

Ακριβώς. Ο πιλότος της Ζευς πετάει με χαμηλή ταχύτητα σε σχετικά μικρό υψόμετρο, και ανά κάποια δευτερόλεπτα σταματάει τις φράσεις του για να πάρει βαθιές ανάσες.

Σε αυτό αναφερόμουν κυρίως, και όχι τόσο στα μέσα που χρησιμοποιούνται. Όπως και να έχει, σίγουρα θα είχε ενδιαφέρον η ανακάλυψη και κυρίως η επιβεβαίωση άλλων μορφών ζωής.

Πιστεύω πως υπάρχουν κι άλλοι ζωντανοί οργανισμοί εκεί έξω, αλλά δεν περιμένω να είναι κάτι αντίστοιχο των θηλαστικών. Πιο πιθανή μου φαίνεται η ανακάλυψη κάποιου είδους φυτού. Κι αυτό εξωγήινη ζωή είναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχουν εξωγήινοι και είναι ποιο εξελιγμένοι από εμάς θα μας βρουν πρώτοι αυτοί. 

Αν τους βρούμε εμείς πρώτοι τότε θα είναι υποαναπτυκτοι οπότε δεν έχει πολύ νόημα να τους βρούμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξωγήινη ζωή είναι πιθανόν να υπάρχει. Είναι όμως τόσο διασκορπισμένη που μάλλον ποτέ δεν θα συναντηθεί η μια την άλλη.  Ακόμα και αν κάποιος ταξιδέψει με την ταχύτητα του φωτός, χρειάζονται τουλάχιστον αιώνες για να φθάσει σε κάποιον σεχετικα  κοντινό κατοικημένο πλανήτη. 

Επεξ/σία από HALF EVIL
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζωη υπαρχει παντου , απο τα ηφαιστεια μας και τα σκοτεινα γεματα πιεση βαθη μεχρι αστεροειδης και νεφη με νερο στο συμπαν .

ευκολα θα βρεθει η θα αποκαλυφθει σε λιγα χρονια απο το ηλιακο μας συστημα .

σιγουρα θα υπαρχουν και μεγαλοι οργανισμοι τυπου φυτα ζωα σε πλανητες που μας μοιαζουν .

τωρα για ανεπτυγμενη απο σεναρια διαλεξτε και παρτε και οποτε θελετε αναφερετε και ενα αναλογα το πως σας βγηκε εκεινη την στιγμη .

 

να γραψω αλλο ενα ετσι στο ποδι ;

ειμαστε η πρωτη ζωη με νοημοσυνη , καποια στιγμη στο συμπαν θα υπαρχει σε πολλα σημεια αλλα με μια λεπτομερεια , θα καταγετε απο την γη , θα ειμαστε οτι ο homo για εμας , που ξεκινησε απο την αφρικη και κατελληξε εδω , λευκος/κιτρινος/μαυρος/κοκκινος κ.α .

ετσι θα διδάσκονται , αλλοι κοντοι αλλοι ψηλοι αλλοι με μεγαλα ματια με μικρα και παει λεγοντας αναλογα το μερος που θα ζησει καιρο (εκ/ρια χρονια ) η καθε φαρα .

θα λενε για την γη !!!!!

καλο ; 

μη συνεχισω , εχω και αλλα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, HALF EVIL είπε

Εξωγήινη ζωή είναι πιθανόν να υπάρχει. Είναι όμως τόσο διασκορπισμένη που μάλλον ποτέ δεν θα συναντηθεί η μια την άλλη.  Ακόμα και αν κάποιος ταξιδέψει με την ταχύτητα του φωτός, χρειάζονται τουλάχιστον αιώνες για να φθάσει σε κάποιον σεχετικα  κοντινό κατοικημένο πλανήτη. 

Αυτό που λες είναι λίγο αντίθετο με τις μαθηματικές αναλύσεις που έχουν κάνει κάποιο επιστήμονες. Διάφοροι απέδειξαν ότι θα έπρεπε να είχε γίνει επαφή ήδη αλλά ο Φέρμι υψωσε ανάστημα και διατύπωσε το παράδοξο του στην επιστημονική κοινότητα. 

https://el.m.wikipedia.org/wiki/Παράδοξο_του_Φέρμι

Βέβαια να σου πω την αληθεια και εγώ με την λογική μου ασπάζομαι ότι λες... Αν υπήρχε ζωή εκεί έξω.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το λόγο που το κάνουν και τι μπορεί να σημαίνει αυτή η κίνηση έχεις κανείς άποψη;

Δεν μας έχουν συνηθίσει να παραδέχονται ότι υπάρχει ένα αληθινό βίντεο που να δείχνει άγνωστα αντικείμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SpirtouLisS είπε

Αυτό που λες είναι λίγο αντίθετο με τις μαθηματικές αναλύσεις που έχουν κάνει κάποιο επιστήμονες. Διάφοροι απέδειξαν ότι θα έπρεπε να είχε γίνει επαφή ήδη αλλά ο Φέρμι υψωσε ανάστημα και διατύπωσε το παράδοξο του στην επιστημονική κοινότητα. 

https://el.m.wikipedia.org/wiki/Παράδοξο_του_Φέρμι

Βέβαια να σου πω την αληθεια και εγώ με την λογική μου ασπάζομαι ότι λες... Αν υπήρχε ζωή εκεί έξω.  

Η επαφή προϋποθέτει ανώτερη τεχνολογική εξέλιξη είτε μεγαλύτερη είτε λίγο μικρότερη από μας. Αυτό που λέει ο Half evil ή τουλάχιστον όπως το κατάλαβα εγώ δεν απαιτεί αυτή τη προϋπόθεση το μόνο που απαιτεί είναι ύπαρξη οποιασδήποτε βαθμίδας εξωγήινης μορφής ζωής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, zio10 είπε

Για το λόγο που το κάνουν και τι μπορεί να σημαίνει αυτή η κίνηση έχεις κανείς άποψη;

Δεν μας έχουν συνηθίσει να παραδέχονται ότι υπάρχει ένα αληθινό βίντεο που να δείχνει άγνωστα αντικείμενα.

Για δες εδω

https://skeptoid.com/episodes/4621

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, zio10 είπε

Για το λόγο που το κάνουν και τι μπορεί να σημαίνει αυτή η κίνηση έχεις κανείς άποψη;

Δεν μας έχουν συνηθίσει να παραδέχονται ότι υπάρχει ένα αληθινό βίντεο που να δείχνει άγνωστα αντικείμενα.

Μπορεί να θέλουν να αποσπάσουν την προσοχή των πολιτών από το θέμα με τον ιό.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...